Brachypelma vagans

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

dracula
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 09:52

Príspevok od užívateľa dracula » 1. Novembra 2006, 17:54

asddsa napísal:ja to zahrabavanie sa riesim tak, ze dam do filmovky tak malo substratu, ze nemaju sancu vytvorit si noru - iba postrasim dno filmovky troskou lignocelu. zatial sa mi to osvedcilo, vzdy mam o pavukovi prehlad.
a do terarii davam pavuka az ked ma na to velkost - nebudem davat malickeho pavuka do nejakeho vacsieho terarka, kde sa zahrabe tak, ze ho nebucdem vidiet. samozrejme, norove do troho nepocitam a stromove su tiez o inom. a nerobim pavukom ani ukryty.
keď dávaš tak mááálinko substrátu nemáš problém s udržaním vlhkosti???
mne to zahrabavanie ani tak moc nevadi, dosť často mám štastie na to, že keď filmovku otvorim....su vylezene....

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 2. Novembra 2006, 17:01

nie, problem s udrziavanim vlhkosti nemam. jasne ze menej substratu drzi menej vlhkosti.. potom treba vlhcit asi castejsie ked chces mat stale vysoku vlhkost.
I pwn, therefore I am.

joseph
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25. Novembra 2006, 00:47
question

Príspevok od užívateľa joseph » 25. Novembra 2006, 13:08

Dobrý deň. Mam otázku týkajúcu sa z mojho pohľadu trocha nezvyčajného správania a zmeny výzoru na mojej Brachypelme Vagans. Pri doterajšom chove som sa s tým ešte nestretol. Pavúk je zrejme tesne pred zvliekaním, neprijima potravu (čo je normalne), ale na oboch bočných stranách a na vrchnej časti abdomenu sa mu vytvorili, vznikli ružové (holé) škvrny. Taktiež sa mu z väčšej časti abdomenu vytratilo ochlpenie. Má to asi niečo spoločné so zvliekaním....neviem to isto. Mohli by ste mi poskytnúť nejaké vysvetlenie, info..?

Vopred vďaka
:?:

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 25. Novembra 2006, 16:55

je to sposobene vykopanymi obrannymi chlpkami, ktore pavuk vykopava napr. pri vyruseni. Besprostredne pred zvliekanim nimi zvacsa vystiela lôžko.
I pwn, therefore I am.

joseph
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25. Novembra 2006, 00:47

Príspevok od užívateľa joseph » 26. Novembra 2006, 11:18

Zdrawi. Wdaka za ozrejmenie weci... 8)

kachna
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Júna 2006, 15:39
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kachna » 4. Júna 2007, 00:09

nuz :?
moj dospely sames ma vyse pol roka aj nejake drobne a neprijima ziadnu potravu, je slaby, neudrzi sa na skle. co s nim? nechat ho dozit alebo nejako pomoct?

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 4. Júna 2007, 07:13

skús ho s páriť
merda in inferno est

kachna
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14. Júna 2006, 15:39
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kachna » 4. Júna 2007, 14:41

malo5 napísal:skús ho s pári�
skus si precitat co som napisal vyssie zamysli sa nad tym a precitaj si to este raz a potom sa vyjadri :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Júna 2007, 19:26

kachna napísal:nuz :?
moj dospely sames ma vyse pol roka aj nejake drobne a neprijima ziadnu potravu, je slaby, neudrzi sa na skle. co s nim? nechat ho dozit alebo nejako pomoct?
daj ho do mraziaku ...

Citujem zo sekcie FAQ:
Môj dospelý samec krčí nohy pod seba a je malátny. Ako mu mám dať „ranu z milosti“ ?

Odpoveď:
Keď samec dosiahne dospelostného zvleku, ostáva mu približne rok života. Za toto obdobie sa snaží napáriť čo najväčšie množstvo samičiek. Keď spotrebuje všetky živiny z bruška, umiera. Keď sa začnú prejavovať príznaky konca života, môžete svojho miláčika dôstojne a bezbolestne vyprevadiť zo sveta tak, že ho uložíte do krabičky a vložíte ho na noc do chladničky alebo mrazničky. Ak to bol Váš favorit a nechcete ho hodiť do smetí, môžete si ho zvečniť tak, že ho naložíte do formaldehydu alebo vypreparujete.

Stanislav Gattinger
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 4. Júna 2007, 08:36

Príspevok od užívateľa Stanislav Gattinger » 21. Júna 2007, 09:21

pomozte mi mam usambaru s ktorou sa hral moj spolubivajuci a nechtiac jej odlamal pedipaldi a jednu nohu co teraz ako jej mam dat zrat a bude vobec zrat dorastie jej vsetko

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 21. Júna 2007, 11:31

Stanislav Gattinger napísal:pomozte mi mam usambaru s ktorou sa hral moj spolubivajuci a nechtiac jej odlamal pedipaldi a jednu nohu co teraz ako jej mam dat zrat a bude vobec zrat dorastie jej vsetko
Umiestnil si tento príspevok do zlej témy, predpokladám, že keď sa tu dostane niektorý z moderátorov, tak tvoj aj tento príspevok zmiznú (tu sa preberá B. vagans, nie usambara ani zlé zaobchádzanie).
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Júna 2007, 15:00

Stanislav Gattinger napísal:pomozte mi mam usambaru s ktorou sa hral moj spolubivajuci a nechtiac jej odlamal pedipaldi a jednu nohu co teraz ako jej mam dat zrat a bude vobec zrat dorastie jej vsetko
To je absurdné, ako sa mohol tvoj spolubývajúci hrat s tak agresívnym pavúkom to je šialenstvo ?! Ja mám tak agresívneho usambaru, že už pri otváraní pohára sa stavia do obranného postavenia a rozťahuje chelicery !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Augusta 2007, 20:38

naspäť k vagansovi, no tak neplánoval som ho, ale mám ho doma, papká v pohode, a zatial mám len 2 zv. tak si ešte pockám kým sčernie
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 6. Augusta 2007, 20:44

moji dvaja su pekny cierny uz tiez zeru jedna radost, a su aj podstatne viac aktivnejsi ako b.emilia, a aj kludnejsi

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 6. Augusta 2007, 22:21

vagansy rastu dobre ... sem tam sa podari zvlek aj za 20 dni ... ked to poriadne tlacim a maju ok teplotu ....


Napísať odpoveď