mam Heterometrus longiman a nie a nie porodit mlade

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
mam Heterometrus longiman a nie a nie porodit mlade

Príspevok od užívateľa feri » 28. Marca 2009, 12:23

Ahojte moji mili poradte ti ,že aké tepelné podmienky mam udržiavat potom ci jej mam namiesto lignocelu + rašeliny skusit napriklad piesok potom ci mam mat v terarku velku vlhkost ,pretože uz je to skoro rok čo som ju kupil naparenu spolu so samcom a nic vela nežere lemn semtam zožerie nejakeho to cvrčka kedže som sa dozvedel že skorpiony maju laktativnu schopnost čiže dokažu udržatť pôrod do priatevnnejších podmienok tak preto žiadam o rady ,že co mam a popriípade nemam robyť vdaka za všedky pripomienky

ToMaSS104
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28. Decembra 2008, 19:27
Re: mam Heterometrus longiman a nie a nie porodit mlade

Príspevok od užívateľa ToMaSS104 » 28. Marca 2009, 19:18

ja byt tebou ja by som ju nechal tak aj tak bude musiet ras porodit tak co :lol:
nemas zaco

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 28. Marca 2009, 19:54

Aj tak to dopadne ako s tou parahybanou,tak je to zbytocne. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 29. Marca 2009, 13:21

paint napísal:Aj tak to dopadne ako s tou parahybanou,tak je to zbytocne. :lol:
dakujem za povzbudenie

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 30. Marca 2009, 23:25

mne osobne ked niekto tvrdi pri predavani ze samica (ci uz pavuk alebo skorpion) je naparena tak na to neberiem vobec ziadny ohlad.........mnoho ludi tvrdi ze zvierata su odparene len preto aby ich predal drahsie, alebo aby sa ich co najskor zbavil. Mne sa este nestalo ze by som z takto ponuknutych zvierat mal dakedy nejaky odchov...... :-) - ktovie preco??? Ja osobne by som zviera o ktorom viem ze je na 100% odparene v ziadnom pripade nepredaval - je to proti logike....... mozno je problem s tvojou samicou prave tam a nie v zlych podmienkach
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 1. Apríla 2009, 00:08

terno napísal:mne osobne ked niekto tvrdi pri predavani ze samica (ci uz pavuk alebo skorpion) je naparena tak na to neberiem vobec ziadny ohlad.........mnoho ludi tvrdi ze zvierata su odparene len preto aby ich predal drahsie, alebo aby sa ich co najskor zbavil. Mne sa este nestalo ze by som z takto ponuknutych zvierat mal dakedy nejaky odchov...... :-) - ktovie preco??? Ja osobne by som zviera o ktorom viem ze je na 100% odparene v ziadnom pripade nepredaval - je to proti logike....... mozno je problem s tvojou samicou prave tam a nie v zlych podmienkach
to je mozne ale sesto mi ju daval aj so samcom a mal som ich spolu a prednedavnom som samca dal kamošovi tak preto si myslim zeby uz mala rodit sak spravím foto a dam ho tu

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 7. Apríla 2009, 21:56

To bude najlepsie,gravidna samica je pekne tlsta jak prasatko...a pokial by teda mala mat mlade tak jej tam hlavne nevymyslaj s pieskom atd...klasika-lignocel,nejaky ukryt,vlhkost teplota,nemusis vytvarat ziadne extra podmienky

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 9. Apríla 2009, 10:13

cafte...ja mam tiez tento druh...ale este prckov 2 zvlek....neviete mi povedat ako dlho to trva medzi 2a3zvlekom? mam ich uz cez tri mesiace a nic....su nazrate stale zalezena ...za odpovede diky

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Apríla 2009, 12:46

Pdmienky a potrava
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 9. Apríla 2009, 23:20

o stupínek nižší teplota než se jim zrovna zamlouvá a zdrží je to třebas rok než se znova svlečou :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 11. Apríla 2009, 00:24

no dobre ...aka je ta spravna teplota ...cital som ze aj 32 stupnov...tak neviem mam zhruba stale skoro ,,mimo noci,, tak 28 az 30 vlhkost si myslim tiez ....a zrat velmi uz nezeru lebo casto vyhadzujem potravu ani nedotknutu...tak celkovo si myslim ze podmienky maju dobre ...chcel som ale aj tak diky hoci ste ma velmi nepotesili :lol:

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 14. Apríla 2009, 21:27

cawte...uz je to v pohode...zatial sa zvliekol jeden tak cakam na dalsie zvleky ... aj trosku narastol myslel ze narastie viac ale trpezlivost ruze prinasa...

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 23. Júla 2009, 20:06

takže neviem asi nieje kotna ci co ja viem ani sa nezvlieka ja uz neviem co snou je skusim ju esteraz zparit ci co

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 23. Júla 2009, 21:24

feri napísal:takže neviem asi nieje kotna ci co ja viem ani sa nezvlieka ja uz neviem co snou je skusim ju esteraz zparit ci co
podla mna to strasne prehanas s tou straroslivostou a tuzbou hned mat mlade...trpezlivost ruze prinasa ...daj jej trosku cas a nestresuj ju v kuse a uvidis ze bude vsetko ok...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Júla 2009, 22:07

feri napísal:takže neviem asi nieje kotna ci co ja viem ani sa nezvlieka ja uz neviem co snou je skusim ju esteraz zparit ci co
ako mas riesene tera? moze to byt aj tym ze sa neciti vo svojej kozi hod sem foto tera
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď