Grammostola rosea

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

hiena11
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20. Januára 2008, 21:38
Grammostola rosea

Príspevok od užívateľa hiena11 » 9. Februára 2008, 08:13

Tak tohto pavuka som si zadovazil vcera, je to samica 10 zvl. som zvedavi ako sa jej bude darit. Zda sa mi dost agresivna do teraz som mal len Brachypelmu albopolisum ale ta je velmi kludna.. Ak sa da bol by som rad keby mi niekto dal na zaciatok nejake rady ako na G.roseu. Myslim tym ako ake ma spravanie, nieco ohladom potravi ako casto krmit, kolko rosit ako casto davat do teraria vodu..... Budem vdacny za kazdu dobru radu.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 9. Februára 2008, 08:35

cawko..myslim ze ked si precitas navod(manual) co je tu na uvodnej stranke je to tam napisane velmi dobre.Hlavne si davaj pozor na to aby nemala velmi teplo lebo by to pre nu mohol znamenat aj jej koniec.Potravu davaj tak ako ostatnym vecsim pavukom(odporucam raz za dva tyzdne).Vlhkost je dolezita ale vlhci len polovicku teraria aby si mohla vybrat sucho/vlhko..to je asi tak vsetko..

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 9. Februára 2008, 11:17

grammostole rosey postacuje izbova teplota a vyzadujen nizsiu vlhkost, rosit ani netreba, staci miska s vodou, ja rosim asi raz za 2 tyzdne, aj to len jemne
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 9. Februára 2008, 15:08

Ešte sa priprav na možnosť dobrovoľných hladoviek!!! G.rosea ich máva dosť dlhé cca 2mesiace - 1rok (môžu byť aj dlhšie). Ináč pekný pavúk aj keď občas trochu nudný :?
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

hiena11
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20. Januára 2008, 21:38

Príspevok od užívateľa hiena11 » 10. Februára 2008, 21:48

Rosit raz za dva tyzdne ??? neje to malo ???

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 11. Februára 2008, 15:09

hiena11 napísal:Rosit raz za dva tyzdne ??? neje to malo ???
ne neje to malo ja nerosim vôbec a zije mi mam len napajacku a wlhky lignocel ona nema velmi rada vlhko takze neprehanajte to z vlhkostou

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 2. Marca 2008, 21:06

nechapem ze je agreivna oni sa vyznacuju praveze kludnejsiou povahou a su celkom nenarocne na chov

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 3. Marca 2008, 08:24

belarus napísal:nechapem ze je agreivna oni sa vyznacuju praveze kludnejsiou povahou a su celkom nenarocne na chov
Záleží to aj od konkrétneho jedinca, niektorý može byť agresívnejší a iný nie...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

metakuji
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20. Júla 2008, 10:55

Príspevok od užívateľa metakuji » 12. Augusta 2008, 07:55

je preto mierne agresivna leo si ju dal od noveho prostredia ..ona si musi najpr chvilku zvyknut..proste ju nechaj chvilku tak a to sa podda neboj .. :D

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 12. Augusta 2008, 14:48

belarus napísal:nechapem ze je agreivna oni sa vyznacuju praveze kludnejsiou povahou a su celkom nenarocne na chov
Uz som pocul vela pribehov o divokych jedincoch tohoto druhu....druh sa vyznacuje kludnou povahou ale vraj v pripade G. rosea sa stava relativne casto ze konkretny jedinec je trosku agresivnejsi.....vraj castejsie ako napr v pripade G. aureostriata....
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 18. Novembra 2008, 13:33

Mám doma adult samca G. rosea.
Asi pred 3 dňami si utkal takúto pavučinu (viď. foto).
Nezdá sa mi to ako spermatická sieť, či ? :P
Obrázok
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 18. Novembra 2008, 14:46

666JonDavis napísal:Mám doma adult samca G. rosea.
Asi pred 3 dňami si utkal takúto pavučinu (viď. foto).
Nezdá sa mi to ako spermatická sieť, či ? :P
Obrázok
Může a nemusí, protože si samci většinou po přečerpání sperm. síť rozbijí.

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 11. Decembra 2008, 20:17

Takže, ten samec si asi pred 2 týždňami tú pavučinu ešte spevnil a rozšíril.
Mám ho už asi od 20. septembra a vtedy už bol asi 2-3 týždne po adultnom zvleku. Po 3 mesiacoch od adultného zvleku už musí byť prečerpaný, alebo nie ?
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Decembra 2008, 23:20

Samce sa prečerpávajú v rôznych intervaloch. Niektoré aj viackrát do mesiaca.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 8. Januára 2009, 12:38

dobre ze to tu pisete, ze nie moc vlhcit.. a dost jej aj svietim, dam si na to pozor, moja rosea je skor placha, dost uteka, ale raz mi zdrhla a v pohode som ju chytila a vratila do terarka. moze byt agresivna aj z toho, ze je z odchytu?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 8. Januára 2009, 15:16

:lol:
Ak myslíš že by to malo mať efekt ako keď v prírode najdeš mláďa vlka a vychovávaš ho v dome tak to asi nie....Pavúkovi to je lautrt jedno,nevie ani ako sa volá ani ake mal detstvo kusok od Buenos Aires.

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 9. Januára 2009, 06:22

okiiii. ja som si to len myslela, nebola som si ista - teraz uz viem :)

Wasr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Januára 2010, 19:40

Príspevok od užívateľa Wasr » 28. Januára 2010, 18:45

Mám G. Roseu asi tři týdny a je agresivní dost...kdykoli chci vyměnit napáječku nebo tak, jde ke mě, zaujme obranný postoj a myslím, že by i kousla. Docela mi to vadí, chtěl jsem mírného pavouka...

Funi
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Októbra 2009, 21:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Funi » 28. Januára 2010, 19:48

Wasr napísal:Mám G. Roseu asi tři týdny a je agresivní dost...kdykoli chci vyměnit napáječku nebo tak, jde ke mě, zaujme obranný postoj a myslím, že by i kousla. Docela mi to vadí, chtěl jsem mírného pavouka...
tak to jsi si mel asi koupit krecka :) mam doma taky nake rosei a kazda se chova jinak jedna agresivni a druha ne...
:)

PPallo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Februára 2010, 19:31

Príspevok od užívateľa PPallo » 27. Februára 2010, 22:31

mne chuda dnes zdochla troj zvlekova:(((neviem preco akym dovodom vsetko mala len to najlepsie:((

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Februára 2010, 23:00

PPallo napísal:mne chuda dnes zdochla troj zvlekova:(((neviem preco akym dovodom vsetko mala len to najlepsie:((
prehnana starostlivost je asi najvacsi zabijak
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
sipoxxx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11. Marca 2010, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sipoxxx » 18. Marca 2010, 17:57

zdravim vas ludia neviem ci som to tu dal spravne ale tak jedna sa o druh Gammostola rosea tak hadam dobre no a k veci mam tohoto pavucika v novom terarku ma tam teplo cca tych 22az 24 °C vlhkost tych 60 az 75 no a ten pavucik nechce ist do orecha spravil som mu pekny vstup velky aby sa tam zmestil a nemal problem ale ani zanic sa mu tam nechce len hrabe roby si jamky obaluje pavucinou ale ze by siel do bunkra ani zanic stretol sa tu uz niekto s takym problemom ? lebo co som aj cital v literature ze sa skrivaju v strbynach skal a podobne tak hadam by mu to mohlo vyhovovat dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 18. Marca 2010, 18:53

ocuvaj sem
1) je to Grammostola :wink:
2) ked pavukovi urobis ukryt to neznamena ze ti do neho aj pojde, pavuk je tam de je mu najlepsie :!: :!: :!:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Marca 2010, 19:44

nenapisal si akeho velkeho pavuka mas ale neva
problem ktory opisujes moze mat viacero pricin

ak mas pavuka velkeho (semi., sub., adult) tak kludne mu ten ukryt mozes zobrat jednoducho ho nepotrebuje a zarucujem ti ze citit sa bude dobre velke pavuky pravidelne ignoruju ponukane ukryty

ak mas pavuka maleho (nizkozvlekoveho) tak pricinu mozes hladat prave v tom kokose ze je bud velky alebo je vnom az moc svetla tak preto si chce vyhrabat noru kde bude mat tmave miesto co pavukovy dodava pocit bezpecia (...viem nechytajte ma za slovicka)

a to ze sa pavuk v prirode skryva ano ale len preto ze zaziva 100x viac stresovych situacii ako v terariu ci uz zo strany predatorov ci inych indiferentnych druhov. a kedze pavukovo prve obranne oatrenie je unik preto je vacsinu casu zalezeny.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51

Príspevok od užívateľa husenica77 » 18. Marca 2010, 20:14

ked mu ten ukryt bude vyhovovat, on tam casom zaleze nemaj strach... teraz ked som naposledy daval nejakemu adultovi /tusim to bola aj rosea/ ukryt-kvetinac tak mesiac dva vysedavala hore na kvetinaci a potom si do neho vliezla a odvtedy tam byva :)


Napísať odpoveď