Minerali pre vtackare

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51
Minerali pre vtackare

Príspevok od užívateľa Luki » 6. Apríla 2008, 10:03

Ahoj som zacinajuci chovatel a chcem sa vas spitat ci sa daju pre pavuky kupit v chovprodukte niake minerali a vytaminy ako napriklad pre koritnacky a plazy??? Nieco take niaky prasok co sa da napriklad mucnym cervom ty sa toho nazeru a budu mat v sebe vytaminy...Ak je take nieco prosim napiste aj ako sa to vola :) Diky za odpoved :)

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO
Re: Minerali pre vtackare

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 6. Apríla 2008, 11:22

Luki napísal:Ahoj som zacinajuci chovatel a chcem sa vas spitat ci sa daju pre pavuky kupit v chovprodukte niake minerali a vytaminy ako napriklad pre koritnacky a plazy??? Nieco take niaky prasok co sa da napriklad mucnym cervom ty sa toho nazeru a budu mat v sebe vytaminy...Ak je take nieco prosim napiste aj ako sa to vola :) Diky za odpoved :)
Ahoj vytamíny pre pre vtáčkarov neexistujú aspon ja otom neviem..Ked sa chceš starat o svojho vtackara staci mi potrava zalezi natom ako je ten vtackar velky ja krmim moje s cvrčkami a s mučnými červami .No a treba mu aj vlchčiť ale zas je vtackar ktory potrebuje viac vlchkosti aj menej ....
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Apríla 2008, 11:23

cawko...ano samozrejme ze sa to da..aj ja to pouzivampre vsetky moje pavuky..neviem ci tu takato tema uz nahodov nieje ale odpoviem ti aj tak..xexe..neviem ako sa vola ten moj,pretoze to je len v priesvitnom sacku,ale kludne mozes kupit vitaminy pre plazy a obalovat v tom cvrcky a mucniaky..to je moj nazor..myslim ze aj ja mam take nieco univerzalne..

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 6. Apríla 2008, 11:29

No aby sa to uviedlo na funkčnú mieru :) to aké vytamíny prijme vtáčkar závisí od toho aké obsahuje jeho potrava, čiže čím výživnejšie stravuješ cvrčky a červy tak určite sa to odzrkadlí na výživnej hodnote pre toho vtáčkara :) .

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Apríla 2008, 11:35

Matelko napísal:No aby sa to uviedlo na funkčnú mieru :) to aké vytamíny prijme vtáčkar závisí od toho aké obsahuje jeho potrava, čiže čím výživnejšie stravuješ cvrčky a červy tak určite sa to odzrkadlí na výživnej hodnote pre toho vtáčkara :) .
ano jasne...ale sak ja davam mojim pavukom taku preventivnu davku vitaminov(malym tak raz za mesiac,vecsim menej casto).POdla mna je to fajn davat im vitaminy,lebo nie vsetky potrebne veci prijmu z potravy..viem ze to nieje nutne ale aj tak to davam..

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Apríla 2008, 11:52

Vitaminy a podobne blbosti vtackarovi netreba, pretoze to nevie nijako vyuzit. Uplne si postaci s podavanou potravou. Niektory chovatelia vsak prikrmuju cvcky vitaminom a take predkladaju ako potravu pavukovi. Ja som v zivote nedaval nic len obcas menim potravu za inu.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Apríla 2008, 11:55

Johny.700 napísal: POdla mna je to fajn davat im vitaminy,lebo nie vsetky potrebne veci prijmu z potravy..
Rad sa priucim. Ake vitaminy nedokazu vtackare prijat s bezne predkladanej potravy, ktore tam teda chybaju?

Luki
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 5. Apríla 2008, 14:51

Príspevok od užívateľa Luki » 6. Apríla 2008, 12:29

oki tak dik za odpovede ja mam Brachypelmu smithi v 2zvleku zatial jej davam len mucne cervy a kostakov lebo je mala...Neskor jej kupim cvrckov ja som len chcel vedet ci to treba ty vytaminy alebo nie ako vydim niektori pouzivaju vytaminy niektori nie je to na chovatelovy... tak dik :D

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 6. Apríla 2008, 13:03

johny zbytocne to obalujes, ved oni potravu nezeru celu, ale len vyciciavaju, exoskelet, na ktorom su tvoje vitaminy, odhodia. ja pridavam vitaminy mucnakom a svabom do potravy, to je sposob, ako ich dostat do tela pavuka
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 6. Apríla 2008, 17:50

To Puks: ..jasne..da sa to aj tak ale podla mna je rychlejsie a jednoduchsie ich v tom proste obalit..musia sa im tak aj tak trosku dostat do tela aj ked nie v plnej davke..toho som si vedomy..


To Sceptic: ..myslim si ze nedokazu pijat z beznej potravy vsetky vitaminy,lebo aj clovek potrebuje na prijatie kazdeho viaminu nieco ine.Napriklad z masa je iny vitamin ako z jablka..a preto by sme mali jest obidve..a preto aj vtackar ked konzumuje vzdy len mucniaky,cvrcky,svaby a podobne,tak si myslim ze ked mu dam trosku vitaminu v prasku tak mu to urcite neuskodi ale len pomoze..

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 6. Apríla 2008, 18:49

ach boze to su zvasty :D ... obalovat cervy v prasku ?:D sa pocujes?.... pavuk nie je clovek ani ziadna korytnacka... jemu stacia cvrcky, svaby a cervy. Myslis ze v prirode mu niekto prisipuje vitaminy ? :D

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 6. Apríla 2008, 20:53

Jonny trváš si na milnej predstave Sceptic a aj Puks to opísali dosť jasne a inak to nefunguje ( možno ešte keby pavúk mal piť minerálku :-D )

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 6. Apríla 2008, 23:12

Johny.700 napísal:ano jasne...ale sak ja davam mojim pavukom taku preventivnu davku vitaminov(malym tak raz za mesiac,vecsim menej casto).POdla mna je to fajn davat im vitaminy,lebo nie vsetky potrebne veci prijmu z potravy..viem ze to nieje nutne ale aj tak to davam..
ked to obalíš neviem či to pomôže! A vitámin je použiteľný len vtedy ak to telo pavúka dokáže rozložiť na pužiteľné zložky. Neviem ako sa volajú látky ktoré to rozkladajú. Ale aj u človeka to funguje tak že môžeš zjesť vitamínov koľko chceš ale ak nemáš látky ktoré to rozložia tak sú ti tie vitamíny nanič. A podľa mňa je nanič dávať pavúkovi niečo čo nieje isté že dokáže využiť. A ešte som sa nestretol s tým aby niekto niekde písal o vitamínoch. Daj link alebo knihu kde to nájdem aby som sa dozvedel niečo nové:)
1x Pterinochilus murinus TCF (7zv.); 1x Poecilotheria regalis (3zv.); 1x Brachypelma smithi (3zv.); 2x Acanthoscurria geniculata (3zv.)


Napísať odpoveď