Hladovka B.albopilosa

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Askalator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Februára 2008, 15:25
Hladovka B.albopilosa

Príspevok od užívateľa Askalator » 27. Marca 2008, 19:24

Mam B.albopilosu v 5 vzleku...Kupoval som ju v 3 a odvtedy jak ju mam doma neprimala potravu,to su to nejake 3-4 mesiace..Može sa pavuk vzliekať aj ked neprijima potravu??Je to normalne??

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 27. Marca 2008, 19:38

Albopilosa nie je pavúk ktorý by zvykol držať hladovky.
Podávaš jej primerane veľkú potravu ???
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35
Re: Hladovka B.albopilosa

Príspevok od užívateľa arsen8 » 27. Marca 2008, 20:48

Askalator napísal:Mam B.albopilosu v 5 vzleku...Kupoval som ju v 3 a odvtedy jak ju mam doma neprimala potravu,to su to nejake 3-4 mesiace..Može sa pavuk vzliekať aj ked neprijima potravu??Je to normalne??
o brachypelme tu už téma je, aj o hladovkách,pravidelne sa tu objavujú témy ktoré rozoberajú nesmrtelnosť chrústa,stačí pohľadať,a netreba sa pýtať na každú blbosť :roll: a zakladať nový topic
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Askalator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Februára 2008, 15:25

Príspevok od užívateľa Askalator » 28. Marca 2008, 17:36

666JonDavis napísal:Albopilosa nie je pavúk ktorý by zvykol držať hladovky.
Podávaš jej primerane veľkú potravu ???
Nie nie nepodavam.Moj znamy si bral tiež od toho isteho chovatela albopilosu a jemu tiež drži hladovku a tiež sa mu už dvakrat vzliekla bez toho aby prijala potravu.Najprv som si myslel že je to v teplote,ale ostatne pavuky sa mi vzliekaju a prijimaju potravu bez problemov

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 28. Marca 2008, 20:03

Pohrávam sa s myšlienkov,či nejde o hybrida na n-tu ,ktorý sa už pár krát vyskytol ,a bol by už až takto domychtaný.hmm,no pokial ti to nerobí problém,tak môžeš napísať meno predajcu,alebo aspoň región.

Askalator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Februára 2008, 15:25

Príspevok od užívateľa Askalator » 29. Marca 2008, 17:41

Dudo napísal:Pohrávam sa s myšlienkov,či nejde o hybrida na n-tu ,ktorý sa už pár krát vyskytol ,a bol by už až takto domychtaný.hmm,no pokial ti to nerobí problém,tak môžeš napísať meno predajcu,alebo aspoň región.
Nie nie nemam s tym problem,myslim si že ho pozna skoro každy kto prišiel niekedy do styku s pavukmi,je to M.Šesták

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 29. Marca 2008, 19:20

No,tak tu by problém zrejme nemal byť.A tento pavúk nie je teda nejaky extra borec,čo sa týka náročnosti,pokial mu nevytvoríš extra zlé podmienky.Možno nejaké parazity alebo pod.,počkaj si radšej čo ti poradia skúsenejší :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hladovka B.albopilosa

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Marca 2008, 19:44

Askalator napísal:Mam B.albopilosu v 5 vzleku...Kupoval som ju v 3 a odvtedy jak ju mam doma neprimala potravu,to su to nejake 3-4 mesiace..Može sa pavuk vzliekať aj ked neprijima potravu??Je to normalne??
Ak má primerane velké bruško tak potravu ti prijimať ani nebude. Ale ja sa čudujem, lebo B. albopilosum patrí medzi veľkých žrútov, no môžu byť aj defektoví jedinci, ktorým sa nechce. U mňa to je A. bicoloratum a tiež jedna zo 6 A. geniculat, ktorá je od svojich súrodencov asi 3x menšia a má rovnaké podmienky ako ostatné geniculaty. Má bruško ako balon no trvá jej zvlek 2x dlhšie ako ostatným geniculatam. Z toho mi vyplíva, že pôjde o dosť slabého jedinca. Keby si tých B. albopilosum mal viacej vedel by si si to porovnať. Nie každý pavúk je rovnaký aj ked je rovnakého druhu. Tu ti fakt viac poradiť neviem, ešte kebyže nahodíš fotku...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Askalator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Februára 2008, 15:25
Re: Hladovka B.albopilosa

Príspevok od užívateľa Askalator » 30. Marca 2008, 11:36

Razor napísal:
Askalator napísal:Mam B.albopilosu v 5 vzleku...Kupoval som ju v 3 a odvtedy jak ju mam doma neprimala potravu,to su to nejake 3-4 mesiace..Može sa pavuk vzliekať aj ked neprijima potravu??Je to normalne??
Ak má primerane velké bruško tak potravu ti prijimať ani nebude. Ale ja sa čudujem, lebo B. albopilosum patrí medzi veľkých žrútov, no môžu byť aj defektoví jedinci, ktorým sa nechce. U mňa to je A. bicoloratum a tiež jedna zo 6 A. geniculat, ktorá je od svojich súrodencov asi 3x menšia a má rovnaké podmienky ako ostatné geniculaty. Má bruško ako balon no trvá jej zvlek 2x dlhšie ako ostatným geniculatam. Z toho mi vyplíva, že pôjde o dosť slabého jedinca. Keby si tých B. albopilosum mal viacej vedel by si si to porovnať. Nie každý pavúk je rovnaký aj ked je rovnakého druhu. Tu ti fakt viac poradiť neviem, ešte kebyže nahodíš fotku...
Nemam viac jedincov,ale zo začiatku som mal 2 kusy,ten druhy som daroval znamemu a jeho pavuk sa doteraz spraval tak isto,nežral,vzliekol sa dvakrat,a v 5.vzleku mu uhynul,ževraj bol velmi zoslabnuty.


Napísať odpoveď