Vadí pavoukům hlasitá hudba?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:
Vadí pavoukům hlasitá hudba?

Príspevok od užívateľa >raDex< » 13. Decembra 2007, 14:33

Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 13. Decembra 2007, 15:01

Neviem, či pavukom vadí hudba, ale ten v tom videu si robil pavučinu :D
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 13. Decembra 2007, 15:03

jasne ale ptam se jestli jim vadi takova hudba co tam hraje protoze si myslim ze to co tam hraje neni pridane v kompu ale primo pri nataceni, vadi jim takova hudba?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 13. Decembra 2007, 15:40

podla mna v urcitej hlasitosti ano, nakolko hudba vytvara vibracie ktore pavuk urcite vnima :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Morty
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Novembra 2007, 14:01

Príspevok od užívateľa Morty » 13. Decembra 2007, 16:24

ked manipulujem s mojou L. striatipes blizko pri reprakoch, vzdy beha zo strany na stranu, proste bluzni... Teda ak mam tie repra nahlas :wink:

inak je to veeeeelmi pokojny, lenivy a flegmaticky jedinec(ako ja :lol: ), takze mozem potvrdit, ze hudba, hlasna, urcite na neho posobi :D

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 13. Decembra 2007, 16:52

Caute ja ked si to dam hlasnejsie a na subaku pridam bassom tak geniculata a smithi vykopavaju...
Podla mna nejde o decibely ale o vibracie sposobene silnymi otrasmi....

Užívateľov profilový obrázok
Shadow212
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19. Júna 2007, 17:07

Príspevok od užívateľa Shadow212 » 13. Decembra 2007, 17:43

sa mi pacilo ako tam robil tu siet,vyzeralo to ako keby tancoval

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 13. Decembra 2007, 21:16

cawko..ja mam moj cely chov v izbe kde stravim vecsinu dna.Hudbu tu pocuvam vzdy a zatial to ziadnemu s mojich pavukov nevadi okrem geniculaty ktora potom beha a hrabe.Ja si myslim ze to je indididualne.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 13. Decembra 2007, 21:46

Johny.700 napísal:cawko..ja mam moj cely chov v izbe kde stravim vecsinu dna.Hudbu tu pocuvam vzdy a zatial to ziadnemu s mojich pavukov nevadi okrem geniculaty ktora potom beha a hrabe.Ja si myslim ze to je indididualne.
A to ta nemrzi ? Njn, miki Nm.2

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 13. Decembra 2007, 22:00

Pipo napísal:Caute ja ked si to dam hlasnejsie a na subaku pridam bassom tak geniculata a smithi vykopavaju...
Podla mna nejde o decibely ale o vibracie sposobene silnymi otrasmi....
no jenze to jde ruku v ruce. zvuk je mechanicke vlneni a decibely je jakasi intenzita...takze cim hlasitejsi hudba tim jsou ty vibrace silnejsi...no a ty basy se bohuzel siri prostredim nejlepe a navic rezonuji s materiali kolem nas...a kdyz pridas jen basy tak vlastne pridas v urcitem kmitocnu decibely...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 13. Decembra 2007, 22:06

Sa snazil tou pavucinou si urobit zvukotesny priestor :)

Užívateľov profilový obrázok
atttack
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18. Októbra 2007, 01:29
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa atttack » 14. Decembra 2007, 00:25

aj ja mam tak ze subwoofer mam hned oproti pavukom...a od kedy ich mam nepustam nahlas...ale subik hra aj tak dost a male otrasy tam su...ale myslim ze im to zatim nevadi
Pavuky:
Brachypelma smithi 13zvl
Lasiodora parahybana 13 zvl
Acanthoscuria geniculata 6 zvl
murinus 7 zvl
Stromatopelma calceatum 2zvl
Brachy vagans 1 zvl

Euscorpius

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Decembra 2007, 12:22

Pavúkom hlasná hudba určite vadí, a keby ste si pustili dead metal, a práve by sa neaký raritný chovanec zvliekal, tak by to nemusel prežiť, pavúky potrebujú kľud, niektoré su kludnejšie, no iné pobehujú ako bláznivé, pre príklad, H. incei, je veľmi plachý pavúk, tiež aj menšie crawshayie, no a samozrejme Chylobrachysi a dalšie...nemám zmapované všetko. Co sa týka počuvania hudby bud cez slúchatká, alebo ked tak si dajte potichsie, a mat pavúky na reprákoch, ci oproti nim reprák no to je podla mna kus riskantné, však niektoré pavúky sa vyrušia, ked sa silno zavrú dvere... nie ešte to ked duní hudba na celý barák...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 14. Decembra 2007, 12:41

Razor napísal:Pavúkom hlasná hudba určite vadí, a keby ste si pustili dead metal, a práve by sa neaký raritný chovanec zvliekal, tak by to nemusel prežiť, pavúky potrebujú kľud, niektoré su kludnejšie, no iné pobehujú ako bláznivé, pre príklad, H. incei, je veľmi plachý pavúk, tiež aj menšie crawshayie, no a samozrejme Chylobrachysi a dalšie...nemám zmapované všetko. Co sa týka počuvania hudby bud cez slúchatká, alebo ked tak si dajte potichsie, a mat pavúky na reprákoch, ci oproti nim reprák no to je podla mna kus riskantné, však niektoré pavúky sa vyrušia, ked sa silno zavrú dvere... nie ešte to ked duní hudba na celý barák...
Za prve, je to Death metal a nie mrtvy metal :)
Za druhe, nie je to hlasna hudba ked si ju das potichu.
A za tretie, nebral by som to tak tragicky. Samozrejme vyhulenu subwoofer je uz samo o sebe podla mna synonymum hluchoty jeho majitela, ale to je na inu debatu. Kazdopadne, pavukom vadia vibracie, ktore sposobuje hlasno pustena hudba ale nemyslim, ze by z toho podochli. Iba ich to rusi.
Ono aj ten pavuk nepotrebuje sterilne podmienky a absolutny klud. Na druhej strane by som terarko na subwoofer (keby som nejaky mal) urcite neukladal. Ako som vypozoroval u mna doma, basy sa siria hlavne nad a pod reprak nie dopredu a to maju moje repraky bassreflexovu trubicu otocenu dozadu. Ked si pusti clovek hudbu. treba skusat, ktorym smerom sa to najviac siri. Ale konkretne u mna doma to basuje najmenej prave priamo dopredu. Takze tam by som si mohol kludne terarka postavit.
Ale ja som uz aj tak vyrastol z toho, pustat si hudbu moc hlasno, takze moje pavuky to nijako nestresuje. :roll:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Decembra 2007, 18:16

ja tiez pozorujem ked mam hlasnejsie muziku , ze sa vacsina snazi schovat , ale nemam repraky ani pri terkach , ani niekde blisko , pocuvam hudbu iba cez PC a repraky mam dole v skrynke polozene (ziadne sustaky) a to vytvara este vacsiu ozvucnicu , ale zvuk sa mi siri rovnomerne po celej izbe ba aj byte ale rovnomerne a vybracie nie su az tak neprijemne ,., to by som musel poriadne odpalit ,

ale zaver - ano do urcitej miery im ro vadi .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Decembra 2007, 18:28

Razor napísal:Pavúkom hlasná hudba určite vadí, a keby ste si pustili dead metal, a práve by sa neaký raritný chovanec zvliekal, tak by to nemusel prežiť
Pocuvam zvacsa Death metal a zatial som nemal problem ani so zvliekanim raritnych druhov. :)

Razor napísal: a mat pavúky na reprákoch, ci oproti nim reprák no to je podla mna kus riskantné, však niektoré pavúky sa vyrušia, ked sa silno zavrú dvere... nie ešte to ked duní hudba na celý barák...
Mam male pavuky (60 ks) vo velkom plastovom boxe rovno pri reprakoch a zatial v pohode, nijake vykopavanie, plasenie, vsetkych x zvliekani v pohode. Je pravda, ze hlasitost hudby mam v primeranej hladine a skor tiez pripisujem hlavnu pricinu moznych problemov vibraciam.

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 16. Decembra 2007, 16:05

No ja mam na to takovou teorii (kterou nemohu potrvdit), ale myslim si ze pavouci vice vnimaji vibrace a berou je za nebezpeci ze zvuku, kterou jsou neharmonicke, tedy nejsou nejakym tonem (hudbou)...pri poslechu Tri Sester byl i hercules venku z nory, kdyz jsem se priblizil k terariu a zapraskala podlaha byl ten moment v nore...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 1. Januára 2008, 19:21

...tie moje miluju PsyTrance :lol: ...pokial nemas doma party tak nevidim problem. Dost casto pozorujem ze ked pustim spominanu hudbu, niekedy aj nieco ine, tak sa zacnu v klude pohybovat po terariu. Ziadne zbrkle pohyby alebo zaliezanie. no pohodicka :D

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 1. Januára 2008, 20:26

ja som si spravil taky mensi pokus s 3 tipmy hudby trance, electromusic, a ako tu uz bolo spominane death metal zacal som elektormusic bez vyraznych basov (pustal som cez 500 W subwoofer vsetko v jednej hladine volume ani nie potichu ani nie nahlas) zacal som electrobmusic nic vyrazne som na pavukoch nespozoroval len stali na mieste a pozerali na mna potom som dal death metal tam uz bol trochu bass a vyrazna el. gitara pavuky sa mi zdali take nepokojne jeden sa otocil o 360° a utekal po terarku aj ostatne tak pobehovali a nakonieco som pustil trance (vela ludi tomu hovori techno ale techno je ine...) tam uz boly velmi vyrazne bassy a pavuki sa zacali chovat velmi divne rychlo behali a ukryvali sa do ukytov zakopavali sa...cize podla tohoto som usudil ze asi im skodia tie otrasy od vtedy uz pocuvam hudbu len potichu alebo ako povedal razor cez sluchatka a pavuky vypadaju byt spokojne :D :wink:

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 1. Januára 2008, 20:37

...mas pravdu techno to nieje ani z daleka :) ...samozrejme ze je rozdiel ako tu hudbu pocuvas. Pocuvam hudbu hlasno, ale mam urcitu hranicu pri ktorej viem ze ich chovanie uz nebude prirodzene..


Napísať odpoveď