Kŕmne zvieratá

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 5. Októbra 2007, 11:20

Ono to asi cele vyznelo inac ako som chcela...........Mne nerobi problem ich kilovat, to by som nezacinala s chovom vtackarov.
Chcela som len vediet ako to robia skusenejsi, ci sa to da lepsie ako to robim ja.........lebo moj sposob sa mi nepozdava.
Naozaj, zanechajme tuto debatu.........nema zmysel. Adiós.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2008, 19:49

ked dam mlademu pavukaovi 2-3 zvlek rozporcovaneho cvrcka, nebude potom neskor vykukany s toho ze dostane nieco co sa hybe? alebo je mu to jedno. . .

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 26. Februára 2008, 08:01

AAA napísal:ked dam mlademu pavukaovi 2-3 zvlek rozporcovaneho cvrcka, nebude potom neskor vykukany s toho ze dostane nieco co sa hybe? alebo je mu to jedno. . .
Je mu to jedno!!! A vykukaný:shock: určite nebude keď už aj 2zv. jedinec vie krásne loviť. Zožeň(chovaj) si malých cvrčkov(4mm) a uvidíš čoho je schopný...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 2. Marca 2008, 13:44

Chcem sa opytat, ako je to s ,,pazravostou,, cvrckou ... kazdy mi vravi ze cvrcek zozere skoro vsetko, ale ako viem ze to co mu davam mu chuti ?

Som si zalozil teraz chov cvrckov, a hodil som im tam kelove listy .... cakal som osobne ze ich rpestanu zrat az ked tam ziadne neboli, ale oni sa na ne vrhli a potom to nechali tak ... je mozne ze im to nechutilo ?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Marca 2008, 14:29

Tryri napísal:Chcem sa opytat, ako je to s ,,pazravostou,, cvrckou ... kazdy mi vravi ze cvrcek zozere skoro vsetko, ale ako viem ze to co mu davam mu chuti ?

Som si zalozil teraz chov cvrckov, a hodil som im tam kelove listy .... cakal som osobne ze ich rpestanu zrat az ked tam ziadne neboli, ale oni sa na ne vrhli a potom to nechali tak ... je mozne ze im to nechutilo ?
najviac im chutí hrášok, po čerstvom lapajú ako divé, no na čerstvý si budeš musiet počkať.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 2. Marca 2008, 14:44

A tie listy co som im dal mozu byt ?a lebo je to vlastne jedno, hocico zelene zozeru ? A dal som im tam aj nejake ovsene vlocky, tie tiez zrali.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 2. Marca 2008, 23:31

Tryri> zozeru vsetko dokonca aj arasidove chrumky alebo prazene slnecnice :D, zo zeleniny sa mi najviac osvecila cinska kapusta. Idu po nej ako divy, ak dam stvrtku (300g, 10sk) do terarka rano tam uz nieje...
Okrem kapusty sem tam mrkva a jablko.
Hey a nezabudni na granule pre psi alebo macky, maju vysoky obsah bielkovin.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 3. Marca 2008, 07:38

Aj ich nejako upravujes ? Kamos vravel ze ich namaca, nech su maksie ...

Ja mam kamosa co ma zelovoc, a dam mavaju sem tam nejaku zeleninu ktora este neni plesniva ale uz sa nemoze predat, takze im tam budem hadzat taky zeleninovy mix :)

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 3. Marca 2008, 15:43

FeRo1251 neodporucam ti tie cvrcky mal som ich po celej izbe a nini to bohvie co chytat ked sa toho dotknes je to pass mrtve

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 3. Marca 2008, 16:38

belarus napísal:FeRo1251 neodporucam ti tie cvrcky mal som ich po celej izbe a nini to bohvie co chytat ked sa toho dotknes je to pass mrtve
Ja ich zatial kupujem(4mm) a mam ich v plastovej krabičke z kade niet uniku a pri vyberaní si dávam extrem bacha aby nevyskakali (trochu mam cvko-fobiu :?)...

Ale dík za radu :lol: :lol: :lol:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 3. Marca 2008, 18:34

a cvrcky som mal prikryte sklom na akvariu a odtial mi vysli tak som bol na prasky co tam dat nakoniec som tam dal silonku a este otazka cim ich krmit k tomu su najlepsie ovsene vlocky daj im ich na jedno miesto do misky lebo im treba aj rosit a svietit aby ti nechytali plesne inac to nadoby kde ich mate si dajte kartony z vajec nech maju po com liezt a skryvat sa ked mate dospele jednice dajte do misky z masla hlinu alebo ju iba nasypte do aqaria nech maju kde klast vajicka a cakajte ale snazte sa oddelit mlade od starych lebo su kanibali :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Marca 2008, 18:43

belarus napísal:a cvrcky som mal prikryte sklom na akvariu a odtial mi vysli tak som bol na prasky co tam dat nakoniec som tam dal silonku a este otazka cim ich krmit k tomu su najlepsie ovsene vlocky daj im ich na jedno miesto do misky lebo im treba aj rosit a svietit aby ti nechytali plesne inac to nadoby kde ich mate si dajte kartony z vajec nech maju po com liezt a skryvat sa ked mate dospele jednice dajte do misky z masla hlinu alebo ju iba nasypte do aqaria nech maju kde klast vajicka a cakajte ale snazte sa oddelit mlade od starych lebo su kanibali :D
cvrcky netreba rosit ani im svietit. Ale ok berem tvoj nazor. Cvrcky maju mat z 80 percent zelenu stravu a 15-20 percent masovu. Cim ale kanibalizmus stupa. Odporucam krmit jedine nastruhanou kapustou. Moze byt aj hrasok a proste zelena a zelena :)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 3. Marca 2008, 18:57

a co ovocie trebars jablko alebo tak

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 3. Marca 2008, 19:13

sak daval som im aj zelene ale vacsinou iba vlocky

Užívateľov profilový obrázok
smudla
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23. Novembra 2007, 19:34
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od užívateľa smudla » 3. Marca 2008, 19:27

Krmeni:50%granule pro psy,25%rozemlete piskoty,25%ovesne vlocky rozemlete,2cm prumer nakrajene mrkve jedno kolecko,vata nasakla vodou.Kabice:20cmv 20cms 20cmh cca 2dcl mikro cvrcku az do cca 4 tydne v teto krabici.Par prolozek od vajicek na zvetseni plochy a jednou za dva dny vymena mrkve a navlhceni vaty a dosypani krmeni.
Jsou ve tme a 27stupnich tepla.Bez uhynu a v pohode.
Cca 4000ks.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Marca 2008, 19:47

smudla napísal:Krmeni:50%granule pro psy,25%rozemlete piskoty,25%ovesne vlocky rozemlete,2cm prumer nakrajene mrkve jedno kolecko,vata nasakla vodou.Kabice:20cmv 20cms 20cmh cca 2dcl mikro cvrcku az do cca 4 tydne v teto krabici.Par prolozek od vajicek na zvetseni plochy a jednou za dva dny vymena mrkve a navlhceni vaty a dosypani krmeni.
Jsou ve tme a 27stupnich tepla.Bez uhynu a v pohode.
Cca 4000ks.
tak to mas pekne, si borec :) Napis kolko litrove mas dospele chovne. Dik

Užívateľov profilový obrázok
smudla
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23. Novembra 2007, 19:34
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od užívateľa smudla » 3. Marca 2008, 19:51

Chovne mam v 50d 40v030s akvarium a kolik jich tam je to opravdu nevim :) cca500ks?Jednou za mesic je menim.Kladiste na ty dve decka krabicka od nanukoveho dortu+lignocel.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 3. Marca 2008, 20:36

Tak ja mam chovne 60x35x35cm ale chovam vsetko spolu aj mlade aj stare a nic im tam nemenim, nemam na to cas 8) Na fotkach je chov zalozeny niekedy zaciatkom leta minuleho roku, nerobim nic len im denne hodim cerstvu potravu a trochu zvlhcim nadobu z raselinou/pieskom. Tot vsjo a cvrckou mam od najmensej az po najvacsiu velkost ihned k dispozicii.

Obrázok

Obrázok

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 3. Marca 2008, 20:47

dobry ale je to nanic ked tam mas pliesen ti lahko skapu vymen im to aspon 1x za 5 mesiacov lebo ti proste pochytaju choroby a inac nemas tam dva druhy cvrckov?? mne sa zda ze hej a ak nahodou jeden druh je masozravy a je to stromak takze bacha aj ked ich budete davat pavukom tym mensim

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Marca 2008, 20:59

ja prikladam take momentky :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Marca 2008, 21:03

belarus napísal:dobry ale je to nanic ked tam mas pliesen ti lahko skapu vymen im to aspon 1x za 5 mesiacov lebo ti proste pochytaju choroby a inac nemas tam dva druhy cvrckov?? mne sa zda ze hej a ak nahodou jeden druh je masozravy a je to stromak takze bacha aj ked ich budete davat pavukom tym mensim
" je to stromak" ???

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 3. Marca 2008, 23:25

Pliesne som zatial nemal ziadne, staci dobre vetranie a teplota okolo 30-35C, samozrejme nerosit a nedavat im tam napajacky. Ked som zacinal tak som to skusal a vysledkom bolo ze mi celu napajacku zasrali a zacalo to tam plesniviet. Vlahu maju zo zeleniny, a sem tam im namocim napr. tu cinsku kapustu, ale to fakt len sem tam.
A samozrejme vsetky su pokope od najmensich az po adultov. Ked maju dostatok bielkovin, nemaju dovod na kanibalizmus. Ten tam prirodzene asi bude, (pozoroval som ho priamo iba raz a aj to sa pustili do jednej samicky pri zvliekani) ale aj tak ich prezije kopa. Pre mna to staci, dokonca uz neviem co s tolkymi cvrckami robit, pravidelne ich nosim kmaratovim skreckom nech sa aspon casti zbavim...
Kto chce chovat profesionalnejsie a vo vacsom staci trosku zagooglovat, navodov na profesionalny chov cvrckov je tu neurekom..

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 4. Marca 2008, 07:49

Asi tak , straty tam urcite budu, ale ked sa ti vyliahne 1000 cvrckov tak aj tych 100 ked sa pozere tak to neni ziadna veda.

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice
od krmenia pavúkov k chovu cvrčkov hmmm

Príspevok od užívateľa slepko » 6. Marca 2008, 09:08

ušli ste od témy aj keď daná diskusia má zmysel, ja sa k nej vrátim. Ja mám Pterinochilus murinus a volá sa Toby, je to môj prvý pavúk a myslím si že je to živé stvorenie ktoré sa vie o seba postarať tak prečo by som mu mal pomáhať, príroda je založená na prirodzenom výbere. A ak si prírodá myslí že by mal pavúka zabiť cvrček tak prečo nie??? Keď je neschopný tak nech. Je pravda že to nieje príliš objektívne keďže žije v plastovej miske. Čo už je to za príroda však:D:D. Ja som dal cvrčka ktorý bol väčší ako on (pavuk 4 zvlek) a on ho zožral. Trvalo to dlhšie ale zožral. Keď sa to naučí teraz nebude problém keď bude starší. Myslím si to.

p.s. nech žijú pavúky 8)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: od krmenia pavúkov k chovu cvrčkov hmmm

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 6. Marca 2008, 09:31

slepko napísal:ušli ste od témy aj keď daná diskusia má zmysel, ja sa k nej vrátim. Ja mám Pterinochilus murinus a volá sa Toby, je to môj prvý pavúk a myslím si že je to živé stvorenie ktoré sa vie o seba postarať tak prečo by som mu mal pomáhať, príroda je založená na prirodzenom výbere. A ak si prírodá myslí že by mal pavúka zabiť cvrček tak prečo nie??? Keď je neschopný tak nech. Je pravda že to nieje príliš objektívne keďže žije v plastovej miske. Čo už je to za príroda však:D:D. Ja som dal cvrčka ktorý bol väčší ako on (pavuk 4 zvlek) a on ho zožral. Trvalo to dlhšie ale zožral. Keď sa to naučí teraz nebude problém keď bude starší. Myslím si to.

p.s. nech žijú pavúky 8)
Na začiatok P.murinus, no máš odvahu...
Počkaj keď podrastie a nabere na agresivite :lol:

No a k teme: Nemôžeš celkom porovnavať prírodu a naše terrarka. Lebo v prirode ma za den vo svojej blizkosti milion rôrnych ruchov a je oveľa opatrnejší. V terrarku ma tých ruchov minimum. Čiže v prirode, ked sa ide zvliekat, si napr. viac zabezpečí vstup do nory (spravý pevnejšie hniezdo, atď). A v terrarku ma podmienky takmer bez ruchov čiže už aj to jeho terrarko je z časti úkryt... Takže v terrarku musiš davať viac pozor na behajucu potravu pri zvliekaní. Lebo taký cvrko je zvedavý(a pažravý) a nedá mu sa pozreť čo za čudo sa to tam váľa :lol: :lol: :lol: No a v prírode príde potrava (cvrko :wink: ) pred vchod do nory(hniezda), ktorý je brutus zapavučinovaný, kašle na to a ide dalej veď je slobodný(a potrava je na každom rohu)... Môj názor...
Hadam ste to pochopili...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.


Napísať odpoveď