ceremonia s pripravou podkladu

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 22. Augusta 2007, 10:41

Raqua napísal:Nie je daleko jednoduchsie ten lignocel strcit v nejakom pohari ( ! uz po rozpusteni ! ) na 2-3 minuty do mikrovlnky ??
Priznam sa to ma este nenapadloa lebo napadnut nechelo kedze moje prve pecenie raseliny skoncilo s ciernou stenou, smradom na 2 tyzdne a zasranou pecou :) Ale to som vtedy bol zaciatocnik a predali mi raselinu uplne inu ako som potreboval ta bola uplne ako seno a uz to mi neslo do hlavy ale inu som nepoznal tak mi to vsetko pekne zhorelo :)

Ale Raqua vyskusam dik za typ to ma fakt nenapadlo :)

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 22. Augusta 2007, 10:51

len davaj bacha ja tiez davam lignocel do mikrovlnky ale aj tam ti moze zacat horiet :D , ja som ho tam mal na 2-3 minuty a zacal uz dymit celkom pekne este minuta a hori

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 22. Augusta 2007, 12:09

to máš pravdu,mne ešte dosť dávnejšie zhorel na plechu a tu aromu bolo citiť ešte niekoľko dní.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Augusta 2007, 15:27

Lignocel hori, to mate pravdu, treba davat na to bacha, ale po par razoch zistis, kolko je optimalny cas aby si to tam nechal a potom uz je to ok.
Ja osobne pouzivam raselinu namiesto lignocelu, takze s tym nemam problem, raselina nehori.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 22. Augusta 2007, 16:54

len davaj bacha naj ti nezhory mikrovlnka :D mzno sa zide predtym aspon trochu navlhcit ten lignocel aby to nezblklo velmy rychlo :)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Augusta 2007, 17:03

Substrat do mikrovlnky JEDINE MOKRY !
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Augusta 2007, 18:53

Tryri napísal:Vy upravujete aj lignocel kupovany v obchode ? Take tie lisovane brikety ??? To som nevedel ..... sice ho pouzivam uz dlho, ale nejake problemy som s tym nemal, to mam aj ten vyvarat ? To som dost prekvapeny ...
HI.
lignocel sa upraví tým, že ho dáš rozpustiť v teplej vode. V teplej rýchlejšie napučí. good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 18:11

ako sa pripravuje ten hypermangan??? cital som ze treba dat iba velmi malo ale neviem do kolko vody alebo co...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 30. Augusta 2007, 20:52

Ritchie napísal:ako sa pripravuje ten hypermangan??? cital som ze treba dat iba velmi malo ale neviem do kolko vody alebo co...
Podla mna je to zbytocnost

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 21:13

ja neviem ale dake plesne nemam... mozno niekedy(taku malicku) ale to ihned odstranim...ja lignocel len davam do nadoby s horucou vodou a "nepeciem" ho v rure..ale asi zacnem aby som sa zbavil mikroorganizmov atd.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 30. Augusta 2007, 21:27

Ritchie napísal:ja neviem ale dake plesne nemam... mozno niekedy(taku malicku) ale to ihned odstranim...ja lignocel len davam do nadoby s horucou vodou a "nepeciem" ho v rure..ale asi zacnem aby som sa zbavil mikroorganizmov atd.
ja tiez len zalejem vriacou vodou lebo s pecenim som mal raz neprijemnu skusenost a odvtedy mam zakaz ist do ruruy :)

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 21:38

co sa stalo?? nechal si ho tam dlho??lebo som pocul ze to celkom dobre hori..nezhorel ti???

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 30. Augusta 2007, 21:40

Ritchie napísal:co sa stalo?? nechal si ho tam dlho??lebo som pocul ze to celkom dobre hori..nezhorel ti???
no ono to bola raseilna :) A som bol zaciatocnik a anevedel som ako to vyzera a v chov produkte mi predalirraselinu ale ta bola ako seno bolo mi to divne ale na fore pisali ziadny strach no a ona to sice bola reslina ale nie taka ako by mala byt takze mi to zhorelo ako ked zapalis seno :) smrad dva tyzdne akurat sla velkanoc kolaciky trebalo piect a tak :) a rura zasrata este dlho :)

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 21:47

ja kupujem lignocel... v jednom baleni je ho tam dost pre moje 2 terarka. ale budem ho piect alebo ked ho iba vyzmikas a o 5 min tam vlozis pavuka je tam asi dost vysoka vlhkost a niektore druhy to nemaju radi.kolko chovas pavuky??lepsie by bolo keby si napisal cez ICQ

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 1. Septembra 2007, 14:32

No ja neviem... prevaranie, mikrovlnku a pod. som neskusal, podla mna je to zdlhave a neefektivne...
Ja davam lignocel aj raselinu zapiect do truby 200C na 20 min. nic mi tam nehori ani ziaden smrad z toho nieje.. a problemy z plesnami a inou havedou nemam absolutne ziadne...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 21:37

ja osobne substrat robim iba s pridavkom hypermanganu .....,

a nemam ziaden problem ......, a vsetko je ciste :-) (Domestos :) )
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Septembra 2007, 10:13

Ja vôbec nepoužívam chémiu, po rozpustení brikety nechám lignocel vysušiť a potom ho použijem. Nemám problémy len občas sa vyskytnú také malé mušky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 9. Septembra 2007, 09:32

...uz asi 2 mesiace pouzivam lingocel prevareny vo vode alebo ho zapeciem v rure. Odvtedy sa mi nestalo ze by sa mi tam vyskytla plesen alebo drobne organizmi. Spravil som tak na zaklade rad na tejto stranke a vobec toho nelutujem. Ziadna chemia a vsetko je OK. Skusil som taky pokus ze som dal do 0,2l flasky kde som mal predtym versinu, upraveny substrat a doslova som ho pravlhcil az tam vsetko skoro plavalo. Nechal som to potom len odparovat na teplom mieste a ziadna plesen sa tam nevyskytla az kym to cele nepreschlo 8)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 9. Septembra 2007, 17:34

Ja som teraz kupil cistu raselinu bez chemie atd. a po par dnoch co to tam mam tak mi tam vyklicali nejake rastlinky :D


Napísať odpoveď