Rozmnozovanie skorpionov

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Rozmnozovanie skorpionov

Príspevok od užívateľa adi » 15. Mája 2009, 22:38

Cawte. Rad by som tu zhrnul fakty o rozmnozovani skorpionov.

Podobne ako u pavukov ( bulby, embolus, epig. ryha, tib. haky, postoj pri pareni,... )

Mne tieto veci niesu jasne. Neviem o tom nic a rad by som. A toto je prijemnesia forma a aspon sa to v ucelenej forme dozvie viacej ludi.

Tak hor sa do pisania a zahrnte nas informaciami :-)

Ja zacnem obrazkom na rozoznanie pohlavia:

Obrázok
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 17. Mája 2009, 02:35

No ohladom rozmnozovania ale aj ostatnych zaujimavosti u skorpionov by ma zaujimalo tiez.Tak dufam ze sa tato tema rozbehne...zseobecne o skorpionoch je tu popisane malo .malo fotiek komentarov atd...mohlo by sa to zmenit

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 17. Mája 2009, 14:40

No,neviem presne ake fakty chcete pocut... :)

Cele to zacina tym ze samcek zacne "balit" samicku ,tz.ze okolo nej akoby tancuje -robi trhane pohyby dopredu-dozadu,niekedy aj do stran,tazko sa to opisuje,treba videt :) S trochou nadsazky mozme povedat ze je to analogicke k bubnovaniu u pavukov... Dasli krok je potom samotny svadobny tanec,ten uz vyzera neja takto

http://www.youtube.com/watch?v=0c8EP0YL ... re=related

V nom ide hlavne o to,aby samcek dostal samicku na nejaky tvrdsi,resp.stabilnejsi podklad kde moze vypustit semenny vacok-snad mozem pouzit aj vyraz "spermatofor" ...,ktory nasledne do seba samicka za pomoci samceka,ktory ju tam navedie "nasaje"... To je cele parenie...paril som len pralesne druhy ktore spolu dlhsiu dobu aj pred tym zili cize k ziadnej ujme nedoslo...tym to cele skonci,potom nalseduje porod-u kazdeho druhu to trva samozrejme rozne dlho,mladata sa rodia zive,mne sa vzdy stalo ze min,jedno padlo za obet rodicke...

Nic viac ma momentalne nenapada...pokial daco sa pytajte.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 13. Júla 2009, 14:06

Ako zistim ze skorpik zacina rodit? P.imperator Moja samicka je teraz vonku anejak divne sucha (neviem to inak nazvat) nohami moze to byz to alebo je to plany poplach?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 26. Júla 2009, 01:05

Sucha nohami co znamena :lol: ? Ak ale teda myslime na to iste,tak to neznamena nic.U mna si kratko ( v den porodu) pred porodom suchali telson o "chrbat",inac som nevidel ziadne ine zmeny v spravani,proste to len prislo :)


Napísať odpoveď