NOVY CITES,CO VY NA TO?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna
NOVY CITES,CO VY NA TO?

Príspevok od užívateľa sklipo » 10. Januára 2008, 14:07

od 1.1.2008 vstupil do platnosti novy zakon o CITES.cital som o tom uz vela clankov ale stale mi nieje jasne ci tam podla novej upravy este spada rod brachypelma alebo uz nie....vie mi niekto jasne a strucne odpovadat na tuto otazku?

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 10. Januára 2008, 15:06

ano rod Brachypelma stale spada pod CITES
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 10. Januára 2008, 15:14

urcite?ja mam take informacie ze v tomto novom citese by sa to malo zmenit....niektore zivocichy zo skupiny B (kde mam pocit spadaju aj brychypelmy)ze uz sa nemusia preukazovat papiermi o povode.....

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 10. Januára 2008, 15:59

sklipo napísal:urcite?ja mam take informacie ze v tomto novom citese by sa to malo zmenit....niektore zivocichy zo skupiny B (kde mam pocit spadaju aj brychypelmy)ze uz sa nemusia preukazovat papiermi o povode.....
to ale stale neznamena ze nepatria do CITES.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 10. Januára 2008, 16:57

Vie niekto povedat presne znenie zakona ktory vstupil do platnosti januarom 2008? Co sa zmenilo a co to znamena pre chovatelov bol by som rad ak by to bolo mozne komunikovat s odbornikom. Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 10. Januára 2008, 18:41

Terno, mam si to precitat alebo nie ? Budem velmi rozculeny alebo len polorozculeny ?
:?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 11. Januára 2008, 09:24

zhanam presne znenie tohto zakona (mam pocit ze je to len novela) ale zatial som ho na nete nenasiel (typicke pre Slovensko). Podla vsetkeho by sa malo co sa brachypeliem tyka - cosi zmenit. POZOR nech Slovensko prijme akykolvek zakon - neznamena to ze Brachypelmi boli Z CITES "vynate". CITES je medzinarodna dohoda a Slovensko sa svojim podpisom len zaviazalo dodrziavat tuto dohodu - nemoze ju upravovat!!!!! EU a aj Slovensko svojimi zakonmi len urcuju ucinnost tejto dohody na tom ktorom uzemi. Paradoxne do decembra 2008 si tieto zakony EU s SR trosku protorecili, co sa malo upravit prave touto novelou (alebo co to vlastne je), ktoru SR schvalilo. Pre chovatelov vtackarov by to malo znamenat asi tolko, ze brachypelmy by sa mali predavat na uzemi Slovenska (a aj celej EU) bez problemov. Proste co sa predava na uzemi EU sa povazuje za odchovane v zajati. Tzv. doklady o povode by ste mali potrebovat iba pokial brachypelmy (imperatory, leguany, pytony atd.) chcete priviest/vyviest mimo EU. Nieco podobne uz napr. veselo funguje v CR dlhsiu dobu ale tu sme bohuzial na Slovensku. Osobne by som si rad precital tuto novelu/zakon nakolko ma zaujimaju viac ine veci, ktore sa tam udajne nachadzaju. Napr. "zevraj" ak prevazate/predavate akekolvek zvierata, potrebujete na to specialne skolenie, tzn. pokial vas napr. zastavi policia a zistia ze veziete dake zvierata a neviete sa preukazat ze ste toto skolenie absolvovali - bude zle - nedobre. Viem ze tieto skolenia na prevoz zvierat sa uskutocnili v Blave a mam pocit ze sa nejake skolenia chystaju aj v Kosiciach. Jeden moj znami (predava hady, pavuky a akvariove rybicky) toto skolenie v BA uz absolvoval a bol viac ako skalamany pretoze na skoleny sa dozvedel maximalne to, ako prevazat prasata a popripade daka hydina. O terariovych zvieratach tam nebola ani zmienka. Ale to nevadi - hlavne ze to zaplatil aj ked mu to absolutne nic nedalo - teda vie to co vedel aj pedtym. Ale zakon je zakon.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 11. Januára 2008, 11:51

zevraj od 1.1.2008 plati toto:

http://www.cites.sk/subory/zakon_452_2007.pdf

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 11. Januára 2008, 11:52

a tu je zoznam citesovych zvierat.toto som nasiel na teraristike- http://www.cites.sk/subory/zoznam_animals.zip

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 31. Januára 2008, 21:33

sklipo napísal:zevraj od 1.1.2008 plati toto:

http://www.cites.sk/subory/zakon_452_2007.pdf
to je o kaviari ??? trosicku blud ..., aleb sa naozaj nevyznam v zakonoch ???
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď