Zvliekanie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Augusta 2007, 16:21

Razor napísal:No adi to nie je najlepšie ked sa ti sype substrát. Substrát má byť vlhký nie suchý, pavúk potom môže umrieť na vysušenie či zle sa zvlečie, odporúčam navlhčiť substrát aj ked bicoloratum žije na polopúšti, aj tak treba navlhčit. Suchý substrát vyhovuje len Chromatopelme a niektorým Grammostolám.
no ... on je vlhky ... lenze ma taku 30%vlhkost .... a je tak kypry ze sa sype ......, v podtate rosim bicoloratke 2-3X tyzdenne ......, ale ak ma az bvelmi mokro je jak splasena koza .... nevioe kde by usla ......
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Augusta 2007, 22:32

staci jeden roh ...

kaja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Júla 2007, 00:04
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa kaja » 25. Septembra 2007, 13:44

potrebujem radu.moja pavúčik nechce žrať už2,3týždne .čo sa deje?

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 25. Septembra 2007, 14:45

kaja napísal:potrebujem radu.moja pavúčik nechce žrať už2,3týždne .čo sa deje?
nema proste chut .........:lol: diat sa toho moze dost - napr. bude sa zvliekat. Neboj dva tyzdne nie su este dovod na ziadnu paniku......
facebook: Marek Terno
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Septembra 2007, 14:46

kaja napísal:potrebujem radu.moja pavúčik nechce žrať už2,3týždne .čo sa deje?
je viacero dovodov preco nezere :

1 - je pred zvlekom / ak je ml. ma tm. brusko /
2 - je prezraty / malo pravdepodobne /
3 - je chory a nema dobre podmienky

kedy sa zvliekal naposledy ? a ako je stary este napis.

kaja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Júla 2007, 00:04
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa kaja » 25. Septembra 2007, 15:01

zvliekal sa mi pred 2mesiacmi.a vraj má výše roka...predošlý chovatel mi dal odkázať že ho mal niak rok a ja ho mám už 4mesiac...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Septembra 2007, 16:47

kaja napísal:zvliekal sa mi pred 2mesiacmi.a vraj má výše roka...predošlý chovatel mi dal odkázať že ho mal niak rok a ja ho mám už 4mesiac...
ostava len cakat ....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Septembra 2007, 22:07

podla mna zvlek ....., pavuky sa zvliekaju rozne ... hlavnea ak prebehnu strasie jedince od jedneho ku druhemu chovatelovy .....,

hlavne mu zabezpec klud ..., a mierne teplo a dostatocne vlhko (ale zs to neprehnat )

ale klud je asi najlepsi .... a pri takom starom jedincovy si mozno pockas nejaky ten tyzden pokial bude ready na zvlek uplne .... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Októbra 2007, 08:45

Tak tento tyzden nas opustila Lasiodora Difficilis, nech jej je zem lahka. Ked som siel do skoly tak pozeram, cela cierna ... parada, bude sa zvliekat. Ale ked som dosiel domov tak som ju nasiel mrtvu, ten vrch na hlavohrudi ama odpadnuty ako pri zvliekani, uz aj na zaciatku bruska mal nejake take diery alebo co, proste ako keby umrel hned pri zaciatku zvliekani :( Skoda :( Uz bol konecne vo faze kedy by sa zacal vyfarbovat :(

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Októbra 2007, 09:20

uprimnu srsttrast ...... :roll:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 5. Októbra 2007, 09:49

Preco sa to deje,viaceri ste spominali ze ste takto prisli o chovancoffffffffff. Je bezne v prirode ze pavuky pri zvliekani hynu?
Nie je to nejaka chovatelska chyba, trebars nedostatok vlkosti ...........

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Októbra 2007, 09:53

alebo sa pavuk zasekol , nieco ho vyrusilo , alebo mal nejaku vrodenu chybu .... ale to by uz bolo na dlllhu debatu ... lebo genetika ... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Októbra 2007, 14:33

Podla mna ak pavuk zostane vo zvleku, tak ma spravidla zle podmienky. Netvrdim, ze sa to nestalo uz aj mne a aj v prirode mozu nasta nepriaznive podmienky, ale ked mi zostane pavuk vo zvleku, v prvom rade hladam chybu u seba a nesnazim sa vyhovarat na geneticke chyby a podobne.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 6. Októbra 2007, 15:29

No, je to mozne, ale neviem co sa mu mohlo stat. Mal tam navlhcenu polovicu krabicky, mal kopec priestoru, teplota bola tiez v pohode, tak teda neviem ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Októbra 2007, 15:55

nikto sa nevyhovara ,....., tie veci co si spomenul . su prva a samozrejma vec pri hladani priciny uhynu, ja som len xcel spomenut ine varianty kt. mozu nastat a tak casto sa nespominaju ,.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 6. Októbra 2007, 16:57

dnes som videl v cechach v jednej predajni ako sa zvliekala brachypelma albopilosum priamo pred mojimi ocami, mohol to byt tak 10 - 11 zvlek, vsade naokolo chodili ludia (sepkajuc ze tam umiera pavuk :) ) skriekali tam vtaky bublali akvaria a pavukovi to vobec nevadilo.. :?: myslel som ze na to potrebuje klud..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Októbra 2007, 17:44

frcatko napísal:dnes som videl v cechach v jednej predajni ako sa zvliekala brachypelma albopilosum priamo pred mojimi ocami, mohol to byt tak 10 - 11 zvlek, vsade naokolo chodili ludia (sepkajuc ze tam umiera pavuk :) ) skriekali tam vtaky bublali akvaria a pavukovi to vobec nevadilo.. :?: myslel som ze na to potrebuje klud..
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: klud áno, ale ten kľud potrebuje v teráriu, keby ste doň siahali, tak dovidenia dopočutia :D, ale takto ked bola za skom, jej to nevadi. A čo mysliš, v prirode ked sa pavuk zvlieka že musia prestať opice škriekať ved v džungli je taký hluk, že koniec.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 16. Októbra 2007, 21:32

Parahybana sa nam chysta pomalicky na dalsi zvlek. Prestala zrat, zacala cerniet.
Ale potvotka ona sa zabednila v skrysi = zapriadla si otvor pavucinou tak ze sa nedostane von . Uz par dni nevychadza , len sa vnutri casto cisti, co pred tym nerobievala.....ale to je ok.
V brlohu vsak nema dostatok priestoru aby sa mohla poriadne natiahnut na chrbat a rozlozit nohy pocas zvliekania. Mam ju nechat tak?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Októbra 2007, 22:28

potvorka vie co robi ......, no a ked sa zvlecie ... daj jej vecsi ukryt ....., aby mala komfort... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 17. Októbra 2007, 14:38

Janett: neboj, aj moja parahybana toto robila. Keď prestala žrať, zadebnila sa v kokosáku a nevychádzala. Bál som sa, že neprežije zvliekanie, ale v pohodičke sa zvliekla a žije :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Októbra 2007, 09:44

HI all
Pkiaľ sa pavúk ide zvliekať, netreba ho rušiť a hlavne doňho neštukajte prebiehajú v ňom životne dôležité funkcie. Zvliekanie je ovplivnené hormonom Ekdisínom pričom pri vyrušení môže nastať neaká porucha, pretože pri zvliekaní je pavúk veľmi zranitelný.
Neviem prečo všetci stresujete ked sa pavúk zadební, však nech ! on vie čo robí a čo je pre jeho bežpečné zvliekanie dôlžité.
U väčšiny druhov vidieť ked sú sčernené je to vyvolané tým rastovým hormonom ekdisínom, pretože kutikula nedovolí telu rásť (pre obsah chitínu v exokutikule). U niektorých druhoch to však len tazko posúdiť napr. P. irminia, alebo H. maculata či väčšina stromových, ktoré nevieme presne určit kedy sa budú zvliekať. Avšak dá sa všetko, stačí ked pozriete do krabičky, terárka a vidieť, že pavúk má pavučinové hniedo, a že nehybne leží, alebo nepohybuje sa zbrklo. Mám to odskúšné na A. versicolor. U norových pavúkov by som povedal, že zvliekanie uvidieť tak, ked sa pavúk stiahne do nory, a už nevychádza na povrch. Otvor nory je pritom zapriadaný pavučinou. Pavúk sa zvlecie ked príde jeho čas, a v nore ostáva ešte asi 2 týždne po zvleku, ako ktorý druh...
Netreba hned stresovať, len študovať a hlavne naberať skúsenosti...
Good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Aziel
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14. Novembra 2007, 11:24
Menšia Starosť

Príspevok od užívateľa Aziel » 14. Novembra 2007, 12:01

Zdravim chcel by som sa spytať či niekto nevie ako sa zvlieka Nhandu Coloratovillosus - lebo som ešte nemal tu možnosť vidieť ho v akcii
Jednoducho neviem ako to u neho funguje kedže už davnejšie som videl že sa mu na tom batohu odlupavala stara pokožka mal tam trošku bielej a momentalne mi už neprijma potravu 2 tyždne a cely stmavol - neviete či je to normalne a v pohode? a ako asi mu trva ten zvlek? pavuk ma veľkosť asi tak 9cm aj s končatinami vopred Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Novembra 2007, 18:53

Prebieha to asi tak ako u všetkých ostatných druhoch ,na stránke to máš popísané,ak dačomu nebudeš chápať,tak sem smeruj otázky.P.S.starej pokožke na batohu celkom nechápem :?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Novembra 2007, 18:54

Hua,neberte to ako spam,som si nevšimol :) .

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Novembra 2007, 13:46

Tak niečo pre menej skúsených, takto neako vyzerá pavučinové lôžko, ktoré si pavúk pripraví niekoľko hodín pred samotným zvliekaním. A v ľavo môžete postrehnúť starú kutikulu, ktorá patrila pavúkovi rodu Nhandu, presnejšie Nhandu vulpinusovi.
Obrázok
goOD luCK :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď