Zle zvlecenie

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
PanMacho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 6. Januára 2006, 14:04
Bydlisko: Pieš
Kontaktovať užívateľa:
Zle zvlecenie

Príspevok od užívateľa PanMacho » 25. Júna 2008, 20:37

Cavte, stala sa mi taka vec, pocas zvleku pavuka som nebol doma a ocividne mal dost problemy... Je v dost zlom stave, Dve nohy sa nezvliekli vobec, dve sa zvliekli ale su uplne krive, a 4 su funkcne. POtreboval by som vediet co s tymi dvoma nezvlecenymi, ci je treba ich amputovat alebo nie, lebo si to netrufam spravit a taktiez tie dve vykrivene, co s nimi... Dozije sa vobec dalsieho zvleku? bude schopny primat potravu? na pravej strane je jedna noha zdrava a na lavej tri... vopred vdaka... (Je to Brachypelma Abopilosa a teraz je v 13 zvleku)

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 25. Júna 2008, 21:32

cawko..ak je ten pavuk uz v 13 zvleku tak ma to sice mrzi,lae pravdepodobne mu uz ta noha nedorastie,kedze je to uz skoro adultna samicka,a dalsi zvlek jej mozno prvych par rokov nehrozi.Ak si myslis ze bude schopna prijmat potravu,lovit a parit sa,nehy jej bud nechaj alebo amputuj podla vlastneho uvazenia...ale kazdopadne by si mohol dat nejake foto na lepsiu orientaciu..

Pravdepodobne by si jej pri zvliekani aj tak pomoct nevedel,mohlo k tomuto dojst preto lebo nemala dostatosnu vlhkost,miesto,teplotu alebo sa jej nejako porusilo hniezdo..

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Júna 2008, 08:28

13 zvlekova samica brachypelmy este nie je az tak stara aby jej nedorastla koncatina. Dorastie jej urcite len nie po prvom zvleku. Nie je pravda ze dospelym pavukom koncatiny neregeneru. Koncatina dorastie len to trva dlhsie ako pri mladych jedincoch.

Len pre zaujimavost - 13zvl brachypelma nemusi byt este dospela!!!
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 26. Júna 2008, 10:51

No, aspon ti to prezila...mne cambridgei v 4 zvleku bouzial zvlek neprezil...Zacal sa celkom cudne zvliekat mimo svojho ukrytu, zvliekal sa celkom pekne, no bohuzial, rano som zistil, ze to dobre nedopadlo..poodlamovane zvlecene casti boli takmer po celej krabicke, brusko sa mu nezevlieklo uplne v poriadku, a nozicky mal pod sebou...skoda...
Zaciatocnik - pozorovatel

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 26. Júna 2008, 11:34

vestar napísal:No, aspon ti to prezila...mne cambridgei v 4 zvleku bouzial zvlek neprezil...Zacal sa celkom cudne zvliekat mimo svojho ukrytu, zvliekal sa celkom pekne, no bohuzial, rano som zistil, ze to dobre nedopadlo..poodlamovane zvlecene casti boli takmer po celej krabicke, brusko sa mu nezevlieklo uplne v poriadku, a nozicky mal pod sebou...skoda...

...toto iste sa stalo aj mne..a nie len pri jednom jedincovi..dufam ze u tych co chovam teraz to bude lepsie..


To Terno:..jasne ze mas pravdu ze nemusi byt dospela,ale kazdopadne sa podla mna nezvlecie najblizsi rok do dalsieho zvleku..

PanMacho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 6. Januára 2006, 14:04
Bydlisko: Pieš
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PanMacho » 27. Júna 2008, 15:02

Vsetkym vdaka za prispevky.... Dakujem hlavne Bebekexovi ktory mi online asistoval pri amputacií končatín. Pavuk zatial žije, a dufam ze chut do zivota mu ostane aj ked ma o dve a pol nohy menej :roll:


Napísať odpoveď