Acanthoscurria geniculata

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Februára 2008, 14:38

PiXeL napísal:
Johny.700 napísal:..kludne mu mozes verit..Geniculaty su strasne pazrave pavuky..moja tiez zerie ako na pase..
presne tak :) nemusi verit :D Proste to tak je. Ja som mojim daval mucne tak velke ze pavuk ktory sa zahryzol vyzeral ako keby ho osedlal :D ako ze uplne zazitok. Iny pavuk by davno zutekal... Nemam to nafotene ani inac zdokumentovane ale je to fakt zazitok :D
no jo..asi tak..a mne sa zas pacilo ked jedna s mojich geniculat,vtedy mala asi 5zvl. (samica) sa spravala nejako cudne.Nemal som doma uz vela potravy tak som jej hodil jedneho cvrcka,co bol vacsi ako ona a zabila ho jedna radost.To bolo fakt pekne..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Februára 2008, 14:40

aby ste videli a mali prehľad ponúkam pár fotiek mojích chovancov, 2 z nich práve po zvleku tretí 48 hodín po zvleku. Nie je možné aby ten 4zv. zožral,alebo dokázal bojovať s dospelým múčnym červom.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

jedinec, ktorého premiestňovanie som poskytol, je 7zv. Pavúky sú z jedného kokonu, a vidíte, nie každý je rovnaký, sú aj slabší aj silnejší...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Februára 2008, 14:44

Je to mozne. To ze si sa ty s tym nestretol neznamena ze to nie je mozne... Pokial si ovsem nemyslis ze si sa uz stretol zo vsetkym :p

Napisem ti este jednu perlicku. Vies o tom ze niektor pavuky sa najprv z koristou "hraju" az tak ju konzumuju alebo nekonzumuju. Normalne som to videl... Bolo to zaujmave ale to by si musel verit.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Februára 2008, 14:51

2zv jedinec je to jeden z tých 4. vyššie predvedených. toto ked dokáže zabiť dospelého múčneho červa tak ja som prezident.
Obrázok
darmo je geniculata veľký jedák, pokiaľ je malý je bojazlivý a nezahryzne sa do všetkého čo uvidí. To je môj názor.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Februára 2008, 14:54

PiXeL napísal:Je to mozne. To ze si sa ty s tym nestretol neznamena ze to nie je mozne... Pokial si ovsem nemyslis ze si sa uz stretol zo vsetkym :p

Napisem ti este jednu perlicku. Vies o tom ze niektor pavuky sa najprv z koristou "hraju" az tak ju konzumuju alebo nekonzumuju. Normalne som to videl... Bolo to zaujmave ale to by si musel verit.
počúvaj už sa mi nechce vypisovat a presadzovať svoj názor, počkáme na odborníkov, hrajú s potravou? tomu určite neverím, lebo je to gigantická blbosť. Ak pavúk chytí korist to znamená že má hlad a masí si naplniť žalúdok a hrvol, a nie že ju zabije zo srandy a hra sa snou... :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Februára 2008, 14:56

..tak potom privitajme noveho prezidenta..xexe...ale nie..tak takyto pavucik by toho asi nebol schopny..ale tak musis zobrat do uvahy ze nie kazda 2zvl. geniculata je rovnako velka,silna a bojovna.Moja A.Geniculata co ma momentalne 5zvl.(myslim ze tu niekde mam aj foto na fore) je vacsia ako tvoje 6zvlekove co si tu ukazal na fotkach..

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Februára 2008, 16:54

Razor napísal:
PiXeL napísal:Je to mozne. To ze si sa ty s tym nestretol neznamena ze to nie je mozne... Pokial si ovsem nemyslis ze si sa uz stretol zo vsetkym :p

Napisem ti este jednu perlicku. Vies o tom ze niektor pavuky sa najprv z koristou "hraju" az tak ju konzumuju alebo nekonzumuju. Normalne som to videl... Bolo to zaujmave ale to by si musel verit.
počúvaj už sa mi nechce vypisovat a presadzovať svoj názor, počkáme na odborníkov, hrajú s potravou? tomu určite neverím, lebo je to gigantická blbosť. Ak pavúk chytí korist to znamená že má hlad a masí si naplniť žalúdok a hrvol, a nie že ju zabije zo srandy a hra sa snou... :roll:
Razor, Razor , paci sa mi tvoja odhodlanost a tvoja nedovercivost. Ked daco napisem je to tak. Mam s tym osobne skusenosti. Moje mlade jedince rosekaju vsetko... Videl som to, chapes ... nie pocul ani necital.
Dalej ak napisem ze som videl ako sa moj pavuk hraje z koristov tak sa hral. Proste si ju pritahoval k sebe a ked sa vzdialila tak to opakoval niekolko krat po sebe. Az potom sa zahryzol. Nepisem ze hraju karty ani sachy... Pisem ze sa mi to javilo ako taka " HRA"

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 6. Februára 2008, 20:18

Ahoj

To robievaju pavuky, ale nize z hry ale preto lebu chcu zistit aka velka potrava je to, alebo sa od toho boja, ale su hladny.

Zabit len preto zabiju, lebo vnimaju tu potravu ako nebezpecenstvo, napr pred zvliekanim.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 6. Februára 2008, 20:34

Cafte
Toto "hranie" zazivam pravidelne iba pri druhu E. weijenberghi, moj jedinec je velmi vahavy, akoby sa nevedel rozhodnut "Zozrat ci nezozrat?" A. geniculata mi vzdy chnapne hned, nevaha... tot moja skusenost.
Samozrejme s hrou to nema nic spolocne... Takze Pixel ako hru by som to rozhodne neprezentoval... inak brachy to napisal velmi dobre
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Februára 2008, 21:10

naopak môj Eupalaestrus weijenberghi je veľmi žravý a po všetkom chnapne, a o tom to celé je, niektoré jedince sú bojazlivejšie iné silnejšie bojovnejšie...veľkosť potravy zistuje pavúk pomocou svojich citlivých chlpkov ktoré má uložené na nohách a oči mu v tom trošku pomozu ked je oproti pavúkovi korisť, taktiež napatie vie zistit a niekedy sa spolieha aj na svoju pavučinu...ako ktore druhy, väčšina vtačkarov ma slabo vyvinuty zrak...no viacej vam napišem v sekcii anatomia a fyziologia vtáčkarov (zmysly)...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 6. Februára 2008, 21:30

Ahoj

Maju jednoduche oci, takze neskladaju sa z viacerych ommatidii. Vidia len svetlo a tmu.

Naopak najlepsi zrak maju Saticidae. Hehe chudakov som oslepil mujim bleskom :oops:
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Februára 2008, 22:16

Ako sa to prejavovalo, ze si ich oslepil ?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Februára 2008, 22:34

brachy napísal:Ahoj

To robievaju pavuky, ale nize z hry ale preto lebu chcu zistit aka velka potrava je to, alebo sa od toho boja, ale su hladny.

Zabit len preto zabiju, lebo vnimaju tu potravu ako nebezpecenstvo, napr pred zvliekanim.
ano brachy viem co tym sleduju ale mne to pripada ako take hranie ... Proste ako keby chcem nechem :D je to mile

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 6. Februára 2008, 23:31

No aj ja som si to vsimol ale skor v takej situaci ked ma pavuk v chelicerach 2 mucnych cervou a kym si ich tam pootaca tak ako mu to vyhovuju zatial si pridrziava nohami toho tretieho aby sa nezakopal a ak ide do substratu stale ho trochu povytiahne von a potom ho vopcha medzi chelicery k tym ostatnym. To som si vsimol ja.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Februára 2008, 00:16

SKUUUUUBI napísal:No aj ja som si to vsimol ale skor v takej situaci ked ma pavuk v chelicerach 2 mucnych cervou a kym si ich tam pootaca tak ako mu to vyhovuju zatial si pridrziava nohami toho tretieho aby sa nezakopal a ak ide do substratu stale ho trochu povytiahne von a potom ho vopcha medzi chelicery k tym ostatnym. To som si vsimol ja.
Dobry postreh :) vsak to vyzera ako "hra" ?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Februára 2008, 09:25

To nie je hra ! Pavúk sa snaží čo najškôr usmrtiť múčne červy, u mňa to zvykne robiť Chromatopelma, ktorá na raz nachytá medzi chelicery aj 5 malých cvrčkov, snaží sa pritom všetkých usmrtiť. Pavúky sa snažia pri usmrtení koristi útočiť na hlavu, no nie vždy im to vyjde, a ked sa nezahryznú do hlavy, rýchlo hladajú spôsob ako by to urobili. Včera som to spozoroval pri G. grosse, ked k nej liezol múčny červ a ona po nom skočila, no nezahryzla sa len ho mala pod kontrolou pedipalpami a ked sa múčny červ pohol okamžite dostal ranu do hlavy. Pritom pavúk mal položené pedipalpy na koncovej strane červa. Pavúk zaútočí tam, kde sa to pohne.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Februára 2008, 09:52

Razor napísal:To nie je hra ! Pavúk sa snaží čo najškôr usmrtiť múčne červy, u mňa to zvykne robiť Chromatopelma, ktorá na raz nachytá medzi chelicery aj 5 malých cvrčkov, snaží sa pritom všetkých usmrtiť. Pavúky sa snažia pri usmrtení koristi útočiť na hlavu, no nie vždy im to vyjde, a ked sa nezahryznú do hlavy, rýchlo hladajú spôsob ako by to urobili. Včera som to spozoroval pri G. grosse, ked k nej liezol múčny červ a ona po nom skočila, no nezahryzla sa len ho mala pod kontrolou pedipalpami a ked sa múčny červ pohol okamžite dostal ranu do hlavy. Pritom pavúk mal položené pedipalpy na koncovej strane červa. Pavúk zaútočí tam, kde sa to pohne.
Razor daj sa liecit.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Februára 2008, 10:36

Tak po
1. ako si to mohol napísať, vôbec ma nepoznáš?
2. prečo si ma urazil?
3. pavúky sa nehrajú nie sú to mačky !
4. odstúpiť neodstúpim, pretože teba neberiem ako skúseného chovatela, mám pravdu ja a ty to vieš len sa bojíš odstúpiť, aby to nevyzeralo zle.
5. vyššie brachy písal, že to nie je hra !
6. zaoberáš sa Acanthoscurriami ? vyššie si zase tvrdil takú vec čo nie je možná, ved si kukni tú fotku, netrvdím, že nezabije menšieho múčneho červa, ty si napísal dospelého vieš aké to je silné? (daj dôkaz uverím ti)
alebo ty považuješ dospelého červa ked má 1,5cm?
7. už by ste si mali konečne uvedomiť, že som v poriadku, vidí to len zopár ľudí. Svoj názor si budem presazdovať vždy. Netvrdím, že všetko píšem v 100% presnosti, seknem sa aj ja, a to si uznám.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 7. Februára 2008, 11:24

Razor napísal:To nie je hra !
počúvaj ma prezident,nechcel som sa už k tebe ozývať lebo to nemá cenu,
ale si slepý?on nenapísal že to je hra ale napísal:

Dobry postreh Smile vsak to vyzera ako "hra" ? -v tom prispevku vyššie to možno napísal ale potom sa opravil
2. prečo si ma urazil?
lebo už to nevydržal,nedivím sa mu :wink:

ináč musím uznať,že si už priznáš chybu niekedy :wink: to je v dobrom


a nevypisuj mi zase cez rp prečo ťa zhadzujem,už som ti raz odpovedal :)
no a môžte sa do mňa všetci pustiť :lol:

:wink:

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 7. Februára 2008, 11:45

PiXeL napísal:
SKUUUUUBI napísal:No aj ja som si to vsimol ale skor v takej situaci ked ma pavuk v chelicerach 2 mucnych cervou a kym si ich tam pootaca tak ako mu to vyhovuju zatial si pridrziava nohami toho tretieho aby sa nezakopal a ak ide do substratu stale ho trochu povytiahne von a potom ho vopcha medzi chelicery k tym ostatnym. To som si vsimol ja.
Dobry postreh :) vsak to vyzera ako "hra" ?
No neviem preco sa tu sekate pre vsetko??? :!: Bolo tu napisane HRA a to v uvodzovkach, preto by ste to tak mali chapat vsetci, a je to vobec podstatne ci je to hra alebo nieco ine??? Ved ide o to co sme vsetci vlastne pozorovali, ta vasa hadka je nanestiastie iba o pojmoch, ak vam na tom tak zalezi tak sa spytajte pavukov ze ako to oni nazyvaju. :wink:

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 7. Februára 2008, 12:59

Pavúky sa snažia pri usmrtení koristi útočiť na hlavu
s tymto suhlasim, opat pozorovane najma pri "vahavom" E. weijenberghi... vzdy sa snazi nahmatat koniec tela, ktory sa posuva dopredu a to je hlava. ostatne moje pavuky zvacsa zahryznu hlava-nehlava.

inak nehadajte sa o somarinach... a vsimli ste si, ze sme nenapadne zabludili do OT? :)
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Februára 2008, 13:00

Neurazam Ta. Myslim to smrtelne vazne. Niekedy je dobre ak sa na vec pozries aj z hora a nie len zdola.

po

1. Moj pavuk zozere dospeleho cerva / nie je este chrobak /
2. Dokaz ti nedam lebo ho nemam a je mi srdecne jedno ci mi veris
3. Uz viac krat som ti chcel nieco napisat ale nenapisal lebo ...
4. A ak sa nemylim tak som ta uz aj podrzal ked sa do teba "obulo" niekolko ludi.
5. To ze ma nepovazujes za skuseneho chovatela mi je o5 jedno.
6. Ani ja sam sa za neho nepovazujem a asi ani nikdy nebudem
7. Chovam to lebo to je moje hobby , nezarabam na tom.
8. Skuseny chovatel nie je len ten co to ma v avatare.
9. Vela stastia Razor / Tu mysku mam fakt rad ... /

PiXeL

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Februára 2008, 13:01

ano..toto je tema o A.Geniculate a jej problemoch,postrehoch pri nej a podbne.Mi sme to tu vsak trochu rozvinuli a zasa sme pri niecom podobnom ako ked sa v teme fotaky rozoberaju auta..takze si radsej vytvorte v offtopic novu temu a piste to tam..alebo chodte na pokec(sorry za reklamu) a diskutujte o tom tam..!!!!!

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Februára 2008, 13:04

Johny.700 napísal:ano..toto je tema o A.Geniculate a jej problemoch,postrehoch pri nej a podbne.Mi sme to tu vsak trochu rozvinuli a zasa sme pri niecom podobnom ako ked sa v teme fotaky rozoberaju auta..takze si radsej vytvorte v offtopic novu temu a piste to tam..alebo chodte na pokec(sorry za reklamu) a diskutujte o tom tam..!!!!!
neviem ako ty ja som vsade pisal o A. geniculate / pise sa male "g" /

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Februára 2008, 13:05

PiXeL napísal:
Johny.700 napísal:ano..toto je tema o A.Geniculate a jej problemoch,postrehoch pri nej a podbne.Mi sme to tu vsak trochu rozvinuli a zasa sme pri niecom podobnom ako ked sa v teme fotaky rozoberaju auta..takze si radsej vytvorte v offtopic novu temu a piste to tam..alebo chodte na pokec(sorry za reklamu) a diskutujte o tom tam..!!!!!
neviem ako ty ja som vsade pisal o A. geniculate / pise sa male "g" /

ok..uz to budem pisat tak..vzdy som na to pozabudol..


Napísať odpoveď