Aký je stary?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Apríla 2008, 22:48

tak na ruky pavuka nikdy nebrat , to neber ako radu. To ber ako ze tak to ma byt. Ak chces nieco do ruky kup si chameleona alebo gekoncika ci skrecka. Vyber je bohaty. Dalej co sa tyka tych chlbkov co vykopava ... to ti nebude vadit ze na tvoju ruku sa ich dostane kvantum ?? A dospely pavuk sa uz nebude tak bat ako tento krpec. Pri zaciatkoch chovu si treba uvedomit co chovas. To nie je milucky skrecok toto je rychly predator !! Nema problem urobyt vystup a skocit s5. Urcite si si vybrala spravne zviera ak sa s nim chces hrat a maznat?? Porozmyslaj o tom...

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 4. Apríla 2008, 02:35

Pixel ja myslím, že to bolo s tou rukou len obrazne :) ale máš pravdu vtáčkare nie sú na hranie :) ale na pozeranie :)

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 4. Apríla 2008, 12:22

uvidis aka budes prekvapena ked sa zvlecie a lisinka tam nebude :-)

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 4. Apríla 2008, 14:49

hehe neboj nebudem zistovat ci vie plavat...:)...stale sa mi skriabe vonku..joj ..ma to tak nutka ho vybrat aa heh .

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 5. Apríla 2008, 20:12

heh taak uz ma domcke:)...hehe a je strasne pazrava....ale nebudem ju prezierat..:)

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 5. Apríla 2008, 20:15

heh ok chlapci..chapem..maznat sa budem s bacilom a krou a toho drobca budem pozorovat...a snazit sa aby mu bolo co najlepsie..nie nechcem mat chlapky v ruke ani v oku ..iste je to neprijemne...a cim viac zistujem tym sa ho aj viac bojim zobrat do ruky..:))ci ju?hehe...

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
kolko

Príspevok od užívateľa feri » 5. Apríla 2008, 21:30

kolko krat sa zvecie parahybana samec-samica?

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 6. Apríla 2008, 11:24

heh mno ja som novacik takze mozem povedat len to co som sa docitala urcite to nemam z praxe :')o tom mozu rozpravat skuseny chovatelia..citala som ze samci dospievaju po takých 8 - 10 zvlekoch ..samice po 9 - 12...samice sa zvliekaju aj v dospelosti :)teda iba samice lebo samcek by pri tom uhynul..mnoo tak asi tolko viem..:)

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 13. Mája 2008, 18:43

chcela by som vediet ako je stara moja Brachypelma smithi. v tele meria okolo 6 cm v tele. teraz je pred zvlekom lebo je taka pocernejsia... ale myslim si ze moze byt tak v 7,8 alebo deviatom zvleku... momochodom je to riadny nenazranec... a chcela by som sa este spytat ze kedy jej mozem zacat davat cvrckov.. lebo teraz je na cervoch...

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 13. Mája 2008, 19:10

Ja mam B. smithi v 9. zvleku a teraz ma v tele 4.5-5 cm..............odkedy ho mam(7.zv) som mu dal len cvrcky......cvrcky mozes dat aj mladsim pavukom, len musia byt primeranej velkosti... ja by som nedaval pavukovi cvrcka ktory je vacsi ako telo pavuka......

ale ked je prave pred zvlekom tak asi velku chut do jedla mat nebude..... :wink:
"Si vis pacem, para bellum."

Mikaso
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16. Marca 2008, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mikaso » 13. Mája 2008, 19:26

Ja som mojmu adultovi b.vagans hodil jastericu dost velku, bil sa s nou asi 10minut , jasterici zostali 2diery na bruchu a po bitke jasterica odychuje na jednej strane terarka a pavuk na druhej. Nechapem ako to ze ked ju uz drzal pod sebou pavuk v chelicerach tak ju nakoniec pustil. Preco ju pustil? :D

Inak tohto adulta by som chcel darovat na sparenie nech si splni svoju misiu... :P

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 13. Mája 2008, 19:40

ta preco ju asi pustil ? zeby ju nechcel zjest? iba sa branil asi
aa pochybujem ze jasterica oddychovala :Dskor zomierala

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 13. Mája 2008, 19:44

D-back napísal:Ja mam B. smithi v 9. zvleku a teraz ma v tele 4.5-5 cm..............odkedy ho mam(7.zv) som mu dal len cvrcky......cvrcky mozes dat aj mladsim pavukom, len musia byt primeranej velkosti... ja by som nedaval pavukovi cvrcka ktory je vacsi ako telo pavuka......

ale ked je prave pred zvlekom tak asi velku chut do jedla mat nebude..... :wink:
praveze v tom je ta sranda ze ona stale zere... sa bojim ci nebude mat nejake komlikacie.. takze k tim zvlekom: mozem sa nazdavat ze je v takom 10?? ked tvoja ma tolko a je mensia?? lebo u man sa zvliekala iba raz

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 13. Mája 2008, 20:00

Mikaso napísal:Ja som mojmu adultovi b.vagans hodil jastericu dost velku,
Jasné, skvelý nápad, veď jašterice sú len zákonom chránené a holíčatá stoja až nejakých 5 korún, tak prečo by sme ich nemohli vyhubiť ? A potom, že Slovákov považujú za idiotov :roll:

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 14. Mája 2008, 10:14

Mikaso napísal:Ja som mojmu adultovi b.vagans hodil jastericu dost velku, bil sa s nou asi 10minut , jasterici zostali 2diery na bruchu a po bitke jasterica odychuje na jednej strane terarka a pavuk na druhej. Nechapem ako to ze ked ju uz drzal pod sebou pavuk v chelicerach tak ju nakoniec pustil. Preco ju pustil? :D

Inak tohto adulta by som chcel darovat na sparenie nech si splni svoju misiu... :P
Ja sa tiez pripajam ku Chrunovi a blahozelam k prievanu v dutine lebecnej. :!:

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 14. Mája 2008, 11:09

prirovnal by som to k tym jeblym amikom tipu "spider vs. skorpion"
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 14. Mája 2008, 22:34

No ja by som povedal ze ten 10. zvlek je viac-menej realny....ale mozu tam byt interindividualne rozdiely takze nemozes sa vzdy spoliehat na porovnanie s inym pavukom.
"Si vis pacem, para bellum."

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 15. Mája 2008, 12:18

D-back napísal:No ja by som povedal ze ten 10. zvlek je viac-menej realny....ale mozu tam byt interindividualne rozdiely takze nemozes sa vzdy spoliehat na porovnanie s inym pavukom.
jasne.. ako chcela som sem dat jej fotku ale nejm mi to nslo... chcela som ju dat ako do profilu... terz sa mi zacala spravat trosku cudne.. vcera vecer ked som dosla zo skoly tak sa zabarikadovala v kokose a dnes som ju rano nasla vonku v t erarku... ale nezvlecenu... tak teda neviem co a ako...

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 15. Mája 2008, 16:31

inac podla mna kludne moze byt aj starsia ako 10zv. ....moja ked presla do 9. zv. narastla v nohach o 2cm (7pred a 9po :D ), pritom v tele je rozdiel len 5mm-a nie je to tym ze po zvleku je pavuk chudy lebo som to porovnal s udajom ktory bol ziskany tiez tesne po zvleku......na zaklade toho ta tvoja kludne moze byt aj starsia......dokonca na stranke je pisane ze B. smithi ma 6-7cm v tele v dospelosti.......

moja ked bola v 7.zv. tak 3 tyzdne pred dalsim zvlekom sa skryla.......
Myslel som si ze zhruba to iste bude robit aj nabuduce ale nestalo sa .......piatok este kludne chodila hore-dole v terarku a v sobotu rano uz lezala na chrbte.......takze rychlo som zvysil vlhkost a pripravil som fotak :wink: .......ale v poslednom tyzdni uz potravu neprijimala...............a to vsetko sa stalo len 6 tyzdnov po predchadzajucom zvleku :!: ........s tymto pribehom som chcel poukazat na to ze pavuky su obcas nevypocitatelny....teda...aspon pre takeho zaciatocnika ako ja :lol:
A tvoja ako dlho je po zvleku?
"Si vis pacem, para bellum."

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 15. Mája 2008, 20:25

okolo dvoch mesiacov... ale zedocek ma velky a zcernany... no este neni pod nim nic vidiet... nevies mi poradit ako si sem mam dat fotku???

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 15. Mája 2008, 20:39

na 1. strane tejto temy je navod na to ako treba vlozit fotku.....ja som postupoval podla toho a nemal som ziadny problem.... :)

Ked to fakt vyzera na zvlek tak ja by som na tvojom mieste daval pozor na vlhkost a teplotu......normalne mam vlhkost okolo 60-70%, pred zvlekom to zvysim na 75-85%..........neviem ci je tento postup spravny ale pocul som ze pri nizkej vlhkosti moze mat pavuk problemy pri zvleku a nechcem riskovat.....a samozrejme jej vtedy dam pokoj :wink:
"Si vis pacem, para bellum."

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 15. Mája 2008, 20:48

hej?? skusim pozret... k tej fotto este lebo chcela som si to pridat ale mne to nejde zmensit na 12kb... skusim to este tak... a k tej vlkosti ma skoro vzdy 60 - 80.. to by hadam malo stacit aj na zvlek... a teplota tak 27 bez vyhrievania... kokso az mi je blbe sa pytat taketo zakladne veci.. tak chystame sa spolu na druky zvlek tak som si v tom est etaka neista a nepoznam ju este tak dobre.. je to predsta moj prvy pavuk

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 15. Mája 2008, 21:07

Obrázok
toto je moja Brachypelma smithi (sorry za to rozmazane... lepsie to neslo odfotit)

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 15. Mája 2008, 21:21

Mala si zapnuté makro :?: Keď nevieš čo to je máš taký kvietok na fotoaparáte :wink:
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 15. Mája 2008, 21:24

nie nemala som zapnute makro.. lebo bracho si pozical fotak a nieco tam ponastavoval.. a teraz je na sluzobke takze som myslela ze ho prizabijem.. alebo dam ho zjest pavucikom.. kedze ma arachnofobiu


Napísať odpoveď