Kŕmne zvieratá

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice
Re: od krmenia pavúkov k chovu cvrčkov hmmm

Príspevok od užívateľa slepko » 6. Marca 2008, 10:27

FeRo1251 napísal:
slepko napísal:ušli ste od témy aj keď daná diskusia má zmysel, ja sa k nej vrátim. Ja mám Pterinochilus murinus a volá sa Toby, je to môj prvý pavúk a myslím si že je to živé stvorenie ktoré sa vie o seba postarať tak prečo by som mu mal pomáhať, príroda je založená na prirodzenom výbere. A ak si prírodá myslí že by mal pavúka zabiť cvrček tak prečo nie??? Keď je neschopný tak nech. Je pravda že to nieje príliš objektívne keďže žije v plastovej miske. Čo už je to za príroda však:D:D. Ja som dal cvrčka ktorý bol väčší ako on (pavuk 4 zvlek) a on ho zožral. Trvalo to dlhšie ale zožral. Keď sa to naučí teraz nebude problém keď bude starší. Myslím si to.

p.s. nech žijú pavúky 8)
Na začiatok P.murinus, no máš odvahu...
Počkaj keď podrastie a nabere na agresivite :lol:

No a k teme: Nemôžeš celkom porovnavať prírodu a naše terrarka. Lebo v prirode ma za den vo svojej blizkosti milion rôrnych ruchov a je oveľa opatrnejší. V terrarku ma tých ruchov minimum. Čiže v prirode, ked sa ide zvliekat, si napr. viac zabezpečí vstup do nory (spravý pevnejšie hniezdo, atď). A v terrarku ma podmienky takmer bez ruchov čiže už aj to jeho terrarko je z časti úkryt... Takže v terrarku musiš davať viac pozor na behajucu potravu pri zvliekaní. Lebo taký cvrko je zvedavý(a pažravý) a nedá mu sa pozreť čo za čudo sa to tam váľa :lol: :lol: :lol: No a v prírode príde potrava (cvrko :wink: ) pred vchod do nory(hniezda), ktorý je brutus zapavučinovaný, kašle na to a ide dalej veď je slobodný(a potrava je na každom rohu)... Môj názor...
Hadam ste to pochopili...

jj pochopili ved hovorím že to nieje príroda. a asi si dávam na pavúka pozor a nedávam mu cvrčka keď sa zvlieka nie??;) podľa mňa by sme nemali až tak tých pavúkov hrániť ako keby sa nevedeli o seba postarať, nech sa snažia

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 6. Marca 2008, 13:42

Ked si kupis psa, tiez ho nenechas nech si sam chyti nejaku macku alebo kacicu a nazere sa, ale kupis mu stravu, spravis mu budu atd. proste sa onho staras, lebo chces aby sa mal co najlepsie a v dalsom rade si za neho dal peniaze a mas aj urcitu zodpovednost za to. To iste vidim s pavukmi.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 6. Marca 2008, 15:47

task nejako

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: od krmenia pavúkov k chovu cvrčkov hmmm

Príspevok od užívateľa adi » 9. Marca 2008, 23:52

slepko napísal:Keď sa to naučí teraz nebude problém keď bude starší. Myslím si to.
nauci ???? asi je to detail , ale asi taky ako ze si pavuk zvykne na vas pach ked ho budete brat na ruku ....,

strucne : to ma instinkty .... a v prirode lovi to co chce .... a ak nema na vyber tak ma but smolu alebo sa musi prisposobit , ale iba na tu jednu chvylu ....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice
Re: od krmenia pavúkov k chovu cvrčkov hmmm

Príspevok od užívateľa slepko » 10. Marca 2008, 01:00

adi napísal:
slepko napísal:Keď sa to naučí teraz nebude problém keď bude starší. Myslím si to.
nauci ???? asi je to detail , ale asi taky ako ze si pavuk zvykne na vas pach ked ho budete brat na ruku ....,

strucne : to ma instinkty .... a v prirode lovi to co chce .... a ak nema na vyber tak ma but smolu alebo sa musi prisposobit , ale iba na tu jednu chvylu ....,
ja som v tom reagoval na to že sa chovatelia príliš boja o pavúky, nie to že sa pavúk učí zabiť tak ako ty sa učíš v škole gramatiku. A aj ty máš inštinkty ako zabiť, ale keďže nepotrebuješ zabiť niekoho alebo nejaké zviera aby si prežil tak ho dobre neovládaš, či hej?? Inštinkt je jedna vec a naučiť sa zabiť druhá.

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 10. Marca 2008, 01:11

Tryri napísal:Ked si kupis psa, tiez ho nenechas nech si sam chyti nejaku macku alebo kacicu a nazere sa, ale kupis mu stravu, spravis mu budu atd. proste sa onho staras, lebo chces aby sa mal co najlepsie a v dalsom rade si za neho dal peniaze a mas aj urcitu zodpovednost za to. To iste vidim s pavukmi.
a cvrček ktorého som mu hodil do terária je čo????????????????????????? Jáj zázrak;) Prepáč nevšimol som si.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: od krmenia pavúkov k chovu cvrčkov hmmm

Príspevok od užívateľa adi » 10. Marca 2008, 01:34

slepko napísal:
adi napísal:
slepko napísal:Keď sa to naučí teraz nebude problém keď bude starší. Myslím si to.
nauci ???? asi je to detail , ale asi taky ako ze si pavuk zvykne na vas pach ked ho budete brat na ruku ....,

strucne : to ma instinkty .... a v prirode lovi to co chce .... a ak nema na vyber tak ma but smolu alebo sa musi prisposobit , ale iba na tu jednu chvylu ....,
ja som v tom reagoval na to že sa chovatelia príliš boja o pavúky, nie to že sa pavúk učí zabiť tak ako ty sa učíš v škole gramatiku. A aj ty máš inštinkty ako zabiť, ale keďže nepotrebuješ zabiť niekoho alebo nejaké zviera aby si prežil tak ho dobre neovládaš, či hej?? Inštinkt je jedna vec a naučiť sa zabiť druhá.
tak to si teraz zarubal......

skus si nastudovat fyziologiu vtackarov ... anatomiu ... vnimanie a "mylsenie" ... na nete o tom najdes par dobrych clankov .....,

a PS: Otazka : Aky je rozdiel medzi Pterinochilus murinus a Hommo sapiens ????
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Marca 2008, 01:35

slepko napísal:
Tryri napísal:Ked si kupis psa, tiez ho nenechas nech si sam chyti nejaku macku alebo kacicu a nazere sa, ale kupis mu stravu, spravis mu budu atd. proste sa onho staras, lebo chces aby sa mal co najlepsie a v dalsom rade si za neho dal peniaze a mas aj urcitu zodpovednost za to. To iste vidim s pavukmi.
a cvrček ktorého som mu hodil do terária je čo????????????????????????? Jáj zázrak;) Prepáč nevšimol som si.
cvrcek je pouze potrava ... tak ako aj ostatne civavy a macky , mysi ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Marca 2008, 08:18

cawko..mam jednu otazku..dnes do rana sa mi v mojej cvrcej farme prvy krat okotili malinke cvrcky..vyzeraju ako male mravce ale pod mikroskopom som sa presvedcil o tom, ze su to urcite cvrcky..chcel by som sa spytat ze za aky cas narastu na nejaku vacsiu velkost..to znamena nejakych 0,5cm..na zranie maju vsetko co potrebuju(mrkvu,uhorku,granulu pre psa,rozdrvenu piskotku a struhanku)..

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 10. Marca 2008, 10:09

Zalezi to hlavne od teploty,potravy maju dost ako pises :D ,ja cez zimu chovam cvrcky na radiatore v kupelni,ked je tam okolo 30°C je rast velmi rychly,ale nepoviem ti teraz presne casove udaje,uz som ich dlhsie neodchovaval :? este by som odporucil dat na plytku misku navlhcenu vatu a pravidelne kvapkat,lebo pri tej teplote sa to rychlo odparuje

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 10. Marca 2008, 10:48

Tryri napísal: cvrcek je pouze potrava ... tak ako aj ostatne civavy a macky , mysi ....
prepáč, asi som sprostý ale stále nerozumiem čo mi chceš povedať

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Marca 2008, 15:16

marduk napísal:Zalezi to hlavne od teploty,potravy maju dost ako pises :D ,ja cez zimu chovam cvrcky na radiatore v kupelni,ked je tam okolo 30°C je rast velmi rychly,ale nepoviem ti teraz presne casove udaje,uz som ich dlhsie neodchovaval :? este by som odporucil dat na plytku misku navlhcenu vatu a pravidelne kvapkat,lebo pri tej teplote sa to rychlo odparuje
dakujem..ja ich tiez chovam na radiatore v obyvacke,cize tepla je tam urcite vela..(tych 30 stupnou urcite)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Marca 2008, 16:01

slepko napísal:
Tryri napísal: cvrcek je pouze potrava ... tak ako aj ostatne civavy a macky , mysi ....
prepáč, asi som sprostý ale stále nerozumiem čo mi chceš povedať
Slepko, najskor sa nauc odpovedat, toto som nepisal ja, ale adi ....

Ja nechovam cvrcky ja chovam pavuky. Ked budem chovat cvrcky, tak sa tiez budem snazit aby sa mali co najlepsie a aby narastli, a nie aby hladovali napriklad a museli sa zrat medzi sebou.

A tiez si myslim ze porovnavat instinkty cloveka a pavuka je dost velka blbost. Tvoj instinkt je aj neposrat sa do nohavic, a to myslim ze pavuka vobec netrapi.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 10. Marca 2008, 20:40

Johny.700 napísal:cawko..mam jednu otazku..dnes do rana sa mi v mojej cvrcej farme prvy krat okotili malinke cvrcky..vyzeraju ako male mravce ale pod mikroskopom som sa presvedcil o tom, ze su to urcite cvrcky..chcel by som sa spytat ze za aky cas narastu na nejaku vacsiu velkost..to znamena nejakych 0,5cm..na zranie maju vsetko co potrebuju(mrkvu,uhorku,granulu pre psa,rozdrvenu piskotku a struhanku)..

vies cio mne sa zacali liahnut v zuime okolo 15.12 a uz maju 4 cm takze je to rychlo davaj im vsetko hl vlocky potravu sem tam im oros a ked ich chce pocitat tak im tam capni ziarovku

pavúčik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13. Marca 2008, 22:40
Bydlisko: J.Kráľa26 94054 N.Zámky
Kontaktovať užívateľa:
čaute

Príspevok od užívateľa pavúčik » 14. Marca 2008, 20:07

Som úplný začiatočník,dostal som od kamoša pavúka malého asi 1 cm.Je sivý,má biele papučky a je chlpatý.Neviete aký je to druh? :D

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 14. Marca 2008, 20:09

tak to je perfektny popis :D... co tak foto ?

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 14. Marca 2008, 20:13

myslim ze toto by sa skor hodilo do temy Urcenie na zaklade fotografie...nie sem..prosim prehodte to inde chlapci ak sa da..nech tu mame trosku poriadok..

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: čaute

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 14. Marca 2008, 20:27

pavúčik napísal:Som úplný začiatočník,dostal som od kamoša pavúka malého asi 1 cm.Je sivý,má biele papučky a je chlpatý.Neviete aký je to druh? :D
Nebudte naňho zlí. Odfoť nám ho a mi ti povieme o čo ide...

Keď som sem prišiel prvý-krát ja s otázkou tak ku mne boli skoro všetci ústretoví a to ma aj trochu povzbudilo v chove. Bol som rád, že sú ľudia čo mi poradia...

Takže ešte raz:

Vitaj na fóre a kludne sa spýtaj čo chceš. Keď budeš niečo robiť zle, tak ťa usmerníme :lol:

Nie je to takto krajšie :wink:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 14. Marca 2008, 21:14

ale sak jasne..ja niesom zly..xe..a ak to tak vyzeralo tak sorry..urcite je fajn ked nam sem stale chodia novy a novy chovatelia a chcu sa venovat chovu vtackarov..ale ked je to tema krmne zvierata tak sem asi pavuky nepatria..ale sak je to v podstate jedno..

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:
Re: čaute

Príspevok od užívateľa vestar » 27. Marca 2008, 21:01

FeRo1251 napísal:
pavúčik napísal:Som úplný začiatočník,dostal som od kamoša pavúka malého asi 1 cm.Je sivý,má biele papučky a je chlpatý.Neviete aký je to druh? :D
Nebudte naňho zlí. Odfoť nám ho a mi ti povieme o čo ide...

Keď som sem prišiel prvý-krát ja s otázkou tak ku mne boli skoro všetci ústretoví a to ma aj trochu povzbudilo v chove. Bol som rád, že sú ľudia čo mi poradia...

Takže ešte raz:

Vitaj na fóre a kludne sa spýtaj čo chceš. Keď budeš niečo robiť zle, tak ťa usmerníme :lol:

Nie je to takto krajšie :wink:
Urcite to krajsie vyznie, a doda odhodlanie...aj vdaka takymto ludom ako si ty, to tu citam rad, aj napriek 100x polozenej otazke vedia pekne a slusne odpovedat, nie vsetci ludia su tu nastrocni. Su tu ovsem aj vynimky..
Zaciatocnik - pozorovatel

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Októbra 2009, 16:53

znovu otvaram tuto temu s takou zaciatocnickou otazkou: dokazu cvrcky dlhodobejsie existovat pri cca 15*C? to znamena primanie potravy rozmnozovanie... sam sebe by som si odpovedal ze ano ale vsetky zivotne pochody sa spomalia cize vyvinovy cyklus jedinca moze trvat aj rok... OK. ale funguje to aj na "dlhsie trate"?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 18. Októbra 2009, 22:37

Pri takej nízkej teplote sa nebudú rozmnožovať a nebudú rásť...... Vyhovujúca teplota je tak okolo 28 stupňov.....
Kukni sem.....
http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... _domestica
Hey hou, let´s go!!!

Habitus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 25. Júna 2009, 18:35
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Príspevok od užívateľa Habitus » 11. Januára 2010, 20:32

daju sa chovat cvrcky v drevotrieskovek debnicke? resp. dokazu sa prezryzt skrz drevotrieskovu dosku? (1,5 cm)
adulty: B.smithi - B.boehmei - E.pulcherrimaklaasi - H.lividum - P.murinus

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 11. Januára 2010, 21:47

Je to blbost, když už,tak použij laminaci, dřevotřísku by ožírali a otrávili by ti babouky.Každopádně po stěnách snáze vylezou než po skle, po holé dřevotřísce budou chodit jak po zemi.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev

Príspevok od užívateľa Idu » 8. Decembra 2010, 21:41

Je príliš veľa, ak mam v chovnej nádobe s cvrčkami miestami teplotu cez 40 stupňov? Budu mi od toho chcipať, či by to mali rozchodiť.


Napísať odpoveď