Lasiodora parahybana

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Júna 2007, 16:56

adi napísal:
SpawN napísal:Joo a este som sa chcel spýtať,že po ktorom zvleku dávate svojich miláčikov do terárií? Či ich dávate hneď ? a keď ich udržiavate vo filmovke čo všetko mu tam treba? Díky moc :oops:


vsetko zalezi na velkosti ......, priklad .... : teraphosu blondi uz vo 4 zv. nemozes drzat v malej krabicke a malinku a. bicoloratum ...., aj do 5.ho zv. v pohode .-....., vsetko zalezi od velkosti pavuka ....

ja do terarii premiestnujem az velke pavuky ......
ako napisal adi, len doplnim co si chcel o tych filmovkach, ja nechavam vo filmvke pavuky do toho 3 zv. potom ich presúvam do pohárov, vzdy podla druhu, Stromovym vyššie, zemnym nižšie a norovym taktiež vysoke pohare. použivam pohare s otočnym viečkom, do viečka zvyknem robit nožnicami male diekry okolo 6 (pri stormovych aj viac).
Do pohara dam malu vrstvu lignocelu, aj toto zalezi od druhu pavuka, norovym vysoku vrstvu, zemnim staci nizka cca 2-3cm, a stromakom tiez davam okolo 5cm, male stromove druhy si robia nory v pode.Potom pavuka presuniem a to je vse, co sa tyka co potrebujes tak len rosit, a to vzdy podla druhu pavuka, to už uvidis ty sam ze ktoremu kolko. Filmovky sa dost tazko rosia, a ked mas prchke druhy mozu ti povyskakovat, Tak rozhodni sa podla seba, aj adi ti dobre poadil, myslim si ze aj ja, ps. vtych poharoch je mozne pavuky drzat do toho cca 8-10 zvleku vzdy podla druhu pavuka. Až take 12 a viac zvlekove sa opalti dávať do terária....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

SpawN
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 6. Mája 2007, 12:40

Príspevok od užívateľa SpawN » 18. Júna 2007, 04:05

a kde sa da kupit lignocel? kupim ho v kvetinarstve alebo v baumaxe? je lahko zohnatelny? :)

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 18. Júna 2007, 06:47

SpawN napísal:a kde sa da kupit lignocel? kupim ho v kvetinarstve alebo v baumaxe? je lahko zohnatelny? :)
uplne v pohode ho maju (mali by mat) aj v kazdom zverimexe, vecsinou kupis celu tehlu za cca 80 sk.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 18. Júna 2007, 11:09

griwe napísal:
SpawN napísal:a kde sa da kupit lignocel? kupim ho v kvetinarstve alebo v baumaxe? je lahko zohnatelny? :)
uplne v pohode ho maju (mali by mat) aj v kazdom zverimexe, vecsinou kupis celu tehlu za cca 80 sk.
kupuj v zahradkarskych potrebach lignocel tam su cca po 60Sk. je to to iste akurat to ma iny obal a inu cenu.... na burzach je este lacnejsi okolo 50sk v cechach 25(ceskych)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Júna 2007, 13:23

terno napísal:
griwe napísal:
SpawN napísal:a kde sa da kupit lignocel? kupim ho v kvetinarstve alebo v baumaxe? je lahko zohnatelny? :)
uplne v pohode ho maju (mali by mat) aj v kazdom zverimexe, vecsinou kupis celu tehlu za cca 80 sk.
kupuj v zahradkarskych potrebach lignocel tam su cca po 60Sk. je to to iste akurat to ma iny obal a inu cenu.... na burzach je este lacnejsi okolo 50sk v cechach 25(ceskych)
jj ja kupujem v kvetinarstve za 60sk, a potom ked ho spracujem vzdy ho zalejem teplou vodou, potom ti rychlejšie napučí, v studenej vode sa vobec nerozpadne !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

SpawN
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 6. Mája 2007, 12:40

Príspevok od užívateľa SpawN » 20. Júna 2007, 18:18

ten lignocel dam do tej teplej vody a potom co? mam pockat kym sa rozpadne a necat ho vyschnut? :D

thor
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18. Apríla 2007, 15:50
Bydlisko: lucenec

Príspevok od užívateľa thor » 20. Júna 2007, 21:44

SpawN napísal:ten lignocel dam do tej teplej vody a potom co? mam pockat kym sa rozpadne a necat ho vyschnut? :D
On tu vodu nasaje potom ho staci vizmykat ale ja ho este zvyknem 2 dni susit :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Júna 2007, 14:58

SpawN napísal:ten lignocel dam do tej teplej vody a potom co? mam pockat kym sa rozpadne a necat ho vyschnut? :D
ako napisal thor, a ked už nevies co stym navod je k lignolecu pribaleny, ako a co stym treba robit, len v teplej vode ked je tak nasaje vodu ovela rychlejsie ako ked ho das do studenej, je napisane cakajte 15 minut, netreba, v teplej vode napučí za cca 2-3 minutky
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď