Kŕmne zvieratá

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Fobia
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 15:42
Kŕmne zvieratá

Príspevok od užívateľa Fobia » 11. Augusta 2007, 12:30

Pavucikom dávam zrat cvrcky tým väčším 6-7 zvlek.ako zjedia cervov ked sa zahrabu?či to im netreba?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA
Re: Kŕmne zvieratá.

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Augusta 2007, 12:35

Fobia napísal:Pavucikom dávam zrat cvrcky tým väčším 6-7 zvlek.ako zjedia cervov ked sa zahrabu?či to im netreba?
pavuk ked je hlady nema problem ist po cervovi aj ked sa zahrabe ... len nesmies mat 20 cm substratu :D ... moje stromace vyhrabu cerva v pohodke ked sa pohybuje aj pod substratom ...

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 11. Augusta 2007, 12:59

ja mojim cervou nedavam, jak uz dakto tu pisal nevies ci cerva uz zozral alebo je dakde zahrabany a ked sa ti zacne zvliekat pavuk a cerva tam este stale ma moze mu narobit problemy

Fobia
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 15:42
Re: Kŕmne zvieratá.

Príspevok od užívateľa Fobia » 11. Augusta 2007, 13:05

Pixel.aha takže herkulovi to budem dávať zbytočne.no parahybane vyskúšam.uvidíme čo to urobí.kamarát dal svojmu takého väčšieho nenápadne ma ako sa volá a pavúk normálne obalil zem pavučínov a zdvihol ju vraj ako keby kanál Hehe.ale on je dospeli ten pavúk.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Augusta 2007, 13:16

diss napísal:ja mojim cervou nedavam, jak uz dakto tu pisal nevies ci cerva uz zozral alebo je dakde zahrabany a ked sa ti zacne zvliekat pavuk a cerva tam este stale ma moze mu narobit problemy
ano moze to byt nebezpecne v pripade zvleku , ja si to monitorujem tak ze sledujem co sa deje. Stalo sa mi ze sa mi pavuk zvliekal hned vedla cerva a cer si pokojne lezkal a nenechali sa navzajom rusit ... ale moze sa to stat pavukovi aj osudne !! Ale to mas jedno ci to je cerv alebo cvrcek. Poznam pripad kedy cvrcek zaziva pozral dospelu samicu P. cambridge ktora to samozrejme neprezila. Tak riziko je stale rovnake ... mozno pri cvrckovi este väcsie lebo cvrcek je aktivnejsi ak ocerv.

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 11. Augusta 2007, 13:21

ja davam cervy len zabite lenze jeden nebol zrejme zabity dostatocne a zozral mi malu Parahybanu :-(

Fobia
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 15:42

Príspevok od užívateľa Fobia » 11. Augusta 2007, 14:39

diss napísal:ja mojim cervou nedavam, jak uz dakto tu pisal nevies ci cerva uz zozral alebo je dakde zahrabany a ked sa ti zacne zvliekat pavuk a cerva tam este stale ma moze mu narobit problemy
to viem že mu môže aj ublížiť treba to sledovať.ale po zvlecení to nebude problém podľa mňa ked mu tam dám.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 11. Augusta 2007, 17:26

Taktiez ich usmrtim alebo popripade klepnem do stavu kedy sa hybu ale nedokazu nic viac len kukaju a sem tam sa hybu mierne utiec sa im neda a takisto aj male alebo velke vzdy ich usmrtim ale pred riadnymi hladosmi hodim ziveho chvilu pozorujem a pokial nezozere vyberiem a usmrtim

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 14:15

môj chov cvrčkov, no týto už všetci pošli.
Obrázok


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Septembra 2007, 18:00

fajn zariadene ... co pouzivas ako podklad ???? piesok alebo tam nemas nic iba spodok nadoby ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
leon33
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 7. Apríla 2007, 12:48
Bydlisko: Klenovec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa leon33 » 5. Septembra 2007, 20:02

Cawko
na zaciatku mojho chovu Vtačkarov sa mi stalo ze som hodil B.vagans cvrčka ktoreho niekolko dni odmietala,ale aj tak som jej ho tam nechal a ake bolo moje prekvapenie ked jedno rano najdem zvlečeného pavúka spolu so zvlečeným cvrčkom :shock: :lol: .
XXX

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 20:29

adi napísal:fajn zariadene ... co pouzivas ako podklad ???? piesok alebo tam nemas nic iba spodok nadoby ?
cau Adi ako podklad používam rašelinu ale nevlhčím ju takže vôbec neplesnie a tak sa dlšie udrží čistota. lignocel hned plesnie, no suchý lignák som neskúšal. Vodu dostávajú ako vidís na tie držiaky od vajec a z tade sajú vodu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 20:37

a tu je najmenší člen veľkej rodiny, bohužial ho mal na obed P. cancerides.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Septembra 2007, 21:43

ake mate skusenosti z chovom švabov ? mam par dospelych v nadobe / malej / netusim co sa bude diat :D aj ked ma mclanok vytlaceny etste som ho ani necital. Cvrcky ziju takmer samostatne :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Septembra 2007, 21:44

ja pouzivam suchy piesok ....., a vodu maju v podobe rastliniek typu kapuista trava a skalna ruza ....., su zavrete v skrinke v tme ......, a snazim sa odchovat ich ... ale vzdy skrmim ... :wink: ,
inak aku velku mas tu nadobu ????
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Septembra 2007, 21:52

no urcite to nie je chovna nadoba , ma mozno 4 litre :D je to obal+dekel od salatu mozem to cvaknut ale je to skor na prezitie ako na chov. Planujem zakupit taku aku som kupil v IKEI je fakt dobra a dost prakticka

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/70102972

mam tu 45 L / da sa vybrat :)

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Septembra 2007, 21:58

PiXeL napísal:ake mate skusenosti z chovom švabov ? mam par dospelych v nadobe / malej / netusim co sa bude diat :D aj ked ma mclanok vytlaceny etste som ho ani necital. Cvrcky ziju takmer samostatne :)
Ahoj,pokial ti cvrčky žijú takmer samostatne,tak so švábmi nebudeš mať úplne žiadne problémy.Len im dobre kúr a dávaj žrať a ostatné už oni zariadia sami.Len vývoj je o dačo dlhší ako u cvrkov....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Septembra 2007, 22:06

pixel ... to s nadobou bola otazka ba cvrcky ...., len si ma predbehol v pridani prispevku ....., :D ,,
takze cvrcky mas v akej nadobe Razor ?

a svaby su extra super ... nenarocne ...., ak mas blaberusy tak raselina vyssia vrstva do vedierka od primalexu a musi byt vlhka (nie velmi) a do mysky im das obcas granule (tak aby neplesneli ) a ako Dudo povedal ... treba im kurit ....., cim vyssia teplota tym lepsie (samozrejkme existuju hranice ) :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Septembra 2007, 23:10

Neviem, mne svaby pridu dost blbe, pretoze sa zahrabavaju .... ja som mal svaba v nadobe s pavukom asi 7 mesiacov a az potom ho chytil .... krmil sa tak ze som pavukovy vecer hodil holica, ale nechcel ho a rano najdem holica do polovice obhryzene co ho zozral ten svab :D

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Septembra 2007, 23:18

Myslím,že keby pavúk chce,tak by toho švába chytil...Moji pavúci sa za švábmi úplne trhajú,pri 99,9% si ho zoberú hneď a ak nie tak mu trochu priškripnem hlavičku,aby ešte žil ale nemohol sa zahrabať ani nič ine (ak sa to niekomu zdá nehumánne tak pardon,ale čo už).

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 10:57

Adi, to nie je dobré že ich máš v tme, tie cvrčky,oni potrebujú svetlo a teplo ktoré im poskytne žiarovka. Ked sú v tme stanú sa malátnymi.... a pozdochýnajú. Ked tam máš žiarovku tak je to v poriadku.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 11:10

no ... ja som pocul ze mozu byt v tme ... ze sa stava ze niekedy ziju cely zivot zalezene .....,

ale nemam ziaden problem ... teplo maju ....., a nezdochynaju mi ....., niekedy som mal aj taku malu ziarovecku ......, ale potom som to zavrhol .....,

skusim uvidime ....., ale aj tak sa chystam na poriadnu cvrckaren .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Septembra 2007, 12:08

Razor napísal:Adi, to nie je dobré že ich máš v tme, tie cvrčky,oni potrebujú svetlo a teplo ktoré im poskytne žiarovka. Ked sú v tme stanú sa malátnymi.... a pozdochýnajú. Ked tam máš žiarovku tak je to v poriadku.
To je co za nezmysel ?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 12:20

Raqua napísal:
Razor napísal:Adi, to nie je dobré že ich máš v tme, tie cvrčky,oni potrebujú svetlo a teplo ktoré im poskytne žiarovka. Ked sú v tme stanú sa malátnymi.... a pozdochýnajú. Ked tam máš žiarovku tak je to v poriadku.
To je co za nezmysel ?
aky nezmysel???? akože sory, ale toto nechápem? Co je v tom nezmysel. Môj kamoš má vlastnú cvrčkáreň v ktorej sa nachádzajú určité nádoby v ktorých má cvrčky, nad každou nádobou je žiarovka, oni potrebujú teplo a svetlo. Potom rýchlejšie rastú, za mesiac má z 1. štádia 12. tak čo mi tu rozprávaš, že je to nezmysel ??? Však ja ked mojich položím pod lampu všetci sa škriabu na najvyššie miesto aby sa mohli vyhrievať.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 12:37

neviem .... nehadam sa .... moja cvrckaren ma kapacitu tak 100Ks ..... takze nic moc ....., ale viem ze ich mam v tme a ziju .... a su az priliz zive .....,


zatial mi to tak vyhovuje .... ale ked bude miesto bude aj vyhrev .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď