Cvrček na chov

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
Cvrček na chov

Príspevok od užívateľa HnnbL » 18. Decembra 2007, 17:53

prosim vas vedeli by ste mi poradiť akych cvrčkov by som si mal kupiť ktorý niesu hlučny a su vhodný na chov ? (pretože ich v budem mat v izbe kde spím a nechcem počúvať cvrlikanie)

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cvrček na chov

Príspevok od užívateľa cruelty » 18. Decembra 2007, 17:54

HnnbL napísal:prosim vas vedeli by ste mi poradiť akych cvrčkov by som si mal kupiť ktorý niesu hlučny a su vhodný na chov ? (pretože ich v budem mat v izbe kde spím a nechcem počúvať cvrlikanie)
Jestli tě štvou cvrčci svou hlučností, chovej švábi ;)
Naposledy upravil/-a cruelty v 18. Decembra 2007, 17:56, upravené celkom 1 krát.

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:
Re: Cvrček na chov

Príspevok od užívateľa cruelty » 18. Decembra 2007, 17:54

HnnbL napísal:prosim vas vedeli by ste mi poradiť akych cvrčkov by som si mal kupiť ktorý niesu hlučny a su vhodný na chov ? (pretože ich v budem mat v izbe kde spím a nechcem počúvať cvrlikanie)
Nebyl bych si jistý tím, že najdeš nějaký tichý druh :))) hold každý chov jakéhokoliv živočicha má své nevýhody ;)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Decembra 2007, 18:03

cvrcky cvrkaju :) akonahle dospeju tak samcekovia lakaju samicky svojim trenim vnutornych blanovych kridel o telo. Tento zvuk je mne osobne priatelsky nakolko mam pocit ze som v prirode :) Skoda ze len zaby nekvakaju ... k tomu a bolo by to uplne super. Svaby sa chovaju podstatne tahsie ako cvrcky / moj nazor /. Neviem preco ale mne sa cvrcky mnozia uplne v pohodke ale svaby na to uplne ...

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 18. Decembra 2007, 18:10

a je to moc hlasne ?? da sa pritom zaspať ?

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 18. Decembra 2007, 18:16

HnnbL napísal:a je to moc hlasne ?? da sa pritom zaspať ?
Když se ti najednou rozcvrká 20-50 samců tak nezaspíš a po nějakém čase ti to bude lézt na nervy ;)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 18. Decembra 2007, 18:31

Ja som si na to totlane zvykol akurat raz sa mi stalo ze som ich skoro vsetky vyhadzal co som mal na ne nervy ale to malo inu pricinu nie prave cvrky :) Zo zaciatku ti to pojde na nervy ale po case ani nebudes vediet ze ich mas pokial ti neutecu :)

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 18. Decembra 2007, 18:34

a neni výhodne chovať mučne červy ?

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 18. Decembra 2007, 18:38

HnnbL napísal:a neni výhodne chovať mučne červy ?
Podle toho kolik máš chovanců a jak jich máš velkých, protože moučňáci dorůstají tak 3cm víc ne

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 18. Decembra 2007, 19:16

Mne sa to cvrkanie nahodou paci. Vzdy ked idem spat tak mam pocit ze je leto a ja spim pri otvorenom okne :) ale kamos co chova cvrcky pre svoju agamu tak ich uz mal par krat chut vytopit :D. Urcitre sa nato da zvyknut.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 18. Decembra 2007, 21:37

Ja som to bral vždy najprv v pohode ale potom to začalo liezť na nervy ale zaspať sa pri tom dá pokiaľ teda nemáš problém so spaním :) najhoršie je, že cvrlikajú zbytočne :D.

K tomu množeniu, u mňa to je fakt samovoľné akonáhle sa samica dostane na vhodný podklad už kladie ale vačšie jedince ako 1 cm som ešte nemal.

Podľa mňa sú šváby otázkou toho kde to chováš a nie náročnosti, je to predsa len hmyz velice schopný prežívania aj v zlých podmienkach aj keď u niektorých druhov je proces dospievania atď velice zdĺhavý.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 19. Decembra 2007, 00:03

Pokial ich chces iba na potravu, daj ich do nejakeho plastoveho boxu (ja pouzivam velke vedro od primalexu) a sup s nimi do skrine. Cvrlikanie sa tak stlmi na prijatelnu uroven budes ich pocut akoby z dialky ako v lete pri otvorenom okne, a dokonca sa ti bude lepsie zaspavat. Mlade mozes samozrejme chovat kde chces tie necvrlikaju. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 19. Decembra 2007, 00:30

Mne to nevadi, spis s nimi uz asi tak 15 rokov v jednej miestnosti, takze to uz ani nevnimam. Ale nikdy mi to nejako zvlast nevadilo. Teraz mam bananove a tie su trochu tichsie ako dvojskvrnne, ale aj predtym, ked boli u nas len dvojskvrnne tak to bolo u mna so spankom v pohodke. Hovori sa tomu selektivne vnimanie :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 19. Decembra 2007, 09:27

Hi!
nechcel som zakladat novy topik tak sa pytam pls dajte mi link na podrobne spracovanie lignocelu nieke na nete to tu bolo len neviem to najst ...... tak pls link
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
Morty
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Novembra 2007, 14:01

Príspevok od užívateľa Morty » 19. Decembra 2007, 12:28


Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 19. Decembra 2007, 14:41

ale nie toto morty ja som myslel take priprava substratu alebo daco podobne presne uvedene ze tam mas zobra lizicku atd atd toto som hladal ale nevadi ja som si to uz urobil dik za namahu
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 7. Januára 2008, 14:45

kolko sa dožije taký cvrček ?? samička je kolko vajičok schopná naklasť ? da s a napríklad použiť jedna samička na tvorbu par generacii ? alebo žije kratk oa stihne naklasť naras 100 vajičok a potom musim zas čakať kým dospeju tie male cvrčky ?

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Januára 2008, 15:11

no..ak mozem poradit mam jednu alternativu..neviem ci je to len nahoda alebo mam fakt stastie..ja proste samcekom odstrihnem kridla noznickami..potom necvrlikaju a ziju krasne dalej len netreba zastrihnut priliz hlboku aby ste im neublizili.A paria sa mi pekne..cize asi ich kridla v takom malim priestore ako je insektarium nemaju velky ucinok lebo samcek tam najde samicku lahko a naopak.

brano
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 4. Januára 2008, 16:40

Príspevok od užívateľa brano » 7. Januára 2008, 15:53

Johny.700 napísal:no..ak mozem poradit mam jednu alternativu..neviem ci je to len nahoda alebo mam fakt stastie..ja proste samcekom odstrihnem kridla noznickami..potom necvrlikaju a ziju krasne dalej len netreba zastrihnut priliz hlboku aby ste im neublizili.A paria sa mi pekne..cize asi ich kridla v takom malim priestore ako je insektarium nemaju velky ucinok lebo samcek tam najde samicku lahko a naopak.
A keď chováš tak 50 samčekov :?: :lol:
Ale ja im krídla ani nič podobné neodstrihujem mne cvrlikanie nevadí.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 7. Januára 2008, 16:17

Johny.700 napísal:no..ak mozem poradit mam jednu alternativu..neviem ci je to len nahoda alebo mam fakt stastie..ja proste samcekom odstrihnem kridla noznickami..potom necvrlikaju a ziju krasne dalej len netreba zastrihnut priliz hlboku aby ste im neublizili.A paria sa mi pekne..cize asi ich kridla v takom malim priestore ako je insektarium nemaju velky ucinok lebo samcek tam najde samicku lahko a naopak.
To by som sa pozrel, ako by si 'utisil' tak liter svrckov. :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Januára 2008, 16:43

xexe...tak to nee...ja im striham kridla preto lebo mne to cvrlikanie vadi a to poriadne..xex..a mne sa mnozia aj ked nechcem..asi maju vsetko co im treba...ale ja si ich aj tak radsej kupim v odchode... :D ..asi som velmi pohodlny..no co uz


Napísať odpoveď