Vlhcenie teraria

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:
Vlhcenie teraria

Príspevok od užívateľa mariko925 » 12. Januára 2008, 23:09

mam taky problem z grammostolou roseou mam ju v terarku a spravil som jej taky ukrit asi 3 mesiace do neho ani nevkrocila a teraz som jej zavlhcoval a schovala sa tam...cim to moze byt?

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 12. Januára 2008, 23:34

skryva sa pred vlhkostou...

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 12. Januára 2008, 23:35

to znamena?

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 12. Januára 2008, 23:42

ja tej svojej vlhcim tam kde sa zdrziava najmenej... a znamena to ze az tak v oblube vlhkost nama a zrejme jej podmienky v tom ukryte momentalne vyhovuju najviac.

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 12. Januára 2008, 23:45

aha....takze jej to az tak velmi nevadi??

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Januára 2008, 00:26

mariko925 napísal:aha....takze jej to az tak velmi nevadi??
Grammostola neznáša vlhké prostredie, stačí vlhkosť cca 60-70% ja mojej nevhčím, má k dispozícii len misku z vodou, ktorá jej vlhkosť upravuje a udrzuje na tých 65%. A vody sa bojí a reaguje na nu vyplašene, možno aj preto sa skryla.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 13. Januára 2008, 11:41

podla mna staci 30 - 40% aj to je vela ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 13. Januára 2008, 13:22

myslim ze 30-40% dosiahnes len velmi tazko. mne sa izbova vlhkost pohybuje okolo 50% ...je pravda ze vlhkost neznasa a naozaj postaci miska z vodou, aj ked ja jej tam ziadnu misku nenechavam. asi tak raz za tyzden jej kropim len krajny roh teraria.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 13. Januára 2008, 13:31

moja ma misku s vodou, rosim jemne raz do tyzdna, ziadne problemy som nemal :D
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 13. Januára 2008, 13:52

SeBra napísal:myslim ze 30-40% dosiahnes len velmi tazko. mne sa izbova vlhkost pohybuje okolo 50% ...je pravda ze vlhkost neznasa a naozaj postaci miska z vodou, aj ked ja jej tam ziadnu misku nenechavam. asi tak raz za tyzden jej kropim len krajny roh teraria.
ako si zistil ze mas v izbe 50 percent ?

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 13. Januára 2008, 14:03

teda pokial vlhkomer, ktory mam v tera meria presne...

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 13. Januára 2008, 18:04

ak je to analog od exo-terra tak ver tomu, ze presny nie je. ale ano, obvykla izbova vlhkost je 50%
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Januára 2008, 19:12

PiXeL napísal:podla mna staci 30 - 40% aj to je vela ...
trepeš hlúposti... 30-40 v tera nikdy nedosiahnes, uz len ked je vlhký substrát máš 75%, ked je suchý a má tam misku je 60% to by bol taký suchý vzduch že by pavúk okamžite uhynul na dehydratáciu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 13. Januára 2008, 20:39

Razor napísal:
PiXeL napísal:podla mna staci 30 - 40% aj to je vela ...
trepeš hlúposti... 30-40 v tera nikdy nedosiahnes, uz len ked je vlhký substrát máš 75%, ked je suchý a má tam misku je 60% to by bol taký suchý vzduch že by pavúk okamžite uhynul na dehydratáciu.
myslim si nieco ine ale ty si napisal " Grammostola neznáša vlhké prostredie, stačí vlhkosť cca 60-70%" ze staci 60-70 :D to ako keby si napisal staci 90-95 ... ja som to napisal naschval trosku pod. V pohode mozes mat 40-50 per. v terariu. Pokial ovsem nebyvas v pivnici :D

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 13. Januára 2008, 23:26

Razor napísal:
PiXeL napísal:podla mna staci 30 - 40% aj to je vela ...
trepeš hlúposti... 30-40 v tera nikdy nedosiahnes, uz len ked je vlhký substrát máš 75%, ked je suchý a má tam misku je 60% to by bol taký suchý vzduch že by pavúk okamžite uhynul na dehydratáciu.
Nie on, Ty .. :)
V terarku dosiahnes kludne aj 25% vlhkost, zalezi to od toho, kolko mas v izbe a pri poriadnom kureni v byte v panelaku moze blhkost klesnut aj na 20-30%. Momentalne mam v izbe 43% a to mam pusteny zvlhcovac v byte. A nemeriam to tym smejdom.
Takze ked povies, ze po zvlhceni substratu mas minimalne 75% tak je to nezmysel, pretoze to velmi zalezi od toho, kolko mas vonku v izbe. V ziadnom pripade sa to neda generalizovat a zavisi to od konkretnych podmienok u neho v byte kolko tam ma.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 14. Januára 2008, 08:19

aky moze byt rozdiel medzi vlhkostou v terariu a v miestnosti? Tym ze je tera uzavrete tak su tam urcite ine podmienky ako v izbe aj pokial by som nevlhcil vobec. Dajme tomu ze mam v miestnosti teplotu napr. 27. Je mozne ze ked mi vlhkomer v miestnosti ukazuje 50% tak v suchom tera bude napr. 30%? ...mam prave ten vlhkomer o ktorom bola rec a radsej sa nan nechcem velmi spoliehat..

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Januára 2008, 08:53

SeBra napísal:aky moze byt rozdiel medzi vlhkostou v terariu a v miestnosti? Tym ze je tera uzavrete tak su tam urcite ine podmienky ako v izbe aj pokial by som nevlhcil vobec. Dajme tomu ze mam v miestnosti teplotu napr. 27. Je mozne ze ked mi vlhkomer v miestnosti ukazuje 50% tak v suchom tera bude napr. 30%? ...mam prave ten vlhkomer o ktorom bola rec a radsej sa nan nechcem velmi spoliehat..
ano mozes sa dostat aj na 30% , to len u Razora je nemozne. Pise prispevky ale to ze to nie je mozne u neho neznamena ze to nie je mozne inde. / toto este asi nepochopil :idea: /. Zalezi od klimatickych podmienkach kde sa teraria nachadzaju. 95% meracov kupenych komercne v shopoch za par supiek / 300 Sk / meria dost nepresne. Ja som si to odsledoval a vysledok ktory je najpresnejsi je dig. merac, ktory ma aj inu cenu ale je aspon dost presny. Dolezite je aj aku cast teraria zabera vetranie. Kde je tertarium umiestnene a ci je tam dobra cirkulacia vzduchu.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 14. Januára 2008, 10:41

SeBra napísal:aky moze byt rozdiel medzi vlhkostou v terariu a v miestnosti? Tym ze je tera uzavrete tak su tam urcite ine podmienky ako v izbe aj pokial by som nevlhcil vobec. Dajme tomu ze mam v miestnosti teplotu napr. 27. Je mozne ze ked mi vlhkomer v miestnosti ukazuje 50% tak v suchom tera bude napr. 30%? ...mam prave ten vlhkomer o ktorom bola rec a radsej sa nan nechcem velmi spoliehat..
Nie, nizsie to asi nebude, ale naopak to funguje. Ak mas v izbe 30%, v terarku mozes mat aj 60%, ked porosis atd ....
Co sa tu ale snazim povedat je, ze ked mas v izbe 30% a nalejes do terarka deci vody, tak tam bude ina vlhkost ako ked mas v izbe 60% a nalejes do neho rovnake mnozstvo vody. Vlhkost nezalezi od mnozstva vody, ktore do terarka das, ale aj od teploty , vlhkosti v izbe, prievanu atd ...
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 14. Januára 2008, 11:09

takze podla vsetkeho, ked mam terarko uplne suche a vlhkost v izbe je cca 50% tak je to hodnota ktorá je rovnaka aj v terariu?

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 14. Januára 2008, 11:17

SeBra napísal:takze podla vsetkeho, ked mam terarko uplne suche a vlhkost v izbe je cca 50% tak je to hodnota ktorá je rovnaka aj v terariu?
V podstate ano, ale este Ti to moze trochu zdvihnut napajacka, podla toho aka je velka a ako mas urobene vetranie.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 14. Januára 2008, 11:23

pri ktorých druhoch pouzivas napajacku a naopak pri ktorych druhoch uprednostnujes len rosenie substratu, popripade ho zalievas?

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 14. Januára 2008, 12:19

No urcite moj Ceratogyrus ma rad ked nanho vodu striekam priamo z hasicskeho hydrandu aspon 15 min. kazdy den. Niekedy som ho bral na kupalisko mal rad 25tku bazen na rozplav, hral aj vodne polo ale zatrhol som mu to pre opakujucu sa bronchytidu hlavne z jari. A versina ta ma najradsej opalovanie na slnku a substrat urcite piesok ale pozor nerosit v ziadnom pripade potom sa jej rozbujneje hlavne rast chlpkov od tarsusov az po pately.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 14. Januára 2008, 12:25

SKUUUUUBI napísal:No urcite moj Ceratogyrus ma rad ked nanho vodu striekam priamo z hasicskeho hydrandu aspon 15 min. kazdy den. Niekedy som ho bral na kupalisko mal rad 25tku bazen na rozplav, hral aj vodne polo ale zatrhol som mu to pre opakujucu sa bronchytidu hlavne z jari. A versina ta ma najradsej opalovanie na slnku a substrat urcite piesok ale pozor nerosit v ziadnom pripade potom sa jej rozbujneje hlavne rast chlpkov od tarsusov az po pately.
namiesto toho prispevku by si tu mohol napisat nieco co by pomohlo aj inym chovatelov. To co som sa pytal som sa pytal z toho dovodu ze ked niekto chova vtackare 10 rokov, tak na urcite veci moze mat iny a vcelku zaujimavy pohlad a hlavne skusenosti. Ale ty zrejme medzi takych chovetelov pravdepodobne nepatris :evil:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 14. Januára 2008, 12:30

za mna / pri odrastenych kuskoch /

: pouzivam velke napajacky / ziaden plast ci vrchnak z flasky /
- odporucam / petriho miska / sklo alebo keramiku / odparuje sa ovsem rychlejsie /

- napajacky mam uplne vsade. Jedine pri 1-3 zv. nepouzivam.
- odparuje sa voda, do 2 dni je uplne prec. / cim sa vlhkost zvysuje /
- pavuky piju vodu ale neviem ci si na to pamatuju kde je umiestnena
- mozem prihodit fotodokumentaciu ake je to potrebne

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 14. Januára 2008, 12:34

SeBra napísal:pri ktorých druhoch pouzivas napajacku a naopak pri ktorych druhoch uprednostnujes len rosenie substratu, popripade ho zalievas?
Nerosim prakticky vobec, len ked vidim, ze je pavuk smadny a chcem aby sa napil, inak zalievam. Napajacky mam plastove - odstrihnute spodky tych najmensich okruhlych plastovych krabiciek a mam ich len v terariach pri dospelych kusoch, v krabickach ich nepouzivam.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď