Harmonogram starostlivosti o vtačkare

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
Harmonogram starostlivosti o vtačkare

Príspevok od užívateľa HnnbL » 27. Decembra 2007, 11:05

Tu je moj harmonogram. prosim vas ak tam robim dačo zle povedzte mi to

baumgarteni 9zvlek, rosea Adult, chromatus 9zvlek - každu nedelu voda do napajačky,každemu jeden mrtvý mučnak...každu druhu nedelu rosenie

Mladatá 6zvlekovy carapoensis, 4 smithi, 6 klugi, 4 Chromatopelmy cyaneopubescens . nedela , streda - polka mučnaku rosenie

aký je vas nazor na tento systém... mám na tom dačo zmeniť ?

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:
Re: Harmonogram starostlivosti o vtačkare

Príspevok od užívateľa Pato » 27. Decembra 2007, 11:47

HnnbL napísal:
baumgarteni 9zvlek, rosea Adult, chromatus 9zvlek - každu nedelu voda do napajačky,každemu jeden mrtvý mučnak...každu druhu nedelu rosenie
no mne sa to zda na 9 uvlek a vysie velmi malo jeden mucnak tyzdenne :D a preco mrtvy ?:P
ja davam 7zv chromatusovy cvrcky väcsie a nema problem zjest tri za tyzden

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 27. Decembra 2007, 14:17

proste ja musim vybudovať takýto dajaký system.ked odídem dakde preč na 2 týždne napriklad...tak aby matka vedela čo má kde hodiť a kolko rosiť

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 27. Decembra 2007, 14:35

takže ked pavuky nebudu mat jest a vodu tak 10 dni..tak budsu maximalne nahnevane namna ?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Decembra 2007, 14:57

HnnbL napísal:takže ked pavuky nebudu mat jest a vodu tak 10 dni..tak budsu maximalne nahnevane namna ?
a v prírode co myslís ako to je, ze maminka im dá pod chelicery cvrcka či co? to je tam džugla kápo tam sa každý stará o seba :D a ked ho más v terárku ty sa on musís starat, je v uzavretom prostredí, ale tak zase niečo musia vydržat sú to pavúky a nie ako nejaká chlpatá tučná hrkútajúca mačka, ktorá ani na záchod nevie ísť sama. Ked pojdes prec poros pavúky daj im nažrať den pred pred odchodom, potom vyber zvysky a dovi dopo, neboj ked prídeš naspäť, budú v poriadku, a budú ešte lepšie žrať. Mám okolo 50 chlpáčov, a to by som mame nezveril, lebo mám poväčšinu jedovaté beštie, oni vydržia neboj sa... :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26
Re: Harmonogram starostlivosti o vtačkare

Príspevok od užívateľa Raqua » 27. Decembra 2007, 18:25

HnnbL napísal:Tu je moj harmonogram. prosim vas ak tam robim dačo zle povedzte mi to

baumgarteni 9zvlek, rosea Adult, chromatus 9zvlek - každu nedelu voda do napajačky,každemu jeden mrtvý mučnak...každu druhu nedelu rosenie

Mladatá 6zvlekovy carapoensis, 4 smithi, 6 klugi, 4 Chromatopelmy cyaneopubescens . nedela , streda - polka mučnaku rosenie

aký je vas nazor na tento systém... mám na tom dačo zmeniť ?
V prvom rade sa podla mna vykasli na system. Na chov podla mna treba cit a nie system. V byte nebudes mat pocas roka konstantne prostredie a preto ani vyparovanie vodu alebo fyziologicke pochody pavukov nebudu konstantne. Z toho vyplyva, ze co niekedy moze byt optimalne to inokedy moze byt absolutne nevhodne. Myslis, ze treba vlhcit rovnako v zime a ked je vonu 38 stupnov ? Alebo krmit ?
Ked pojdes prec na tyzden, nic sa nedeje, ked na 3 mesiace, radsej si najdi niekoho, kto sa o to postara nez vymyslat nejaky system. Ja som bol 2x prec na skoro 4 mesiace a segra s tatkom sa mi o to postarala. Sice nic moc, ale ziadna katastrofa.
Naposledy upravil/-a Raqua v 27. Decembra 2007, 18:26, upravené celkom 1 krát.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď