Potrava

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Septembra 2009, 17:24

Kludne mozes
ale nechapem ako by mali teplokrvne zivocichy ublizit ako potrava aj mysi su teplokrvne a pouzivaju sa. Ten dovetok je blud
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 8. Septembra 2009, 17:32

myslel som to tak ze ryby ma suchu vela nevydrzia (cest vynimkam) takze "nebojuju" o zivot tak ako napr. myši. :D
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 9. Septembra 2009, 11:54

Kámo, ty dobre motáš :D :D :D Aj had je studenokrvný živočích a podľa teba pavúkovi ublížiť nemôže??? Tie ryby kľudne dávaj len tu nepleť studenu krv s teplou :lol: :lol: :lol:
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 9. Júna 2010, 08:15

mam taky problem - pavuk neprima potravu uz zhruba 6 tyzdnov teraz unas v akvaristike nemaju cvrcky tak som kupil zophobasy. Ako spravit aky sa hned nazahravali do substratu, ja hudam pred pavuka ten akurat tak stihne spravit obranny postij a cer je uz v substrate zahrabany.. a problem je ze sa mi skryl a nemozem ho v tom substrate teraz najst

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Júna 2010, 12:58

noo pred nedavnom skoncil moj crawshayi skoro pol rocnu hladovku takze 6 tyzdnov nic nieje
a ako spomalit zophopasa? chladnickou
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 9. Júna 2010, 17:07

ja zofobasom proste mierne rozpucim hlavu ... takze uz nemaju silu sa zahrabat ale stale sa hybu :D ... mierne podotykam aby si ho uplne neodrovnal ale zase dost silno aby sa uz nevedel zahrabat... chce to cvik
ak je to sadisticke tak to zmazte

Užívateľov profilový obrázok
sipoxxx
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 11. Marca 2010, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sipoxxx » 9. Júna 2010, 18:52

zdravim chalani neviem ci som to tu dal spravne ak nie ospravedlnujem sa no kupil som mojej cende " grammostola rosea " po 1.x svaba a nejak sa potom nechce vrhnut je v bojovom postoji ale skutek utek hm daval som mu zrat asi pred 2 tyzdnami 2 cvrckov myslim ze by uz aj mohol zrat a mam ho doma asi 3a pol mesiaca a ani 1x sa mi este nezvlekol asi tak nejake dolezite info som poskytol pls . " som amater "
Grammostola rosea - zvl Nhandu chromatus 4zvl

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 9. Júna 2010, 20:42

možno sa bude zvliekať ..... a u mojej G. rosea bolo bežné že nejedla dlhú dlhú dobu a potom zase sa kus najedla a dlho dlho nechcela

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Júna 2010, 08:25

skusim tu chladnicku, lebo problem by bol ze emilka drzi hladovku asi :) no a keby som mu rozpucil hlavu a pavuk mi ho nezje tak zbytocne.. a takto bude schladeny :) ked nezie vratim spat- diky za rady hosi :wink:

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Júna 2010, 08:39

ja ked krmim zofobasmi tak ich na konci tela chitim z pinzetou a dam to pred pavuka ked je hladny tak si ho vezme a ked nie tak ho jednoducho vitiahnem z tera ...
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 10:44

a co s pavukom ktory sa boji? ... zemne druhy si vecinou takto vezmu hocico bez problemov, ale napriklad taka poecka je schopna cakat kim nevyndes z izby aby si nieco vzala

ozaj ... nemate niekto skusenosti s krmenim pavukov pakobylkami? ... konkretne extatosomamy? ... pretoze som si kupil 3 a chcel som si ich vypreparovat ked dokoncia zivotnu put, ale z tych 3 dvom chybala aspom jedna noha a tej tretej sa odlomila nedavno ( po dospelosti su dost prchke a ked som im cistil terarko tak mi padla z ruky ako utekala a odlomila si ju) takze s preparovanim som skoncil a rozmyslam zeby som ju hodil pavukovi ... maju asi 15cm a su pekne tucne

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Júna 2010, 12:36

diZZy napísal:ja ked krmim zofobasmi tak ich na konci tela chitim z pinzetou a dam to pred pavuka ked je hladny tak si ho vezme a ked nie tak ho jednoducho vitiahnem z tera ...
to som skusal aj ja - ale pavuk nechcel - iba obranny postoj spravil a cuvol.. som si myslel ze sa toho boji, lebo ani ked cvrcka mu davam neskoci hned ale az tak po par minutkach, a ked dam zofobasa tak parminutky :) a je pod substratom.. no teraz som skusil dat schladeneho - ledva sa hybal a pavuk nic - tak to neriesim - drzi hladovku

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Júna 2010, 12:45

nekrm ho na silu ked nechce mozno drzi hladovku mozno sa ide zvliekat mozno mu nechuti ked bude chciet zoberie si urcite ti od hladu neskape :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 12:48

ani mne by nechutil 7° chladnickovy zofobas :D

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Júna 2010, 13:19

[quote="Milan.svk"]a co s pavukom ktory sa boji? ... zemne druhy si vecinou takto vezmu hocico bez problemov, ale napriklad taka poecka je schopna cakat kim nevyndes z izby aby si nieco vzala

ja takto krmim všetky moje pavuky aj poecky aj zemne a všetky si pekne beru cvrcki,švabi,zofobasi ale fakt asi zalezi od povahy pavuka
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 13:43

asi to naozaj zalezi od povahy, napriklad grammostola alebo parahybana si kludne vezmu z pinzety aj moja modlivka ktora mala 0,5-0,7cm ale ostatne pavuky nie ( je ich malo ale predsa, a. geniculata 5cm a b. vagans 6cm tym to ani neskusam ked sa cerv zahrabe tak ho vykopaju ale napr. h. maculata, s. calceata, c. darlingy, p. pederseni, p. striata 2,5 cm si to z pinzety nevezmu a cakaju az odidem prec ... ked sedim za stolom tak nechytaju ani nic len cakaju)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 10. Júna 2010, 15:57

o tej modlivke ... pst ... az to mas volne chitenu v prirode nemal by si o tom moc pisat ... ako mne to nevadi ale vedšine ludi hej ze to chraneni živočich... teda myslim tak o takych veciach radšej nepiš :D
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 16:09

hmm neni volne chytena ... je to creobroter gemmatus az by si ju chcel videt ... od chovu klasickych modliviek ma odradza ich spolocenska hodnota ... nebodaj by mi nasli doma cely odchov :D sa mozem rovno zastrelit :D ... si pozri ifaunu ako sa tam kseftuje z chranenymi motylmy... to zase bije do oci mne :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Júna 2010, 16:54

Milan.svk napísal:hmm neni volne chytena ... je to creobroter gemmatus az by si ju chcel videt ... od chovu klasickych modliviek ma odradza ich spolocenska hodnota ... nebodaj by mi nasli doma cely odchov :D sa mozem rovno zastrelit :D ... si pozri ifaunu ako sa tam kseftuje z chranenymi motylmy... to zase bije do oci mne :D
Pozor !

Kseftovanie a chov su 2 rozne veci.

Paaani ! Chovatelia motylov su ina liga. Poznam neakych co chovaju motyle. A dokonca sa venuju aj chranenym druhom. Nie je to trestne, pokial to je ako vedecka cinnost kt. spolocnosti prinasa poznatky a nove vedomosti ( pochopit zivocicha na tolko aby sa vedeli urobit maximalne dobre opatrenia na jeho ochranu)

A krmit modlivkou z prirody je samo o sebe blud. Ide tiez o predatora.
Dalej nerozvadzam, nema to cenu...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 10. Júna 2010, 18:09

berme to tak ze nato povolenie nemam (na chov modliviek zelenych) netoz na vedecke ucely ... ale ani ich nechovam ani nekrmim ... krmim tu modlivku co chovam ... neni z divej prirody (to neznamena ze nievie lovit, len nieje stale vhodny hmyz) ... no ved hej ale mam taky pocit ze keby ma tie motyle pre zachovanie druhu a na vedecke ucely tak ich nepredava na ifaune :?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Júna 2010, 18:24

Milan.svk napísal:ani mne by nechutil 7° chladnickovy zofobas :D
pavukovy je to uplne jedno pokial nieje zamrznuty
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Ciro89
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Mája 2010, 17:49

Príspevok od užívateľa Ciro89 » 16. Júna 2010, 19:54

Co sa moze stat ked sa pavuk preziera...moze mu prasknut abdomen alebo nieco podobne???Dakujem za odpoved

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 16. Júna 2010, 20:04

nie nič mu nepraskne ! :) pavuk zpapa kolko moze sam vie ze mu stači a potom potravu jednoducho nechá bud ju usmrti alebo sa jej bude vyhibat
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 16. Júna 2010, 20:30

diZZy napísal:nie nič mu nepraskne ! :) pavuk zpapa kolko moze sam vie ze mu stači a potom potravu jednoducho nechá bud ju usmrti alebo sa jej bude vyhibat
podľa mňa sa môže prežrať :) .....a potom ak by spadol mohol by mu prasknúť abdomen poľa mňa ..

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 16. Júna 2010, 20:43

ano aj to sa moze stat
a casto sa stava aj ze abdomen praskne dehydrovanym pavukom ked sa dostanu k napajacke experti v tomto su stromaky
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď