Správne podmienky pre kokon

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
keco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12. Januára 2008, 12:27
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:
Správne podmienky pre kokon

Príspevok od užívateľa keco » 23. Apríla 2008, 21:16

Potrebujem radu od skudeních chovatelov ako zabezpecit podmienky pre kokon aby prežilo co najviac jedincov. Už pri dvoch uspesne vytvorenich kokonov zemných druhov zacali vajicka černieť.

Užívateľov profilový obrázok
Květák
skúsený chovateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 14:45
Bydlisko: Třebíč - Česká Repuplika
Kontaktovať užívateľa:
..........

Príspevok od užívateľa Květák » 23. Apríla 2008, 21:50

Zdravím,

pokud vajíčka černají kokon je neoplozený. Pokud jde o inkubaci je to složitější. Kokon bych bral nejdříve po 3 týdnech a stejně je to honička protože jsou tam většinou ještě vajíčka záleží však na daném rodu a druhu. Nejdřív tedy beru po 3 týdnech...... Pokud jsem na vše neodpověděl optejte se......

S pozdravem
Ondřej Helan

www.arachne.wz.cz
Carpe diem quam minimum creduls postero - Užívej dne a nedůvěřuj lehkomyslně zítřku!

keco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12. Januára 2008, 12:27
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa keco » 24. Apríla 2008, 17:11

dnes začína so stavbou kokonu B. Albopilosum a mam terarium vyhrievané vyhrievacím káblom
Samica si našla "vhodné" miesto v rohu terária, no mám obavy aby kokon nevyschol.
Bude lepsie udržiavat teplotu lampou?
Posledne som samici N. Chromatus nechal kokon zhruba dva týždne a po jeho otvorení boli vajíčka navrchu kokonu uschnute hoci v terariu bola vlhkost okolo 80 percent a samica sa on neustale starala.
Nechcem aj dalsi kokon vyhodit tak prosim poradte.Diki ...

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 25. Apríla 2008, 01:47

pri teplote 26 stupnov nechavam zemnym cca 1 mesiac a 2 tyzdne a stromakom 1 mesiac a tyzden takto sa mi to osvedcilo najlepsie a dokonca niekedy som tam nasiel aj vajcia ale asi islo o neoplodneny kokon...ako bolo uz spomenute zalezi od druhu...mensie pavuky maju uz larvu 1 po cca 2 tyzdnoch bavime sa o teplote 26 stup a pokles na 24 aby niekto sa potom nenahneval ze zobral kokon a mal tam vajcia a teplotu mal 19 stup...a velice zaujimava vec je ze poecilotherie napr. formosa ma az 3 larvalne stadia cize larva 1 larva 2 larva 3 a az potom je prvy zvlek..podobne aj p.miranda u inych som to este nepozoroval..najrychlejsie stadium ma asi p.subfusca ked som kokon zobral po troch tyzdnoch a boli tam larvy 1..za prelomovy pocitam 1 mesiac stalo sa mi ze v tomto obdobi mi zvikli samice zozrat kokon mesiac a par dni..tekze na to bacha neviem ako iny ... :evil: ...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 25. Apríla 2008, 10:54

ja poecilotheram (teda skoro vsetkym stromakom) beriem kokon po 4 tyzdnoch. V tom case su v nom min. N1 a tie sa v pohode daju dochovat do 1 zvl. Horsie je to pri zemnych druhoch tam nemam velmi dobre skusenosti s N1 pretoze mavam dost velke straty ked sa zvliekaju na N2. Preto zemnym druhom (aj norovym) odoberam kokon neskor, asi po 6 tyzdnoch - minimalne. V chovni mamam standartne teplotu okolo 23-24 stupnov, v noci pokles o 2-3 stupne
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 2. Júna 2010, 19:47

terno napísal:ja poecilotheram (teda skoro vsetkym stromakom) beriem kokon po 4 tyzdnoch. V tom case su v nom min. N1 a tie sa v pohode daju dochovat do 1 zvl. Horsie je to pri zemnych druhoch tam nemam velmi dobre skusenosti s N1 pretoze mavam dost velke straty ked sa zvliekaju na N2. Preto zemnym druhom (aj norovym) odoberam kokon neskor, asi po 6 tyzdnoch - minimalne. V chovni mamam standartne teplotu okolo 23-24 stupnov, v noci pokles o 2-3 stupne
viem ze to je blba otazka ale larvy sa aj krmia ? ci cerpaju ziviny z vajicka ci ako ? dakujem za vsetky info ohladom starostlivosti okolo kokona
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Júna 2010, 20:58

nie larvy ci uz l1 ci l2 potravu neprimaju energiu ziskavaju zo svojho zltkoveho vaku avsak pri l2 sa moze stat to ze sa jedna larva prizivy na druhej a vysaje jej zltkovy obal cim ju vlastne usmrti
co splna podstatu krmenia i ked to pre ne nieje nevyhnutnost
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 2. Júna 2010, 21:13

častěji se požírají L1 než L2(tyto jsou pohyblivé a nenechají se :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 2. Júna 2010, 21:17

aj tak nevem kam tak asi zdrhne ta l2jka v kokone :D si predstav ze mas pol centimetra, okolo teba dalsich 1000bratov a sestriciek a si zavrety v tenisovej lopticke :D kam by si tak utiekol?

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 3. Júna 2010, 05:36

Z0oMb3E napísal:nie larvy ci uz l1 ci l2 potravu neprimaju energiu ziskavaju zo svojho zltkoveho vaku avsak pri l2 sa moze stat to ze sa jedna larva prizivy na druhej a vysaje jej zltkovy obal cim ju vlastne usmrti
co splna podstatu krmenia i ked to pre ne nieje nevyhnutnost
a este jedna otazocka pri akej teplote a vlhkosti (aj ked viem ze to tu je ale chcem to vediet od teba Z...)kedy odoberas kokon napr C.bechuanicus bo CH.cyaneo... a ci ked ho odoberes ci ho otvaras a visipavas vajicka alebo larvy ...dalej ako zistis ci su to uz L1 bo L2 ...a este ked odobers kokon a otvoris ho a zistis ze su tam este vajicka das ho naspat ?bo ho uz nechas tak? (taky mali postup ale ak sa ti chce mozes to aj rozpisat) dakujem velmi pekne
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Júna 2010, 09:37

Tieto veci tu mas ...

A vybral si si naozaj good pavuky ... prave tieto 2 druhy sa doooost tazko mnozia. Co len mnozia ... parenie je tak zlozite, ze to neodpari hocikto ... a este aj kokon .... heh. Poviem ti ked mi chromatopelma urobi kokon.


Ale nespamuj. Tieto veci, su na fore, aj s fotto dokumentaciou.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 3. Júna 2010, 14:03

adi napísal:Tieto veci tu mas ...

A vybral si si naozaj good pavuky ... prave tieto 2 druhy sa doooost tazko mnozia. Co len mnozia ... parenie je tak zlozite, ze to neodpari hocikto ... a este aj kokon .... heh. Poviem ti ked mi chromatopelma urobi kokon.


Ale nespamuj. Tieto veci, su na fore, aj s fotto dokumentaciou.
heh mozno budem vyzerat ako debil ale nevem to najst nemohol bi si mi povedat kde to je ?dakujem ...tak mi povedz aky druh sa najlahsie rozmnozuje :D
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 3. Júna 2010, 14:47

najlahsie? tie ktore ziju spolu(holothele, poecky), zalozis si mensiu koloniu a mas ich jak zajace :lol:
pouzi toto http://forum.lasiodora.sk/search.php :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 3. Júna 2010, 16:51

Poecky sa lahko rozmnozuju????a celkovo neviem ci to s tymi koloniami funguje ako pises...

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 3. Júna 2010, 18:55

Napisal som ze sa najlahsie rozmnozuju tie ktore ziju spolu, u holothele ma vacsina uzivatelov arachnoboards paradne skusenosti s hromadnym chovom(prispevky si najdi sam) u poeciek takych uzivatelov neni vela ALE SU. Mas proti mne nieco?
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 3. Júna 2010, 19:26

Jednasest napísal:Napisal som ze sa najlahsie rozmnozuju tie ktore ziju spolu, u holothele ma vacsina uzivatelov arachnoboards paradne skusenosti s hromadnym chovom(prispevky si najdi sam) u poeciek takych uzivatelov neni vela ALE SU. Mas proti mne nieco?
Nemam nic proti tebe... len mam opacne info o tom ze by sa poecky lahko mnozili... ze holethele a poecky sa daju chovat spolu viem, ale tiez neviem o tom ze by sa takymito sposobom mnozili ako kraliky... preto reagujem na tvoj prispevok, ak sa mylim nech mi to niekto zo skusenostami vyvrati, budem rad...

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 3. Júna 2010, 19:34

Inceie sa takto mnozia, u poeciek uz tazsie ale tiez sa to da.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Júna 2010, 20:30

so spolocnym chovom pavukov nemam ziadne skusenosti (mam ale male chvilku som choval spolu poecky) ale tiez si nemyslim ze by sa dvaja surodenci v jednom terarku rozmnozili uz len ten fakt ze samce a samice nedospievaju v rovnakych zvlekoch tomu uz zabranuje
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 3. Júna 2010, 20:34

To je jen pověra, u Holotelat se to děje naprosto běžně.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Júna 2010, 21:03

Jednasest napísal:Inceie sa takto mnozia, u poeciek uz tazsie ale tiez sa to da.
Petko da sa ... ak vies ako, vysvetli nam to :wink:

Chapes ? ...., :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 3. Júna 2010, 21:24

Viem ze sa to da, len jak, to som zabudol lebo mi to netreba.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 3. Júna 2010, 22:29

Pravděpodobně to nějak půjde(hodně jedinců v malém prostoru),ale co jsem kdy slyšel, tak pokud jsou jen dvě samice, a jedna se chystá na kokon, druhou pro jistotu zlikviduje aby měla klid...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !


Napísať odpoveď