Lasiodora striatipes

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:
Lasiodora striatipes

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Februára 2008, 13:09

cawko..mam jednu taku otazku..mam pavuka tohto druhu pravdepodobne v 3 zvleku.Papa straasne vele az sa o neho bojim lebo brusko ma niekolko nasobne vacsie ako cele telo.Myslite ze by bolo mozne aby sa pavuk prezieral az natolko ze by bolo mozne aby z toho zomrel??..este som nic taketo nevidel ze by cely pavuk mal cca 1cm a brusko take obrovske..prosim napiste svoje nazory k tomuto..myslim ze zvliekat by sa nemal lebo zatial nevidim ziadne pavucinove hniezdo ani nic podobne ale mozne to je..

Mrs.vet
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 18:07

Príspevok od užívateľa Mrs.vet » 10. Februára 2008, 13:17

co takto ho prestat prekrmovat?potom sa nemusis bat ;))

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Februára 2008, 13:37

Johny johny...to je v poriadku ked papá..dopraj mu. Ked už bude odmietať potravu, to znamená že sa pripravuje na zvlek. A znova, ty nemôžeš myslieť, ty musiš vedieť čo bude tvoj pavúk robiť, alebo čo sa chystá urobiť. Ak mu začína čerňieť abdomen a začne rozkopávať po svojom okolí obranné chlpky potom si si istý aha ide sa zvliekať. Uvidiš časom zistíš kedy už svojim chovancom nedať a kedy ešte dať aby si ho prinútil zvliecť sa. Už som písal v topicu pavučina že pavúk stavia lôžko len niekoľko hodín pred zvlekom. Vidim že je v tebe snaha, takyto som bol aj ja, ale časom na to prídeš neboj...dufam že bude z teba dobrý chovateľ....veľa zdaru a hlavne nepanikár !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 10. Februára 2008, 14:25

moj nazor je ze pavuka netreba prekrmovat, niektory to robia a cast tak "usetria" niekolko mesiacov do pavukovho adultu, ale ja sa tymto vobec neriadim. V prirode pavuk nema ani zdaleka tolko potravy kolko mu ponukame my a preto casto samice z odchytu mavaju "sportove" velkosti abdomenov. Je len zvykom chovatelov napraskat svojich chovancov do prasknutia a urychlovat tak proces zvliekania. Nevravim, mne sa tiez podarilo par mojich pavukov prekrmit, ale nie som na to nejako extra hrdy ani to nepraktikujem.
Prekrmovane pavuky maju spravidla kratsi zivot. Razor este budes prekvapeny kolkokrat sa ti pavuk zvlecie bez toho aby si to cakal. U mnoha druhov sa to predvida len tazko, napr. avicularie, poecky, psalmopoeusy, skratka vsetky "zalezene" rody.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Februára 2008, 17:48

no...podla mna ho neprekrmujem..je len 2zvl. pacucik a davam mu papat raz za tyzden ako kazdemu..ale sak ja som len rad ze ma taky apetit..mimochodom teraz ked som sa na nho pozrel tak sa mi zda ze si zacina robit hniezdo..sak ved uvidime zajtra..potom sem napisem co som zistil

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Februára 2008, 21:54

Bebe: jasné to ano u zalezencov to nevidiet to máš pravdu.

Johny.700: Lasiodory nerobia hniezdo. Akurat tak pavučinové lôžko. Hniezdo je niečo uplne ine..robia ho prave tie pavuky, o ktorych pisal bebe...zalezene rody a u ktorych sa neda určiť kedy sa ide zvliekať podla sčerneneho abdomenu a ostatných častí tela.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Februára 2008, 22:33

Pri druhoch, ktore su plne vyfarbene od malicka je to tiez problem.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 11. Februára 2008, 06:35

Razor napísal:Bebe: jasné to ano u zalezencov to nevidiet to máš pravdu.

Johny.700: Lasiodory nerobia hniezdo. Akurat tak pavučinové lôžko. Hniezdo je niečo uplne ine..robia ho prave tie pavuky, o ktorych pisal bebe...zalezene rody a u ktorych sa neda určiť kedy sa ide zvliekať podla sčerneneho abdomenu a ostatných častí tela.

ano..nemyslel som hniezdo ale lozko..neviem preco som to tak napisal..


Napísať odpoveď