Tityus serrulatus

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
lussian
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 8. Októbra 2009, 12:02
Bydlisko: KE/Giraltovce
Tityus serrulatus

Príspevok od užívateľa lussian » 14. Apríla 2013, 11:58

Mate niekto nejaké skúsenosti z týmto škorpiónom?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Tityus serrulatus

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 14. Apríla 2013, 14:53

lussian napísal:Mate niekto nejaké skúsenosti z týmto škorpiónom?
Podľa mňa to bude podobne ako T.stigmurus Opýtaj sa Mareka Terna :-) https://www.facebook.com/marek.terno
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:
Re: Tityus serrulatus

Príspevok od užívateľa terno » 19. Apríla 2013, 23:19

Tityus serrulatus Lutz & Mello, 1922

stredne veľký druh pochádzajúci z Brazílie. Ich chov, ako u väčšiny zástupcov rodu Tityus, je pomerne bezproblémový. Tieto škorpióny sú spoločenské a je možné chovať ich aj vo väčšch skupinách. Jedná sa o parthenogenézny druh. Ja chovám v jednom teráriu viac rôzne starých jedincov úplne bez problémov. Bez problémov sa aj rozmnožujú. Teplota v teráriu 26-28 C (nočný pokles na 22-24 C), vlhkosť 70-85 %, podklad v teráriu lignocel + lesná hrabanka, väčšie množstvo kúskov kôry, pod ktorou sa radi skrývaju. Podla p. Kovařika patrí medzi 4 najjedovatejšie druhy škorpiónov. Voči jeho jedu je dokonca v Brazílii vyrábané sérum pod názvom Soro anti-Escorpionico. Otázne je či si svoju toxicitu zachovávajú aj jedince chované aj odchovávané v zajatí, nakoľko som mal referencie od pár zahraničných chovateľov, ktorý boli bodnutý týmto druhom škorpióna a podľa ich slov sa u nich žiadne vážnejšie komplikácie neobjavili.... Každopádne neoporúčam skúšať.....

Obrázok

s mláďatami
Obrázok
facebook: Marek Terno
Obrázok

lussian
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 8. Októbra 2009, 12:02
Bydlisko: KE/Giraltovce
Re: Tityus serrulatus

Príspevok od užívateľa lussian » 23. Mája 2013, 22:05

Diky za info :)


Napísať odpoveď