Bojazlivost ?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:
Bojazlivost ?

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Septembra 2007, 09:32

Mozno je to debilna tema, ale mne to pride aspon trosku divne, ked nie zaujimave.

Vsetky pavuky ziju vo volnej prirode, niekde v dzungliach, na pustiach atd. kde sa predpoklada ze fuka vietor, ze ? Tak preco kazdy pavuk ked pridem k terariu a iba trosicku fuknem na terarko tak ihned uteka do ukrytu .... a to nepocitam ked si nedam bacha, mam otvorenu skatulku a tak trosku silnejsie dycham nosom, to sa spravaju jak pojaseny .... Preco je to tak ? Oni aj vo volnej prirode utekaju do ukrytu pri kazdom naznaku vanku ?

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 14. Septembra 2007, 09:58

možno to bude tým, že väčšinu života sú zalezené v dierach, norách atď a v džungli asi moc nefúka
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 14. Septembra 2007, 10:00

No pokiaľ nemá pavúk konkrétny zdroj nebezpečenstva, tak najlepšie, čo môže spraviť, je ukryť sa, lebo akosi nemá proti čomu bojovať/brániť sa/útočiť/loviť. Nie je to práve bojazlivosť, ale jednoducho pud sebazáchovy :-).
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 14. Septembra 2007, 10:46

No ja ked fuknem do aviciek aby som skontroloval ci ziju tak sa rozbehnu smerom ku mne a to zatial kazda :) Ine ako vravis sa bud stiahnu alebo schovaju az na N. coloratovillosum ten sa neboji a vystartuje po mne :)

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 14. Septembra 2007, 11:02

Tema to nie je debilna.
Ja som tiez rozmyslala preco ta nasa, ked spontanne vydychneeme z plic trochu viac vzduchu vzdy vyskoci ako by sme ju do zadku pichli. Nemam ale pocit ze by islo o strach. Ona totiz neujde ale celkom komicky nadskoci. Skor si myslim ze pouziva chlpky ako citlive senzory ( ako napr. macka fuzy) a prud vzduchu zapricini prirodzenu reakciu na podnet z vonku.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 14. Septembra 2007, 12:25

Janett napísal:Tema to nie je debilna.
Ja som tiez rozmyslala preco ta nasa, ked spontanne vydychneeme z plic trochu viac vzduchu vzdy vyskoci ako by sme ju do zadku pichli. Nemam ale pocit ze by islo o strach. Ona totiz neujde ale celkom komicky nadskoci. Skor si myslim ze pouziva chlpky ako citlive senzory ( ako napr. macka fuzy) a prud vzduchu zapricini prirodzenu reakciu na podnet z vonku.
Ano pouzivaa citi ssilny zavan vetru tak nevie ci sa ruti na tu kamion alebo slon tak radsej odskoci :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Septembra 2007, 12:36

Ale je celkom sranda ze moja Apophysis ked jej otvorim terarko tak vacsinou nezareaguje, ale ked trosicku fuknem nie na nu, ale na terarko z vonku tak hned prasi do ukrytu :D

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Septembra 2007, 14:04

skús fúknuť do takej H. lividum, a uvidíš :lol: alebo do P. murinusa, či C. crawshayia :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Septembra 2007, 14:14

Crashayia radsej neprovokujem, ten sa nasiera aj ked mu to rosim .... a uz vybehia von a hlada niekoho komu rozbije hubu :D

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Septembra 2007, 17:44

:lol: :lol: :lol: ja crawshayia zásadne chovám v hlbokom pohári, viac info v téme C. crawshayi. V ploských miskách mu nie je dobre je dosť podráždený a stresuje sa furt, môže ľahko zdochnúť, preto odporúčam radšej vysoké nádoby naplnené do výšky pôdou aby si pavúk vedel spraviť noru. Má ju hotovú za cca 4-5 dní
Neodporúčam crawshayia chovať ako zemného pavúka !!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 15. Septembra 2007, 01:57

No, ja ho mam v 2.zvl a ma misku kde ma asi 5 cm substratu .... ale tak ja planujem im urobit nejake take velke, este sa na tom pracuje :D A nepripada mi ze je stresovany, bez problemov si porobil nory a vybieha len ked mu nieco robim s krabickou.


Napísať odpoveď