Androctonus amourexi

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Androctonus amourexi

Príspevok od užívateľa adi » 14. Októbra 2007, 11:52

nejake vase skusenosti, gryfi v chove ??

je to naozaj supis skorpion , aj ked dosti jedovaty, ja som si zaobstaral iba takeho drobca , je to moj prvy skorpik,

tak by som rad vedel podmienky chovu , aka vlhkost a tak .... nejake specifika.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 14. Októbra 2007, 14:24

Ahoj,
pokial to je tvoj prvý škorpión,tak si začal dosť divoko.Celý rod Androctonus je nebezpečný,niektoré zdroje uvádzali,že A.amourexi je ešte nebezpečnejší ako A.Australis,takže dávaj bacha.Tiež nepovažujem za správne kúpiť si ho a potom sa pýtať na podmienky,ale budiž :? Podmienky ako v severnej Afrike ,vlhkosť úplne minimálna, teplota vysoká,cez deň kludne 30 stupnov,ja na noc výhrev vypínam.Moj sa rád zakopáva a schováva pod rozne šutre.A keď bude vačší,hlavne dobre zabezpečené tera.

lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 14. Októbra 2007, 15:18

hehe´fakt si lepsie zacat nemohol :D ...ale bacha lebo pri dobrych podmienkach mas za 1,5 roka adulta a to uz je ina kava ako taky prcek :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Októbra 2007, 19:04

chlapi ... nic ine som necakal ....., ale v pohode ....,

inak ja som sa nepytal priamo na podmienky ...., aj ked tu nie je este o nom v celku nic ... takze podme pisat ,

je mi jasne ze afrikan bude mat suchop a teplo ... tolo si viem domysliet

len ma napr . zaujima ci nema nejake svoje specifika ako napr u vtackara H. lividum hladovky a pod.

moj maly ma sice trosicku vlhkejsie ale to sa napravy ...

a preco tohto ?? - lebo zboznujem tie veci a pokladam sa za rozumneho a zdraveho cloveka aby som to mohol chovat ..... a niecim sa zacat musiii :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 14. Októbra 2007, 20:37

Ahoj

Ano niecim zacat musis ale nie prave Androctonusom, ani Tityus, Centruroides, Leiurus, Hottentotta. To je take keby si kupil prveho hada Naju. Si prilis lahkomyselny a nezodpovedny ked sa takto rozmyslas ako pises. A nebud urazeny lebo ozaj je blbost kupit taketo zviera. Su to najnebezpecnejsie skorpiony a ked nemas ziadne skusenosti ani nevies, ze coho su schopne.

Aby ti spravne rastol teplota piesku mala by mat min 30stupnov. A Lahko padaju trochu vyssia vlhkost a plesen uz ich zobere.

+ nauc sa uz normalne pisat...
Naposledy upravil/-a brachy v 15. Októbra 2007, 22:56, upravené celkom 1 krát.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Októbra 2007, 21:03

brachy napísal:

nauc sa uz normalne pisat...

To mam asi take riadkovanie nastavene, Preto mi to roztahuje.
Neurazam sa , nic ine som necakal, ale mohol som byt aj na druhej strane aj ticho, proste to mi zili netrha.
Nieco uz mam nastudovane a poznam ludi co zacinali chovat tiez z opacne udavaneho smeru.

To je jedno , ja som Chcel radu a nie kazanie ..., tak diki ....


PS: uz je to lepsie s tym pisani ??? si nejaky slovencinar ? :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 14. Októbra 2007, 22:06

Ahoj

Nie som slovencinar. Ani som nevedel, ze aj bodkovanie sa da nastavit :).
Napr. kto zacal druhou stranou? Ma aj nejake ''meno'', alebo len sa mu pacil ten druh tak si ho kupil a ani nevede ze co je zac...
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Októbra 2007, 09:07

brachy napísal:Ahoj

Nie som slovencinar. Ani som nevedel, ze aj bodkovanie sa da nastavit :).
Napr. kto zacal druhou stranou? Ma aj nejake ''meno'', alebo len sa mu pacil ten druh tak si ho kupil a ani nevede ze co je zac...
aaaa ... bodkovanie ... co uz , to ja tak pisem , snazim sa obmedzit ale ide to samo ,

No jo , citujes ma , ale to bolo v inej teme ak sa nemylim , ale nechajme toto natahovanie.
Tento druh je urcite jeden z najkrajsich , a uz mam skusenosti s nevypocitatelnymi a jedovatymi druhmy pavukov (jasne skorpik je skorpik). Sice sa nemozem s tebou porovnavat Brachy ale zas nesud podla toho co len napisem , ja ta beriem ako skuseneho chovatela ale ako cloveka ta nesudim , lebo ta osobne nepoznam , mozno niekedy na nejakej burze ak sa mi podari dostat ku vam do Nitry a pod. Potom mozeme poriesit aj tuto stranku niekde na pive ....,
Nemam strach z tohto druhu skor brutalny respekt. Tak v skratke.
Postupne si
:wink:

Budem vas informovat o mojom zdravi :P
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 15. Októbra 2007, 17:24

adi napísal:
Tento druh je urcite jeden z najkrajsich , a uz mam skusenosti s nevypocitatelnymi a jedovatymi druhmy pavukov (jasne skorpik je skorpik).
Áno,ale ako je nám známe,žiadny pavúk z čelade Theraphosidae nezabil zdravého človeka,zato Androctonusky ich už na svedomí pár majú :wink: Na začiatok to je proste moc,myslieť si môžeš čo chceš,ale je to tak. Každopádne je to tvoja vec,ale aby na to nedoplatil nikto druhý,a neber to,že pochybujem o tvojich chovatelských schopnostiach

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Októbra 2007, 21:10

v pohode ....,

ja som chcel len radu ..... a neberte to ze sa chvalim alebo nieco .....

lebo viem ze vsetky tvory maju svoje specifika chovu .... no ale tento asi nie , pac som sa nic nedozvedel ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 15. Októbra 2007, 21:20

vlhkost cca 35% teplota okolo 30 stupnov no a napajacku im davam raz do tyzdna potom ju vyberem,skorpa uvidis len v noci su dost haklivy na svetlo aspon podla mojich skusenosti

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Októbra 2007, 21:32

diki ... to som chcel pocut .....,

haklivy na svetlo ...., supis ... uz som o nieco mudrejsi ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 5. Decembra 2007, 16:55

aky su androctonusy rychle? je ich rychlost porovnatelna s rychlostou pavuka? alebo ich nebezpecnost spociva vo "fat tail" ? polopate: chcel by som vediet ci ked mu budem sprtat v terarku v jednom kute a on sa v druhom kute rozhodne ma bodnut ci stihnem uhnut :?:

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 5. Decembra 2007, 17:49

Tak na dnešný deň je tvoja otázka silná káva! :evil: V prvom rade si uvedom, že takouto hlúpou otázkou môžeš neznalých uistiť alebo im nepriamo poskytnúť odvahu bez strachu manipulovať s rukou v teráriu, kde máš tieto smrteľne jedovaté škorpióny.Sú prekvapivo rýchle.nedá sa to porovnávať s pavúkmi to ako keby si porovnával psa a mačku.

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 5. Decembra 2007, 17:56

caresheet napísal:Tak na dnešný deň je tvoja otázka silná káva! :evil: V prvom rade si uvedom, že takouto hlúpou otázkou môžeš neznalých uistiť alebo im nepriamo poskytnúť odvahu bez strachu manipulovať s rukou v teráriu, kde máš tieto smrteľne jedovaté škorpióny.Sú prekvapivo rýchle.nedá sa to porovnávať s pavúkmi to ako keby si porovnával psa a mačku.
rad by som vedel ako mozem otazkou niekoho zniestit, zniestiti sa podla mna da len odpovedou, len sa pytam zaujima ma to, nechovam ich ani nechcem len ma to zaujimalo, mam heterometrus a toho som este nikdy rychlo sa pohybovat nevidel, ked porovnavam rychlost tak mozem porovnavat pavuka macku psa alebo latimeriu divnu - staci ak sa to pohybuje a caresheet ak si mal dnes zly sex ja za to nemozem tak sa nerozculuj :evil:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Decembra 2007, 19:21

frcatko napísal:aky su androctonusy rychle? je ich rychlost porovnatelna s rychlostou pavuka? alebo ich nebezpecnost spociva vo "fat tail" ? polopate: chcel by som vediet ci ked mu budem sprtat v terarku v jednom kute a on sa v druhom kute rozhodne ma bodnut ci stihnem uhnut :?:
Sú hovadsky rýchle :!: A ked raz zmeniš nazor,tak vyskúšaj a daj vedieť :wink: Ja v terárku "pre istotu" robim len s pinzetou,ale sa mi nestalo,že by proste zautočil,radšej sa zdekuju,alebo to proste ignoruju.To máš ako všetky ostatné zvieratá,pokial nemusia,tak neutočia.V tom sa ževraj líšia od ludi :)

lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 5. Decembra 2007, 19:35

:) na babranie sa v terarko by si mal zabudnut , iba ak s pinzetou a nie takou akou si vytrhavas chlpy v nose :wink:
a myslim ze keby sa rozbehol tak to v poho mozes schytat , takze este s nimi pockaj nechem aby sme mali o jedneho chovatela menej :)

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 5. Decembra 2007, 19:49

nejakeho pustneho by som v buducnosti chcel, ale urcite nie androctonus ani leiurus, to by bola velka nezodpovednost pokial so mnou byvaju aj ini, myslim ze su aj miernejsie a menej jedovate druhy :) na tu rychlost som sa pytal lebo som nenasiel nikde video, tak ma to zaujimalo ze ake su rychle

lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 5. Decembra 2007, 20:00

malojedovateho a pustneho skorpa u nas v predaji asi nenajdes
iba ked scorpio maurus

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 5. Decembra 2007, 20:01

lopo napísal:malojedovateho a pustneho skorpa u nas v predaji asi nenajdes
iba ked scorpio maurus
ja ani nic nehladam a nekupujem ale napriklad taky rod buthacus u nas dostat a nie je natolko jedovaty

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 5. Decembra 2007, 20:18

Nemal som dnes sex :) Buthacus je ale zato riadne agresivny to leiurus je oproti nemu maznáčik :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 5. Decembra 2007, 20:24

pri dodrziavani vsetkych bezpecnostnych zasad a minimalnych zasahoch do teraria je pravdepodobnost bodnutia minimalna nie? este tolko som chcel - ked pouzivate bezpecnostne rukavice sa moze stat ako pri pavukoch ze vam vybehnu na ruku a budnu niekde kam rukavice nesiahaju?

Je tu jeden rozdiel,ze skorpik sa ti narozdiel od pavuka naprilepí na sklo a tym padom by sa mu zrejme aj horšie vyliezlo na ruku :) .Ešte som sa nestretol s pripadom,ze by niekomu vyliezol na ruku,skor sa snaží bodnuť alebo seknut klepetom :)
Naposledy upravil/-a frcatko v 5. Decembra 2007, 20:25, upravené celkom 1 krát.

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 5. Decembra 2007, 20:25

frcatko napísal:
caresheet napísal:Tak na dnešný deň je tvoja otázka silná káva! :evil: V prvom rade si uvedom, že takouto hlúpou otázkou môžeš neznalých uistiť alebo im nepriamo poskytnúť odvahu bez strachu manipulovať s rukou v teráriu, kde máš tieto smrteľne jedovaté škorpióny.Sú prekvapivo rýchle.nedá sa to porovnávať s pavúkmi to ako keby si porovnával psa a mačku.
rad by som vedel ako mozem otazkou niekoho zniestit, zniestiti sa podla mna da len odpovedou, len sa pytam zaujima ma to, nechovam ich ani nechcem len ma to zaujimalo, mam heterometrus a toho som este nikdy rychlo sa pohybovat nevidel, ked porovnavam rychlost tak mozem porovnavat pavuka macku psa alebo latimeriu divnu - staci ak sa to pohybuje a caresheet ak si mal dnes zly sex ja za to nemozem tak sa nerozculuj :evil:
No otázkou sa dá zneistiť napríklad takto: Niekto ma svoju teóriu a ty mu ju vyvrátiš jednou otázkou tým pádom ho zneistíš v jeho myšlienkach a názoroch.
No neviem ale podľa mňa sa to nedá porovnávať ako beží pes, mačka a pavúk už len z toho dôvodu, že každý pes každá mačka každý pavúk vyvíja inú rýchlosť,ale na to nie som odborník :roll:

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 5. Decembra 2007, 20:27

frcatko napísal:pri dodrziavani vsetkych bezpecnostnych zasad a minimalnych zasahoch do teraria je pravdepodobnost bodnutia minimalna nie? este tolko som chcel - ked pouzivate bezpecnostne rukavice sa moze stat ako pri pavukoch ze vam vybehnu na ruku a budnu niekde kam rukavice nesiahaju?
ano pravdepodobnost pri spravnom a bezpecnom zaobchadzani je minimalna ale nikdy nevies.Ale prosim ta co si zahradnik alebo chovatel ? :D

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 5. Decembra 2007, 20:35

caresheet napísal:
frcatko napísal:
caresheet napísal:Tak na dnešný deň je tvoja otázka silná káva! :evil: V prvom rade si uvedom, že takouto hlúpou otázkou môžeš neznalých uistiť alebo im nepriamo poskytnúť odvahu bez strachu manipulovať s rukou v teráriu, kde máš tieto smrteľne jedovaté škorpióny.Sú prekvapivo rýchle.nedá sa to porovnávať s pavúkmi to ako keby si porovnával psa a mačku.
rad by som vedel ako mozem otazkou niekoho zniestit, zniestiti sa podla mna da len odpovedou, len sa pytam zaujima ma to, nechovam ich ani nechcem len ma to zaujimalo, mam heterometrus a toho som este nikdy rychlo sa pohybovat nevidel, ked porovnavam rychlost tak mozem porovnavat pavuka macku psa alebo latimeriu divnu - staci ak sa to pohybuje a caresheet ak si mal dnes zly sex ja za to nemozem tak sa nerozculuj :evil:
No otázkou sa dá zneistiť napríklad takto: Niekto ma svoju teóriu a ty mu ju vyvrátiš jednou otázkou tým pádom ho zneistíš v jeho myšlienkach a názoroch.
No neviem ale podľa mňa sa to nedá porovnávať ako beží pes, mačka a pavúk už len z toho dôvodu, že každý pes každá mačka každý pavúk vyvíja inú rýchlosť,ale na to nie som odborník :roll:
vzhladom na to ze rovnako ako pavuky aj skorpiony su pavukovce a maju 8 noh na ktorych behaju a su priblizne rovnakeho vzrastu som deduktivne predpokladal ze by sa mohli pohybovat rovnako rychlo, preto som to chcel vediet na porovnanie
caresheet napísal:ano pravdepodobnost pri spravnom a bezpecnom zaobchadzani je minimalna ale nikdy nevies.Ale prosim ta co si zahradnik alebo chovatel ?
som frcatko ked uz sa pytas a takym vznesenym pomenovanim ako chovatel by som sa neohanal, som aj zahradnik mimochodm - zahradnicek starkl :lol: pytam sa na take veci ktore som nikde nevycital


Napísať odpoveď