Pandinus imperator

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:
substrat

Príspevok od užívateľa Quizath » 19. Augusta 2007, 23:45

Aky ma byt spravny substrat, pre Imperatora :?: Ja som dal jednu tretinu cisto suchu raselinu, a dve tretiny lignocel rozpusteny vo vode. Niekde som vsak cital ze ten lignocel treba najprv vysusit a potom len zvlhcovat povrch.. tak neviem. Vlkost mam v terarku 80% a nejako ho ani netreba dovlhcovat. Vyska substratu je okolo 8 cm.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 20. Augusta 2007, 12:05

Ahoj,
Rašelina a lignocel má v podstate tie isté vlastnosti,pokial sú vlhké,pokial ti rašelina raz vyschne,tak to už nejde,alebo len velmi ťažko.Tento pomer však kludne môže byť.A s tým vysúšaním,podla mńa je zbytočné,obzvlášt imperatorom dávať suchý substrat a potom ho opäť vlhčiť.Ja ho vyžmýcham do takej miery,aby sa netvorili kaluže a tak ho tam dám.Jednu časť však vždy nechávam suchú.

Užívateľov profilový obrázok
Kenny4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 21:37
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kenny4 » 20. Augusta 2007, 15:55

Ako dlho sa doziva SAMEC a SAMICA ?
-=!_*RE5PECT*_!=-

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Augusta 2007, 08:53

Kenny4 napísal:Ako dlho sa doziva SAMEC a SAMICA ?
Zdar kenny4, poviem ti len orientálne, že samce okolo 7-10rokov a samice aj 20 rokov. Tak good luck pri chove. Nezabúdaj na vysokú vlhkosť a na misku s vodou týto škorpioni veľa pijú. Ukryt je tiež dôležitý, ale ak mu tam dáš umelé rastliny bude sa cítit ako doma. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 24. Augusta 2007, 09:32

Ahoj,
no to bolo vážne len orientačne :lol: .Samice sa dožívajú o dačo viac,ale neni to taký rozdiel ako u pavúkov.Zvyčajne sa dožívajú 5-7 rokov, vo výnimočných prípadoch viac.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 11:10

Hi, kto mi pomôže identifikovať pohlavie môjho škorpiona? Dá sa to podľa klepiet či treba podľa hrebienkov? Tuším so mto tu niekde na fore videl, ale čo by ste podľa obrázka, samica, alebo samec?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 6. Septembra 2007, 12:42

Nie,takto sa to nedá,pri cavimanusoch môžu byť smerodatný aj tvar klepiet,aj keď sa radšej vždy pozrem aj na doštičku.Pri imperatoroch to však ide len podla pohlavnej doštičky.Sú to síce najčastejšie chované,ale aj jedni z najťažšie určitelných druhoch.

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 13. Novembra 2007, 17:47

cafko, jaka je cena takoveho skorpika?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 13. Novembra 2007, 20:37

Hi,
no,optimálna cena momentálne je okolo 100-150 sk za prvy zvlek a cena adultov by sa mala pohybovať v rozmedzí okolo 5OO sk plus/minus ,ale samozrejme to záleži hlavne na predavajúcom,neber to ako fixnú cenu.

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 13. Novembra 2007, 21:45

Na ifaune.sk som videl inzerát kde bola cena za 1. zv 200 sk.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Novembra 2007, 18:32

Nikto nikomu nič nezakazuje a predajca si môže dať cenu aj 1000 Sk za kus,otazne je či sa mu to potom oplatí...

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 14. Novembra 2007, 18:42

diky.. uvazuju o koupeni bud tohoto scorpika a nebo nejake uzovky.. budu jeste uvazovat ale naklanim se ke skorpikovi.. este si proectu neco o jeho chovu a rozmyslim se.. zatim hoja a diky :)
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Hanka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22. Novembra 2007, 23:01
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hanka » 22. Novembra 2007, 23:09

ahoj, chcem sa spytat na chov imperatorov, mam doma styroch malych, kym ich krmil brat, bolo dobre, su taki tlstucki, no teraz mi uz vyse dvoch tyzdnov nezrali ani ked ich skusam krmit pomocou pinzety, a zacinam sa bat... :oops: kedy sa mozem skutocne zacat bat? :?: prosim odpovedajte na hani_baby@azet.sk, diki, pa

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 22. Novembra 2007, 23:48

Ahoj,odpoviem ti tu...
Pokial su ešte malí a budeš im nasilu daco nukat,aby si to zobrali priamo z pinzety, tak si to na 99% nezoberu.Skús im na noc hodiť primerane velkych cvrckov,alebo im daj nejaku mrtvu(lepsie polomrtvu :) potravu,napr. mucneho cerva trochu stlac za hlavickou pinzetou(aby sa nemohol zahrabavat a moc hybat) a na druhy den to skontroluj.Dva týžde sice nie je úplne najhoršie čo može byť,ale u takto malých je dobre začať s tým dačo robiť :)

Užívateľov profilový obrázok
Hanka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22. Novembra 2007, 23:01
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hanka » 24. Novembra 2007, 00:31

joj dakujem za odpoved, za noc zmizli dvaja cvrckovia, ale ono to celkovo nieje esteticke ked su tlstucki, nemyslis?

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 7. Decembra 2007, 00:40

Nazdar.. moji P. Imperator (3ks) su dost tichej povahy, vecsinu casu su zalezli v nore ktoru si vyhrabali. Von vobec nevychadzaju ani v noci, maximalne stoja u vchodu a cakaju na nejaku obet. Je to normalne? Aj ked im menim substrat su bojazlivy ako neviem co, cvrckou sa normalne boja... proste som cakal trosku agrasivity, lov .. a oni vobec nic... pozerat sa mozem akurat tak na cvrckou ktorych chovam, tie su pravi opak, vzdy su hore vsade lezu, vsetko skusaju a hned overuju.. fakt niekedy ich sledujem dos dlho a je to pekne, pritom to je len potrava...

Užívateľov profilový obrázok
Shadow212
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19. Júna 2007, 17:07

Príspevok od užívateľa Shadow212 » 7. Decembra 2007, 00:59

myslim ze to je normalne,ja mam sice druh H.spinifer a ty tiez su stale zalezeny a potravu im musim nahnat do ukrytu co je dost problematicke niekedy,lebo su tam dvaja v jednej nore takze neviem ci sa dostane aj na toho v zadu,ale jeden ten odvaznejsi vacsinou vychadza vecer.

Užívateľov profilový obrázok
mimo.lsd
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21. Júna 2007, 10:54
Bydlisko: Nové Zámky
odchov

Príspevok od užívateľa mimo.lsd » 5. Februára 2008, 23:21

vidim ze mate skusenosti s odchovom neviete prosim poradit? 31.12.08 sa mi narodili maly imeperatori dokopy ich bolo 9 no postupne vserci umreli :cry: aj ked boli vzrastom dost velky takmer ako 2zv., zatial je to moja prva skusenost s odchovom tak nechapem preco mohli umriet.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 6. Februára 2008, 01:28

To sa takto nablint vobec nedá povedať,ale určite nie len tak pre nič za nič.Pri takto malých jedincoch je velmi dôležité udržiavať dostatočnú vlhkosť a dávať pravidelne žrať,vyžaduje si to takmer každodennú starostlivosť.Skús popísať podmienky,v akých si ich choval,a možno prídeme na chybu.Nehnevaj sa,ale je to pravdepodobne tvojou vinou.V každom vrhu sa nájdu slabšie jedince,ale aby komplet celý vykapal len v 2 zvleku,to už je trochu husté :?

Jean-Jacques
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 3. Decembra 2007, 16:43
Bydlisko: ČR

Príspevok od užívateľa Jean-Jacques » 6. Februára 2008, 10:39

Řekl bych je, že to bude na 90% nedostatčnou teplotou, večer v zimě, kdy se netopí, klesá teplota pod 20 stupňů, a to je pro tak malé štíry osudové. Pokud chceš štíry odchovávat měl by sis o tom něco přečíst. Mimochodem, nevim, jak by se na tohle dívali nějací ochránci zvířat.

Užívateľov profilový obrázok
mimo.lsd
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21. Júna 2007, 10:54
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa mimo.lsd » 6. Februára 2008, 15:43

Dudo napísal:To sa takto nablint vobec nedá povedať,ale určite nie len tak pre nič za nič.Pri takto malých jedincoch je velmi dôležité udržiavať dostatočnú vlhkosť a dávať pravidelne žrať,vyžaduje si to takmer každodennú starostlivosť.Skús popísať podmienky,v akých si ich choval,a možno prídeme na chybu.Nehnevaj sa,ale je to pravdepodobne tvojou vinou.V každom vrhu sa nájdu slabšie jedince,ale aby komplet celý vykapal len v 2 zvleku,to už je trochu husté :?
v terariach mali teplotu cca 28 no je pravda ze na noc sa znizovala kedze som im vykuroval len cez den a vlhkost 60%, to som si myslel aj ja ze to bude moja vina, oni boli este len v stadiu nimfi, o druhom zleku som pisal ze najsilnejsie jedince boli takmer ako druhy zvlek co mam doma a tym sa dari dobre...posledny narodeny (slabsi jedinci) sa jej neudrzali na chrbte a umreli a ty silnejsi az ked jej zliezli z chrbta.ked som potom dal dokopy samicu a samca zas sa zacali parit tak by som sa v dalsom vrhu rad vyhol tej istej chybe uz mam v terariach aj digitalne merace teploty a vlhkosti tak to budem mat trochu lahsie sledovat...

Užívateľov profilový obrázok
mimo.lsd
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21. Júna 2007, 10:54
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa mimo.lsd » 6. Februára 2008, 15:50

Jean-Jacques napísal:Řekl bych je, že to bude na 90% nedostatčnou teplotou, večer v zimě, kdy se netopí, klesá teplota pod 20 stupňů, a to je pro tak malé štíry osudové. Pokud chceš štíry odchovávat měl by sis o tom něco přečíst. Mimochodem, nevim, jak by se na tohle dívali nějací ochránci zvířat.
co to o tom mam precitane a nieje toho malo,,,ochranci zvierat by sa mali zamisliet nad svojou pracou ved nemyslis ze je lepsie odchovat ich doma ako ich nosit adult z prirody(aj ked mne to na prvy krat nevyslo)...

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 6. Februára 2008, 17:00

mimo.lsd napísal:
Dudo napísal:To sa takto nablint vobec nedá povedať,ale určite nie len tak pre nič za nič.Pri takto malých jedincoch je velmi dôležité udržiavať dostatočnú vlhkosť a dávať pravidelne žrať,vyžaduje si to takmer každodennú starostlivosť.Skús popísať podmienky,v akých si ich choval,a možno prídeme na chybu.Nehnevaj sa,ale je to pravdepodobne tvojou vinou.V každom vrhu sa nájdu slabšie jedince,ale aby komplet celý vykapal len v 2 zvleku,to už je trochu husté :?
v terariach mali teplotu cca 28 no je pravda ze na noc sa znizovala kedze som im vykuroval len cez den a vlhkost 60%, to som si myslel aj ja ze to bude moja vina, oni boli este len v stadiu nimfi, o druhom zleku som pisal ze najsilnejsie jedince boli takmer ako druhy zvlek co mam doma a tym sa dari dobre...posledny narodeny (slabsi jedinci) sa jej neudrzali na chrbte a umreli a ty silnejsi az ked jej zliezli z chrbta.ked som potom dal dokopy samicu a samca zas sa zacali parit tak by som sa v dalsom vrhu rad vyhol tej istej chybe uz mam v terariach aj digitalne merace teploty a vlhkosti tak to budem mat trochu lahsie sledovat...
Pokial jej už zliezli z chrbta,museli byť zvlečení.Totižto aj mne sa už raz stalo,že sa malí škorpíci narodili predčasne,ale to ich samička hneď požrala.Inač vlhkosť by potrebovali ešte vyššiu.

Užívateľov profilový obrázok
mimo.lsd
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21. Júna 2007, 10:54
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa mimo.lsd » 6. Februára 2008, 17:16

aka vlhkost by bola asi nejlepsia???,,,oni skor meskali ja co som sa docital tak sa mali narodit priblizne po 3mesiacoch a oni sa narodili az skoro po 5mesiacoch

Užívateľov profilový obrázok
Shadow212
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19. Júna 2007, 17:07

Príspevok od užívateľa Shadow212 » 6. Februára 2008, 19:56

pokial viem tak to moze trvat 560 dni ale niesom si isty


Napísať odpoveď