Babycurus jacksoni (Pocock, 1890)

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:
Babycurus jacksoni (Pocock, 1890)

Príspevok od užívateľa terno » 24. Augusta 2007, 09:00

tento africky skorpion sa ku mne dostal len nedavno i ked na Slovensku sa v chovoch objavil uz davnejsie. Chvam ich vo vlchkom prostredi pri teplote 26-28 stupnov. Patria k mensim skorpionom so zaujimavym sfarbenim. Prekvapili ma svojou rychlostou na ktoru som nebol pri skorpionoch zvyknuty. Odniesol si to ukazovak mojej ruky do ktoreho ma bodol. Nastastie nepatry k toxicky vyznamnym druhom. :) Priznaky podobne ako pri pichnuti osy. Samice ktore som doniesol boli prakticky vsetky odparene z prirody a za 1- 2 mesiace mi porodili male larvy.

samica s larvami na chrbte
Obrázok

ina samica
Obrázok
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 25. Augusta 2007, 21:04

je to krásny druh, bude niečo z tých mladých na predaj? lebo mal by som záujem , alebo na výmenu poslal som ti ss :wink:
Ps: cavte som tu nový :wink:

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Septembra 2007, 11:30

rad by som vas upozornil na jednu vec, ktora sa mi podarila zistit ohladne tohto druhu. Tento rok sa doviezlo na Slovensko z Tanzanie vela skorpionov u nas sa ponukanych pod nazvom b.jacksoni. V 80% ide skutocne o tento druh ale je medzi nimi pomiesany aj iny druh a to Ondonturus dentatus. Velkostou a scharbenim sa velmi podoba na b.jacsoni, preto si to dovozca zrejme nevsimol. Navyse obidva druhy pochadzaju z Tanzanie prakticky z rovnakych lokalit. B. jacksoni lahko rozoznat podla ciernych koncov klepiet, ktore su u o.dentatus neni tak tmavo sfarbene. Su tam aj ine rozdieli .... vid foto. Takze kto ste si kupili tento druh hravo do urcovania..... :)

B.jacksoni:
Obrázok

O.dentatus:
Obrázok

foto zdroj: http://perso.orange.fr/eycb/scorpions/index.htm
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 2. Apríla 2008, 12:35

Babycurus jacksoni cca 2 zvl od terna :)
Obrázok
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 22. Decembra 2008, 18:42

ako velky je tento skorpion v dospelosti? a moze byt chovany aj sam.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Decembra 2008, 20:24

AAA napísal:ako velky je tento skorpion v dospelosti? a moze byt chovany aj sam.
Prečo by nemohol byť chovaný sám ? Máš google tak si nájdi veľkosť zvieraťa....

tuto to máš keď si tak lenivý....
http://pagesperso-orange.fr/eycb/scorpi ... cksoni.htm
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 17. Augusta 2009, 12:58

zdravim
Je tento skorpion vhodny pre zaciatocnika? cital som ze ma silnejsi jed ale nie ako Androctonusi... Mate skusenost s chovanim v skupinkach? dakujem

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 17. Augusta 2009, 13:04

no neviem kde si to čítal , aj terno tu tuším písal o bodnutí, a vhodný podľa mňa je :) je to veľmi pekný druh mal som aj formu red , aj ked neviem o čo sa vlastne jednalo :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 17. Augusta 2009, 13:11

cital som to tu http://www.stir-info.ic.cz/... ano mas pravdu ze terno pisal o bodnuti len zase som cital aj o niekom koho bodol Androctonus a nic sa mu nestalo... pokial viem tak skorpiony maju dva druhy jedu, ci sa myslim? ale tak fajn dam na teba len este porozmyslam ci zadovazim skupinku alebo len jedneho... budu to 2zvl jedince

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 17. Augusta 2009, 13:15

falus napísal:cital som to tu http://www.stir-info.ic.cz/... ano mas pravdu ze terno pisal o bodnuti len zase som cital aj o niekom koho bodol Androctonus a nic sa mu nestalo... pokial viem tak skorpiony maju dva druhy jedu, ci sa myslim? ale tak fajn dam na teba len este porozmyslam ci zadovazim skupinku alebo len jedneho... budu to 2zvl jedince
no dobre , ale tak s tým androctonus by som to vážne nebral , podľa mňa ak sa to stalo tak mal fakt také štastie že si nevie predstaviť, porovnávať tieto dva druhy je ako porovnávať mačku a psa:D sry za príklad ale nič iné mi nenapadlo :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Augusta 2009, 13:38

Pripojim sa ...

Fakt pekny skorpik ... :-)

A ten Androctonus bodol mojho kamarata - mal stastie, lebo to bolo vyhrazne bodnutie. Jemu sa tak dlho tvori jed, ze nim neplytva najskor sa snazi zastrasit , aj tzv. suchym bodnutim.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 20. Augusta 2009, 12:01

Mam este jednu otazku odporucujete mi dat jedince uz v 2zv k sebe alebo mam pockat kym nebudu adult?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 20. Augusta 2009, 19:27

Citovane zo stranky o par riadkov vyssie "Young Babycurus jacksoni can cohabit without problem if they have enough hiding places at their disposal and if they are sufficiently fed, this until quite advanced instars (4-5th instar). Some cases of cannibalism were noted during lacks of food.

We have not tried to make cohabit the adults yet, and no data regarding the sociability of the adults has been found in the literature for the moment."

Takze by to mohol byt problem skor potom,aj ked http://www.ub.ntnu.no/scorpion-files/b_ ... i_info.pdf tu zase hovoria viacmenej presne opak :-) ,chovat ich nechovam,takze neviem... Vyskusaj ale davaj na ne zo zaciatku pozor...

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 30. Septembra 2009, 20:08

Nakoniec som sa rozhodol pre jeden kus, zvlek neviem... tak foto:
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 18. Októbra 2009, 17:41

zdravim moj B.jacksoni bol daky tyzden-dva zalezeny v ukryte (kusok kvetinaca) do ktoreho si uplne zakopal (teda zakopala) vchod... dnes som nadvihol ukryt a uvidel som toto... vobec som to necakal... mam ju nechat v klude?
Obrázok

Funi
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13. Októbra 2009, 21:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Funi » 18. Októbra 2009, 20:02

ano nech ji v klidu, co nejmene ji vyrusuj oni se sami oddeli od matky pak je jen pochytej... hlavne ji krm
:)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Októbra 2009, 20:05

gratulujem jen ju nechaj v klude... no vidis nakoniec si si kupil kinderko :P
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 18. Októbra 2009, 20:24

no dva krat som jej to nadvihol aby som to mohol odfotit ale trochu som jej posunul ten ukryt tak vidim na nu aj zboku bez toho aby som ju rusil... no uz som jej hodil pred ukryt cerva

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 31. Októbra 2009, 23:38

zdravím :) no tak začiatkom týždna potešila samica aj mňa :) mladé sú krásne :) potom prihodím foto :)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 5. Januára 2010, 19:29

Chcel by som napisat moje skusenosti so skupinovym chovom Babycurus jacksoni...29.10.2009 som vytvoril dve skupinky... 3 a 7 kusov... zo skupinky 7kusov bol jeden pred par tyzdnami zozraty, 6 kusov som rozdelil a vymenil za pavuky... dnes som v skatulke kde mam skupinku 3kusov nasiel po jednom z nich iba zvlek a zbytky ... dalsich dvoch som rozdelil a idem chovat oddelene... fungovali niekomu Babycurusi spolu dlhsie? mate niekto skusenosti?

Begin
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 28. Decembra 2009, 14:56

Príspevok od užívateľa Begin » 26. Januára 2010, 17:09

zdravím zaobstaral som si jedneho je 1. zv mam ho zatial v 30x 30x 30 terarku ale idem ho asi dat do nejakej mensiej nádoby bolo by mu tam lepsie nie? lebo takto sa tam strati a tazko najde potravu.. tak sa pytam bolo by to lepsie podla vas? som len zaciatocnik mal som len imperatora ktoreho som kupil ako 5-6 zvlekoveho takze s takymto krpcom nemam este skusenosti :) mimochodom mam k dispozicii kostnych cervov mozem ho snimi krmit?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Januára 2010, 17:33

Begin napísal:zdravím zaobstaral som si jedneho je 1. zv mam ho zatial v 30x 30x 30 terarku ale idem ho asi dat do nejakej mensiej nádoby bolo by mu tam lepsie nie? lebo takto sa tam strati a tazko najde potravu.. tak sa pytam bolo by to lepsie podla vas? som len zaciatocnik mal som len imperatora ktoreho som kupil ako 5-6 zvlekoveho takze s takymto krpcom nemam este skusenosti :) mimochodom mam k dispozicii kostnych cervov mozem ho snimi krmit?

Nazdar, jasne preloz ho do mensej nadoby, nejaka umelohmotna miska, tvarov a velkosti je vela... V terariu ho urcite nenechavaj, urcite bude mat problemy s lovom tak ako pises, a tiez podmienky neudrzis tak dobre ako v malej nadobke (pre male jedince). Nato ze si zaciatocnik, neviem ci si si dobre vybral....Mlade skorpiony pri zlych podmienkach hynu ani sa nenazdas. Lepsi typ by bol Heterometrus, alebo Scorpio maurus ci Hadogenes paucidens...Ak su tie cervy primerane velkosti skorpika tak ich zvladne....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Januára 2010, 19:02

jasne ako povedal razor daj ho do mensieho
ked si zacal s malym nech ale nesprav tu istu chybu ako ja a do napajacky mu daj vatu aby sa neutopil
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Begin
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 28. Decembra 2009, 14:56

Príspevok od užívateľa Begin » 26. Januára 2010, 19:03

Tak ja som si precital vela o tomto druhu a vsade som nasiel ze nieje toxicky jedovaty.. a ked uz tak tak ja som dost opatrny ;) a krpca som chcel ja a ano cervy su primeranej velkosti :)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 22. Februára 2010, 10:26

Stalo sa vam ze vam samica porodila 2krat? teraz pozeram do ukrytu a zhruba po 3mesiacoch na chrbte dalsie L2... neparil som ju...


Napísať odpoveď