Kŕmne zvieratá

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 12:51

adi napísal:neviem .... nehadam sa .... moja cvrckaren ma kapacitu tak 100Ks ..... takze nic moc ....., ale viem ze ich mam v tme a ziju .... a su az priliz zive .....,


zatial mi to tak vyhovuje .... ale ked bude miesto bude aj vyhrev .....
cau Adi to je v poho, kamošova cvrčkáreň má kapacitu niekoľko tisíc cvrčkov a viem aj mi hovoril, že vyššou teplotou rýchlejšie rastú. On má pri nich žiarovku zapnutú celý den a je tam fakt teplo tých nebudem klamať cca 26-29 C.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 6. Septembra 2007, 12:56

Ano, teplo ... ale nepotrebuju svetlo. Teplo a svetlo nie je to iste ... teplo mozes robit aj inymi sposobmi ako ziarovkou.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 13:01

no ja som mal raz doma .... asi 1500 mladych nymf ....., bolo to ako blcharen ....., :P , a dal som ich do krabicky a vlhkost maly asi 200% a ziarovka na nich prazila jak na sahare ....., len keby svinky jedne sa nepchali tam kde netreba ....., pozaliezali pod servitku a podochli .... tak som zachranil asi len 1/3 .-.... a ta bola uspesne skrmena :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 6. Septembra 2007, 13:06

Ksakru, na jednom fore ktore sa venovalo plazom bol celkom pekny clanok o tom ako chovat cvrcky, len to teraz neviem najst. Ale zda sa mi ze cvrcky nemaju rad extremne vlhkosti, oni skor nejake stavnate listy z ktorych si beru vodu.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 13:10

neviem ....., to len mlade som mal ... aby nemali problem sa zvliekat .... lebo raz mi setky ostali vo zvleku ......, podochli .... a to neosupes .... :?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Septembra 2007, 13:57

Razor napísal: aky nezmysel???? akože sory, ale toto nechápem? Co je v tom nezmysel. Môj kamoš má vlastnú cvrčkáreň v ktorej sa nachádzajú určité nádoby v ktorých má cvrčky, nad každou nádobou je žiarovka, oni potrebujú teplo a svetlo. Potom rýchlejšie rastú, za mesiac má z 1. štádia 12. tak čo mi tu rozprávaš, že je to nezmysel ??? Však ja ked mojich položím pod lampu všetci sa škriabu na najvyššie miesto aby sa mohli vyhrievať.
Nezmysel je, ze podochnu ked nemaju svetlo. Potrebuju teplo aby rychlejsie rastli, ale ani pri nizsej teplote (nie -10 samozrejme) z toho nezdochnu, len budu pomalsie rast. Svetlo nepotrebuju, su to prevazdne nocne tvory a cez den ziju skrytym sposobom zivota.

Teda:
Razor napísal: Ked sú v tme stanú sa malátnymi.... a pozdochýnajú.
je uplna blbost.
Adi napísal: no ja som mal raz doma .... asi 1500 mladych nymf ....., bolo to ako blcharen ....., Razz , a dal som ich do krabicky a vlhkost maly asi 200% a ziarovka na nich prazila jak na sahare
To ma ani neprekvapuje, ze zdochli, ale urcite to nebolo od tmy.
:roll:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Septembra 2007, 15:26

aj od dalsich chovatelov som pocul o takomto uhyne pri velkych kralikarnach s tisickami mladych, treba to rozdelit lebo pri velkych poctch sa tam chyti plesen a to je ako epidemia, za par dni všetko tuhe.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 21:04

moje chovne:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Septembra 2007, 21:23

Pixel vie ako na to :) Ale tým švábom by som dal neakú pôdu aby sa mohli zahrabať.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 7. Septembra 2007, 23:23

Ja sa idem zajtra pustit do chovu tych cervov ... len som niekde tu na fore cital ze ich niekto chova dokopy, aj cervy aj chrobaky aj ulity .... da sa to alebo musim tie ulity presuvat do inych nadob ? Pretoze nechcem skoncit tak ze budem mat 15 nadob s cervami po celom baraku, takze najlepsie by bolo keby to fungovalo iba s jednou nadobou.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 7. Septembra 2007, 23:33

Tryri napísal:Ja sa idem zajtra pustit do chovu tych cervov ... len som niekde tu na fore cital ze ich niekto chova dokopy, aj cervy aj chrobaky aj ulity .... da sa to alebo musim tie ulity presuvat do inych nadob ? Pretoze nechcem skoncit tak ze budem mat 15 nadob s cervami po celom baraku, takze najlepsie by bolo keby to fungovalo iba s jednou nadobou.
Ahoj,ja chovám všetko pokope a množí sa mi to mnohonásobne,pokial sa aj daco požere tak to ani nespozorujem...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 7. Septembra 2007, 23:40

Ok, je mi jasne ze budu nejake straty, ale pokial nie su az tak pazrave .... vsak ide o to ze budu zahrabane v zradle, tak myslim ze k nejakemu velkemu kanibalizmu by nemuselo dojst.

S cim si zacinal ? Ja som kupil 0,6 cl .... staci to alebo mam toho nakupit kvantum nech to ide ? Pretoze zase nechcem dopadnut tak ze budem mat plne vedro cervov :D ale zase nech to neskrmim skor ako mi narastu nove :D

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 8. Septembra 2007, 00:13

Teoreticky ti može stačiť aj to poldeci ,pokial budes trpezlivy :) Ja som si kupil pol litra na začiatok a niekedy neviem co s tym,tak to ponukam do okolitych zoochov,kamaratom atd... Myslím že tu sa oplati zozačiatku tých pár korún investovať,najma ak mas viacej malych pavukov atd... a nechovas nic ine....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 8. Septembra 2007, 17:56

ja mam mucnaky pokope ..... a ide to ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 10. Septembra 2007, 08:49

adi napísal: a vlhkost maly asi 200%
...to je aka vlchkost....neviem si to dost dobre predstavit :-)
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Septembra 2007, 09:56

terno napísal:
adi napísal: a vlhkost maly asi 200%
...to je aka vlchkost....neviem si to dost dobre predstavit :-)
to som len srandoval ..... dufam ze ste pochopili .... :P
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 10. Septembra 2007, 10:00

ja tak isto.....dufam ye si to pochopil aj ty.... :lol: :lol: :lol:
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Septembra 2007, 10:27

jasneee
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2007, 15:32

Oki, takze cervy sa uz pekne hmy(i)ria :D Len ma teraz zaujima jedna otazka, na webe je pisane ze sem tam im mam hodit nieco ,,mokre,, ako jablko, atd. to neni probelm, ale pochybujem ze sa k nemu dostanu vsetky cervy, aj tie co su zahrabane dole v substrate, nevadi to ? Nepotrebuju oni vlhko na prezitie ?

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 10. Septembra 2007, 18:43

cawky
ja larvy a imaga chovam spolocne, len kukly davam osobitne kedze su bezbranne a dochadza k stratam, s tou stavnatou potravou: osobne raz za uhorsky rok (rozumej raz za mesiac-dva) tam hodim nejake to jablcko alebo uhorku. inac muciare sa dokazu vyvijat a mnozit aj v cistej muke, lebo vedia z nej viazat vodu, takze akakolvek vlhkost je skor na skodu (plesne a podobne "prijemne" veci)
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Septembra 2007, 19:58

nj ... velôa vody im netreba ...... a neboj ... tie zahrabane ak maju pokoj vyndu von ....., hlavne ak zacitia potravu s vodou :lol: :lol: :lol: :lol:

ja osobne im vela vody nedavam ... ooooobcas - skoro nikdy- listy travy .... kapusta a pod. ----- ale inak nic ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 23. Septembra 2007, 16:04

Su cvrcky kanibalske?
Nasla som v chovnej nadobe dva uplne obzrate aj ked maju dostatok portavy. Ze by malo zivotneho priestoru? Mam ich asi 12 v klasickej velkej uhorkovej flasi.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 23. Septembra 2007, 16:11

ano moze sa to stat , slabsie jedince ktore su malo aktivne podlahnu ale stava sa to ojedinele. Skor je tu moznost ze umrel a po smrti sa do neho pustili osatne ... a ta nadoba je urcite mala ... odporucam tak 50-60 l nadobu , moze to byt aj plastova ....

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Septembra 2007, 18:42

Janett napísal:Su cvrcky kanibalske?
Nasla som v chovnej nadobe dva uplne obzrate aj ked maju dostatok portavy. Ze by malo zivotneho priestoru? Mam ich asi 12 v klasickej velkej uhorkovej flasi.
odpoved na tvoju otazku najdes:

http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... _domestica
Co sa týka potravy, treba ju zvolit tak aby mali cvrčkovia čo najkvalitnejšiu výživu, kvôli tomu aby si pavúci z nich mohli zobrať čo najviac. Ja osobne používam ako mi bolo z viacerých zdrojov poradené toto: ešte predtým podotknem že cvrčky trpia výraznym kanibalizmom pokiaľ, nemajú dostatok bielkovín a ako som pri svojom prvom pokuse o chov pozoroval, za niekoľko dní sa navzájom požrali a ostala jediná samica. Toto sa da ľahko odstrániť ak potravu zvolíme takto: vezmene detské piškoty (kľudne tie najlacnejšie) a rozdrvíme ich na úplny prášok. Potom ich zmiešame s rovnakým dieľom sušeného mlieka(buď sunar alebo kludne postačí aj to sušené mlieko do kávy) a zmiešame ich v pomere 1:1. Cvrčkom podávame takto pripravenú potravu do krmítiek, najlepsie do štuplov od flašiek alebo vrchnák od tatárskej omáčky.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Septembra 2007, 23:56

PiXeL napísal:ano moze sa to stat , slabsie jedince ktore su malo aktivne podlahnu ale stava sa to ojedinele. Skor je tu moznost ze umrel a po smrti sa do neho pustili osatne ... a ta nadoba je urcite mala ... odporucam tak 50-60 l nadobu , moze to byt aj plastova ....
Ojedinele ?!?!
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď