Potrava

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 6. Decembra 2006, 17:33

FoXo napísal:Neviete mi poradit? Dost rychlo mi kapu cvrcky ci uz male alebo velke davam im vodu a aj psie granule doma mam okolo 22 stupnov
neviem od koho a ako dlho ich mas, ale moze to byt tym, ze mohli byt chovane napr. pri 30°C.. takto chovane cvrcky byvaju haklive na trvale znizenie teploty na napr. 22°C..
I pwn, therefore I am.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Decembra 2006, 17:44

no pri chove nesmie presiahnut teplota hranica 40 stupnov... na par dni ked sa nemozes o cvrcky starat ich mozes kludne dat pod teplotu 20 stupnov - Aquatera 03/96

cvrckovi sa pri nizsej teplote spomali metabolizmus a vyvin ...

dobre napisany navod okrem nasej stranky najdete na:

http://www.akvarijni.cz/AC/chov-krmiva.htm

pre tych co si radi pozeraju len obrazky a necitaju:
http://www.pogona.euweb.cz/dom_chov_cvrcku.htm

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 24. Decembra 2006, 14:20

Mam dotaz jak dlouho vydrzi pavouk ve 3.sv. bez nejake potravy? moje poecilotheria ornata neak nechce zrat.. je to zatim tyden co ji mam a zatim nezrala, ani newim kdy naposledy ji krmil chovatel od ktereho sem ji koupil..

Fantastic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19. Decembra 2006, 21:00
Bydlisko: Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Fantastic » 24. Decembra 2006, 15:58

radex napísal:Mam dotaz jak dlouho vydrzi pavouk ve 3.sv. bez nejake potravy? moje poecilotheria ornata neak nechce zrat.. je to zatim tyden co ji mam a zatim nezrala, ani newim kdy naposledy ji krmil chovatel od ktereho sem ji koupil..

o to sa neboj ze nezere pavuk vydrti bez potravy aj niekolko mesiacov a to ze nezerie znamena ze sa mozno pojde zvliekat :D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Decembra 2006, 16:14

skus sa skor zamerat na podmienky chovu.. teplota, vlhkost ... mozno tam bude chyba

Marek7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10. Novembra 2006, 19:42
Bydlisko: Prešov

Príspevok od užívateľa Marek7 » 25. Decembra 2006, 15:03

no moja brachypelma albopolisum sa zabarikadovala za kokosovy skrupinu nechce vyjst a ja ju nemozem nakrmit a je uz tam asi mesiac

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 25. Decembra 2006, 15:25

Sceptic napísal:skus sa skor zamerat na podmienky chovu.. teplota, vlhkost ... mozno tam bude chyba
a to znamena co? ma pokojovou teplotu, vlhkost snad normalni,rosim ji tam rozprasovacem..

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 25. Decembra 2006, 23:15

radex napísal:Mam dotaz jak dlouho vydrzi pavouk ve 3.sv. bez nejake potravy? moje poecilotheria ornata neak nechce zrat.. je to zatim tyden co ji mam a zatim nezrala, ani newim kdy naposledy ji krmil chovatel od ktereho sem ji koupil..
Daj jej trochu cas, mozno ma u teba trochu ine podmienky ako mala predtym a musi si zvyknut...Ja napriklad vEcsinou ked donesiem noveho pavuka..tak mu dam novu krabicku, novy podklad..proste nastartujem vsetko od zaciatku, aby som vedel ze je vsetko ako ma byt a potom ked chvilu nezere, tak ho necham spravit si hnezdo natahat pavuciny a tak..no a ked ani potom nebude zrat skus iny druh potravy, mozno jej zachuti :wink:

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 24. Marca 2007, 16:13

vie niekto ako chovať zophobasy?
merda in inferno est

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 24. Marca 2007, 16:28

už som našiel :oops:
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Marca 2007, 17:13

hlavne maso .. moje su sice na zelenine uz 6mes. ale este zuju ...

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 24. Marca 2007, 17:27

no hodim im dake bo zatial tam maju len jablko a chleba
merda in inferno est

Soul
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17. Marca 2007, 11:26
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Soul » 25. Marca 2007, 10:55

ked mam 3 zvlek. nahdnu tak cim by som ho mal krmit a ako casto halvne?

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 25. Marca 2007, 11:26

Soul napísal:ked mam 3 zvlek. nahdnu tak cim by som ho mal krmit a ako casto halvne?
Potrava přiměřená k jeho tělu , nevím o jakého pavouka jde. Ale myslím že nymfy cvrčků nebo švábů by byly idealní , ale když neseženeš tak stačí roztřihnout cvrčka napůl , nebo červa či švába , je to jenom o fantazii :)

Soul
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17. Marca 2007, 11:26
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Soul » 25. Marca 2007, 13:06

kurec napísal: Potrava přiměřená k jeho tělu , nevím o jakého pavouka jde. Ale myslím že nymfy cvrčků nebo švábů by byly idealní , ale když neseženeš tak stačí roztřihnout cvrčka napůl , nebo červa či švába , je to jenom o fantazii :)
No mam toho Nhadnu Chromatuse, a uz som mu dal toho malickeho cvrcka jedneho tak uvidime co to spravi, a brusko ma pavuk dost velke a vyzera ze vnom ma uz nejaku potravu tak sa neham prekvapit ako to zvladne kedtak podam sem nake info.

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 25. Marca 2007, 13:08

Soul napísal:
kurec napísal: Potrava přiměřená k jeho tělu , nevím o jakého pavouka jde. Ale myslím že nymfy cvrčků nebo švábů by byly idealní , ale když neseženeš tak stačí roztřihnout cvrčka napůl , nebo červa či švába , je to jenom o fantazii :)
No mam toho Nhadnu Chromatuse, a uz som mu dal toho malickeho cvrcka jedneho tak uvidime co to spravi, a brusko ma pavuk dost velke a vyzera ze vnom ma uz nejaku potravu tak sa neham prekvapit ako to zvladne kedtak podam sem nake info.
Pokud se ti cvrček nezdá , tak mu pinzetou rozmačkni nebo utrhni hlavu , a jenom mu ho tam polož , jestli bude mit hlad , tak si ho vezme :wink:

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 19. Júla 2007, 19:51

myslim ze chovat svojho milacika kuracim masom aj nejaky cas nieje take zle ako ho nechovat vobec. Niekedy som bol nuteny im davat len takuto stravu a to hlavne cez zimu, pretoze som mal velky problem zohnat nieco normalne a vhodne k ich velkosti. niekedy sa mi stalo ze sa o hodeny kusok masa pavuk vobec nezaujimal a tak som musel nieco vymisliet. Priviazal som ho na nitku a pomaly sa snim motal okolo pavuka akoby to bola ziva potrava a bolo po probleme. Napr. malym pavucikom niekedy tiez takymto sposobom nieco podarujem a zatial bolo vzdy vsetko OK...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 19. Júla 2007, 20:53

poradim metodu : na zastruhanu spajdlu napichnes sliz maska jemne snim tocis a on skoci potom to len povytiahnes a on uz v pohodke bude masko papat :) / takto to robi moj otec / ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 19. Júla 2007, 21:53

..tak to je celkom dobra rada... :o Maso ktore som priviazal na nitku som daval radsej napr. poecke alebo druhu ktory bol dost zbrkly pri vyruseni. Vyhodou bolo to, ze nestravenu potravu som z flasky iba vytiahol, bez toho aby som sa bal ze mi zdrhne ked ju budem vyberat.

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 9. Septembra 2007, 17:32

po kolko ich mas v jednej nadobe??lebo ja mam po 5 a vydrzia aj tyzden...maju tam granule,pupavove listy a kus sucheho rozku...a asi raz za 2 dni im pokropim vodou

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 25. Septembra 2007, 18:08

hmm poradte mozem dat moejej lvvidumke 1 zvl voskovca ??? je to daco take ako mucny cerv len mensie ?

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 25. Septembra 2007, 18:09

mozem dat mojej lividumke 1 zvl voskovca je to daco take ako mucny cerv len mensie

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 25. Septembra 2007, 21:29

Mensie ako mucny cerv? tak ja co som mal voskovce tak to boli dobre tucne hoväda :)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Septembra 2007, 11:39

Shadow napísal:hmm poradte mozem dat moejej lvvidumke 1 zvl voskovca ??? je to daco take ako mucny cerv len mensie ?
mozes
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 8. Septembra 2009, 17:10

ahojte, krmili ste niekto malymi rybami? mam doma 14 akvarii a v nich male rybky okolo 1cm, a kedze ryby nie su teplokrvne zivocichy tak by pavukovi ani nemali nijako ublizit, co myslite?? :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj


Napísať odpoveď