Grammastola rosea - ID Info

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
exangelr
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Mája 2007, 08:14
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:
Grammastola rosea - ID Info

Príspevok od užívateľa exangelr » 9. Mája 2007, 08:27

zdravim. mam par otazok. Mam pavuka grammastola max v 4 zv. a neviem presnejsie urcit podruh a podla toho mu prisposobit jeho terarium. bo v chovprodukte kde som ho kupoval bolo pisane ze ide o druh grammastola pulchra, ale mam taky pocit ze toto bude rosea. Nevedel by mi niekto z vas poradit ktory druh je to? prilozim foto.

A zaroven dalsia otazka znie, ake prostredie tomuto pavukovi v terariu vyhovuje, bo ten moj nejak moc nechce jest a zvlieka sa fakt malo. myslim ze sa mi stalo aj to ze sa nezvliekol za rok vobec. raz mi dokonca nejedol asi 8 mesiacov. Mam ho 4 roky. dakujem za info

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammastola rosea - ID Info

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Mája 2007, 09:05

exangelr napísal:zdravim. mam par otazok. Mam pavuka grammastola max v 4 zv. a neviem presnejsie urcit podruh a podla toho mu prisposobit jeho terarium. bo v chovprodukte kde som ho kupoval bolo pisane ze ide o druh grammastola pulchra, ale mam taky pocit ze toto bude rosea. Nevedel by mi niekto z vas poradit ktory druh je to? prilozim foto.

A zaroven dalsia otazka znie, ake prostredie tomuto pavukovi v terariu vyhovuje, bo ten moj nejak moc nechce jest a zvlieka sa fakt malo. myslim ze sa mi stalo aj to ze sa nezvliekol za rok vobec. raz mi dokonca nejedol asi 8 mesiacov. Mam ho 4 roky. dakujem za info
ahoj

Na obrazku, ktory si priloz sa jedna o dospelu samicu Grammostola rosea, klasickeho sfarbenia. Urcite ma viac ako 4 zvleky, cez 11 - 12 urcite. Na 100 percent sa nejedna o Grammostolu pulchru - klasicka neznalost predajcov v chovprodukte.

Obrazok G. pulchra:
http://galeria.lasiodora.sk/displayimag ... m=40&pos=4


Zakladna starostlivost - vizitku mas tu:
http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... tola_rosea

Zvliekanie dospelych jedincov u G. rosea je v rozpati 1 - 2 roky takze sa neboj vsetko je tak ako ma byt. To, ze nezere je tiez v pohode, G. rosea je znama svojimi hladovkami. Ja mam niekolko jedincov a najdlhsia hladovka bola okolo 7 mesiacov. Na internete som cital, ze nezrali aj 1 rok. Nezabudni na misku s vodou aby pavuk doplnal tekutiny. Pribezne skus podavat potravu.

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Grammastola rosea - ID Info

Príspevok od užívateľa scorpion » 9. Mája 2007, 20:08

exangelr napísal:zdravim. mam par otazok. Mam pavuka grammastola max v 4 zv. a neviem presnejsie urcit podruh a podla toho mu prisposobit jeho terarium. bo v chovprodukte kde som ho kupoval bolo pisane ze ide o druh grammastola pulchra, ale mam taky pocit ze toto bude rosea. Nevedel by mi niekto z vas poradit ktory druh je to? prilozim foto.

A zaroven dalsia otazka znie, ake prostredie tomuto pavukovi v terariu vyhovuje, bo ten moj nejak moc nechce jest a zvlieka sa fakt malo. myslim ze sa mi stalo aj to ze sa nezvliekol za rok vobec. raz mi dokonca nejedol asi 8 mesiacov. Mam ho 4 roky. dakujem za info
Ahojky,jak už napsal Sceptic,jedná se o dospělou grammostolu roseu,pulchra to není ani náhodou,ta je celá krásně černá.A jsem trochu zmatená z toho,že nejdříve píšeš,že je ve 4. svleku a pak píšeš,že ji máš 4 roky. :D :D :D A grammostoly opravdu mívají mezi svleky dlouhé pauzy,moje dospělá samice se naposledy svlíkla před 21 měsíci a nežere už asi 15 měsíců. :D :D

exangelr
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Mája 2007, 08:14
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:
dakujem

Príspevok od užívateľa exangelr » 13. Mája 2007, 11:33

dakujem za odpovede

no ona sa mi zvliekla fakt zoparkrat, co som ju mal ja doma, neviem o 11 zvlekoch. a tie 4 zvleky za 4 roky, no moze byt, bo som si to moc nevsimal este vtedy ale stalo sa ze za rok sa zvliekla 2x a teraz je to uz aj vyse roka co sa nezvliekala. neviem cim to je

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Mája 2007, 11:37

to ma grammostola v povahe :wink: pomaly rast, co znamena al nie veľmi časté zvliekanie ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: dakujem

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Mája 2007, 13:02

exangelr napísal:dakujem za odpovede

no ona sa mi zvliekla fakt zoparkrat, co som ju mal ja doma, neviem o 11 zvlekoch. a tie 4 zvleky za 4 roky, no moze byt, bo som si to moc nevsimal este vtedy ale stalo sa ze za rok sa zvliekla 2x a teraz je to uz aj vyse roka co sa nezvliekala. neviem cim to je
uz predtym ako si ju kupil sa zvliekla priblizne 11x (predpokladam, ze je z odchytu ako 90 percent vsetkych predavanych G rosea v chovproduktoch), ze si to pozoroval u teba doma 4x to je v poriadku a normalne, aj ked sa ti teraz vyse roka nezvliekala to je tiez ok, nejaky mesiac si este pockas. Nehladaj v tom nijake zahady, je to proste normalne.

exangelr
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Mája 2007, 08:14
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:
oki

Príspevok od užívateľa exangelr » 13. Mája 2007, 21:37

oki, dakujem velmi pekne za rady :)


Napísať odpoveď