nohy pod seba umieranie ???

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
nohy pod seba umieranie ???

Príspevok od užívateľa HnnbL » 9. Mája 2008, 14:11

http://img503.imageshack.us/my.php?image=cgie0.jpg
viem že ked si dava podseba vtačkar nohy tak umiera,a teraz v poslednej dobe je unho hitom si davat takto nohy..je to to načo myslím ?

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 9. Mája 2008, 15:20

prepína mu .
http://img177.imageshack.us/my.php?imag ... 190ux8.jpg
sprava sa jak sfetovany

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 9. Mája 2008, 15:48

Hm, nevyzera dvakrat najlepsie,nemas to nahodou urcene? trosku mi to pripomína precerpavanie samca ale nikde nevidim siet.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 9. Mája 2008, 16:00

:))) je to samica ako lusk....

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 9. Mája 2008, 16:55

no..ta foto je dost cudna..skus zapnut makro a odfotit znova..ja tam vidim akurat tak machulu co sa trosku podoba na pavuka ale aj to nieje iste...ak to je samicka tak sa mi nezda ze bi mala preco zomriet,pokial ju ovsem nemas uz poriadne dlho alebo ti nepredali stareho jedinca..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 9. Mája 2008, 21:40

HnnbL napísal:prepína mu .
http://img177.imageshack.us/my.php?imag ... 190ux8.jpg
sprava sa jak sfetovany
Má tam vôbec napájačku s vodou ? Aj ked je to Chromatopelma malo by sa jej aspoň trošku vlhčiť, ty tam máš sucho ako šľak. Typujem dehydratáciu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 10. Mája 2008, 07:56

razor ty radsej netypuj .... mne tak odisla samica B. verdezi subadult a mala vsetko ...

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 10. Mája 2008, 12:49

napajačku ma vždy naplnenu a vlhčil som 1x do mesiaca ale tak decentne neprehánal som to.Aj ja som to typoval na dehydrataciu tak som jej ponoril hlavohrud do vody ako myslím som ju dal do plytkej napajačky a po pol hodinke sa odtial sama odsunula.no už tu polohu davno zmenila teraz je taka schulena v rohu.ale ešte žije bo večer ke som šiel spať okolo 03:00 tak bola v druhom rohu.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 10. Mája 2008, 15:02

netrap ju ..... daj ju do mrazaka ....

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 10. Mája 2008, 20:05

bohuzial to co hovori cvabo bude asi najlepsie riesenie pre nu aj teba..ona sa tak nebude trapit a ty sa nebudes musiet pozerat ako pomaly umiera..vsak potom si ju mozes rozmrazit a nalozil do liehu..ak sa jej nechces zbavit..

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 10. Mája 2008, 22:38

kazdopadne bz som ju okamzite oddelil od ostatneho chovu......osobne suhlasim s tou mraznickou
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 17. Mája 2008, 10:26

Ja ako zatial neskuseny chovatel, mam takyto problem...Mam 2x N. chromatus... jeden sa uz 2x zvliekol...je krasne velky..no druhy ostal v povodnom stave...nerobi nic...nezerie, nerobi si noru, proste nic...skusal som sa ho jemne dotknut, alebo fuknut, ci je vobec na zive, a reguje celkom frisko, az na par veci: 1-2 nozicky ma vzpriamene priamo do hora...viacmenej lezi na hlavohrudi a brusku, a nohy ma len tak polozene...hybat sa vie, obcas ho najdem inde, ale niekedy dokaze strasne stresovat.. Moj skromny nazor je, ze to ma za sebou, a neviem ci ho nechat tak, alebo to ukoncit..Neviem ci ste sa s tym uz niekedy stretli..Uvitam kazdu radu..
Zaciatocnik - pozorovatel

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 19. Mája 2008, 13:22

vestar napísal:Ja ako zatial neskuseny chovatel, mam takyto problem...Mam 2x N. chromatus... jeden sa uz 2x zvliekol...je krasne velky..no druhy ostal v povodnom stave...nerobi nic...nezerie, nerobi si noru, proste nic...skusal som sa ho jemne dotknut, alebo fuknut, ci je vobec na zive, a reguje celkom frisko, az na par veci: 1-2 nozicky ma vzpriamene priamo do hora...viacmenej lezi na hlavohrudi a brusku, a nohy ma len tak polozene...hybat sa vie, obcas ho najdem inde, ale niekedy dokaze strasne stresovat.. Moj skromny nazor je, ze to ma za sebou, a neviem ci ho nechat tak, alebo to ukoncit..Neviem ci ste sa s tym uz niekedy stretli..Uvitam kazdu radu..
Ak sa ti dá, tak sem pridaj fotku, kludne aj z mobilu, lebo si to trochu neviem predstaviť. Leží na chrbte ako prizvliekaní a dve nohy má nahor??? A potom ho nájdeš inde??? Pošli foto, potom sa ti k tomu vyjadrím...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 22. Mája 2008, 08:43

skusal som z mobilu, nebolo rozoznat, ci je to skvrna, alebo pavucik...cize to asi nepojde...Je v normalnej polohe kao kazdy iny pavuk..len nestoji na nozickach, ale na hlavohrudi a brusku..nohy ma cik cak ako sa mu zachce, casto ich vystiera priamociaro nahor..ked nanho jemne fuknem, reaguje, pohne nozickami, ale to je vsetko..kd sa ho jemne snazim popohnat, kasle na to, nic nespravi..no napriklad po par hodinach sa vie presunut inde...Moze ist o nejaky pohybovy deficit, a mam ho skusit krmit priamo k "ustam" a pockat do zvleku? ak sa nahodou bude zvliekat;]]
Zaciatocnik - pozorovatel

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 22. Mája 2008, 09:38

vestar napísal:skusal som z mobilu, nebolo rozoznat, ci je to skvrna, alebo pavucik...cize to asi nepojde...Je v normalnej polohe kao kazdy iny pavuk..len nestoji na nozickach, ale na hlavohrudi a brusku..nohy ma cik cak ako sa mu zachce, casto ich vystiera priamociaro nahor..ked nanho jemne fuknem, reaguje, pohne nozickami, ale to je vsetko..kd sa ho jemne snazim popohnat, kasle na to, nic nespravi..no napriklad po par hodinach sa vie presunut inde...Moze ist o nejaky pohybovy deficit, a mam ho skusit krmit priamo k "ustam" a pockat do zvleku? ak sa nahodou bude zvliekat;]]
Určite je tam nejaký problém... Pavúka by som preložil do karanténnej krabičky s vlhkou vreckovkou a predkladal zabitú (rozpolenú) potravu priamo k "ústam". No je otázne či to pomôže... Aj keby jedol nedá sa z určitosťou povedať, že sa mu podarí bezproblémovo zvliecť (keďže má problém s pohybom). Dávam mu malú šancu... Držím palec...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 22. Mája 2008, 14:21

Zhanam telefon s dobrym fotakom....skusim to nafotit a ukazat....zatial sa budem radit tvojimi radami...
Zaciatocnik - pozorovatel


Napísať odpoveď