Ako na to? (plesne, substrat, rosenie)

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

ivanivanovic
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22. Apríla 2009, 14:42
Bydlisko: KE

Príspevok od užívateľa ivanivanovic » 18. Júna 2009, 11:51

Je to pre stromaka. I ked je fakt, ze na lozenie mu tam mozem dat aj kusok plastu.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Júna 2009, 12:45

take mele stromaky nepotrebuju nic na lezenie. Je to zbytocnost, aj tak sa zakopu :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Júna 2009, 13:34

adi napísal:take mele stromaky nepotrebuju nic na lezenie. Je to zbytocnost, aj tak sa zakopu :-)
okrem Avicularii tie sa samozrejme nezakopavaju :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Júna 2009, 14:00

Razor napísal:
adi napísal:take mele stromaky nepotrebuju nic na lezenie. Je to zbytocnost, aj tak sa zakopu :-)
okrem Avicularii tie sa samozrejme nezakopavaju :)
nj , mas pravdu , ale avicularie su samostatna kategoria asi vo vsetkom :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 18. Júna 2009, 14:32

V tomto prípade ale ide o P. irminiu. Ja som svojmu drobcovi koru dal, suchu, bukovú. 3 dni a 3 noci som ju sušil na chladení svojho PC :D samozrejme že troška plesnivie ale tomu sa nikdy nevyhneme. Moja irminia si pod korou urobila hniezdo (viď foto), takže zakopať sa nemusí.

Obrázok
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

ivanivanovic
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22. Apríla 2009, 14:42
Bydlisko: KE

Príspevok od užívateľa ivanivanovic » 18. Júna 2009, 14:46

Dik, problem bude asi v tom, ze som to nenechal poriadne vysusit. Inac bol som v lekarni na ten hypermangan (manganistan sodny) pozerali na mna ako na nejakeho dilera drog ci co...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Júna 2009, 15:17

ivanivanovic napísal:Dik, problem bude asi v tom, ze som to nenechal poriadne vysusit. Inac bol som v lekarni na ten hypermangan (manganistan sodny) pozerali na mna ako na nejakeho dilera drog ci co...
To je hovadina, ludia to normalne kupuju a v roztoku si macaju nohy - ak maju plesen :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Júna 2009, 15:19

patmos napísal:V tomto prípade ale ide o P. irminiu. Ja som svojmu drobcovi koru dal, suchu, bukovú. 3 dni a 3 noci som ju sušil na chladení svojho PC :D samozrejme že troška plesnivie ale tomu sa nikdy nevyhneme. Moja irminia si pod korou urobila hniezdo (viď foto), takže zakopať sa nemusí.

Obrázok
No , ale vacsina hniezda je pod substratom , :-), cize je zakopana.

Vsetky Tapinaucheniusi a Psalmopeusi to robia, kazdy jeden si urobi "noru"
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 18. Júna 2009, 16:08

No jasne :wink: Ved ta kora je vsadena do substratu a pavuk si prirodzene zacne stavať hniezdo od spodu, tiež som si niekedy myslel ze stromové druhy sa zeme ani nedotknu, že Adi? :wink:
Ale nazad k tej kôre - podla mna ti netreba manganistan ani nic podobne, proste tu kôru poriadne presuš, daj viac vetracích otvorov, vlhči tak aby miesto kde je kora ostalo suche a mas po probleme. Alebo ho aspon oddiališ.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 22. Júna 2009, 23:56

po prve nikdy by som nestriekal substrát nejakým hyper neviem čim predca je to ludcky vitvor a je to dáka chemikália a som si isty ze mu to neprospieva lepsi spôsob na plieseň je, dát substrát na dotyk vlhký na oko suchý ide aj o druh pavúka keď treba tak treba , treba mat dobre vetranie čo je asi najdôležitejšia vec lignocel nesmie bit utlačený len uhladení v tedy lepšie prúdi vzduch základ rosenia je nádoba z vodou ktorú potrebuje kazdy pavúk a ktorá asi najviac zavlažuje vzduch este troska teplejšie nech sa aj vyparuje a a rosiť len občas trocha na podklad a aj na steny odoberať zvyšky a vykali čim viac odoberiete tým lepšie ak toto všetko splníte je len i 1% iste ze sa vám tam spravy plieseň a ta irminia je zakopaná len koly tomu ze je sucha zemina a je blbost ze malý pavúk nepotrebuje po čom liest potrebuje a moc aby si spravil pevne hniezdo v ktorom sa cíti bezpečne a sktoreho lovy a ktore udržuje vlhkosť keby je toto všetko splnene tak sa určite nezakope a ked to tu tak citam vidím ze len malo lúdi sa do toho vyzná :wink:
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 23. Júna 2009, 07:37

to hyper nevieš čo je hyper mangán- manganistan draselný KMnO4 a po peroxide vodíka H2O2 je to asi najbežnejšie oxidačné činidlo na svete a nieje až taký strašne škodlivý, ako si asi myslíš
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 23. Júna 2009, 08:34

Gabrielli ty sa fakt vyznas ako vidim....

Manganistan draselný ako pisal malo5 neni vobec az taky skodlivy, ale predsa ani ja ho nepouzivam.

Substrat vlhky na oko suchy ? to co je za vetu....

Nesuhlasim s tebou ze neutlačať pôdu. Mam toho odchovane až až a pôda sa aj tak sama utlači ked po nej pobehuju pavuky. Plesen a huby sa ti vytvaraju ked mas zle vetranie. Zaklad vetrania je nadoba s vodou ??? Nemyslim si. Zaklad dobreho prudenia vzduchu po terariu a zamedzenie plesnivenia je dobre vetranie, nie nadoba s vodou.

Skus 150 pavukom odoberat zvysky kazde krmenie....to tiež neni pravda, je to individualne, a ked je dobre vetranie zvysky uschnu a neplesneju... Ked mas pomenej pavukov tak to ano, suhlasim stym. Stromove pavuky robia asi najvacsi bordel co sa vykalov tyka, je to fuska zotierat to....

Irminia sa vsak nezakopava koli tomu ze je suchy substrat. Ma taky sposob zivota, aj dospele jedince tak žiju. To je blbina ze koli suchemu substratu. Pokial ma pavuk nevyhovujuce podmienky, začne si vyhrabavať priehlbinu v substrate kde ta poda este vhlka je, ale to nie je zakonitost ze koli tomu ze je sucha poda....

Aka blbost ze nepotrebuje po com liezt ? Ked mu to neumožnis ani nebude po com liezt. Jedine stromove pavuky ktore by mali mať k dispozicii nieco na lezenie su a Avicularie, ale aj Tapinaucheniusy no tie ziju v mladych stadiach zahrabane. To je vsak tiez individualne, ako stromoveho mozes chovat aj Pterinochilusa. Samozrejme ze vo vyssich zvlekoch nejaky ten konar by mal byt pre vsetky stromove, ale neplati to pre mlade jednice. A to je tiez na chovatelovi ci tam da nieco na lezenie alebo nie.... Ako vidim mas v zbierke Heteroscodru aj Stromatopelmu, tym je taky konarik na lezenie k nicomu ked su mlade lebo ziju skryto v substrate maju pavucinove hniezdo...

Ako vidim ty sa strasne vyznas co sem pises, to co pises su len tvoje nepatrne pozorovania a su to skor blbosti ako pravda. Radsej by som odchovalal dalej pavuky a naberal skusenosti s novymi druhmi a potom pisal, ked si si isty....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Júna 2009, 17:44

gabrielli napísal:po prve nikdy by som nestriekal substrát nejakým hyper neviem čim predca je to ludcky vitvor a je to dáka chemikália a som si isty ze mu to neprospieva lepsi spôsob na plieseň je, dát substrát na dotyk vlhký na oko suchý ide aj o druh pavúka keď treba tak treba , treba mat dobre vetranie čo je asi najdôležitejšia vec lignocel nesmie bit utlačený len uhladení v tedy lepšie prúdi vzduch základ rosenia je nádoba z vodou ktorú potrebuje kazdy pavúk a ktorá asi najviac zavlažuje vzduch este troska teplejšie nech sa aj vyparuje a a rosiť len občas trocha na podklad a aj na steny odoberať zvyšky a vykali čim viac odoberiete tým lepšie ak toto všetko splníte je len i 1% iste ze sa vám tam spravy plieseň a ta irminia je zakopaná len koly tomu ze je sucha zemina a je blbost ze malý pavúk nepotrebuje po čom liest potrebuje a moc aby si spravil pevne hniezdo v ktorom sa cíti bezpečne a sktoreho lovy a ktore udržuje vlhkosť keby je toto všetko splnene tak sa určite nezakope a ked to tu tak citam vidím ze len malo lúdi sa do toho vyzná :wink:
Ten hyper neviem co, je ten manganistan draselny ..., aj chem. vzorec tu dali .., a volaju to aj modra skalica :-) Je to mineral volne sa vyskytujuci v prirode ..., :-) Nasi predkovia ho zamiesavali do naterovych latok na domy - ako dezinfekciu. Preto si vsimni neaky ten skanzen alebo stare banicke chalupky natrete farbou a tak troska do modra. Nie je to ziadna chemikalia a pavukovy to nskodi. Meni to len PH v pode.

A suhlasim s Razorom aj ostatnymi ... :-) Aj ked by Razor mohol byt niekedy miernejsi na zaciatocnikov ( sak im daj dychat :-) )

A ako uz bolo napisane - viacej druhov , viacej skusenosti ...,

PS: Asi jedine pavuky kt. sa skriabu hore aj za mlada su Avicularie a maybe Iridopelma ( tu cest som este nemal ) Vsetky Tapinaucheniusi, Psalmopeusi, Ephebopusi a este Poecilotherie ( tie hniezda tahaju zdola nahor) sa doslova zakopavaju. Jedince rodu Psalmopeus , Tapinauchenius ziju v korenovych systemoch, kde si buduju chodbove hniezda - aj dospele pavuky. Neskriabu sa nikam vysoko. Kazdy drobec druhu kt. viac-menej silno zapriada si buduje hniezda na nepristupnych miestach medzi korenmi, pod kamenmi atd. Druhy zemne ako Brachypelma, Aphonopelma sa zakopavaju, kde obcas a podla potreby striedaju ukryt ( asi vzdhadom na zmenu velkosti) - zakopu sa do zeme, ked su hladne a lovia su vonku. Druhy pralesne - Acanthoscurria, Teraphosa, Lasiodora ..., sa oreginal zakopavaju od mala az po dospeleho pavuka. Tie malokedy stretnete volne pobehujuce po pralese, leda, ze v noci. :-) A Poecilotheria moja oblubena - drobce sa taktiez zdrziavaju vo vlhkom, vacsinou nizssie ( ale v pralese su stromy na kt. rastu aj ine stromy ..., domyslime si ..., ) a buduju si hniezda tak, ze vrch je vyskladany z casti okolia - substrat, listy atd. ( Moje pouzivaju secko, aj kamienky) Je to isty druh maskovania. Odrastene a teda aj dospele jedince sa uz zdrziavaju vo vselijakych strbinach a dutinch stromov - (vyssie polohy) Noraky asi netreba opisovat - tie su zahrabane furt.

Preto pisat vseobecny navod aky ma byt substrat, a ci ma alebo nema mat nieco na lezenie je zavadzajuce. Aj tvoja Maculata a Stromatopelma je 100% zakopana dole pod korou, a ma vytahany substrat do hora v ramci hniezda - je suchy a ona sa zdrziava vzdy dole zalezena a vychadza iba v noci.

Chov akehokolvek zvierata sa odvyja od jeho prirodzeneho prostredia. Chovat znamena napodobnovat. A letme pozorovania spravania sa chovancov v krabickach nam iba napovedaju ako by to mohlo byt. Dolezite je mat co najvernejsiu kopiu biotopu ( co sa dosiahnut neda - iba ak ma clovek veeeela priestoru a penazi)

To bolo ale dlhe PS :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 23. Júna 2009, 19:10

adi napísal: aj chem. vzorec tu dali .., a volaju to aj modra skalica :-)
modra skalica je CuSO4.5H2O (alebo [Cu(H2O)4]SO4 . H2O)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Júna 2009, 19:55

Chruno napísal:
adi napísal: aj chem. vzorec tu dali .., a volaju to aj modra skalica :-)
modra skalica je CuSO4.5H2O (alebo [Cu(H2O)4]SO4 . H2O)
Ta chemia je na hovno ...,

Ale nic to nemeni na tom, ze to pavukovy neublizi a meni to PH pody.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 23. Júna 2009, 20:36

N o to je mozne.Ale momentalne je s tym moze byt problem kedze to je prekurzor

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Júna 2009, 20:51

co to je ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 23. Júna 2009, 21:00

no to je latka z pomocou ktorej sa syntezou ziska konecny produkt (v tomto pripade drogy)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Júna 2009, 21:23

oblHis napísal:no to je latka z pomocou ktorej sa syntezou ziska konecny produkt (v tomto pripade drogy)
A to uz ako ? Ved v lekarni kupis bez predpisu ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 23. Júna 2009, 21:26

No preto som pisal ze to MOZE byt problem.U nas na skole (Fakulta chemickej a potravinarskej technologie) na to davali sakra pozor,si dostal presne tolko ako si potreboval na labak..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Júna 2009, 09:00

asi pre to, lebo ste chemici ... ale kde si obycajny smrtelnik bude doma varit Pcko :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 24. Júna 2009, 11:50

Nikdy nevies.Bo clovek je tvor vysoko kreativny (az na par vynimiek) :D

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 29. Júla 2009, 02:29

no tiez radsej vymenim lignocela a tento problem som nemal us velmi davno

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 29. Júla 2009, 02:46

Janett napísal:Tak ja sa teda priznam.
Ked nechcela toho cvrcka zozrat a bol tam uz tri dni tak som si vravela ze chudak trpi hladom. Prihodila som mu tam tri male granule pre macky. On ich obhryzal a zahrabal si ich. Kedze boli zahrabane-zisli z oci,zisli z mysle = zabudla som ze tam su. Takze to boli tie plesnive miesta. Problem nebol v substrate.


Mne sa raz stala asi este neuveritelnejsia vec pustil som do terarka dva cvrcky samca a samicku. Samca hned pavuk zozral a samicku hned natono asi tyzden potom som im menil lignocel us ani neviem preco a nasiel som vnom obrovske mnozstvo vajicok cvrcka sam som neveril tomu co som vydel no tak som kompletne cely lignocel dal do ineho prazneho akvaria a zavrel. Clovek by neveril no ono stoho vazne vyliezli malicke cvrcky ........ no ani jedne neprezil tak dlho aby boli dost velke ako krmivo .... pripominali skor take vecia mravce .........stalos a to len men ci sa to stal est eniekomu ??

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Júla 2009, 07:49

pravidelne mam male cvrcky pri pavukoch :-)

Ale mam riesenie ... sliedice a strehune a skakavky ... - nasadim nase druhy pavukov a uz je po probleme ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď