vyliecil som plesen pavuka...

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
arrows
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Mája 2008, 15:21
Bydlisko: stara lubovna
vyliecil som plesen pavuka...

Príspevok od užívateľa arrows » 29. Mája 2008, 14:13

pred tyzdnom som kupil od jedneho chlapca pavuka Lasiodoru parahybanu...predal mi ho lebo sa mu nechcelo o neho starat a mne ho bolo luto (pavucika) lebo mal v terariu zle podmienky(nizka teplota a vela plesne)... tak som si ho zobral domov ku mojim pavukom...ale po dokladnom prezreti pavuka som zistil ze na Cephalothoraxe a na nohach ma biele fliaciky vedel som ze je to plesen...rozpraval som sa o tom z jednym chovatelom a ten mi povedal ze najlacnesi dezinfekcny prostriedok je alkohol a ze by to malo tu plesen odstranit...tak som tri dni potieral Lasiodorke tie miesta ktore mala napadnute a po tyzdni plesen zmizla...som rad ze som jej pomohol zo zleho prostredia v ktorom zila predtym :P

Užívateľov profilový obrázok
Tarantel56
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 12. Januára 2008, 21:44
Bydlisko: Šaľa
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tarantel56 » 16. Júla 2008, 21:45

hmmm to ti gratulujem :wink: 8) !!!
a to co si chytil pavuka do ruky a zacal mu natierat nohy ci co :shock: ,sorac ze sa tak sprosto pytam Zaciatocnik... :D:D
Chovatel-Začiatočník
Grammostola rosea

arrows
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Mája 2008, 15:21
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa arrows » 18. Júla 2008, 13:43

Tarantel56 napísal:hmmm to ti gratulujem :wink: 8) !!!
a to co si chytil pavuka do ruky a zacal mu natierat nohy ci co :shock: ,sorac ze sa tak sprosto pytam Zaciatocnik... :D:D
no hej chytil com ho a palickou co sa pouziva na cistenie usi namocenou v alkohole som mu to cistil :lol:
bez cvrlikania neviem zaspat...

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 19. Júla 2008, 00:10

a aky alkohol ssi pouzil??

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 19. Júla 2008, 16:02

killer610 napísal:a aky alkohol ssi pouzil??
mam pocit, ze mysli proste riedeny etanol... :roll:
jelinka radsej neskusaj :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

arrows
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25. Mája 2008, 15:21
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa arrows » 20. Júla 2008, 12:15

killer610 napísal:a aky alkohol ssi pouzil??
bol to lieh 60 % ktory kupis za par korun v lekarni v malej flasticke na cistenie ran... ale podla mna by stacila aj neaka cista vodka
bez cvrlikania neviem zaspat...

lesho
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Júna 2007, 22:31

Príspevok od užívateľa lesho » 4. Septembra 2008, 13:46

takze toto je jeden zo sposobov ako sa zbavit plesne?
v mojom terarku sa mi totizto nedari drzat vlhkost bez toho aby sa mi v nom plesen zjavila... mozno je chyba vo vetrani, ale dovtedy mam teda konarik ponatierat alkoholom?
Psalmopeus cambridgei, Brachypelma boehmei

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 4. Septembra 2008, 19:11

no mozes sa tym zbavit plesne ale ked ju ma pavuk na tele... nie v terarku... ak som spravne pochopil tvoj post tak mas plesen na konary. ak si konar predtym neupravil (uprava konarov a dreva bola niekde na fore rozobrata) tak ti bude plesniviet... ale alkoholom by som to urcite neriesil.. racej ten konar vyber ako by mal plesniviet...
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 22. Novembra 2008, 10:39

alkohol??? sisi?
pre pavukov je najvhodnejsi Betadine.

Betadine je dezinfekčný prostriedok, ktorý ničí rad choroboplodných zárodkov (antimikrobiálny účinok) a je vhodný na dezinfekciu pokožky a slizníc. Pôsobí na baktérie, plesne, vírusy a prvoky. Prípravok je prakticky netoxický. Roztok Betadine je antimikrobiálne účinný v rozmedzí pH 1,5 - 6.

Stoji tak do 3 ojro (pre tych, co nerozumeju reci mojho kmena € ako euro) a riedi sa to v roznych pomeroch, na pribalovom letaku je to rozpisane, staci precitat.

Ja osobne by som na svojich pavukoch nesetrila a nikdy by som nepouzila nejake agresivne prostriedky. Trochu lekcie z chemie by asi ziadnemu chovatelovi nezaskodilo...

link na zaver:

http://www.docsimon.sk/tovar/betadine-roztok-30-ml

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Novembra 2008, 13:00

Alkohol vyprcha...niektory ho pouzivaju na dezinfekciu alebo na osetrovanie postihnuteho miesta u vtackaroch, kde nehrozi zasiahnutie napr: oci. Podla mna je to vsak dost drasticky sposob, ako si napisala pripravok Betadine je dobry pouzivam ho aj ja, najcastejsie sa vsak pred pouzitim riedi s vodou.

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 22. Novembra 2008, 13:04

ano, prepac, napisala som, ze sa to riedi, ale nenapisala som, ze sa to riedi s vodou. pre mna samozrejme ;)


Napísať odpoveď