Aký je stary?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 2. Apríla 2008, 08:10

ok ...hehe super uz len drievko aby mal po com spidovat a bude dobre

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 2. Apríla 2008, 11:27

aja25 napísal: inac sa chcem ospravedlnit..ze kladiem také blbe otazky..ako pozorujem v niektorých diskusiach, to lezie skusených chovatelom dost na nervy.. :oops: ....len ten zaciatok a prave tie primitivne otazky sa fakt hladaju najtachsie...a ked ich aj najdem tak su tak zlozito pisane ze si musim prekladat kazde druhe odborne slovo...pre mna je vsetko nove..mna fascinovala aj to ako pije vodu :D...hehe
nič neboj oni to prežiju a ked nie tak je to ich problém, ja stále hovorím, zabudol vôl že teľaťom bol ;)
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 2. Apríla 2008, 16:03

hehe dik za moralnu oporu...:Dpocujte ked mu davam cvrca mam mu zlomit nohy?ako myslim tomu cvrckovi...samozrejme

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 2. Apríla 2008, 16:06

aja25 napísal:hehe dik za moralnu oporu...:Dpocujte ked mu davam cvrca mam mu zlomit nohy?ako myslim tomu cvrckovi...samozrejme
Netreba, v prípade, že pavúk nie je pred zvlekom, tak ho fpohode zoberie aj s nohami.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 2. Apríla 2008, 16:10

heh tha ja by som bola aj celkom rada keby uz nieco zjedol...hehe....packam do vecera a ked ho nezie tak ho vyberiem.

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 2. Apríla 2008, 16:56

pockaj racej do rana.. pavuk je aktivni najme v noci a tak je aj v noci sanca ze ho chiti.. a necakaj ze pavuk bude cvrcka nahanat.. ak si nedockava tak popostrc cvrka nakou spajdlou alebo pinzetou aby isiel k pavukovi.. ked bude tak 2-3 cm od pavuka tak pavuk skoci... ale ak su daleko ta z toho nic nebude :D
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 2. Apríla 2008, 20:30

aja25 napísal:heh tha ja by som bola aj celkom rada keby uz nieco zjedol...hehe....packam do vecera a ked ho nezie tak ho vyberiem.
počkaj do rána ako ti radí GaRoL, ja už som nechal aj dlhšie, pavúk to prežije a cvrček ak bude mať šťastie tiež;)
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 2. Apríla 2008, 21:48

Hey ale aby sa pavuk nezacal prave zvliekat a aktivny cvrcek si na nom pochutnal... uz sa to stalo, preto ja radsej cvrcka trosku priskripnem v pinzete tak aby sa este hybal ale nevedel ublizit. Ak je pavucik hladny tak si ho zoberie, ak nie tak nie. Naposledy sa mi to stalo tento tyzden, samicka Acanthoscurria geniculata pred tyzdnom spapala cvrcka v pohode a tento tyzden nic, usla od neho a rano bola zvlecena... ak by bol zdravy urcite si do nej kusne..

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 2. Apríla 2008, 22:08

Quizath napísal:Hey ale aby sa pavuk nezacal prave zvliekat a aktivny cvrcek si na nom pochutnal... uz sa to stalo, preto ja radsej cvrcka trosku priskripnem v pinzete tak aby sa este hybal ale nevedel ublizit. Ak je pavucik hladny tak si ho zoberie, ak nie tak nie. Naposledy sa mi to stalo tento tyzden, samicka Acanthoscurria geniculata pred tyzdnom spapala cvrcka v pohode a tento tyzden nic, usla od neho a rano bola zvlecena... ak by bol zdravy urcite si do nej kusne..
bohužiaľ riziko podnikania:D ale dá sa odhadnúť kedy sa pavúk zvlieka:) aj ked nie na 100%. možno bol plný :D
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 2. Apríla 2008, 22:16

Ked ich mas viac a malo casu nestihas odhadovat, proste mu tam hodis potravu a ides k dalsiemu :)

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 3. Apríla 2008, 14:23

hehe dobra sprava je po cvrckovi..len som nenasla ziadne pozostatky:D...

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 3. Apríla 2008, 14:26

aja25 napísal:hehe dobra sprava je po cvrckovi..len som nenasla ziadne pozostatky:D...
Občas sa môže stať aj to, že pavúk ti nič nenechá a zožerie ho celého. Ja to pozorujem u mojej nenásytnej parahybany.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 3. Apríla 2008, 14:28

mam mu dat dalsieho?asi nie..neze ho prezerem:DDchudak..

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Apríla 2008, 17:39

aja25 napísal:mam mu dat dalsieho?asi nie..neze ho prezerem:DDchudak..
Kludne mu daj ak ma este chut :) sak uvidis ci ho bude chciet. Ak nie tak mu ho vyberies von.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 3. Apríla 2008, 19:05

heh tak si ho idem nakrmit:D..hm ta ples na zadocku sa mu rozsiruje :(..to sa ma tak boji?

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 3. Apríla 2008, 19:17

ked ho nieco vyrusi tak kope ale moze kopat aj len tak bez vyrusenia takze s tym asi nic nezrobis :P.. ked ho casto otravujes tak to skus obmedzit :)

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sexisexo » 3. Apríla 2008, 19:17

tak ti poviem :-) nerise to zvykni si na to 8) on vycesava aj ked napr sa pohne z terarkom alebo sa otvori :)

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 3. Apríla 2008, 19:23

hehe mno to je pravda priznavam..casto sa nanho pozeram..ale to je ta zaciatocnicka zvedavost..hehe frut ho otvorim cinechce ist na ruky..a on nic:D.tak ho zavirem..kontrolujem vodu..skumam co kde..jaj...strasne somnou:D

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 3. Apríla 2008, 19:51

aja25 napísal:hehe mno to je pravda priznavam..casto sa nanho pozeram..ale to je ta zaciatocnicka zvedavost..hehe frut ho otvorim cinechce ist na ruky..a on nic:D.tak ho zavirem..kontrolujem vodu..skumam co kde..jaj...strasne somnou:D
:!: No s tými rukami trochu pozor... Časom získa na mohutnosti a stane sa dosť agresívny. A len tak si do terária nedá zasahovať... Takže všetko s mierou...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 3. Apríla 2008, 19:59

hmm ale uz som nasla taktiku hrania..ked ho budem chciet vybrat idem do preciene tam nemame nabytok ani nic a nema tam kam ujst co je super..nebudm mu do toho stuchat a ked bude chciet vyjst tak vyjde..ak nie tak ho necham na pokoji..hmmm pocuvajte ked je pred zvlekom a nema ukryt vadi to?a este mam ho v salatovke ..nebude lepsie ked ho dam to trchu vecsieh terarka?

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 3. Apríla 2008, 20:10

aja25 napísal:hmm ale uz som nasla taktiku hrania..ked ho budem chciet vybrat idem do preciene tam nemame nabytok ani nic a nema tam kam ujst co je super..nebudm mu do toho stuchat a ked bude chciet vyjst tak vyjde..ak nie tak ho necham na pokoji..hmmm pocuvajte ked je pred zvlekom a nema ukryt vadi to?a este mam ho v salatovke ..nebude lepsie ked ho dam to trchu vecsieh terarka?
Zatial ho nechaj v tej salatovke. To, že nemá úkryt moc nevadí, no časom mu ho tam určite umiestni. Zvlečie sa kľudne aj bez neho. Len nezabudni na zvýšenie vlhkosti!!!

P.S.: Hrať sa s pavúkom??? No to skôr so psíkom... Neber to v zlom... Pavúk je skôr na pozorovanie a zoznamovanie sa s jeho spôsobom života. Tým, že mu to stále otváraš, prenášaš ho atď. mu zbytočne spôsobuješ stres!!! V období zvliekania to peňho môže skončiť tragicky... Prajem veľa úspechov v chove...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 3. Apríla 2008, 20:17

dakujem..vazim si takéto odpovede..heh vies je to fakt zmena..po psovy..koritnacke..chameleonovi. a tak..nieco ine...mam tendenciu vytvarat si k zvieratm vztah..heh :Dnecem aby "plesatel" ...koli mojej blbosti..he ale vies kedy ma to najviac nutka vybrat ho ked sa ako keby skrabal z krabice von.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 3. Apríla 2008, 20:30

aja25 napísal:dakujem..vazim si takéto odpovede..heh vies je to fakt zmena..po psovy..koritnacke..chameleonovi. a tak..nieco ine...mam tendenciu vytvarat si k zvieratm vztah..heh :Dnecem aby "plesatel" ...koli mojej blbosti..
Tú pleš (lysinku) na zadočku (abdomene) si v mladosti vytvára aj sám hlavne pred zvlekom. Vykope ich do okolia aby sa chránil pred možnými hrozbami (predátormi), ktorý by ho mohli počas zvleku napadnúť... Ak je tá lysinka jemne ružová(svetlá) tak sa ešte pravdepodobne nejde zvliekať, no keď mu stmavne tak ho už nevyrušuj a zvýš mu vlhkosť v krabičke...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 3. Apríla 2008, 20:34

ako mu mam zvysit vlhkost..mam mu tam striekat vodu ?

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 3. Apríla 2008, 21:35

aja25 napísal:ako mu mam zvysit vlhkost..mam mu tam striekat vodu ?
Rozprašovačom + mu to tam trochu zalej. No nieže mu z toho spravíš bazén :lol:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.


Napísať odpoveď