Kŕmne zvieratá

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 24. Septembra 2007, 00:04

Teraz sa mi tak casto nestava ze sa zeru navzajom ale predtym sa zarali totalne a to tam mali jedla a jedla a sa zrali ako keby hrali sutaz kto vyhra toho pustim na slobodu :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 24. Septembra 2007, 00:17

Raqua napísal:
PiXeL napísal:ano moze sa to stat , slabsie jedince ktore su malo aktivne podlahnu ale stava sa to ojedinele. Skor je tu moznost ze umrel a po smrti sa do neho pustili osatne ... a ta nadoba je urcite mala ... odporucam tak 50-60 l nadobu , moze to byt aj plastova ....
Ojedinele ?!?!
u mna ano , mam chovnu ale nespozoroval by som kanibalizmus v takej miere ze rano ich mam 300 a vecer 100 :) ... male straty neratam , je to normalne ...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 24. Septembra 2007, 12:00

PiXeL napísal:
Raqua napísal:
PiXeL napísal:ano moze sa to stat , slabsie jedince ktore su malo aktivne podlahnu ale stava sa to ojedinele. Skor je tu moznost ze umrel a po smrti sa do neho pustili osatne ... a ta nadoba je urcite mala ... odporucam tak 50-60 l nadobu , moze to byt aj plastova ....
Ojedinele ?!?!
u mna ano , mam chovnu ale nespozoroval by som kanibalizmus v takej miere ze rano ich mam 300 a vecer 100 :) ... male straty neratam , je to normalne ...
Podla toho co som videl na foto, tak si myslim, ze chovna je znacne predimenzovany nazov ! :lol:
Myslim, ze ked mas par svrckov tyzden v pixli a potom ich skrmis, tak to nie je dostatocna skusenost na to, aby si mohol nieco taketo tvrdit. Neber to v zlom, ale domnievam sa, ze nie si schopny dlhodobo chovat (tak ako to mas spravene) svrcky a neprikupovat a byt sebestacny len z toho co si dochovas. Alebo vychovat povedzme 1L svrckov.
To by si kukal na ten kanibalizmus. :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Septembra 2007, 16:09

ja si chovam cvrckov sam .... a celkom ti ide (je ich sice len par stovak na zaciatok) ale zeru sa jak besne ....., dokonca aj malinke nymfy ... a to tam maju granule pre psy a salaty .... listy ... sem tam trava a pupava co mi rastu na balkone ....., ale vzdy mi z 1000 ostane len par stovak vecsich .....,

ale co uz .... dan z populacie :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 24. Septembra 2007, 16:26

Raqua napísal:
PiXeL napísal:
Raqua napísal: Ojedinele ?!?!
u mna ano , mam chovnu ale nespozoroval by som kanibalizmus v takej miere ze rano ich mam 300 a vecer 100 :) ... male straty neratam , je to normalne ...
Podla toho co som videl na foto, tak si myslim, ze chovna je znacne predimenzovany nazov ! :lol:
Myslim, ze ked mas par svrckov tyzden v pixli a potom ich skrmis, tak to nie je dostatocna skusenost na to, aby si mohol nieco taketo tvrdit. Neber to v zlom, ale domnievam sa, ze nie si schopny dlhodobo chovat (tak ako to mas spravene) svrcky a neprikupovat a byt sebestacny len z toho co si dochovas. Alebo vychovat povedzme 1L svrckov.
To by si kukal na ten kanibalizmus. :)
:D Neurazam sa. Viem o com pisem. Choval som asi 9 rokov do zadu cvrcky v 400 l akvariu a ked som to otvoril nevidel si dno ... viem o com pisem to mi mozes verit :D , To co si videl na fotke je chovna aku ja potrbujem co znamena 250 - 300 cvrckov , ked mam viacej splachujem to a redukujujem chov aby sa nepremnozili. O Cvrcky sa nemusis starat ako o pavuky, cvrcky su ako burina :arrow: mnozia sa takmer same , staci im nadoba a hlina a granule... A ked sa pozieraju tak co ??? Komu to vadi pri mnozste a rychlosti dostupnosti mladat ??? Mne nie :!:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Septembra 2007, 23:08

sorry pixel ... ale pre moj vkus si prilis sebavedomi a pises sem prispevky takeho razu ako keby si mal 150 rokov odchovane ......, neurazaj sa .... ale mne osobne vadi ak niekto vyhlasuje take jednoznacne nazory o veciach ako su chov pavukov ..... nemierim len na tuto temu .... ale aj tak ...., : " Mne mozes verit , Mne sa zda , Ja viem , mne to tak vyhovuje ? Je to tak , Ja to viem , .... a pod. " ....

sorry ALE NE !
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Septembra 2007, 00:12

adi napísal:sorry pixel ... ale pre moj vkus si prilis sebavedomi a pises sem prispevky takeho razu ako keby si mal 150 rokov odchovane ......, neurazaj sa .... ale mne osobne vadi ak niekto vyhlasuje take jednoznacne nazory o veciach ako su chov pavukov ..... nemierim len na tuto temu .... ale aj tak ...., : " Mne mozes verit , Mne sa zda , Ja viem , mne to tak vyhovuje ? Je to tak , Ja to viem , .... a pod. " ....

sorry ALE NE !
beriem tvoj nazor. Vdaka

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 26. Septembra 2007, 16:50

PiXeL napísal:
Raqua napísal:
PiXeL napísal: u mna ano , mam chovnu ale nespozoroval by som kanibalizmus v takej miere ze rano ich mam 300 a vecer 100 :) ... male straty neratam , je to normalne ...
Podla toho co som videl na foto, tak si myslim, ze chovna je znacne predimenzovany nazov ! :lol:
Myslim, ze ked mas par svrckov tyzden v pixli a potom ich skrmis, tak to nie je dostatocna skusenost na to, aby si mohol nieco taketo tvrdit. Neber to v zlom, ale domnievam sa, ze nie si schopny dlhodobo chovat (tak ako to mas spravene) svrcky a neprikupovat a byt sebestacny len z toho co si dochovas. Alebo vychovat povedzme 1L svrckov.
To by si kukal na ten kanibalizmus. :)
:D Neurazam sa. Viem o com pisem. Choval som asi 9 rokov do zadu cvrcky v 400 l akvariu a ked som to otvoril nevidel si dno ... viem o com pisem to mi mozes verit :D , To co si videl na fotke je chovna aku ja potrbujem co znamena 250 - 300 cvrckov , ked mam viacej splachujem to a redukujujem chov aby sa nepremnozili. O Cvrcky sa nemusis starat ako o pavuky, cvrcky su ako burina :arrow: mnozia sa takmer same , staci im nadoba a hlina a granule... A ked sa pozieraju tak co ??? Komu to vadi pri mnozste a rychlosti dostupnosti mladat ??? Mne nie :!:
400 L akvarium je o niecom inom ja som vravel o tom, co mas na fotkach a bez urazky, neverim Ti, ze v tom co mas na obrazku vychovas 300 dospelych svrckov mesacne.

A podla mna, aj ked ja viem ako na to a svrcky, ked som mal cas sa o ne starat mi celkom isli, je tazsie chovat svrcky ako pavuky (teda na velke mnozstva). Rozhodne nie ziadna burina co sa o nu starat nemusis.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 26. Septembra 2007, 17:30

Raqua napísal:
PiXeL napísal:
Raqua napísal: Podla toho co som videl na foto, tak si myslim, ze chovna je znacne predimenzovany nazov ! :lol:
Myslim, ze ked mas par svrckov tyzden v pixli a potom ich skrmis, tak to nie je dostatocna skusenost na to, aby si mohol nieco taketo tvrdit. Neber to v zlom, ale domnievam sa, ze nie si schopny dlhodobo chovat (tak ako to mas spravene) svrcky a neprikupovat a byt sebestacny len z toho co si dochovas. Alebo vychovat povedzme 1L svrckov.
To by si kukal na ten kanibalizmus. :)
:D Neurazam sa. Viem o com pisem. Choval som asi 9 rokov do zadu cvrcky v 400 l akvariu a ked som to otvoril nevidel si dno ... viem o com pisem to mi mozes verit :D , To co si videl na fotke je chovna aku ja potrbujem co znamena 250 - 300 cvrckov , ked mam viacej splachujem to a redukujujem chov aby sa nepremnozili. O Cvrcky sa nemusis starat ako o pavuky, cvrcky su ako burina :arrow: mnozia sa takmer same , staci im nadoba a hlina a granule... A ked sa pozieraju tak co ??? Komu to vadi pri mnozste a rychlosti dostupnosti mladat ??? Mne nie :!:
400 L akvarium je o niecom inom ja som vravel o tom, co mas na fotkach a bez urazky, neverim Ti, ze v tom co mas na obrazku vychovas 300 dospelych svrckov mesacne.

A podla mna, aj ked ja viem ako na to a svrcky, ked som mal cas sa o ne starat mi celkom isli, je tazsie chovat svrcky ako pavuky (teda na velke mnozstva). Rozhodne nie ziadna burina co sa o nu starat nemusis.
neurazil som sa, to ze mi neveris neznamena ze ja klamem. Cvrcky neratam na kus a ani nikdy nebudem ... ja som take problemy ako pisete vy nemala alebo som ich nepocitoval !!! Pekny den

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 4. Októbra 2007, 20:30

Pribudli nam do chovu traja stuplici (3-4zvlek) a vyskytol sa problem s cvrlikacmi.
Mam k dispoyicii len velke cvrcky a tak im ich podavam usmrtene, bezhlave.
Oni potvory vsak bez tej hlavy kopu nohami este pol dna ........
a ja sa na to nemozem divat........a nechapem ako je to mozne.
Ako im pomahate na onen svet ? Tak aby netrpeli a samozrejme aby neboli okolo rozprskane ich telesne tekutiny.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Októbra 2007, 20:36

Janett napísal:Pribudli nam do chovu traja stuplici (3-4zvlek) a vyskytol sa problem s cvrlikacmi.
Mam k dispoyicii len velke cvrcky a tak im ich podavam usmrtene, bezhlave.
Oni potvory vsak bez tej hlavy kopu nohami este pol dna ........
a ja sa na to nemozem divat........a nechapem ako je to mozne.
Ako im pomahate na onen svet ? Tak aby netrpeli a samozrejme aby neboli okolo rozprskane ich telesne tekutiny.
mraznicka

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 4. Októbra 2007, 20:41

To myslis zive cvrcky pichnut do mrazaku?
Nemas tam na druhy pokus nieco humannejsie ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Októbra 2007, 21:05

Janett napísal:To myslis zive cvrcky pichnut do mrazaku?
Nemas tam na druhy pokus nieco humannejsie ?
je to najhumanejsie ake mozes pouzit , vsetko ostatne je surovsie. Najkrajsia smrt je smrt podchladenim , pokial ovsem nechces podavat svojim cvrckom lieky na spanie ... Vazne mrazak je dobry , sak uvidis ako sa k tomu vyjadria aj iny ...

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 4. Októbra 2007, 21:10

technicky ak mu odrezes hlavu tak telo sa sice myka ale vsetky receptory su v mozgu a ten ma cvrcek v hlave takze mozes jeho hlavu strcit do mraznicky ak nechces aby sa trapil.. to ze sa jeho telo myka neznamena ze este nieco citi :wink: ja tak tiez krmim male pavuky ze cvrcka rozporcujem ale som taky sadista ze im hlavy hadzem rovno do smeti a necitim pri tom ziadny pocit viny.. hanba mi fuj :)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Októbra 2007, 21:13

Janett napísal:To myslis zive cvrcky pichnut do mrazaku?
Nemas tam na druhy pokus nieco humannejsie ?
Na mraznicku sa vykasli, ludia co uz mali niekedy omrzliny by Ti o tej humannosti vedeli rozpravat. Ja ich proste rozpucim, nestaci im odtrhnut hlavu ,treba hlavu AJ hlavohrud dokladne rozpucit. Je to aj rychla smrt, podla mna omnoho humannejsia ako chladnicka. Je sice fakt, ze cast 'spliechaju' telesne tekutiny, ale ono je to vlastne ziaduce, lebo male pavuky sa do toho potom omnoho radsej pustia. Vacsinou zacinaju hodovat prave na tych vylezenych vnutornostiach. Ja osobne vzdy davam mladym svrcky tak, aby mali vylezene creva.
Ak chces chovat pavuky, nesmies sa hrat na fiflenu, chov zvierat je o kydani hnoja ! :)))
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Októbra 2007, 21:15

frcatko napísal:technicky ak mu odrezes hlavu tak telo sa sice myka ale vsetky receptory su v mozgu a ten ma cvrcek v hlave takze mozes jeho hlavu strcit do mraznicky ak nechces aby sa trapil.. to ze sa jeho telo myka neznamena ze este nieco citi :wink: ja tak tiez krmim male pavuky ze cvrcka rozporcujem ale som taky sadista ze im hlavy hadzem rovno do smeti a necitim pri tom ziadny pocit viny.. hanba mi fuj :)
Nemas pravdu, zisti si nieco o nervovej sustave hmyzu.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 4. Októbra 2007, 21:26

Raqua napísal:
frcatko napísal:technicky ak mu odrezes hlavu tak telo sa sice myka ale vsetky receptory su v mozgu a ten ma cvrcek v hlave takze mozes jeho hlavu strcit do mraznicky ak nechces aby sa trapil.. to ze sa jeho telo myka neznamena ze este nieco citi :wink: ja tak tiez krmim male pavuky ze cvrcka rozporcujem ale som taky sadista ze im hlavy hadzem rovno do smeti a necitim pri tom ziadny pocit viny.. hanba mi fuj :)
Nemas pravdu, zisti si nieco o nervovej sustave hmyzu.
je sice pravda ze vnemy prechadzaju do jednotlivych nervovych centier ktore su po celom tele ale odtial putuju do mozgu myslim, ja nie som ziadny biolog takze neviem presne :oops: ale v konecnom dosledku je to jedno nie? ved je to cvrcek..

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 4. Októbra 2007, 22:16

Ja sa chcem dopracovat k odpovedi ako co najrychlejsie a najbezbolestnejsie odpravit tvora ktory koli mojej zalube nemusi zbytocne trpiet, aj ked je to len cvrcko.
Clovek nemusi vidiet len pred seba. Moze hladiet aj napravo a nalavo.
Uzkoprsi fanatizmus uz narobil vela nedobreho. Vid dejiny 20.stor.

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 4. Októbra 2007, 22:24

pichni mu injekciu, ale priamo do zily aby nahodou netrpel :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Októbra 2007, 22:33

frcatko napísal:pichni mu injekciu, ale priamo do zily aby nahodou netrpel :)
???? čoo? pavúky majú od kedy žily? :D si robíš srandu teraz.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 4. Októbra 2007, 22:34

nemaju, bola to metafora, ale rec bola btw o hmyze ked uz :wink:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Októbra 2007, 22:36

no niekto si precital len posledny prispevok :D ze Razor :) debata je o humanistickej zabijacke cvrckov :D ja navrhujem mrazak ... ale niektorym sa to tu nepacilo no ....
Naposledy upravil/-a PiXeL v 5. Októbra 2007, 00:11, upravené celkom 1 krát.

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 4. Októbra 2007, 22:47

.............nechme toho, ja si uz nejak poradim..........

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Októbra 2007, 09:51

cital som to tu dlho ....., no a ako najhumanejsie zabit cvrcka .....,

neviem ale zda sa mi to maximalne zbytocne o tom debatit .....,

lebo technicky a teoreticky .... ak uz niecio zabijes nie je to humanne .....,

ale Boze su to len cvrcky ....., ked su velke ... vezmem noznice , a cvak! a mam 2 :wink:

nic na tom nie je

myslis si Janett ze ak pavuk chyti cvrcka do chelicwer sa uz cvrcek netrapi? prave ze pokial ho jed paralizuje este toho vnima dost vela ...., takze je podla mna zbytocne sa tymto zaoberat ...,

alebo riesenie pre teba : kup si 3-4 samice cvrckov , daj ich ku miske z vlhkou raselinou ...., a ked ti nakladu vajicka mas mini krmiovo kt. celkom dobre rastie.

prijemny chov ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Októbra 2007, 11:19

fúúú tak neprečítal som si vyššie, lebo som bol dosť unavený včera, nevadí stáva sa aj mne :D, a prečo debatujete o najhumánnejšom zabití cvrčkov??, Ved cvrčka treba dať skrmiť a nie ich zabíjat v mraznikče :D
mám dosť :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď