Temperament Brachypelma vagans

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 5. Decembra 2007, 11:01

Jano123 napísal:
FoXo napísal:
Jano123 napísal:preco?
Lebo mam s teba dost ale to urcite nie som jediny :) Prestuduj si preco sa nema pavuk brat na ruku je tu o tom aj vlakno. Inak len tak mimo kolko mas vlastne rokov?
15 ale ved aj ti s zacinal tak nic nehovor
Mne nejde o to ze kto v akom veku zacina ale ide mi o tvoje spravanie. Podla tvojho spravania by som ti typol ovela menej rokov. A kde to mas hladat ? Skus sa kuknut do penazenky. Ty si presne ten typ cloveka ktory zahlasi nieco a caka ze mu kazdy ihned vsetko nastrci pod nos. Nechce sa ti hladat, pises hovadiny, zakladas nezmyselne otazky, robis duplicitne temy atd atd. Este raz ti vravim prestuduj si poriadne vsetky vlakna od zaciatku az do konca bude to vela citania ale ja som tiez tak zacina este pred tym ako som si kupil pavuka. Miesto pripravy na skusky som bol nonnstop na fore a cital a cital.

Jano123
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30. Novembra 2007, 20:51
Bydlisko: Nitrianske Pravno

Príspevok od užívateľa Jano123 » 5. Decembra 2007, 15:11

FoXo napísal:
Jano123 napísal:
FoXo napísal: Lebo mam s teba dost ale to urcite nie som jediny :) Prestuduj si preco sa nema pavuk brat na ruku je tu o tom aj vlakno. Inak len tak mimo kolko mas vlastne rokov?
15 ale ved aj ti s zacinal tak nic nehovor
Mne nejde o to ze kto v akom veku zacina ale ide mi o tvoje spravanie. Podla tvojho spravania by som ti typol ovela menej rokov. A kde to mas hladat ? Skus sa kuknut do penazenky. Ty si presne ten typ cloveka ktory zahlasi nieco a caka ze mu kazdy ihned vsetko nastrci pod nos. Nechce sa ti hladat, pises hovadiny, zakladas nezmyselne otazky, robis duplicitne temy atd atd. Este raz ti vravim prestuduj si poriadne vsetky vlakna od zaciatku az do konca bude to vela citania ale ja som tiez tak zacina este pred tym ako som si kupil pavuka. Miesto pripravy na skusky som bol nonnstop na fore a cital a cital.
ja to ...... uz sem radsej nebudem chodit
a to nebola nezmyselna otazka tak zas netrep hovadiny

Užívateľov profilový obrázok
Shadow212
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19. Júna 2007, 17:07

Príspevok od užívateľa Shadow212 » 5. Decembra 2007, 16:52

ked sem nechces chodit tak nemusis,nikto ta tu nedrzi a suhlasim s foxom.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 12. Decembra 2007, 15:34

moja vagans je kludna..dokonca sa aj necha chytit je noh.Este na mna nikdy nezautocila.Utoci len na cvrcky,mucniaky a holicatka..xe :D

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 12. Decembra 2007, 19:31

Johny.700 napísal:moja vagans je kludna..dokonca sa aj necha chytit je noh.Este na mna nikdy nezautocila.Utoci len na cvrcky,mucniaky a holicatka..xe :D

nohy si chytaj svoje :lol:
pavuk nieje na hranie, škoda že tvoja nieje takej povahy jak moja tá by ti dala :wink:

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 12. Decembra 2007, 19:36

Johny.700 napísal:moja vagans je kludna..dokonca sa aj necha chytit je noh.Este na mna nikdy nezautocila.Utoci len na cvrcky,mucniaky a holicatka..xe :D
...ako moja stara mama vravievali: potial sa chodí krčahom po vodu...... :) v
facebook: Marek Terno
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 12. Decembra 2007, 20:16

terno napísal:
Johny.700 napísal:moja vagans je kludna..dokonca sa aj necha chytit je noh.Este na mna nikdy nezautocila.Utoci len na cvrcky,mucniaky a holicatka..xe :D
...ako moja stara mama vravievali: potial sa chodí krčahom po vodu...... :) v
... az urobili v dedine vodovod.

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 12. Januára 2008, 21:26

Vagansku mam cca 4 zv. Je normalne ze zerie velmi malo?
Citala som aj ze pomaly rastu, ale ta nasa sa po zvliekani nazvecsila skoro vobec. Je to O.k?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Januára 2008, 21:58

Janett napísal:Vagansku mam cca 4 zv. Je normalne ze zerie velmi malo?
Citala som aj ze pomaly rastu, ale ta nasa sa po zvliekani nazvecsila skoro vobec. Je to O.k?
práveže ja mám také skúsenosti že vagans žerie ako o život. Moje jedince žerú v pohode, aj ked majú brucho ako balon a stále chcú. Oproti smithi či emilia sú veľký jedáci. Pavúky rastú počas zvliekania.A ked už má kutikulu zo seba dole, tak tiež rastie.(vtedy je nárast najvacsí)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Januára 2008, 22:08

Janett napísal:Vagansku mam cca 4 zv. Je normalne ze zerie velmi malo?
Citala som aj ze pomaly rastu, ale ta nasa sa po zvliekani nazvecsila skoro vobec. Je to O.k?
Rastu cca 2 - 3 roky. Skus klasicke metody - zmena teploty, vlhkosti, potravy. Narast po zvelku byva individualny, to ze sa nezvacsila moze byt chyba zleho zvleku a podobne. Ako pisal prispevok vyssie tiez mi pridu zravy.

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 12. Januára 2008, 22:16

....takze nieco nie je v poriadku.....
mam ju cca 2,5 - 3 mesiace . Zvliekala sa uz 2x ale je len o kusticek vecsia ako ked k nam "prisla" (aj ked som porovnala zvlecky - bol tam nepatrny rozdiel vo velkosti). Od zaciatku zrala malo, aj ked som jej cvrlikaca dala takmer rovno pod nos. Ale ma vacsi zivotny priestor ako by potrebovala, mohlo by to tak vadit?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Januára 2008, 22:23

Janett napísal:....takze nieco nie je v poriadku.....
mam ju cca 2,5 - 3 mesiace . Zvliekala sa uz 2x ale je len o kusticek vecsia ako ked k nam "prisla" (aj ked som porovnala zvlecky - bol tam nepatrny rozdiel vo velkosti). Od zaciatku zrala malo, aj ked som jej cvrlikaca dala takmer rovno pod nos. Ale ma vacsi zivotny priestor ako by potrebovala, mohlo by to tak vadit?

4 zvlek to je mozno este dobre aj na filmovku. V moc velkom nemusi taky prcek prospievat . Skus aj zmenu chovnej nadoby za nieco primeranejsie.

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 12. Januára 2008, 22:33

No, je taka malicka ze by zvladka filmovku.
Ale tu nezvladam ja, nemozem ju ani citit, je mi zle ked ju vidim, ....som kalustofobik :) Viem ze v nej nebudem byvat ja, ale aj tak to mam nejako prepojene. Nhahdu aj Parahybana mi prospievaju aj ked su v trochu vecsom. Neva, skusim nejaku inu pixlicku. Nechcem aby mi uhynula.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Januára 2008, 22:36

Janett napísal:No, je taka malicka ze by zvladka filmovku.
Ale tu nezvladam ja, nemozem ju ani citit, je mi zle ked ju vidim, ....som kalustofobik :) Viem ze v nej nebudem byvat ja, ale aj tak to mam nejako prepojene. Nhahdu aj Parahybana mi prospievaju aj ked su v trochu vecsom. Neva, skusim nejaku inu pixlicku. Nechcem aby mi uhynula.
neuhynie, len musíš jej vedieť poskytnút dobré podmienky, aj keby bola vo väčšej nádobe nič sa pavúkovi nestane, no v menšej si rýchlešie nájde potravu, a taký pavúk ako vagans sa na potravu vrhá ihned. Aspoň moje :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 12. Januára 2008, 22:39

...no a to ona este nikdy neurobila, ze by sa vrhla na zradlo, mozno je proste taka. Budem trpezliva........budem trpezliva......budem trpezliva..........mozno pomoze mantra......

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Januára 2008, 22:48

Janett napísal:...no a to ona este nikdy neurobila, ze by sa vrhla na zradlo, mozno je proste taka. Budem trpezliva........budem trpezliva......budem trpezliva..........mozno pomoze mantra......
kľud, si veľmi roztržitá, na správny chov treba predovšetkým kľud. Potom ked už nič tak nebude mať dobré podmienky, Brachypelmy moc nemajú rady vlhké prostredie, stací navlhčit jednu štvrtinu pôdy, ale u B. albopilosum to neplatí......
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 12. Januára 2008, 22:52

Ale jasnacka, ja som kludná, si len robim srandu zo seba.


Napísať odpoveď