posielanie pavukov

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 13. Marca 2009, 14:44

Tak o tom nieco viem ,pretoze som od fachu a robil som na hranici 8rokov :P/urcovanie druhov nizkych zvlekov Brachypeliem je problematicke,takze aj dokazovanie ,ze ide o konkretny Citesovy druh je komplikovane,nehovoriac o tom ,ze nikto z mojich kolegov nerozoznal ani len najznamejsie druhy papagajov./Na uzemi SR momentalne vykonavaju v prihranicnych oblastiach nahodne kontroly vozidiel a tovaru skupiny KOMOS-za posledne 4 roky mali na SR len jediny pripad zhabania zivocichov podliehajucim CITES a to korytnaciek a plazov.Pri importe tovaru v ramci postovych zasielok z 3tich statov/neclenov EU/vykonava kontrolu Colny urad Ba -pokial by nebola zasielka oznacena ako preprava zivocichov,bolo by len vecov nahody aby konkretny balik podrobili colnej kontrole.
Naposledy upravil/-a paint v 13. Marca 2009, 16:56, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Marca 2009, 14:57

Mohol aspon konkretizovat krajinu. V ramci EU by to nemal byt problem. Cites sa vztahuje len na importovane Brachypelma spp.. Druhy v NZ by nemali podliehat ziadnym papierovackam. Mimo EU sa vyzadovalo potvrdenie o povode (bud od predavajuceho alebo veterinara) ale to som si nie isty. V CZ napr: Cites bestavovce nepodliehaju ziadnej kontrole. Upozornujem, ze sa mozem mylit. Len taka drobna poznamka na hranice. Uz davnejsie sme sucast Schengenskej zmluvy - vnutorne hranice z hladiska pohybu osob a tovaru "neexistuju", jedine co ta moze stretnut je nejaka pohranicna kontrola.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 13. Marca 2009, 18:28

takže keby som si zobral svoju 8 zvlekovu brachypelmu bez papierov, len tak do tašky k batožine nemali by mi na to prisť? ..... chcem si ju zobrať do zahraničia no nenan žiadne papiere ani nič....nema sa mi kto o ňu postarať a rad by som si ju zobral...chcel by som si ju len dať tak do tašky k batožine a odniesť si ju do prace do zahraničia...čo vy na to?????????????

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Marca 2009, 06:45

v ramci eu si s posielanim pavukov nemusis prilis lamat hlavu........
facebook: Marek Terno
Obrázok

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 17. Marca 2009, 13:18

ok................takže prechod cez hranice s vtačkarom v batohu len tak je v pohode hej? :D ...........jake jednoduche.......no dufam že to dobre dopadne :lol: tak dik moc zatiaľ

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 17. Marca 2009, 15:27

Ahoj,
četli jste to ? Tak to může nakonec dopadnout :)

Kód: Vybrať všetko

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7946710.stm
nebo

Kód: Vybrať všetko

http://news.yahoo.com/s/afp/20090316/od_afp/germanyswitzerlandanimalsoffbeat_20090316161516

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Marca 2009, 15:59

Aj na Slovensku mame zachytku .... maju tam krokodila .... ale myslim si, ze aj tak nemaju sancu zachytit setok posielany material do krajin europy ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď