Začiatok

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

pepoman666
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 6. Marca 2008, 16:05
Začiatok

Príspevok od užívateľa pepoman666 » 6. Marca 2008, 21:09

Zdravím......prešiel som celú stránku,ale nikde som nenašiel pár vecí,ktoré by sa mi ozaj zišli.Možno tu aj sú,ale ja som asi slepý a nenašiel som ich.Tak by som sa chcel spýtať.
1. Na burze kúpim pavúka a donesiem ho domov.Čo s ním?? Hneď do terárka,alebo ho nechať v miske??
2.Čistenie terária.Už som sa dočítal,že zbytky potravy sa odstraňujú dlhou pinzetou,ale nikde som nenašiel návod ako bezpečne vytiahnuť a dočasne uskladniť pavúka pri výmene substrátu.To ho mám len tak chytiť do ruky a vytiahnuť??
3.pri konkrétnych druhoch sú uvedené vhodné veľkosti terárka.Ale nie je tých 20x30x30 cm málo pre pavúka,ktorý má rozpätie nôh 10 cm???
4.Myslíte,že je pavúk vhodný na internát???
A ak by ste mi ešte mohli poradiť aj ohľadom výberu konkrétneho chlpatého spoločníka.Mal by mať čo najslabší jed a podlo možnosti kľudnú povahu.Zatiaľ sa mi celkom páči Avicularia versicolor ale neviem,asi by bol problém dosiahnuť na intráku teplotu 28 °C
Vopred ďakujem za všetky odpovede.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 6. Marca 2008, 21:19

pavuka moc do intraku nie lebo je problem s prepravou pavuka si vyber asi najlepsie g. rosea alebo nieco podobne ja potravu vyberam normalnou pinzenou S RUKAVICAMI ked mu cistis terarko a bojis sa ho alebo nico zober ho na koru ked ti aj vylezie na ruku nevnima to takze neni o com asi tak eset nieco ?

pepoman666
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 6. Marca 2008, 16:05

Príspevok od užívateľa pepoman666 » 6. Marca 2008, 21:29

belarus dík moc.Asi si vážne zoberiem tú Grammostola rosea,pozerám,že tá ani nevyčesáva chĺpky.A s tým prenášaním...Ona by bola stále na tom istom mieste,samozrejme,že by som ju nenosil každý víkend domov.Myslím,že dva dni by bezo mňa vydržala :D Ešte som sa nerozhodol ale asi to skúsim.......

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Marca 2008, 21:30

belarus napísal:pavuka moc do intraku nie lebo je problem s prepravou
Niekedy proste netreba pisat za kazdu cenu lebo podobne prispevky, ktore nemaju hlavu ani patu znacne dezinformuju.


Pisu tu nejaky chalani co maju pavukov aj po intraku. Mam tiez par znamych co si chovaju vtackare, skorpiony po intrakoch a nevidim v tom problem. Na zaciatok skus nieco lahsie viz clanok.

Neviem ci si cital:
http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... od_na_chov

http://www.lasiodora.sk/index.php?clanok=faq

Ked budes chciet pavukovi vymenit substrat das ho na chvilu do inej nadoby a potom po vymene spat premiestnis :) . Vymena substratu je zalezitost niekolkych minut. Na tvoje otazky su tu odpovede skus este viacej hladat.

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:
Re: Začiatok

Príspevok od užívateľa gryf » 6. Marca 2008, 21:44

pepoman666 napísal:Zdravím......prešiel som celú stránku,ale nikde som nenašiel pár vecí,ktoré by sa mi ozaj zišli.Možno tu aj sú,ale ja som asi slepý a nenašiel som ich.Tak by som sa chcel spýtať.
1. Na burze kúpim pavúka a donesiem ho domov.Čo s ním?? Hneď do terárka,alebo ho nechať v miske??
2.Čistenie terária.Už som sa dočítal,že zbytky potravy sa odstraňujú dlhou pinzetou,ale nikde som nenašiel návod ako bezpečne vytiahnuť a dočasne uskladniť pavúka pri výmene substrátu.To ho mám len tak chytiť do ruky a vytiahnuť??
3.pri konkrétnych druhoch sú uvedené vhodné veľkosti terárka.Ale nie je tých 20x30x30 cm málo pre pavúka,ktorý má rozpätie nôh 10 cm???
4.Myslíte,že je pavúk vhodný na internát???
A ak by ste mi ešte mohli poradiť aj ohľadom výberu konkrétneho chlpatého spoločníka.Mal by mať čo najslabší jed a podlo možnosti kľudnú povahu.Zatiaľ sa mi celkom páči Avicularia versicolor ale neviem,asi by bol problém dosiahnuť na intráku teplotu 28 °C
Vopred ďakujem za všetky odpovede.


Konecne! prvý "normalny a zodpovedny nováčik"
Je super ze si studujes stranku,takze:
1)Zalezi od velkosti, ak kupis maleho pavuka ktory ma dostatocne miesto vo filmovke alebo salatovke tak s nim nemusis robit nic.Ak sa jedna o velke adultne jedince ktore su vacsinou predavane v roznych plastovych boxoch a krabiciach tak tie treba premiestnit do teraria.
2)Najlepsie ak si zoberies mensiu krabicku a pavuka prikryjes a podstrcis pod nim vieko krabicky,zavres,vytiahnes a mozes v klude pracovat.
3)Nie je, vtáčkare niesu narocne na priestor.
4)Vtáčkare sa daju chovat v podstate vsade kde je zabezpecene teplo(+vlhkost a potrava ale to je na tebe).
5)Na zaciatok su asi najvhodnejsie Brachypelmy ktore su farebne atraktivne, a tiez Grammostoly ale pri nich je pomaly rast.

To je asi vsetko.Vela zdaru :wink:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 6. Marca 2008, 22:31

pepoman666 napísal:belarus dík moc.Asi si vážne zoberiem tú Grammostola rosea,pozerám,že tá ani nevyčesáva chĺpky.A s tým prenášaním...Ona by bola stále na tom istom mieste,samozrejme,že by som ju nenosil každý víkend domov.Myslím,že dva dni by bezo mňa vydržala :D Ešte som sa nerozhodol ale asi to skúsim.......
ona vycesava ako skoro vsetky pavuky ale nie az tak moc a navyse je dost kludna preto je jeden z najoblubenejsich pavukov

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Marca 2008, 22:53

belarus napísal:ona vycesava ako skoro vsetky pavuky
Dam ti sancu si to nastudovat a opravit si prispevok. :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Marca 2008, 06:40

no..servus novy novacik..xe..ak si si uz kupil toho pavucika tak plati secko co tu napisali kamarati chovatelia predomnou..ale ak ti mozem poradit podla mna je na zaciatok uuuplne najlepsim pavukaom Acanthoscurria geniculata.Hned vysvetlim:
1. Je sice velka ale nikdy!!! s nou nebudes mat problem s potravou lebo zozerie snad secko
2. Je farebne atraktivna(i ked aj Brachypelma na ktore su moja srdcovka)
3. Sice je dost agresivna ak ju provokujes ale ak ju nechas napokoji, ani ona ti nic nespravy
4. Rychlo rastie a v dospelosti je pekne obrovska
5. Aj ja som s nimi zacinal a bolo to fajn..
:) :) :D :D

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 7. Marca 2008, 10:14

Johny.700 napísal:no..servus novy novacik..xe..ak si si uz kupil toho pavucika tak plati secko co tu napisali kamarati chovatelia predomnou..ale ak ti mozem poradit podla mna je na zaciatok uuuplne najlepsim pavukaom Acanthoscurria geniculata.Hned vysvetlim:
1. Je sice velka ale nikdy!!! s nou nebudes mat problem s potravou lebo zozerie snad secko
2. Je farebne atraktivna(i ked aj Brachypelma na ktore su moja srdcovka)
3. Sice je dost agresivna ak ju provokujes ale ak ju nechas napokoji, ani ona ti nic nespravy
4. Rychlo rastie a v dospelosti je pekne obrovska
5. Aj ja som s nimi zacinal a bolo to fajn..
:) :) :D :D
podla mňa teiž,mala rosea je blbosť lebo kým vyrastie tak zošedivieš,brachypelmy tiež niesu priebornício v raste,je fakt veľmi pekná mám maličké, aj dospelú samicu..a pavúky niesú na hranie takže v pohode :)
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 7. Marca 2008, 12:13

arsen8 napísal:
Johny.700 napísal:no..servus novy novacik..xe..ak si si uz kupil toho pavucika tak plati secko co tu napisali kamarati chovatelia predomnou..ale ak ti mozem poradit podla mna je na zaciatok uuuplne najlepsim pavukaom Acanthoscurria geniculata.Hned vysvetlim:
1. Je sice velka ale nikdy!!! s nou nebudes mat problem s potravou lebo zozerie snad secko
2. Je farebne atraktivna(i ked aj Brachypelma na ktore su moja srdcovka)
3. Sice je dost agresivna ak ju provokujes ale ak ju nechas napokoji, ani ona ti nic nespravy
4. Rychlo rastie a v dospelosti je pekne obrovska
5. Aj ja som s nimi zacinal a bolo to fajn..
:) :) :D :D
podla mňa teiž,mala rosea je blbosť lebo kým vyrastie tak zošedivieš,brachypelmy tiež niesu priebornício v raste,je fakt veľmi pekná mám maličké, aj dospelú samicu..a pavúky niesú na hranie takže v pohode :)
A čo tak nejaký Nhandu??? Čo ja viem podľa mňa je napr. Nhandu chromatus skvelý na začiatok. Je pažravý, nedrží hladovky, rýchlo rastie, je farebne atraktívny a nie je toxicky významný... Vraj vykopáva obr. chĺpky no mne to ešte ani raz nespravil a to ho mam od 3zv. a už je subadult... Myslím si, že pre začiatočníka ideálny, v mladosti dosť aktívny, trochu vyplašený no na pozorovanie a správanie určite lepší ako (nudná)grammostola...

Plus by som možno ešte porozmýšlal nad Lasiodorou parahybanou, ktorá je dosť atraktívna svojou mohutnosťou!!! Tiež je pažravá, nedrží hladovky, rýchlo rastie, nie je toxicky významná a je lacná. Nie je taká bojazlivá ako Nhandu chromatus!!! Práve naopak je agresívnejšia(aspoň si od začiatku vybuduješ zdravý rešpekt), no pri opatrnom manipulovaní nie je problém. Veľa chovateľov začínalo práve s týmto druhom. Dufam že som pomohol...
Chovu zdar...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

abucsek
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 21. Novembra 2007, 20:36
Bydlisko: Nove Zamky

Príspevok od užívateľa abucsek » 7. Marca 2008, 21:38

Môj prvý pavúk a zatiaľ aj jediný je grammostola rosea, ale je dosť kľudná, dlho rastie(aj keď som ju kúpil už dospelú :D :) ) a zvykne mať hladovky. Ja by som volil radšej niečo iné ale je to len na tebe.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 7. Marca 2008, 21:43

preco si si na zaciatok kupil dospelu samicu ??? si si mal kupit radsej podla mna maleho jedinca to je na zaciatok lepsie

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 7. Marca 2008, 21:56

belarus napísal:preco si si na zaciatok kupil dospelu samicu ??? si si mal kupit radsej podla mna maleho jedinca to je na zaciatok lepsie
jasné :lol: :lol: a omrzí ho to ,hladovky,pomaly to rastie ,pre mňa nudný pavúk :D fakt radšej geniculatu alebo chromatusa :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Marca 2008, 10:13

a co takto na zaciatok Psalmopoeus cambridgei??? Co si myslite o tomto druhu?Vhodny alebo nevhodny pre zaciatocnikov?Mne sa neskutocne paci a chcel by som ho mat.Asi som sa zalubil :P :lol:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 8. Marca 2008, 10:25

oxYgen napísal:a co takto na zaciatok Psalmopoeus cambridgei??? Co si myslite o tomto druhu?Vhodny alebo nevhodny pre zaciatocnikov?Mne sa neskutocne paci a chcel by som ho mat.Asi som sa zalubil :P :lol:
Toto sa tu uz rozoberalo v inej teme. Co ak by si pouzil tlacitko Hľadať !!!
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Marca 2008, 10:51

Zdani napísal: Toto sa tu uz rozoberalo v inej teme. Co ak by si pouzil tlacitko Hľadať !!!
ja som si to precital.Pisali tam ze je vhodny pre zaciatocnikov ale so stromovymi druhmy,nie na uplny zaciatok.Potom zasa niekto iny napisal ze je vhodny pre zaciatok.Tak som chcel vediet nazory aj ostatnych,kedze sa to tu teraz rozobera.
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 8. Marca 2008, 10:56

Ked si opatrny tak je vhodny. A opatrnost hlavne koli tej jeho rychlosti. ;)
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 8. Marca 2008, 10:56

oxYgen napísal:
Zdani napísal: Toto sa tu uz rozoberalo v inej teme. Co ak by si pouzil tlacitko Hľadať !!!
ja som si to precital.Pisali tam ze je vhodny pre zaciatocnikov ale so stromovymi druhmy,nie na uplny zaciatok.Potom zasa niekto iny napisal ze je vhodny pre zaciatok.Tak som chcel vediet nazory aj ostatnych,kedze sa to tu teraz rozobera.
Podľa mňa je celkom vhodný ako prvý stromák len je dosť rýchly takže si treba dávať bacha...

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 8. Marca 2008, 10:57

to je kazdeho vec akeho pavuka si kupi myslim ze aj tvoja je par vhodnych aj par nevhodnych na zaciatok ale myslim ze ak si o ej dost toho zistis co sa tyka spravania a tak nemal by si mat problemy ja vsak s tymto druhom skosenosti nemam

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Marca 2008, 11:13

diky moc,uz som sa pevne rozhodol ze ju chcem :) a ja sa snazim si najprv co najviac zistit o tom druhu,aby som vedel do coho idem...uz sa na nu tesim
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

abucsek
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 21. Novembra 2007, 20:36
Bydlisko: Nove Zamky

Príspevok od užívateľa abucsek » 8. Marca 2008, 20:59

belarus napísal:preco si si na zaciatok kupil dospelu samicu ??? si si mal kupit radsej podla mna maleho jedinca to je na zaciatok lepsie
Teraz si chcem kúpiť ešte malú geniculatu. Dúfam že mi vyjde.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 8. Marca 2008, 21:23

lol saj ale ak to je tvoj prvy tak si si mal kupit maleho hned nie neskor aby si aj videl a cedel co robit ako casto sa to krmi a tak ale ako myslis

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 8. Marca 2008, 21:58

sak kazdy kto zacina chce velke hovedo pavuka :D ja som tiez chcel som chcel nieco s cervenymi nohami ..som este nevedel vtedy ze je to smithi :D ale som si kupil len chromatusa v 5-6-7 zvleku

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 24. Marca 2008, 23:37

No, ja som uplny zaciatocnik tiez, zacinam s 2x P. cambridgei, a 2x A. geniculata...za chvilocku mi pirde dalsich 8 kuskov, a to 2x B. albopilosum, 2x B. epicureanum,2x B. vagans, a 2x N. chromatus. Myslim si, ze to niesu velmi narocne druhy. co sa tyka cambridgei, tak pokial sa mu nesnazite nic nicit, a nejako ho rozculovat, tak je celkom pokojny. necha si odobrat zvysky, a aj ked je dost plachy, a rychlo uteka, tak moc z misky neuteka, radsej si strci hlavu do lignocelu (ako pstros) ;]] a pak, ked je chvilku klud, o5 vylezie;]]

Kupujem zasadne v 1-2 zvleku...mat dospeleho jedinca beztoho, aby som vedel ako vyrasta, je nieco podobne, akokeby si si kupil 8 rocneho psa;]] nieje nic krajsie, pokial je to malicke;]

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 25. Marca 2008, 00:01

len moja mala otazka neni to moc pavukov na uplny zaciatok?


Napísať odpoveď