Pohryznutie pavuka pavukom...

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
spider sro
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17. Októbra 2007, 20:00
Bydlisko: prievidza-nitrianske pravno
Kontaktovať užívateľa:
Pohryznutie pavuka pavukom...

Príspevok od užívateľa spider sro » 23. Marca 2008, 12:09

Tatio udalost sa mi stala, ked som sa pokusal parit vtackare druhu Brachypelma vagans, akurat tze mojou nesikovnostou samica zautocila na samca a pohryzla ho do kaparaxu...Stalo sa to vcera vecer, a stale z rany vyteka hemolymfa...nemala uz zaschnut? a ak hej tak po akom case asi zaschne?za odpvede vopred dakujem...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 23. Marca 2008, 14:03

Ked mu zasiahla savý žalúdok tak dovi dopo. Ešteže to neschytal do abdomenu. Pokus sa nejako zastaviť krvácanie...moc šancí tomu ale nedávam...(Vatová tyčinka namočená do vlažnej vody, a tak mu to utieraj, skus to zastaviť)...viac ti už pomôze len štastie
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Marca 2008, 19:42

aj kusnutie do abdomenu nemusi znamenat smrt .... ja som mal deravu samicu vagansa vyse roka a zila .... pohryzenie do carapaxu by som riesil asi voskom alebo niecim podobnym ....

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 24. Marca 2008, 06:09

ja som mal abdomen "prederaveny" od samca u p.ornata. ten smrad ju dokusal pri pareni. Lepsie povedane pri pokuse o parenie. Skoncil potom ako hlavny chod. V pohode prezila. Rany sa po chvili zahojili same. S tou odporucanou vatovou tycinkou by som to urcite neskusal....... :!:
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Marca 2008, 11:48

To je pravda, dosť to zaleži aj od toho o akeho pavuka ide, menšie rany sa však dajú zastaviť tým spôsobom co som pisal vyššie. Aspon u mna to pomohlo ked cvrček svojim silnym kopom natrhol abdomen A. geniculate cca 6 zv. Praktizoval som tú vatu, lebo sa mi to zdalo vhodné, a po niekoľkých minútach mu tá hemolymfa prestala vytekať. Jasné že pri väčších a silnejších jedincoch to nie je moc vhodné....to si snad domyslíte nie ?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 24. Marca 2008, 13:25

No ako si to má niekto, kto s tým nemá skúsenosti domyslieť ? :)

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 24. Marca 2008, 14:25

Razor napísal:To je pravda, dosť to zaleži aj od toho o akeho pavuka ide, menšie rany sa však dajú zastaviť tým spôsobom co som pisal vyššie. Aspon u mna to pomohlo ked cvrček svojim silnym kopom natrhol abdomen A. geniculate cca 6 zv. Praktizoval som tú vatu, lebo sa mi to zdalo vhodné, a po niekoľkých minútach mu tá hemolymfa prestala vytekať. Jasné že pri väčších a silnejších jedincoch to nie je moc vhodné....to si snad domyslíte nie ?



Jasne razor ty napises blbost a my si mame domyslat........

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 29. Marca 2008, 23:56

Taketo rany sa lepia sekundovym lepidlom, po stvrdnuti sa stane kuskom kutikuly a pavuk sa neskor bez problemou zvlecie. Da sa pouzit aj Akutol (tekuty obvaz), len neviem ci to este vyrabaju.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 30. Marca 2008, 10:11

raz som tu niekde písal o tom ked som samca emilie po zvleku ošetril na vytekajúcom mieste sekundovým lepidlom....fakt to funguje lebo sa tento týždeň zvliekol a je v úplne pohode....len pozor! aby si nezlepil nohy ked sa začne hýbať


Napísať odpoveď