Plesen?

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 28. Januára 2009, 15:05

kocka sa da zohnat okolo 2,3€ (70sk) ale u nas v zahradkarstve maju aj madarsky lignocel a ten je za 1,65€ (50sk) je to to iste...

ako je to z baumaxom neviem...
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
bariad
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 24. Októbra 2008, 17:51
Bydlisko: Ba

Príspevok od užívateľa bariad » 29. Januára 2009, 07:50

sophie87 napísal:bariad, ty dávaš odležanú vodu?? moji odležanú nevypijú, len čerstvú...
no, v cerstvej je dost blbosti, chlor a neviem co este. ani do akvarka sa nedava cerstva. ale este som nevidel pavuka pit, heh, ale voda z misky sa mina
Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus reduncus, Psalmopoeus cambridgei, Grammostola rosea, Nhandu coloratovillosum, Holothele incei, Pandinus imperator

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 29. Januára 2009, 11:13

GaRoL napísal:kocka sa da zohnat okolo 2,3€ (70sk) ale u nas v zahradkarstve maju aj madarsky lignocel a ten je za 1,65€ (50sk) je to to iste...

ako je to z baumaxom neviem...


Prečo si to myslíš? Ten lignocel ma jednu výhodu. Keď naňho naleješ vodu hneď do seba absorbuje vodu a máš hotový lignocel....Ja ho používam a nemám zním problém.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 29. Januára 2009, 13:23

ExCeL napísal: Prečo si to myslíš? Ten lignocel ma jednu výhodu. Keď naňho naleješ vodu hneď do seba absorbuje vodu a máš hotový lignocel....Ja ho používam a nemám zním problém.
No neviem.. nejako nechapem... co si myslim... len som reagoval na tu debatu o cene lignocelu a o tom aby nekupoval predrazeny, napisal som kolko stoji tu.... ja lignocel pouzivam... :)

asi sme sa nepochopili :) ak som nieco napisal blbo tak sorry
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 30. Januára 2009, 06:30

Ja kupujem za 1.8 € v zahradkarskych potrebach.Myslím že pár centov hore dole nieje dôležitých vzhladom na to že z jedného kusu máš cca 10l.Takže kup kde vieš že majú. 8)

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 30. Januára 2009, 06:35

no, v cerstvej je dost blbosti, chlor a neviem co este. ani do akvarka sa nedava cerstva. ale este som nevidel pavuka pit, heh, ale voda z misky sa mina[/quote]


No moji chovanci dosť často piju z misky.Hlavne L.Parahybana a N.chromatus.Ale aj ostatný si radi dajú.Inak ja tiež dávam ostátu vodu, hlavne kvôli chlóru.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 1. Februára 2009, 14:31

zdravim.....pripajam sa tiež k tomuto problemu s plesňou , tiež sa mi vytvara v terariu no neviem ako ju odstraniť....použivam čisty lignocelu klasicky tepelne upraveny v trube, vetranie mam tak jednu tretinu z vrchneho poklopu vyrobenu z narezanych kuskov skla a medzi jednotlivymi kuskami je 0.5 cm medzera......myslite že je to nedostatkom vetrania?...dik za pomoc 8)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Februára 2009, 14:36

o aky druh pavuka ide ? koly tomu ze aku mas vlhksot ...

alebo to moze byt sposobene zvyskami potravy, plesni staci malo a potom sa jej tazko zbavuje. Staci ak raz nevycistis v cas a mas to .

Ja som to riesil malym rozprasovacom v kt. som mal slaby roztok hypermanganu. Postihnute miesto som postriekal a nemal som problem.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 1. Februára 2009, 14:42

druh Lasiodora klugi............potravou to by nemalo byt vzorne vyberam zbytky aj ked väčšinou žiadne niesu lebo tento pavučik je riadny pažravec :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Februára 2009, 14:46

zbytky su vzdy ,,,,,

skus znizit vlhkost .... a vycisti hlbis substrat ....

a lasiodora znesie aj suchsie na kratku chvylku ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 1. Februára 2009, 14:54

OK dikec za radu 8) .......... momentalne som happy z tohto pavučika, pred 2 dňami sa mi zvliekol do 9 zvleku a pekne sa vyfarbil, som zvedavy že čo z neho vyrastie....ma krasne dlhe nohy :) .....môžem sa ešte spytať koľko by mal mať tak približne v 9 zvleku v tele cm?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Februára 2009, 15:09

dlhe nohy ? ... nebude to samec ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 1. Februára 2009, 15:20

no ved Lasiodory zvyknu mať dlhe nohy nie?......no to ešte neviem presne povedať podľa zvlečky to vyzera aj na samicu no nie som si veľmi isty......ked bude môcť papť vykrmim ho, caknem a skusim to tu hodiť a uvidime....v 8 zvleku mal len 3 - max. 3,5 cm v tele a ešte nebol tak vyfarbeny....až teraz sa krasne vyfarbil a aj sa pekne vytiahol tak neviem uvidime ked ho vykrmim čo to bude :P

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Februára 2009, 19:53

adi napísal:dlhe nohy ? ... nebude to samec ?
Zdarec, za to, že má dlhé nohy nemusí byť samec. Mám druh Lasiodora sp. Fracta (ked je to ono) a tie nohy by si mal čeknúť, brutálne dlhé je to ináč zaujímavosť, lebo pri parahybane som to pri raste nespozoroval že má nejak extra dlhé končatiny, no pri tejto fracte to krásne vidieť, hned co ti udrie do očí sú dlhočizánske nohy, a mám už určené samice :wink: Čakám kým vyrastú aby sa potom dali určiť odborníkom, či ide o niečo nové alebo je to len blbina pod názvom L. fracta.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Februára 2009, 20:28

Mno .... este to nie je zovseobecnenne, a vseobecne plati ze samci sa natahuju. Dlhe nohy moze niekto vnimat na pomer k telu , co znamena ze telo je mensie co mi evokuje samca pri neakych zvlekoch. Morfologicky rozdiel pohlavi sa da podla mna rozoznat uz skor ako v adultnom zvleku. A nie len pri druhoch kt. su rozdielne sfarbene. Takze som nereagoval na "dlhe nohy" ale snazil som sa dedukovat.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 25. Marca 2010, 17:18

Čaute, mohol by mi niekto povedať, že prečo sa mi tvorí pleseň aj keď som lignocel varil a piekol? Mám 4.zv. B. Albopilosum v krabičke od tresky a vetranie má na celom viečku a po obvode krabičky 1mm dierky, pre prúdenie vzduchu. Vlhkosť tam velikú nemá, tak akurát cca 60%.+-. Vložil som ho tam v nedelu a potravu ešte nedostal nakoľko zatial nepríma, takže so zvyškov potravy to bude asi ťažko. Tá pleseň má asi 0.5mm priemer a sú to také biele chumačiky nerovnomerne rozložené po celej krabyčke, no teda aspoň mi to tak pripadá. Neviete prečo to tam je a ako proti tomu bojovať. Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Marca 2010, 17:43

zvacsi diery
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
otikdb
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13. Januára 2010, 15:02
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od užívateľa otikdb » 15. Apríla 2010, 18:32

Píšete tu, že lignocel je dosť nehostinný pre plesne...., tak sa pýtam prečo sa mi tvoria také splete bieleho vlákna (nie pavučina, to rozoznám)na lignoceli aj keď som ho 20 min. varil a 15 min. piekol. Od zvyškov potravy to nebude(na tom si dávam záležať) a vetranie tam mám až moc dostatočné (tj.:navlhčím a na druhý deň to už uschýňa). Dal by som aj foto ale, napadlo ma to až keď som to odstránil. Snáď to už nebude.
Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 15. Apríla 2010, 21:00

Pokiaľ je to to čo sa kedysi robievalo mne tak je to s vody ( aspoň tak som to našiel tu na fóre ) ........ no ale keď tam máš také vetranie tak neviem neviem

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 15. Apríla 2010, 21:53

V lignocelu se drží spíš houby než plísně - pro pavouka neškodné, podhoubí občas nevzhledné, plodnice naopak fajn na pohled (je dobrý je zlikvidovat před tim než vypustí výtrusy, nepozoroval jsem že by pavoukum vadily,ale jistota je jistota).

Třebas na této fotce není žádná plíseň, vše jen neškodné micelium : Obrázok
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 15. Apríla 2010, 22:05

máš pri tom aj pavúka ??? ....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Apríla 2010, 22:08

Mne to bezne rastie pri lividumke :-)


Prjemne spestrenie terarka :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 15. Apríla 2010, 22:12

Hmm a na počiatku to vyzerá tak ako to biele pokrytie lignocelu ?? .... Ak hej si to najprv vyskúšam v terárku bez pavúka

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 15. Apríla 2010, 23:06

Jistě, tamto bylo focené u C.schioedtej co měla zrovna za tou kůrou kokon.

Plísně co rostou v substrátu a na dekoracích váš pavouk nechytí, nevím odkud se ta mozková entropie šíří :)

To bílé je až konečné stádium na povrchu se objevují tyto nejjemnější "kořínky"micelia až když už maj prostoupenej substrát vespodu a je to pořádně rozrostlé. Ale každý druh je jiný.

Obrázok
Naposledy upravil/-a Nery v 15. Apríla 2010, 23:21, upravené celkom 1 krát.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 15. Apríla 2010, 23:19

Veľmi pekné sa mi to zapáčilo :P ....... to je P.irminia ? pekná :)


Napísať odpoveď