Brachypelma smithi

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

DarthMarkus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19. Januára 2008, 18:32
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:
Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa DarthMarkus » 11. Júna 2008, 16:41

Mam doma B.smithi a v poslednej dobe je stale na skle teraria malo co je dole na lignoceli teplotu ma okolo 28°C a vlhkost okolo 70% neviete preco alebo mi neviete poradit co s tym ??

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachipelma Smithi

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 11. Júna 2008, 17:01

DarthMarkus napísal:Mam doma B.smithi a v poslednej dobe je stale na skle teraria malo co je dole na lignoceli teplotu ma okolo 28°C a vlhkost okolo 70% neviete preco alebo mi neviete poradit co s tym ??
..pravdepodobne sa potrebuje aklimatizovat..pockaj este taky tyzden a mala by sa spravat normalne..ale aj tak kym si uplne zvykne bude trvat par mesiacov..radim jej tyzden nepodavat ani potravu ani si ju vobec nejako extra nevsimat..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 11. Júna 2008, 17:07

No myslim, ze ide o pavuka, ktoreho ma uz dlhsie na jednom mieste ;)

Nesvieti ti na nu slnecne svetlo priamo? A ma ukryt? Mne neco podobne robila B.Albopilosa ked som nemal zaluzie zatiahnute, ale nwm ci je to to iste...a este ked mala suchy mach :) inas sedava na nom, alebo v bude ;)

Užívateľov profilový obrázok
westline
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 09:53
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa westline » 21. Júna 2008, 22:09

TAka mala otazka pri ktorom vzleku smithiho asi zacne vidno ze sa mu pomalicky zacinaju sfarbovat klby ??
Obrázok
http://www.westline.yw.sk --> my site check it!!

Užívateľov profilový obrázok
westline
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 09:53
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa westline » 21. Júna 2008, 22:10

TAka mala otazka pri ktorom vzleku smithiho asi zacne vidno ze sa mu pomalicky zacinaju sfarbovat klby ??
Obrázok
http://www.westline.yw.sk --> my site check it!!

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 22. Júna 2008, 01:33

westline napísal:TAka mala otazka pri ktorom vzleku smithiho asi zacne vidno ze sa mu pomalicky zacinaju sfarbovat klby ??
4. - 5. zvlek...

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Júna 2008, 14:25

podla mna skor 5-6

Užívateľov profilový obrázok
pali88
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Júna 2008, 16:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pali88 » 22. Júna 2008, 17:30

westline napísal:TAka mala otazka pri ktorom vzleku smithiho asi zacne vidno ze sa mu pomalicky zacinaju sfarbovat klby ??
Mne sa zacala sfarbovat v 5 zvleku :P

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 22. Júna 2008, 22:49

ka som si moju orvu smithi doniesol z burzy v PD...ma vraj 4 zvl. ale je strasne malicka,este je vo filmovke a ma tam velmi vela miesta..xe..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
pali88
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Júna 2008, 16:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pali88 » 23. Júna 2008, 11:32

Johny.700 napísal:ka som si moju orvu smithi doniesol z burzy v PD...ma vraj 4 zvl. ale je strasne malicka,este je vo filmovke a ma tam velmi vela miesta..xe..
Somarina,ja som to kupil po 1 zvleku a ked uz mal 3 zvlek tak som to musel dat do vacsieho kelinku

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 23. Júna 2008, 12:28

pali88 napísal:
Johny.700 napísal:ka som si moju orvu smithi doniesol z burzy v PD...ma vraj 4 zvl. ale je strasne malicka,este je vo filmovke a ma tam velmi vela miesta..xe..
Somarina,ja som to kupil po 1 zvleku a ked uz mal 3 zvlek tak som to musel dat do vacsieho kelinku
Ahoj! Medzi pavukmi kludne mozu byt dost velke interindividualne rozdiely vo velkosti.Uz som viackrat videl fotky o pavukoch z toho isteho kokonu v tom istom zvleku kde rozdiel bol dost velky......+ nemozeme vediet v akych podmienkach bol ten konkretny jedinec chovany.....ale bohuzial sa fakt stava aj to ze trebars 2. zv. je predany ako 4.zv. :evil: ........podla mna ked v 4. zv ma este vela miesta vo filmovke tak to uz je podozrive........uvidime ako to bude s vyfarbovanim...
"Si vis pacem, para bellum."

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 23. Júna 2008, 17:38

D-back napísal:
pali88 napísal:
Johny.700 napísal:ka som si moju orvu smithi doniesol z burzy v PD...ma vraj 4 zvl. ale je strasne malicka,este je vo filmovke a ma tam velmi vela miesta..xe..
Somarina,ja som to kupil po 1 zvleku a ked uz mal 3 zvlek tak som to musel dat do vacsieho kelinku
Ahoj! Medzi pavukmi kludne mozu byt dost velke interindividualne rozdiely vo velkosti.Uz som viackrat videl fotky o pavukoch z toho isteho kokonu v tom istom zvleku kde rozdiel bol dost velky......+ nemozeme vediet v akych podmienkach bol ten konkretny jedinec chovany.....ale bohuzial sa fakt stava aj to ze trebars 2. zv. je predany ako 4.zv. :evil: ........podla mna ked v 4. zv ma este vela miesta vo filmovke tak to uz je podozrive........uvidime ako to bude s vyfarbovanim...

ano..sak jasne..kuúoval som ho tusim od Terna..xe..ale isty si niesom..kludne moze mat 4 zvleky,lebo v mojom pripade som mal odchov chromatusov a 5ks som si nechal..jeden z nich rastol abnormalne rychlo,jeden zase pomaly a tak...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 23. Júna 2008, 19:55

D-back napísal:
pali88 napísal:
Johny.700 napísal:ka som si moju orvu smithi doniesol z burzy v PD...ma vraj 4 zvl. ale je strasne malicka,este je vo filmovke a ma tam velmi vela miesta..xe..
Somarina,ja som to kupil po 1 zvleku a ked uz mal 3 zvlek tak som to musel dat do vacsieho kelinku
Ahoj! Medzi pavukmi kludne mozu byt dost velke interindividualne rozdiely vo velkosti.Uz som viackrat videl fotky o pavukoch z toho isteho kokonu v tom istom zvleku kde rozdiel bol dost velky......+ nemozeme vediet v akych podmienkach bol ten konkretny jedinec chovany.....ale bohuzial sa fakt stava aj to ze trebars 2. zv. je predany ako 4.zv. :evil: ........podla mna ked v 4. zv ma este vela miesta vo filmovke tak to uz je podozrive........uvidime ako to bude s vyfarbovanim...
Nie len medzi pavúkmi,ale v celej zoologickej taxonomii je určovanie podla velkosti velmi nespolahlive a nepresne :wink:

Užívateľov profilový obrázok
pali88
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11. Júna 2008, 16:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pali88 » 24. Júna 2008, 06:33

D-back napísal:
pali88 napísal:
Johny.700 napísal:ka som si moju orvu smithi doniesol z burzy v PD...ma vraj 4 zvl. ale je strasne malicka,este je vo filmovke a ma tam velmi vela miesta..xe..
Somarina,ja som to kupil po 1 zvleku a ked uz mal 3 zvlek tak som to musel dat do vacsieho kelinku
Ahoj! Medzi pavukmi kludne mozu byt dost velke interindividualne rozdiely vo velkosti.Uz som viackrat videl fotky o pavukoch z toho isteho kokonu v tom istom zvleku kde rozdiel bol dost velky......+ nemozeme vediet v akych podmienkach bol ten konkretny jedinec chovany.....ale bohuzial sa fakt stava aj to ze trebars 2. zv. je predany ako 4.zv. :evil: ........podla mna ked v 4. zv ma este vela miesta vo filmovke tak to uz je podozrive........uvidime ako to bude s vyfarbovanim...
Moja reč :D

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 24. Júna 2008, 22:49

dudo vii... na nic nenaražim, ale velikost je pitomost..
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 1. Júla 2009, 19:19

caw...chcem sa spitat kolko trva doba od zaciatku ciernutia pavuka az do samotneho zvleku?...napr:B.Smithi

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 1. Júla 2009, 21:18

Tazka otazka zalezi do zvleku,teploty atd.. mne vacsinou 3 tyzdne

MatejCO
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11. Novembra 2008, 11:58
Bydlisko: Drietoma/Žilina

Príspevok od užívateľa MatejCO » 3. Júla 2009, 11:39

Caute! V nedelu mi doviezli smithinu (hned sa aj zvliekla, dokonca na nohach) no a odvtedy nejavi znamky nejakej aktivity. Myslim, ze je v 5-6 zvleku, tak som ju premiestnoval do pohara, ale to som ju tam musel "nasilim" dotlacit. Tak neviem kde robim chybu... Lebo od tej nedele nachodila asi pol metra. Neviem ci je to taky flegmatik, alebo jej nieco je (vyzera zdravo, ma vsetky koncatiny, rosim pravidelne, aj vyhrievam ziarovkou)... Nema niekto vysvetlenie,alebo podobne skusenosti??? Dakujem...
"Nemám rád abstinentov... Sú nervózni, keď sa po nich ráno vešiam!"

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Júla 2009, 13:59

ty si myslis ze bude po pohari behat ako sialena? ked je po zvleku ma "pozvlekovy klud" pavuk nieje morca kludne sa moze za cely den pohnut len o centimeter. smithka je celkovo kludas NEROB PANIKU
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

MatejCO
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11. Novembra 2008, 11:58
Bydlisko: Drietoma/Žilina

Príspevok od užívateľa MatejCO » 3. Júla 2009, 20:22

no myslel som ze to tam aspon trosku preskuma :oops: ...a neboj sa nerobim paniku, ale je to moj prvy pavuk a prvy zvlek takze moje skusenosti (ani to tak nemozem nazvat) su nulove :D ... radsej sa spytam (aj ked som mozno otravny...) ako potom plakat nad mrtvym pavukom : PREVENCIA NADOVSETKO 8)
"Nemám rád abstinentov... Sú nervózni, keď sa po nich ráno vešiam!"

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Júla 2009, 20:38

prave naopak s prehnanou staroslivostou ho mozes zabit to fakt nekeciam

nechaj ho kym sa adaptuje na nove prostredie tyzden dva si ho ani nevsimaj nerus ho, neros, nekrm skratka nic sparav mu ukryt kludne aj s polky pinpongovej lopticky (len ju musis umyt vnutro smrdi a moze to byt jedovate) zalezie tam.

uvedom si ze ked su vsetky pavuky este male ziju skryto a tajne oni netusia ze su v bezpeci voci ich prirodzenim nepriatelom a teba vnimaju ako potencionalneho predatora

a neboj sa pavuky (hlavne taketo odolnejsie) len tak lahko nekapu bez vody a potravy vydrzia mesiace.

ja som na zaciatku bol presne taky isty no za chvilku zistis ze to nieje nic zlozite.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Júla 2009, 22:43

MatejCO napísal:no myslel som ze to tam aspon trosku preskuma :oops: ...a neboj sa nerobim paniku, ale je to moj prvy pavuk a prvy zvlek takze moje skusenosti (ani to tak nemozem nazvat) su nulove :D ... radsej sa spytam (aj ked som mozno otravny...) ako potom plakat nad mrtvym pavukom : PREVENCIA NADOVSETKO 8)
Necitaj len clanky ..., precitaj si cele forum , nie len temy co sa tykaju smithiho ..., daj hladat : smithi. A citaj zaradom vsetky temy co ti vyhodi.

Je tu viac info ako v clankoch.

A hlavne si nastuduj anatomiu a morfologiu pavuky - vtackara. A zameraj sa na pokozku a jej stavbu a obnovu ...., :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

MatejCO
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11. Novembra 2008, 11:58
Bydlisko: Drietoma/Žilina

Príspevok od užívateľa MatejCO » 4. Júla 2009, 15:00

Toto forum sledujem a citam uz asi pol roka, takze som vacsinu precital ( dokonca aj nejake knihy od Kovarika a Klatila)... ale dam si poradit a precitam to vsetko odznova 8) Mozno sa vam javim ako nejaky oplaseny sopliak, ale uz davno nie som nast-rocny...

to Z0oMb3E
Dikes za uzemnenie, takto som o tom neuvazoval ...
"Nemám rád abstinentov... Sú nervózni, keď sa po nich ráno vešiam!"

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 4. Júla 2009, 18:05

ked sa udomacni tak sa vykasle aj na tebou poskytnuty ukryt moja smitina 4zv. prebagrovala skoro celu flasku. vpravo si vsimni vchod do nory. nora ide az na dno kebyze ma viacej substratu tak hrabe hadam ako murinus :lol: Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Smithi1441
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19. Júna 2009, 15:43

Príspevok od užívateľa Smithi1441 » 8. Júla 2009, 13:40

a kolko dni po zvlieknuti jej mozem dat potravu?


Napísať odpoveď