Zvliekanie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

struter
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 2. Januára 2007, 18:43
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Príspevok od užívateľa struter » 22. Januára 2007, 23:29

zdravim,počujte neviete niekto ako sa dá zmäkčiť už stvdnutý zvlek tak aby som si ho mohol vytvarovať?/počul som niečo o prevarení vo vode.../thanx 8)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 23. Januára 2007, 00:30

ahoj, no nejaka super metoda neexistuje, teda ja som to skusal x krat ale nejake super vysledky ti to neda, je to skor len take..aby sa nepovedalo. staci dat do nejakej krabicky na spodok centimeter-dva vaty a uplne ju rozmocit. potom tam hodit zvlek a zavriet to bez vetrania.
Nechat na teple par dni a zmakne to, da sa to aj cez to "namocenie" v horucej vode. ja osobne to tak nerobim, lebo zvlek na vode velmi dobre plava a nejako sa mu nechce vacsinou ponorit..ale da sa. inac zvlecka uz pekna nebude. bude to ako zmoknute kura, lebo chlpky sa k sebe prilepsia a ked uschnu ostanu tak, mozno je to vodnym kamenom, v destilovanej vode som to neskusal. skus co sa ti hodi najlepsie

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Januára 2007, 15:13

niekede som cital, ze je dobra metoda .. uzavreta nadoba s vlhkym pieskom a nato polozis na 2 - 3 dni zvlek.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Februára 2007, 16:12

predvcerom som potreboval rozvinut vacsie zvlecky, ktore mali nejaky ten tyzden. Zobral som nadobu, kde som dal asi 1 cm lignocelu a dobre ho navlhcil, navrch som poukladal zvlecky a nechal 30 min na radiatore, popripade nechajte nadobu pod lampou aby sa vytvorila potrebna vlhkost a klima. Neskor som zvlecky vybral a az na jednu sa mi vsetky podarilo pekne rozvinut na urcenie pohlavia.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 17. Marca 2007, 21:22

Hi

Priebeh zvliekania C. sanderi.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Chelisery po zvleku. Este su makke cca 7ni kym svtrdnu
Obrázok

Carapax, ventralna strana
Obrázok
Naposledy upravil/-a brachy v 18. Marca 2007, 21:52, upravené celkom 1 krát.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Marca 2007, 11:38

pekny , aky je velky ?

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 18. Marca 2007, 16:49

Hi

Teraz cca 7-8 cm
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Mája 2007, 10:53

toto doma neskusajte :) :

hlavne zacinajuci chovatelia sa boja ked ich vtackar pride nedopatrenim o nejaku koncatinu:

v jednej zahranicnej publikacii som cital o pokuse kde pavukovi odtrhli vsetkych 8 noh a po celu dobu pokusu mu "rucne podavali potravu" samozrejme po nasledujucom zvleku mu vsetky dorastli aj ked mali mensiu velkost . Schopnost regenerovat niektore casti tela je u pavukov naozaj uzasna. Po 2 - 3 zvlekoch mal koncatiny v povodnom stave.

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 7. Mája 2007, 11:45

neviem ci to je mozne a ako sa bez koncatin zvliekol ?ako sa prevratil na chrbat ?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 7. Mája 2007, 16:43

co ak ho aj otacali :P :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

thor
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18. Apríla 2007, 15:50
Bydlisko: lucenec

Príspevok od užívateľa thor » 4. Júna 2007, 20:21

cawte
mam 6zv. l.parahybanu a jej zvliekania boli
6.3.07-4zv
4.4.07-5zv
29.5.07-6zv
a to iste sa my stalo s a.geniculata6zv.,paraphysa scorfa6zv.
teplota bola 26-28C°
je to normalne pri tychto druhoch?
som taky dobry chovatel alebo je to nahoda :lol:

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 4. Júna 2007, 23:38

thor napísal:cawte
mam 6zv. l.parahybanu a jej zvliekania boli
6.3.07-4zv
4.4.07-5zv
29.5.07-6zv
a to iste sa my stalo s a.geniculata6zv.,paraphysa scorfa6zv.
teplota bola 26-28C°
je to normalne pri tychto druhoch?
som taky dobry chovatel alebo je to nahoda :lol:
Zdá sa ti to príliš často? Pri takýchto drobcoch ešte nie je mesačný interval zvliekania nič zriedkavé (hlavne pri takej teplote, je to hodný kus nad izbovou), keď však podrastú, tak si užiješ aj tri mesiace bez zvleku :-).
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 19. Júla 2007, 11:07

k tym odtrhnutym noham: moja Rosea v 1. zvleku ma len 7 noh a coskoro by sa mala zvliekat tak uvidim ako sa jej to zregeneruje. potom dam vediet

Užívateľov profilový obrázok
Kenny4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 21:37
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kenny4 » 24. Augusta 2007, 10:34

No aj zo skreckom sa da nakrmit dospely pavuk. :wink:
-=!_*RE5PECT*_!=-

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 24. Augusta 2007, 21:57

Ahoj

Par oprav.

Cvabo: Pavuky maju nezpocetne mnoytvo specialnych chlpkov hlavne na pedipalpach, ale aj na kracavych noh. Vsetky maju svoju ulohu a su medzi nimi aj take ktorim citia aj pachy - rozpustene chemycke latky vo vzduchu. Na vnimanie otrasov a prudenie vzduchu maju specialne organy na pedipalpach, su to take male dierky, otvori ktore sa otvaraju a zatvaraju.

Adi: Vtackarov je uz viac ako 900 opisanych :)


Sorry ked zaujimavo pisem len od rana som bol v praci :(
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 25. Augusta 2007, 14:38

priatelia, spat k zvliekaniu :-)

Obrázok

toto je priklad kedy je povrch kutikuly vtackara opotrebovany (tu konkretne zošuchane chlpky vyznačene modrou, vznikli pri pokusoch dostať sa von z krabičky). Teraz je po zvleku a všetko je krasne obnovene.

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 26. Augusta 2007, 22:14

Kód: Vybrať všetko

http://www.metacafe.com/watch/711300/tarantula_moult_change_skin/
tu som sa dajak preklikal k celkom peknemu videu

kaja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Júla 2007, 00:04
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa kaja » 27. Augusta 2007, 11:51

môj pavúk sa zahrabal!čo mu je?nikdy predtým to nerobil a na zadočku nemá skoro žiadne chlpky!čo sa deje? :(

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Augusta 2007, 11:59

kaja napísal:môj pavúk sa zahrabal!čo mu je?nikdy predtým to nerobil a na zadočku nemá skoro žiadne chlpky!čo sa deje? :(
Hi.
no o tomto hovorím, :roll: ! Pavúk sa zrejme bude zvliekať, a o chlpky sa neboj tie sú už vytvorené pod novou kožou. hned ako sa zvlečie chlpky budú vo svojom plnom počte. No možno sa pavúk len bránil, a zo snahy vyrušovať ho sa zľakol a zahrabal do substrátu. O aký druh pavúka ide? Ak ti môžem poradiť kúp si knihu pre začiatočníkov tá ta bude informovať o tom čo by si mala vedieť ak chceš chovat pavúka, alebo si prečítaj zaujímavé články tu na lasiodore.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Augusta 2007, 12:03

Kúpiť pavúka bez toho, že o ňom nič nevieš je podľa mňa nerozumné. Najprv treba preštudovať a hlavne naštudovať základné info aspoň o lahko chovateľných druhoch a potom sa môžeš pustiť do chovu. Ale žiadna kniha ni je lepšia ako tvoje skúsenosti. Tie sú originálne a nik ti ich nezoberie.
veľa šťastia pri chove.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

kaja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Júla 2007, 00:04
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa kaja » 27. Augusta 2007, 12:05

tie chlpky chápem,už sa mi raz zvliekal ale nikdy sa sám nezahrabal!tak som sa zlakla!takže ked sa zahrabe tak sa aj vyhrabe!no to dúfam =)) je to NHANDU CHROMATUS.už som si čítala veci pre začiatočníkov na tejto stránke no a skúsim nájsť tú knihu ...

ja som si ho nekúpila!to by ma asi nenapadlodostala som ho.mala som ho zahodiť alebo???prečítaš som si prečítala.patrí medzi nenáročné druhy,..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Augusta 2007, 12:23

No kaja, kedže je to Nhandu chromatus, ako malý žije pod zemou zahrabaný ako väčšina zemných druhov, a do toho 5-6 zv. je stále skrytý a vychádza len v noci hľadať potravu. Ked už je napapaný má dosť veľký zadoček neprijíma potravu takže ani nevylieza z nory von. Ak máš už dospelého Nhandua je to kus agresívnejší pavúk od toho 8 zv. sa prejaví i agresivita. Nhandu nie je až taký žrút ako napr. Acanthoscurria/e, ale zase nie je to problémový druh. Good luck pri chove. Ešte k tomu minulému čo si sa chcela spýtať o tom chytaní na ruku, Nhaduho určite nie ! Ako som písal vyšie dospievaním je agresívnejší, aj ked nemá toxický jed uhryznutie môže poriadne bolieť.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

kaja
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Júla 2007, 00:04
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa kaja » 27. Augusta 2007, 12:27

akože podla mna to bola hned blbosť.ale zistila som o čo ide chlapcovi.nie o pavuka!=)) je väčšinou v tej diere ale NIKDY sa ešte nezahrabal.možno že toto je niaky5zvlek?akurát idem za dotyčným čo mi ho dal.lebo u mna je to2zv.od kedy ho mám.dakujem za radu.takže môj miláčik nebude prítulný xixi aj tak by som ho nevymenila za škrečka ako mi niekto napísal!!!! :evil:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Augusta 2007, 19:02

adi napísal:mlade pavuky sa zvyknu zahrabavat ......

ja to sice nemam rad, lebo potom je kontrola slabsia ......, ale je to v poriadku ....., niektore sa zahrabavu, lebo hladaju lepsie podmienky(vlhkost , teplotu , ...) ale je to tazko posudit hlavne u zemnych hrabavych druhov .....
čau Adi, to je pravda, lenže ked zvolíš vhodnú šalátovku, tak vidiet pavúka aj ked je zahrabaný, mám okrúhle 230 ml a v tom držím pavúky už od 3zv. oni sa zahrabú až po samí spodok a pavúčika vidím v pohode. Tak mi to robí N. vulpinus, N. carapoensis, A. juruenicola, A. Natalensis, B. vagans, A. bicoloratum, O. aureotibialis. ked sa zvlečú vidím v pohodke pavúčika čerstvo po zvleku, no zvlečku nevyberám, lebo by som pavúka zasypal v nore. On ked je pripravený loviť si zvlečku vynesie na povrch sám.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Augusta 2007, 21:11

No adi to nie je najlepšie ked sa ti sype substrát. Substrát má byť vlhký nie suchý, pavúk potom môže umrieť na vysušenie či zle sa zvlečie, odporúčam navlhčiť substrát aj ked bicoloratum žije na polopúšti, aj tak treba navlhčit. Suchý substrát vyhovuje len Chromatopelme a niektorým Grammostolám.
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď