Priprava substratu a vetraci otvor

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:
Priprava substratu a vetraci otvor

Príspevok od užívateľa GaRoL » 12. Marca 2008, 08:33

Mam take dva male zaciatocnicke problemi :D:
1) pripravil som substrat (lignocel) podla navodu na obale ale teraz ked to uz je suche (susi sa to odvcera) tak to dost smrdi.. neco take je ten smrad ako ked som rozbil ten merac na radiator.. tan smradlavi.. je to vporiadku???

2) spravil som na vrchnak nadoby do ktorej chcem dat pavuka otvor na vetranie a pripevnil som nad ten otvor zhora sietku. taku umelohmoznu jaka sa dava do okna proti hmizu ale smrdi ta sietka.. oco vravi ze to smrdia vipari umelin z tej sietki a ze nech mu to tam nedavam lebo sa mi zadusi tim smradom zo sietky.. teraz neviem... rozmislal som ze mu tam miesot sietky dam kus hustej zaclony.. neprehtyzie ju ? alebo co mam spravit?

za odpovede dakujem :D

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: Priprava substratu a vetraci otvor

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 12. Marca 2008, 08:38

GaRoL napísal:Mam take dva male zaciatocnicke problemi :D:
1) pripravil som substrat (lignocel) podla navodu na obale ale teraz ked to uz je suche (susi sa to odvcera) tak to dost smrdi.. neco take je ten smrad ako ked som rozbil ten merac na radiator.. tan smradlavi.. je to vporiadku???

2) spravil som na vrchnak nadoby do ktorej chcem dat pavuka otvor na vetranie a pripevnil som nad ten otvor zhora sietku. taku umelohmoznu jaka sa dava do okna proti hmizu ale smrdi ta sietka.. oco vravi ze to smrdia vipari umelin z tej sietki a ze nech mu to tam nedavam lebo sa mi zadusi tim smradom zo sietky.. teraz neviem... rozmislal som ze mu tam miesot sietky dam kus hustej zaclony.. neprehtyzie ju ? alebo co mam spravit?

za odpovede dakujem :D
1. No, neviem ako smrdí merač na radiator, ale lignocel ma svoj zapach(prirovnal by som ho ku zemine)
2. Daj tam radšej kovovú mriežku, ktorá nesmrdí a je péevná, čiže ju pavúk neprehryzie. Poprípade dierkovaný plech...

Záclonu určite nie :lol: ...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Marca 2008, 08:38

Lignocel mi nesmrdi skor naopak a sietka smrdi umelinov ??? to si ju opaloval alebo nechapem.

Normalna nadoba, dole lignocel jemne vlhky a hore sietka. Ak ti to smrdi tak potom skus chovat korytnacku alebo macku :) to naozaj smrdi ! Pri chove pavukov som sa s pojmom smrad nestretol nikdy. Raz za cas dam mys a to casom zacne smrdiet ale to pavuk konzumuje aj 2 dni, a z chelicer sa mi to nechce tahat :) Goodl luck

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Marca 2008, 08:40

dalej nepises co tam chces dat, pokial pavuka v 1-5 zv. tak aj sietka je ok :)

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 12. Marca 2008, 08:52

A. geniculata 5zvlek.... mne nesmrdi pavuk ale sietka. ona tak smrdi uz niekolko rokov.. uz ked sme j uz obchodu doniesli smrdela, dali sme ju na okno stale smrdi a kuskom z nej som zakril ten notvor.. mne sa ale ta sietka nezda smrdi jak umelina keby tam bola naka a ta sa viparovala... asi to spravim nanovo a inba tam prevrtam dierky a nech sa to vetra cez ne :)

edit:
teraz ked cucham ten substrat tak sosm si spomenul co mi to pripomina :D smrdi jak naftalin...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 12. Marca 2008, 09:01

naftalin??..pre boha to tam nedavaj..tu zeinu najskor vypec v rure ale daj si pozor aby si ju nepripiekol lebo potom ti to bude smrdiet este viac..xe..a na geniculatu v 5zvl. by som umelu sietku neodporucal(urcite jej neda aby to skusila prehryznut-mam uz svoje skusenosti), radsej tam len sprav dierky..

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 12. Marca 2008, 09:04

tak to skusim upiect :D neviem preco to tak smrdi.. vecer to tak nesmrdelo.. susil som to na radiatore.. a kolko to mam piect? aby sa to nepripieklo a na kolkatich stupnoch?

tak teda spravim dierky... :)

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 12. Marca 2008, 09:42

co ja viem..daj to na nejakych 150stupnov na par minut..10 bude stacit..ale nezabudni to najprv dobre porosit aby sa mohla odparit voda..lebo ked o neporosis tak to urcite species..

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 12. Marca 2008, 11:19

Lignocel nema co smrdiet aj ked ho neprepecies. Mas urcite teraristicky lignocel bez roznych hnojiv a prisad? Predava sa viac druhov. Cisty lignocel bez prisad vonia asi ako hlina. S prisadami uz smrdi za chemiou...

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 12. Marca 2008, 13:07

ja uz viem preco smrdel..... moja chyba... ja debil som ho dal susit na noc na radiator... ale na umelej miske.. miska sa zohriala a trosku aj pritopila a lignocel napachol umelinou z misky... takze teraz uz na plechu susim novy.. henten som vihodil :D
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Marca 2008, 13:11

Ja lignocel, nesušim, nevypekam a nikdy som nemal problem. Zapach po kratkej dobe odide. Lepšie ako čuchať smrad zaplesnetej pôdy.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 12. Marca 2008, 13:15

ale sak ked som ho zamiesal z vodou jako kazali tak sa musi ususit nie?

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 12. Marca 2008, 13:24

Keď dáš taký akurátny pomer a máš pavúčika čo znesie vyššiu vlhkosť tak nemusíš ono sa to odparí časom a nebudeš musieť chvíľku vlhčiť :) .

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 12. Marca 2008, 13:36

sak teraz to tak mam... uz to neni bahno, je to tak... akurat.. jak navlchcene keby to bolo.. idem ho prestahovat akurat... a na dychaie ma dierky :D

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 12. Marca 2008, 15:12

vsak aj ja mam iba dierky srobom som robil zachvilku to bolo a lignocel som nesusil ani nic ine chvilku som pockal a na spodok som dal raseliny trochu pritlacil aby sa cervy nedostali az uplne dole

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Marca 2008, 16:21

Presne tak ak piše Matelko vyššie, a po tom ako si to nechal napučať, nemáš to hned dávať ku pavukovi ! Ved to treba vymačkať, vymačkaš z toho nadytočnu vodu... maš to vlhke a nemaš starosti v vhlčenim na par mesiacov. A ked to vypečieš tak ti už rychlo aj vyschne pôda...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 12. Marca 2008, 16:31

ja som to nemackal a vodu som vylial nie mackal

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 12. Marca 2008, 16:50

Razor napísal:Presne tak ak piše Matelko vyššie, a po tom ako si to nechal napučať, nemáš to hned dávať ku pavukovi ! Ved to treba vymačkať, vymačkaš z toho nadytočnu vodu... maš to vlhke a nemaš starosti v vhlčenim na par mesiacov. A ked to vypečieš tak ti už rychlo aj vyschne pôda...
na par mesiacov??..ty si snad robis srandu..xe..sak wed za par mesiacov z toho bude kamen..ja vlhcim kazdy treti den,pripadne podla potreby..sak za dva tyzdne je z toho beton..

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 12. Marca 2008, 17:00

Razor napísal:Po tom ako si to nechal napučať, nemáš to hned dávať ku pavukovi ! Ved to treba vymačkať, vymačkaš z toho nadytočnu vodu...
ja som tam po napucani nemal nijaku nadbitocnu vodu... ja ako spravny student som si vipocital aky mam mat objem substratu, vipocital som si kolko mam na to pouzit tej drte, a dopocital som kolko vody tam mam dat.. a visledok? po apucany ziadna voda.. len dost vlhke to bolo a po par minutach v trube to bolo akurat...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Marca 2008, 17:22

Johny.700 napísal:
Razor napísal:Presne tak ak piše Matelko vyššie, a po tom ako si to nechal napučať, nemáš to hned dávať ku pavukovi ! Ved to treba vymačkať, vymačkaš z toho nadytočnu vodu... maš to vlhke a nemaš starosti v vhlčenim na par mesiacov. A ked to vypečieš tak ti už rychlo aj vyschne pôda...
na par mesiacov??..ty si snad robis srandu..xe..sak wed za par mesiacov z toho bude kamen..ja vlhcim kazdy treti den,pripadne podla potreby..sak za dva tyzdne je z toho beton..
nejdem sa k tomu nejak extra vyjadrovať lebo trepeš...kameň z lignocelu? jasne ked ho vypekaš (je sypky a aj ked ho navlhčiš už nebude mat taku sudržnosť ako čerstvy) ja ho ale nevypekam (ma konzistenciu a perfektne drží, pavuky si vieda porobiť bez problemov nory) nikdy nie je zlepený alebo ,,ako kameň,, maš pár pavúkov a ideš ma poúčať....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 12. Marca 2008, 18:15

ja ta poucovat nechcem..viem dobre ze sa urcite vyznas lepsie ako ja do takychto veci..ja som svoj tiez nevypekal,ja som mu to poradil aby sa zbavil toho zapachu..a mne mokry lignocel aj tak v ziadnom terariu ani krabicke nevydrzi dlhsie ako dva tyzdne..

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 12. Marca 2008, 19:14

razor nemusis hned na kazdeho vyskakovat bol to jeho nazor a ten mu nevezmes aj ked to bola chyba

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 12. Marca 2008, 19:38

Ja osobne zalievam lignocel vodou, davam viacej vody ako je potrebne a potom ked som si isty ze to cele napucalo, tak to jednoducho z toho vedra vyberiem rukami, vyzmykam a dam do inej nadoby .... viem ze takto prichadzam o relativne vela jemnych ciastociek toho lignocelu, ale zatial som s tym nemal problemy.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Marca 2008, 23:32

Tryri napísal:Ja osobne zalievam lignocel vodou, davam viacej vody ako je potrebne a potom ked som si isty ze to cele napucalo, tak to jednoducho z toho vedra vyberiem rukami, vyzmykam a dam do inej nadoby .... viem ze takto prichadzam o relativne vela jemnych ciastociek toho lignocelu, ale zatial som s tym nemal problemy.
suhlas - takto to je a nie je o com okolo toho uz pisat.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 13. Apríla 2008, 23:06

ako ludia teraz ste ma fakt vystrasili..moja parahybana ma na vrchu sietku proti komarom..ako zda sa mi do dost silne a hrube ..to akoze fakt moze prekusat?ak ano co mam dat este na vrch?


Napísať odpoveď