Častá zmena prostredia(akvária)

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
mark
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25. Februára 2008, 17:20
Častá zmena prostredia(akvária)

Príspevok od užívateľa mark » 25. Februára 2008, 17:55

Chcem sa spýtať či je vhodné, alebo či má zlý vplyv na pavúka častá zmena prostredia(akvária)? A ako často by sa mohlo meniť. (zemina,a pod.)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 25. Februára 2008, 18:18

Čaves, vidim že si nový, tak ti poviem,že presun terária by nemal byť, mal by byť na stálom mieste, a najmä na takom kde môže žiť pavúk nerušene(žiadne uloženie tarária na miesto kde praží slnko!)Tiež pôdu ktorú použiješ najlepšie lignocel, stačí meniť podla potreby, ale tak v teráriu raz za pol roka či raz za rok, záleží akého nezbedníka v tom máš. V krabičkách pôdu men častejšie asi tak raz za 3 mesiace, podľa kontaminácie...ved uvidíš sám. Radím ti preštudovať stránku.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

mark
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25. Februára 2008, 17:20

Príspevok od užívateľa mark » 25. Februára 2008, 19:55

ďakujem určite preštudujem

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 26. Februára 2008, 11:26

Podla mna je uplne zbytocne menit v terariu alebo krabickach zeminu tak casto. Ja menim, ked treba, teda ked je plesniva alebo je jej uz malo (po neustalom vyberani po troche pri odstranovani bordelu a tak.. ) Proste podla potreby. Mam urcite terarka, kde som substrat nemenil 3 roky a nie je problem. Cim menej sa pavukovi v jeho substrate a hniezde hrabete, tym bude spokojnejsi.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 26. Februára 2008, 14:05

aj ja si myslim ze je zbytocne menit zeminu v terarku tak casto..pokial to samozrejme neni nutne ze napr. rozotoce,plesen atd. Ak ti mozem poradit men ju len ked tam davas ineho pavuka..


Napísať odpoveď