Extra vynalez - pomocka na vlhcenie teraria

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:
Extra vynalez - pomocka na vlhcenie teraria

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 19. Decembra 2007, 21:01

Cawko...mam pre vas jednu super vec co som vymyslel dneska poobede ked som sa ucil slovensky jazyk a pozeral na moju B.Vagans.. :D ..jedna sa o vynalez,ktory sluzi na vlhcenie pody v terariu.Ako kazdy vie,niektore pavuky nemaju rady ked sa na ne kvapka voda pri vlhceni pody(ak nemam pravdu tak prepacte a opravte ma).A prave toto ma napadlo a myslm ze je to pecka..sak wed posudte sami.
Toto zvladne vyrobit kazdy clovek aj keby mal vsetky ruky na celom tele lave...je to proste jednoduche a cela vyroba trva asi 5min
Material:vrchnak s plastovej flase,silikonova hadicka(pouziva sa v akvaristike),noz,noznice,zapalovac,klieste,spendlik.
Postup vyroby:
1. Zoberte si klasicky plastovy vrchnacik od flase a nozom do nho spravte dierku aby sa vam dnuka zmestila hadicka
2. Dierkou prestrcte silikonovu hadicku,a otvor medzi vrchnakom a hadickou zatesnite silikonom
3. Potom druhy koniec hadicky nahrejte zapalovacom a stlacte kliestami aby to drzalo a neprepustilo vodu
4. Nechajte to vsetko dobre zaschnut a potom si nahrejte spendlik a robte do hadisky dierky(asi kazde 2cm ale mozete ich aj vystrihovat noznickami)
5. Toto potom dajte na spodok terarka a zasipte tym,co davate na spodok(raselina,lingocel,kokosova drt atd)
6. Ked budete chciet vlhcit terarko len proste nasrobujete na vrchnak flasku,vznikne tam podtlak a vy navlhcite zem bez toho aby sa pavuka dotkla kvapka vody..a vlhkost to udrzi vyborne..

Ak to uz niekto predtym vymyslel tak prepacte ze som vam zobral napad ale na celom fore som to nikde nenasiel...tak dufam ze to ocenite a budete vyuzivat u vas v terariach...(P.S. Asi si to dam patentovat ale vy to mate zatial zadara..xexe 8) )
Tu je aj obrazok mojeho vytvoru(foto by Olympus m:ju 400Digital)

http://www.imageshock.eu/img/1416740,wooow.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 19. Decembra 2007, 21:07

totalna zbytocnost :D:D ja zoberiem striekacku na konci mam aj ihlu dooknca :D...strcim do dierky a striekam kam len chcem a pavuk si to nevsimne.. netreba mi ziadnu hadicku silikon a deravy vrchnak :P

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East
Re: Extra vynalez..vaaaau

Príspevok od užívateľa Chruno » 19. Decembra 2007, 21:20

je to úžasne zbytočné : D

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 19. Decembra 2007, 21:26

mne sa to celkom paci:)
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Decembra 2007, 21:26

Mozno, ze nie kazdemu sa to bude zdat inovativne ale snaha sa ceni. Mozno ho raz odradite podobnymi prispevkami od dobreho napadu.



Ja osobne pouzivam na vacsie chovne nadoby 0,5 l pohar a s citom zalievam :) .

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 19. Decembra 2007, 21:26

xe..ste ma teda ale velmi nepotesili chlapci..ked som to sem daval tak som bol taky nadceny..ale vy ste mi zrazili hrebienok..xexe...mozno mate aj pravdu...ale kym som to vyrabal tak som sa aspon nenudil a to je hlawne..
,,All is just for fun,, ... :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 19. Decembra 2007, 22:00

pavuky a skole to nejak isto suvisi ale neviem jak :D cize f poho :)

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 20. Decembra 2007, 00:00

Cawko...mam pre vas jednu super vec co som vymyslel dneska poobede ked som sa ucil slovensky jazyk a pozeral na moju B.Vagans.. Very Happy ..jedna sa o vynalez,ktory sluzi na vlhcenie pody v terariu.Ako kazdy vie,niektore pavuky nemaju rady ked sa na ne kvapka voda pri vlhceni pody(ak nemam pravdu tak prepacte a opravte ma).A prave toto ma napadlo a myslm ze je to pecka..sak wed posudte sami.
Toto zvladne vyrobit kazdy clovek aj keby mal vsetky ruky na celom tele lave...je to proste jednoduche a cela vyroba trva asi 5min
Material:vrchnak s plastovej flase,silikonova hadicka(pouziva sa v akvaristike),noz,noznice,zapalovac,klieste,spendlik.
Postup vyroby:
1. Zoberte si klasicky plastovy vrchnacik od flase a nozom do nho spravte dierku aby sa vam dnuka zmestila hadicka
2. Dierkou prestrcte silikonovu hadicku,a otvor medzi vrchnakom a hadickou zatesnite silikonom
3. Potom druhy koniec hadicky nahrejte zapalovacom a stlacte kliestami aby to drzalo a neprepustilo vodu
4. Nechajte to vsetko dobre zaschnut a potom si nahrejte spendlik a robte do hadisky dierky(asi kazde 2cm ale mozete ich aj vystrihovat noznickami)
5. Toto potom dajte na spodok terarka a zasipte tym,co davate na spodok(raselina,lingocel,kokosova drt atd)
6. Ked budete chciet vlhcit terarko len proste nasrobujete na vrchnak flasku,vznikne tam podtlak a vy navlhcite zem bez toho aby sa pavuka dotkla kvapka vody..a vlhkost to udrzi vyborne..

Ak to uz niekto predtym vymyslel tak prepacte ze som vam zobral napad ale na celom fore som to nikde nenasiel...tak dufam ze to ocenite a budete vyuzivat u vas v terariach...(P.S. Asi si to dam patentovat ale vy to mate zatial zadara..xexe Cool )
no mi se to zda taky celkem fajn, hlavne u tech pavouku kterym to vadi, napr moje geniculata je uplne poblaznena kdyz ji rosim.. proto ma uplne sucho.. nejdriv skace, pak utika. vlastne ne jenom geniculata, parahybana uz mi aj utekla, na par minutek.... btw drzim pesti pri pisemce ;)
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 20. Decembra 2007, 00:36

Ve svoji vlastni podstate to neni az tak spatny napad, jen to jeste trochu dotahnout, protoze vlhkost pod substratem si myslim je zbytecna...Vychazim z jednoduche uvahy, ze kdyz vlhcim na povrchu, voda se lepe odparuje, tudiz se zveda daleko efektivneji a ucineji vzdusna vlhkost...takhle se musi dostat jeste pres nekolik vrstev substratu...

K bodu 6 bych doporucil nastudovat trochu fyziku :)

jinak k te flashce...uvazoval jsi o tom co se stane kdyz tu flashku zmacknes? Voda ti vytryskne ven (cileny efekt), ale potom nastava okamzik, kdy se musi znovu nafouknout, at se da stlacit znovu a to si myslim, ze je kamen urazu, jelikoz bude muset jit vzduch hadickou, zacne natahovat i substrat a dirky se ti mohou ucpat...

Pokud si tim podtlakem myslel hydrostaticky tlak kapaliny a tedy chces nechat vodu volne vytekat tak se ti v lahvy vytvori podtlak a voda vytikat nebude(pokud ano bude nabirat vzduch zase hadickou a je tu moznost ucpani)...

K tomu me napadlo reseni opatrit tu lahev jeste jednou trubickou s kohoutem (nekde u dna, stacilo by takove to akvaristicke skrtitko), ktery by byl v pripade volneho vytekani otevren a v pripade "vstrikovani" by se oteviral jen k nacerpani vzduchu...

Osobne bych se priklanel k variante 1 kdy by byla lahev proste zavesena a v pripade vlhceni by se jen otevrelo skrtitko pro vzduch...

Todle ber jako konstruktivni kritiku a preji hodne zdaru...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 20. Decembra 2007, 06:21

diki..uvazoval som nad tym a prisiel som este na nieco(za pomoci Avara).Ak si do flasky spravite len taku malu dierku,ktoru pri tom ked sa bude flaska nafukovat odokryjete tak to asi bude ok..ale staci aj ked len jednoducho trochu odkrutis vrchnacik a ona sa nafukne aj sama...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 20. Decembra 2007, 08:40

No hej, a ked si vsimnes ake problemy budes mat s takymto vlhcenym tak prides na to ze je fakt jednoduchsie to tam jednoducho naliat, respektive strikat iba na tu cast terarka kde akurat nie je vtackar.

Ako je dobre ze rozmyslas nad novymi metodami, len tak dalej, ale podmienka na uspech niecoho takehoto je to, ze to musi zjednodusit ten system ktory funguje teraz a nie to robit komplikovanejsie (robit dierky, odkryvat, zakryvat, povolovat ventili a neviem co este)

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 20. Decembra 2007, 08:48

ja som už nad niečím podobným uvažoval a to v súvislosti s mojou samicou P. irminia ,ktorá si strašte rada robí hniezdo pri dverách a keď už drží kokon tak sa nedá preca vlhčiť bez toho aby som ju rušil...ale zase kokon potrebuje vlhkosť ako soľ ...tak som to spravil tak, že som vlepil do rohu tera hadičku, ktorá ústí cez vetranie a cez ňu tam vstrekujem vodu injek. striekačkou a pavúk má pokoj

.....stou flašou je to zase len nepraktické lebo by to vyzeralo ako u hlodavcou a zaberalo miesto ak by to bolo napevno ....nie?

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 20. Decembra 2007, 12:25

Tryri napísal:No hej, a ked si vsimnes ake problemy budes mat s takymto vlhcenym tak prides na to ze je fakt jednoduchsie to tam jednoducho naliat, respektive strikat iba na tu cast terarka kde akurat nie je vtackar.

Ako je dobre ze rozmyslas nad novymi metodami, len tak dalej, ale podmienka na uspech niecoho takehoto je to, ze to musi zjednodusit ten system ktory funguje teraz a nie to robit komplikovanejsie (robit dierky, odkryvat, zakryvat, povolovat ventili a neviem co este)
S prvnim odstavcem souhlasim :) ale kdyz se nekdo pousti do "vynalezani", tak mu to prece nebudu upirat...

S druhym odstavcem nesouhlasim...pokud vec delas slozitejsi s vysledkem, ktery ti ve finale usetri cas, tak si myslim ze to je dost konstruktivni...Vem si treba jen ten ventil...povolis a za 5 minut zatahnes a je navlhceno...myslis ze to je ve finale slozitejsi nez otevrit terarium, davat si pozor zda na tebe vylitne pavouk, navlhcit (stale davat pozor) a zavrit?
Spuco napísal:...stou flašou je to zase len nepraktické lebo by to vyzeralo ako u hlodavcou a zaberalo miesto ak by to bolo napevno ....nie?
Asi by to tak vypadalo a bylo by to nevzhledne...ale u jednoho teraria, treba pro naparene samicky by se to prekouslo...a vetsinou je nejdulezitejsi prakticnost, kterou sis vlastne i ty sam vyzkousel(v mirne odlisne forme)...

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 20. Decembra 2007, 21:06

Nieco podobne som cital davnejsie na nejakych zahranicnych weboch, napamatam si presne ale riesili to vsunutim tuby (napr. upravena od sumiveho celaskonu) do substratu a napojenim hadicky na tubu, potom stacilo len doliat vodu a o vlhcenie bolo postarane.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 20. Decembra 2007, 23:57

Tiez si myslim, ze zbytocne, ale ak uz to chces robit takto, tak na to sa pouzival uz davno stary osvedceny teraristicky trik, ktory je omnoho jednoduchsi. :)
Das niekde do rohu terarka maly lievik a cez neho potom ide kvapalina na spodok substratu a vrch zostava suchy. Pouzivalo sa to tusim pri piesku pre pustne druhy, ktore zili v hlbokych vlhkych norach v piesku. Detaily si nepamatam.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 21. Decembra 2007, 00:00

Avar napísal:Vychazim z jednoduche uvahy, ze kdyz vlhcim na povrchu, voda se lepe odparuje, tudiz se zveda daleko efektivneji a ucineji vzdusna vlhkost...takhle se musi dostat jeste pres nekolik vrstev substratu...
Tvoja uvaha je nespravna. :)
Totiz prave vlhcenie (rozumej rosenie) na povrchu je z hladiska udrzania vzdusnej vlhkosti zle, pretoze ked porosis, namocis len vrchnu vrstvu substratu z ktoreho sa voda velmi rychlo odpari. Potom mas terarko zasa suche. Ja naopak vobec nerosim (max. ked chcem aby sa pavuk napil) ale poriadne zalievam substrat. Naspodu sa vytvori vlhka vrstva, ktora sa pomaly odparuje dlho a preto udrzuje vzdusnu vlhkost daleko lepsie.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Decembra 2007, 00:29

ja zalievam teraria ako kvety, lejem a lejem :D

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 21. Decembra 2007, 18:55

Raqua napísal:
Avar napísal:Vychazim z jednoduche uvahy, ze kdyz vlhcim na povrchu, voda se lepe odparuje, tudiz se zveda daleko efektivneji a ucineji vzdusna vlhkost...takhle se musi dostat jeste pres nekolik vrstev substratu...
Tvoja uvaha je nespravna. :)
Totiz prave vlhcenie (rozumej rosenie) na povrchu je z hladiska udrzania vzdusnej vlhkosti zle, pretoze ked porosis, namocis len vrchnu vrstvu substratu z ktoreho sa voda velmi rychlo odpari. Potom mas terarko zasa suche. Ja naopak vobec nerosim (max. ked chcem aby sa pavuk napil) ale poriadne zalievam substrat. Naspodu sa vytvori vlhka vrstva, ktora sa pomaly odparuje dlho a preto udrzuje vzdusnu vlhkost daleko lepsie.
Prit se nebudu. Celkem nestatne jsem se vyjadril. Bylo to mysleno, tak jak si napsal (ona to voda prosakne). Proste substrat je vlhky ve vsech vrstvach hned od zacatku.
Takze z vrchni vrstvy se odparuje voda rychleji a zmena vlhkosti je rychlejsi a ostatni vrstvy podporuji dlouhodobejsi efekt.

Dik za poznamku, aspon se to upresnilo...

a nakonec otazka (celkem trapna): Co to je lievik? :D

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 21. Decembra 2007, 19:06

lievik = nálevka, trychtýř
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 21. Decembra 2007, 19:07

Avar napísal: a nakonec otazka (celkem trapna): Co to je lievik? :D
trichtíř :lol:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 8. Januára 2009, 13:58

ja im vlhcim s obycajnym rozstrekovacom na kvety :D


Napísať odpoveď