problemy s parenim t.blondi

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna
problemy s parenim t.blondi

Príspevok od užívateľa sklipo » 18. Januára 2008, 18:47

poradte mi niekto kto uz paril...skusal som 2x parit blondiny.prvy krat si pekne pobubnovali nohami o lignocel.samicka samcekovi tiez aktivne odpovedala ale akonahle sa k nemu priblizila,samcek zdupkal.a druhy krat sa samica prechadzala po celom terarku a samec sa pol hodiny ani nepohol.paril som vecer,snazil som sa ich co najmenej vystresovat manipulaciou a nic...co mam robit???

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 18. Januára 2008, 19:01

Hmm,hlavne skúšať ďalej,čo viem,tak s blondínami to je dosť ťažké :evil:

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 18. Januára 2008, 21:12

len sa pekne snaž :) ja by som zobral dajake krpce :)

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 18. Januára 2008, 23:51

Niekde som cital o pareni s pridrziavanou samicou neviem to ma len tak napadlo skus to konzultovat so skusenejsimi.

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 5. Februára 2008, 10:19

uz sa podarilo,uz je dobre....

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 5. Februára 2008, 11:13

Gratulujem, uz je aj kokon? Ci slo iba o samotny akt? :) A najviac ma zaujima cena krpcov. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 5. Februára 2008, 11:26

Noo, ja budem mat tiez zaujem o par krpcov :lol: ak sa podarí...
Držím palce...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Februára 2008, 11:42

sklipo napísal:uz sa podarilo,uz je dobre....
Kojďák je megaborec,vždy som v neho veril :lol: V tomto prípade by som určite aj ja dačo zobral...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Februára 2008, 13:42

ak budu chcem aj ja nieco :) . good luck

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 5. Februára 2008, 15:05

SKUUUUUBI napísal:Gratulujem, uz je aj kokon? Ci slo iba o samotny akt? :) A najviac ma zaujima cena krpcov. :wink:
islo len o parenie.kokon este len bude,teda dufam ze bude.a cenu??to potom...

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 5. Februára 2008, 15:09

Dudo napísal:
sklipo napísal:uz sa podarilo,uz je dobre....
Kojďák je megaborec,vždy som v neho veril :lol: V tomto prípade by som určite aj ja dačo zobral...
dudko,toto nerob.privadzas ma do rozpakov :P .jj asne,popripade mozme pomenit za nejake skorpiky.to este uvidim

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 5. Februára 2008, 15:13

PiXeL napísal:ak budu chcem aj ja nieco :) . good luck
do predu nerezervujem.len par vyvolenym :P .lebo keby som mal rezervovat kazdemu kto by chcel tak by som mal aj 10kokonov malo :).ked budu ak budu,dam inzerat a kto sa skor ozve ten bude mat...takze cekuj :)

Užívateľov profilový obrázok
Shadow212
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19. Júna 2007, 17:07

Príspevok od užívateľa Shadow212 » 5. Februára 2008, 16:02

drzim palce sklipo

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Februára 2008, 16:04

sklipo napísal:
Dudo napísal:
sklipo napísal:uz sa podarilo,uz je dobre....
Kojďák je megaborec,vždy som v neho veril :lol: V tomto prípade by som určite aj ja dačo zobral...
dudko,toto nerob.privadzas ma do rozpakov :P .jj asne,popripade mozme pomenit za nejake skorpiky.to este uvidim
Ale ne,ja to myslím smrtelne vážne,odpariť blondinu neni len tak :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 5. Februára 2008, 16:27

Dudo napísal:
sklipo napísal:
Dudo napísal: Kojďák je megaborec,vždy som v neho veril :lol: V tomto prípade by som určite aj ja dačo zobral...
dudko,toto nerob.privadzas ma do rozpakov :P .jj asne,popripade mozme pomenit za nejake skorpiky.to este uvidim
Ale ne,ja to myslím smrtelne vážne,odpariť blondinu neni len tak :wink:
podla mna odparit odpari kazdy.to je na tom to najlahsie.to najhorsie ma este len caka...odchov...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Februára 2008, 20:33

sklipo napísal:
PiXeL napísal:ak budu chcem aj ja nieco :) . good luck
do predu nerezervujem.len par vyvolenym :P .lebo keby som mal rezervovat kazdemu kto by chcel tak by som mal aj 10kokonov malo :).ked budu ak budu,dam inzerat a kto sa skor ozve ten bude mat...takze cekuj :)
ok tak nechcem :D , ja ze som VIP ale ak nie tak ok , pockam si na moje ked podrastu ....

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 5. Februára 2008, 21:39

PiXeL napísal:
sklipo napísal:
PiXeL napísal:ak budu chcem aj ja nieco :) . good luck
do predu nerezervujem.len par vyvolenym :P .lebo keby som mal rezervovat kazdemu kto by chcel tak by som mal aj 10kokonov malo :).ked budu ak budu,dam inzerat a kto sa skor ozve ten bude mat...takze cekuj :)
ok tak nechcem :D , ja ze som VIP ale ak nie tak ok , pockam si na moje ked podrastu ....

sorry pixel nehnevaj sa nic proti tebe nemam ale v tomto pripade sa musis spolahnut na svoju sikovnost :)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 5. Februára 2008, 22:26

Pavuk ledva odpareny a uz sa tu dohaduje komu pojde pavuk a komu nie ....
Odpareny pavuk sa ani nahodou nerovna mladata. Kdesi som cital nejaku statistiku, co si robili viaceri naozaj skuseni borci a vyplynulo z toho, ze mladata sa podarili asi z 50% kokonov. A to nepocitali naparenia, kde to bolo este menej. A Theraphosa je tiez vraj problem odchovat, takze by som s tym dohadovanim pockal este.
Ale drzim palce.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Februára 2008, 23:04

Ahoj,
myslím,že každý kto to písal to bral s dosť velkou rezervou :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Februára 2008, 00:15

Dudo napísal:Ahoj,
myslím,že každý kto to písal to bral s dosť velkou rezervou :)
presne tak a ja plus 2x tolko :)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Februára 2008, 00:55

treba sa spolahnut aj na stastie zaciatocnika ;) teraz otazne je aj ci si ju naparil v spravnu dobu, lebo podla mna aj to hra dost velku rolu v celok procese. a otazne je ci to v prirode nie je tak ze sa naparia v urcitu dobu a potom nasleduje nejake obdobie ako napriklad mesiac vyrazneho sucha a nedostatku potravy, po ktorom pridu zrazky a samica prave taketo nieco potrebuje simulovat aby dotala biologicky podnet na tvorbu kokonu. To sucho neber ako priklad, vymyslel som si to, nemam nastudovane klimaticke podmienky oblasti kde sa vyskytuje blondi (to by si mal spravit ty)

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 6. Februára 2008, 10:20

Raqua napísal:Pavuk ledva odpareny a uz sa tu dohaduje komu pojde pavuk a komu nie ....
Odpareny pavuk sa ani nahodou nerovna mladata. Kdesi som cital nejaku statistiku, co si robili viaceri naozaj skuseni borci a vyplynulo z toho, ze mladata sa podarili asi z 50% kokonov. A to nepocitali naparenia, kde to bolo este menej. A Theraphosa je tiez vraj problem odchovat, takze by som s tym dohadovanim pockal este.
Ale drzim palce.
raqua,ja som si toho plne vedomy ze blondi je na toto "svina".vobec nemusi urobit kokon a ak ho urobi je este vecsia pravdepodobnost ze ho zozere,ja to viem.ja som tu len napisal ze sa mi podarilo odparit.a ostatok uz len reagujem na prispevky inych...

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 6. Februára 2008, 10:31

bebekexxx napísal:treba sa spolahnut aj na stastie zaciatocnika ;) teraz otazne je aj ci si ju naparil v spravnu dobu, lebo podla mna aj to hra dost velku rolu v celok procese. a otazne je ci to v prirode nie je tak ze sa naparia v urcitu dobu a potom nasleduje nejake obdobie ako napriklad mesiac vyrazneho sucha a nedostatku potravy, po ktorom pridu zrazky a samica prave taketo nieco potrebuje simulovat aby dotala biologicky podnet na tvorbu kokonu. To sucho neber ako priklad, vymyslel som si to, nemam nastudovane klimaticke podmienky oblasti kde sa vyskytuje blondi (to by si mal spravit ty)
ano cital som uz par clankov o blondi.docital som sa ze mladata byvaju zvycajne na predaj v zimnych mesiacoch.lenze moja samica ako som sa od jej predchadzajuceho chovatela dozvedel za zvlieka kazdy rok tesne pred zimou.a to by som vela riskoval naparit ju pred zimou a trpnut aby sa mi nezvliekla naparena.takze to musim risknut takto.skor by to mohlo vyst s druhou samicou.cakam kym sa zvlecie este raz a naparim aj tu.a ta by sa mala zvliekat v blizkej buducnosti a tu mozem skusit naparit aj na jesen ak este bude samec pri silach...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Februára 2008, 11:37

sklipo napísal:
bebekexxx napísal:treba sa spolahnut aj na stastie zaciatocnika ;) teraz otazne je aj ci si ju naparil v spravnu dobu, lebo podla mna aj to hra dost velku rolu v celok procese. a otazne je ci to v prirode nie je tak ze sa naparia v urcitu dobu a potom nasleduje nejake obdobie ako napriklad mesiac vyrazneho sucha a nedostatku potravy, po ktorom pridu zrazky a samica prave taketo nieco potrebuje simulovat aby dotala biologicky podnet na tvorbu kokonu. To sucho neber ako priklad, vymyslel som si to, nemam nastudovane klimaticke podmienky oblasti kde sa vyskytuje blondi (to by si mal spravit ty)
ano cital som uz par clankov o blondi.docital som sa ze mladata byvaju zvycajne na predaj v zimnych mesiacoch.lenze moja samica ako som sa od jej predchadzajuceho chovatela dozvedel za zvlieka kazdy rok tesne pred zimou.a to by som vela riskoval naparit ju pred zimou a trpnut aby sa mi nezvliekla naparena.takze to musim risknut takto.skor by to mohlo vyst s druhou samicou.cakam kym sa zvlecie este raz a naparim aj tu.a ta by sa mala zvliekat v blizkej buducnosti a tu mozem skusit naparit aj na jesen ak este bude samec pri silach...
skus ho drzat pri nizsich teplotach ak mas moznost, tak cca 19-20


Napísať odpoveď