Začiatok

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Marca 2008, 00:40

belarus napísal:len moja mala otazka neni to moc pavukov na uplny zaciatok?
odpoviem ti zanho: NIE

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 27. Marca 2008, 20:52

belarus napísal:len moja mala otazka neni to moc pavukov na uplny zaciatok?
noo, skor by som povedal ze malo...co mam z toho, ze 1 nakrmim, a na 1 pozeram tyzden, ako sa z toho 3 dni nepohne? noo, asi nic, a vela skusenosti neziskam...takto mam momentalne 6 roznych druhov, 6 roznych spravani, a v blizkej dobe by som skusil este nejake 3,4 druhy pridat...a dovod? ucit sa..naucit sa o kazdom tomto druhu co najviac. Viem, ze si to mozem precitat, ale radsej 1 vidiet, ako 10x pocut...A nemyslim si, ze su to druhy narocne, a na zaciatok celkom vhodne..



No a teraz z ineho sudku;]] ako kazdy zaciatocnik som spravil jednu celkom velku chybku, o ktorej viem, a priznavam...Premiestoval som pavukov, a zabudol som v"vypalit" lignocel. Mozem tvrdit, ze som to cital mozno 20x predtym, no ako na opicu, som bol nadseny zo stahovania, ze v tom momente som si na to vobec nespomenul...Otazka pre skusenejsich: Mam ich v blizkej dobe nas5 premiestnit do noveho, uz vypaleneho lignocelu, alebo sa to da spravit aj nejakym inym sposobom? Este raz pripominam, som si vedomi svojej chyby, bohuzial, niektori ludia sa ucia na vlasnych chybach (ja), preto poprosim, neukamnujte ma, a nesudte ma, stane sa..Vopred dakujem za normalne a kludne odpovede...
Zaciatocnik - pozorovatel

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 27. Marca 2008, 21:28

ja používam lignocel neupravovaný v trube a neprevarovaný a žiadna plesen.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 27. Marca 2008, 21:58

vestar: Nič sa nedeje... Kopa chovatelov ho (lignocel) po napučaní nijak nesuší ani nevypeká, iba ho vyžmýka v rukách. Ja osobne ho dávam aspoň na dve-min do mikrovlnky, no niekedy nestíham (alebo zabudnem) a nič sa nedeje - je to skoro to isté... Horšie je to s rašelinou - tú vypekám vždy, lebo po čase mi z nej vždy vyrašia nejaké tie huby...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 27. Marca 2008, 22:05

ved rosea je v pohodke ma hladovky za cely rok je asi 5 krat ja si myslim ze pre zaciatocnika v pohode alebo pre niekoho kto chce stale aby zrala tak rozhodne nejaka acanthoscurria :-) ale od mala to je zaujimavejsie ovela ako ked si niekdto kupi dospelu samicu a nevidi ako rastla a ani ako sa zvlieka a tak ... a potom pre zaciatocnika ktory by rad stromaka tak napr psalmopeus irminia krasny metalicky pavuk :)

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 27. Marca 2008, 22:27

FeRo1251 napísal:vestar: Nič sa nedeje... Kopa chovatelov ho (lignocel) po napučaní nijak nesuší ani nevypeká, iba ho vyžmýka v rukách. Ja osobne ho dávam aspoň na dve-min do mikrovlnky, no niekedy nestíham (alebo zabudnem) a nič sa nedeje - je to skoro to isté... Horšie je to s rašelinou - tú vypekám vždy, lebo po čase mi z nej vždy vyrašia nejaké tie huby...
Dakujem, vyzmykal som ho rukou, a to tak, aby uplne vykvapkal, ale nesusil som ho, aby mu ostala aka-taka vlhkost...kazdopadne, zvyok pre pouzitim pre istotu vypeciem, no tychto necham tak, uvidime, ci to nejako ovplivni. Dakujem za odpoved.
Zaciatocnik - pozorovatel

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 27. Marca 2008, 23:16

Ja tiez pouzivam neupravovany cisty lignocel,zatial som nejake problemy s plesnami a podobne nemal,hlavne treba odstranovat nestravene zvysky po krmeni-hlavna pricina vzniku plesni

pepoman666
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 6. Marca 2008, 16:05
Uz ho mam :)

Príspevok od užívateľa pepoman666 » 31. Marca 2008, 15:43

No tak nakoniec som sa rozhodol pre B.smithi. Jeden kúsok som si zadovážil na burze v PD...Je zatiaľ len taký ozaj maličký (3. zvlek). Dúfam,že z toho niečo bude...papká celkom pekne
Ale ešte predsa dve otázočky....
1.Kedy kŕmite??? ja som si totižto všimol,že keď jej dám niečo v priebehu dňa,absolútne nejaví záujem,žerie len po zotmení..
2. Nemáte niekto na predaj ešte jednu??? :D Ale trošku väčšiu...nech už je vyfarbená.. tak 6-7 zvlek myslím..... :?:

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 31. Marca 2008, 15:59

taak ja som tiez zaciatocnicka, a svojho som zdedila po troch dnoch od brata lebo sa ho bal ..takze teraz studuje vsetko vusade.ani nemam predstavu akého mam...ale som rada ze som natrafila na toto forum lebo sa tu dozvedam dost vela potrebných veci...a paradox je ze ten drobec mi asi pomohol prekonat moju "arachnofobiu" z domových malých pavucikov.:D

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 31. Marca 2008, 18:29

aja25 napísal:taak ja som tiez zaciatocnicka, a svojho som zdedila po troch dnoch od brata lebo sa ho bal ..takze teraz studuje vsetko vusade.ani nemam predstavu akého mam...ale som rada ze som natrafila na toto forum lebo sa tu dozvedam dost vela potrebných veci...a paradox je ze ten drobec mi asi pomohol prekonat moju "arachnofobiu" z domových malých pavucikov.:D

hod foto skusime pomoct
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East
Re: Uz ho mam :)

Príspevok od užívateľa Chruno » 31. Marca 2008, 18:41

pepoman666 napísal:No tak nakoniec som sa rozhodol pre B.smithi. Jeden kúsok som si zadovážil na burze v PD...Je zatiaľ len taký ozaj maličký (3. zvlek). Dúfam,že z toho niečo bude...papká celkom pekne
Ale ešte predsa dve otázočky....
1.Kedy kŕmite??? ja som si totižto všimol,že keď jej dám niečo v priebehu dňa,absolútne nejaví záujem,žerie len po zotmení..
2. Nemáte niekto na predaj ešte jednu??? :D Ale trošku väčšiu...nech už je vyfarbená.. tak 6-7 zvlek myslím..... :?:
po prvé: vtáčkare sú nočné zvieratá takže budú logicky aktívnejšie v noci
po druhé: na hlavnej stránke skús kliknúť na INZERCIA alebo chod na ifaunu

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 31. Marca 2008, 23:22

aja25 napísal:taak ja som tiez zaciatocnicka, a svojho som zdedila po troch dnoch od brata lebo sa ho bal ..takze teraz studuje vsetko vusade.ani nemam predstavu akého mam...ale som rada ze som natrafila na toto forum lebo sa tu dozvedam dost vela potrebných veci...a paradox je ze ten drobec mi asi pomohol prekonat moju "arachnofobiu" z domových malých pavucikov.:D
juuj super další človiečik ktorý miluje pavúky;) ked chceš vedieť ako vložiť obrázok písal som ti v téme aký je starý, tá je myslím tvoja. Vlož a budeš vedieť viac;)

nech sa mu dobre vodí
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)

pepoman666
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 6. Marca 2008, 16:05
Juchú....

Príspevok od užívateľa pepoman666 » 7. Mája 2008, 17:49

K mojej maličkej 4 zvlekovej smithine práve pribudla Grammostola pulchra v 6 zvleku... nádherný pavúčik... práve som ho vybalil z balíka.... ani nezaspím :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Juchú....

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Mája 2008, 18:01

pepoman666 napísal:K mojej maličkej 4 zvlekovej smithine práve pribudla Grammostola pulchra v 6 zvleku... nádherný pavúčik... práve som ho vybalil z balíka.... ani nezaspím :)
ale spánok je dôležitý, nezanedbávaj ho ! :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď