ceremonia s pripravou podkladu

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Júla 2007, 15:15

to seno je pravdepodobne dobrym podkladom koli rastu rastlin a mozno aj urcite sanie vody ... presne to nedokazem napisat. Moje teraria som zariadil presne podla tohto navodu aj ked priznam sa zatial zive rastilnky nepreferujem ... uvidime casom sa mozno dam aj na botaniku :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Júla 2007, 18:32

Tak test s tvorbou plesní bol dokončený. A výsledok? Zvyšok nevysatého cvrčka od škorpiona, bol na vlhkej rašeline nakontaminovaný už za 10 hodín od uloženia zvyšku na pôdu, oproti tomu na lignoceli podobný zvyšok potravy neplesnivie ani po 2 dňoch. Lignocel vyhráva 1. miesto pri používaní pôdy pre pavúky. Podľa mňa je najlepší a isto sa aj daľší pripojíte k môjmu názoru....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 19. Júla 2007, 20:51

ja pouzivam lignocel. Koli jeho dobrym vlasnostiam...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 20. Júla 2007, 02:02

ja mam pod vyse 80 pavukmi cisty lignocel a zatial to velmi neplanujem meniť.

Rašelinu mám len pod samicou Brachypelma klaasi, ktorú som zatial nestihol presťahovať.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 20. Júla 2007, 20:22

...tiez sa mi zda lepsi ten lingocel no pri norovych druhoch bude asi lepsie to skombinovat. Chcem to v blizkej dobe skusit pretoze lingocel je az prilis lahky a nie prilis pevny aby drzal nad norou pohromade... hlavne este pri mrnavych pavukoch ktore si to prilis nezapriadaju. Napr. moj Eupalaestrus w. je v 4.zvleku a nezda sa mi, ze by mu to drzalo ako by chcel.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Júla 2007, 23:02

Ja náhodou mám pod samičkou herculesa, len lignocel, a jej nora drzí pohromade, proste ona ked si tú noru ,,vytapetuje,, pavučinou, nemá sa jej ako nora zrútiť, Drží ako má :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 21. Júla 2007, 00:35

suhlasim s razor-om, mam aj hercula aj crawshayia a oba nemaju s lignocelom problem a ich nory su dostatocne pevne.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 21. Júla 2007, 02:44

..nezbadal som ze by moj E.w. mal noru opradenu pavucinou. Skor mu to drzi len nejaky cas a potom sa mu to vzdy z casti znici.... hlavne ked sa driape von tak mu to pada..

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 21. Júla 2007, 09:38

ja mam tiež u herculesa lignocel,spodok ma podkopany a a vrch mu drzi iba kusok lignocelu ale myslim si ze keby sa cela ta vrstva lignocelu zrutila na noru tak hercules nebude mat problem vyhrabat sa :roll:
Naposledy upravil/-a gryf v 24. Júla 2007, 08:50, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Júla 2007, 09:47

Ale sebra, nemôžeš predsa porovnávať Eupalaestrus w. s herculesom či crawshayiom, to je úplne iný rod aj čeľad. A toho tvojho chovanca vôbec nepoznám. Ked píšeš, že nora nedrží tak asi si nevymýšľaš, no taký ,,borci,, Afriky ako C. crawshayi a H. hercules nemajú žiaden problém s tvorbou nory a s jej konštrukciou. Napr. môj hercules má takú silnú noru že udrží moju lahko položenú ruku na strope nory. (samozrejme z vonka). Ešte niečo, vlhký lignocel viac drží po kope ako suchý. Čiže aj nora ude mať pevnejšiu štruktúru ked má pavúk k výstavbe nory k dispozícii vlhkú pôdu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Júla 2007, 09:55

pavuk si to vykope dobre toho sa bat nemusite a je jedno z akeho materialu ... pokial to nie je uplne presusene , alebo to nie je piesok.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Júla 2007, 14:47

PiXeL napísal:moj podklad je substrat kamienkovi na spodok / saje vlhkost a drzi to / na to davam seno a na vrh davam lignocel. Presne ako je v tejto linke :

http://www.youtube.com/watch?v=T_S6GMmGBJM

tak sa na to pozrite :)
To je ale pekna ********.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 23. Júla 2007, 15:14

to je riadna blbost!!!este tie kamienky ano ale seno!?!?!??ved to bude fsetko plesniviet ked to bude vlhke!!!!!!

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Augusta 2007, 18:26

HI
Začal som používať rašelinu miešanú lignocelom, hlavne pri zemných druhoch, stromovým som nechal čistý lignocel.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 5. Augusta 2007, 22:37

ale prosim ta :D ... seno ved to je hlupost a zvlast ked tam mas drzat vlhkost ... drzalo by sa to lahsie ale mal by si mociar ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Augusta 2007, 22:54

ano suhlas, to seno plesniveje :) ale len pod lignocelom na povrch to nejde, casom zmenim na cisty lignocel , chcel som to otestovat. Plesne su uzavrete pod substratom , je to vhodne ked niekto pestuje aj zive rastlinky ale v mojom pripade to je viacej ako samoucelne. Tak ze zaver : seno je nevhodne ako substrat pod pavuky. / otestovane /

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 5. Augusta 2007, 23:01

veru veru ... a nie len kvoli plesniam ... ale aj kvoli zapachu z rozkladajucej sa slamy ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Augusta 2007, 18:33

Hi all
Jeden z mojích obľúbených príspevkov do ktorého rád prispejem. Dal som na radu bebekexxxa a miešam rašelinu s lignocelom a veľmi dobre drží vlhkosť a tiež neplesnie tak intenzívne. Vrelo odporúčam ! Vrchovisková rašelina tak 6 polievkovžch lyžiciek + 10 lyžičiek lignocelu vlhkého ! Rašelina hoci je vlhká aspoň tá ktorú ja kupujem a lignocel je tiež poriadne vlhký po rozmočení a schnutí tak cca týždeň, netreba pôdu vlhčiť asi 1 mesiac. :wink:
A ešte niečo pavúci to fakt ocenia :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 21. Augusta 2007, 23:05

Vy upravujete aj lignocel kupovany v obchode ? Take tie lisovane brikety ??? To som nevedel ..... sice ho pouzivam uz dlho, ale nejake problemy som s tym nemal, to mam aj ten vyvarat ? To som dost prekvapeny ...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Augusta 2007, 23:08

naco ? lignocel kludne vyhod ... po case zacne plesniviet ... pouzivam ho aj ja ale nie je na cely zivot ... menim ho cca 1x rocne ....

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 21. Augusta 2007, 23:16

Jak vyhod ? Ja som s nim zatial nejake problemy nemal a este ani raz mi nezacal plesniviet ....

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Augusta 2007, 23:24

jj :) ja som to myslel ze ked zacne tak ho vyhod ... ale ked budes mat dorbe vetranie vydrzi omnoho dlhsie ....

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 22. Augusta 2007, 00:19

JA som nemyslel ze ked ho uz mam nejaku dobu, ja som myslel ze ked si kupim novy lignocel, ci ho mam najskor prevarit a az potom dat do terarka.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 22. Augusta 2007, 01:22

Tryri napísal:JA som nemyslel ze ked ho uz mam nejaku dobu, ja som myslel ze ked si kupim novy lignocel, ci ho mam najskor prevarit a az potom dat do terarka.
Ano odporucal by som ja to tak robim i ked ho uplne nepravaram lebo nemam taky velky hrniec a po castich by to bolo mesaice vyvarania :) Ale uvarim vodu aby vrela a nasledne ju vylejem do nadoby kde je pripraveny lignocel tak aspon trochu sa to sterilizuje a su s tym mensie problemi ako ked dam do terarka neprevareny lignocel. Rychlejsie plesnivie a moze byt aj tak nakazeny a dosledok to moze mat na necakane umrtie tvojho milacika

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Augusta 2007, 10:16

Nie je daleko jednoduchsie ten lignocel strcit v nejakom pohari ( ! uz po rozpusteni ! ) na 2-3 minuty do mikrovlnky ??
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď