Leiurus quinquestriatus - Choroba urgentne !!

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:
Leiurus quinquestriatus - Choroba urgentne !!

Príspevok od užívateľa Quizath » 19. Januára 2008, 19:23

Nazdar, mam cez dva mesiace leiurus quin. posledny tyzden bol stale v ukrite (predtym chodil von kazdy den a bol aktivny vyzeral OK) dnes po tyzdni vysiel a na moje nenormalne zdesenie ma nohy ako po omrznuti alebo co. Su cierne a konce su odumrete/odpadnute (nie vsetky nohy, predne su postihnute viac). Co to moze byt ako mu ma pomoct ???

Moje domnienky:

-je na policke prave nad radiatorom=vykurovanie zospodu mohol sa prehriat?.. no neviem ma 5-6cm substratu a rad sa prehrabaval az na dno, na povrchu je kamen a koren keby mu bolo horuco vysiel by nan, teplota je merana termohydrografom kalibrovanym SNAS, stal 10k a urcite je presny, cez den ma teplotu okolo 32-35C v noci 22-24C.

-substrat je pustny piesok + v jednom rohu mam klasicky 2-3mm piesok ale tam nezvykol hrabat, hrabal sa iba v tom pustnom, ten je dost jemny, mohol piesok sposobit take problemi ?

-napajacku ma v rohu a sem tam sa z nej nieco vyleje do piesku...mohlo sa stat ze to nejak pretieklo k nemu do ukrytu a mal nohy vlhke? Preco nezmenil ukryt ale ostal tam stat ?

Ak mi viete pomoct, tak piste rychle v pondelok letim do nemecka min. na tyzden takze casu na zachranu je malo ! Dik.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 19. Januára 2008, 19:48

Tak prave citam ze je to pravdepodobne mikoza a ze je to zvacsa smrtelne, sposubuju to nejake spory ci bakterie ci co preto sa odporuca piesok vypiect min 60 min. na 200C v rure. **** to bude asi ten problem, piesok som nevypiekol aj ked to robim vzdy pri raseline a lignoceli sakra.. ak mate nejake info ako ho zachranit piste...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 19. Januára 2008, 21:00

Cav

ja som nevypiekol piesok a u mna sa neobjavila mikoza. Ked si rosil tak kvoli tomu, ked si nekuril tak preto lebo normanla vzdusna vlhkost u nas je prilis vysoka pre tento druh a tu zijuse plesne. Napajacka je uplne zbytocna to ti sposobil problemi.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 20. Januára 2008, 00:22

No,tak to ho už zrejme nezachrániš,púštne druhy sú na to velmi citlivé,ak to teda je mikóza-zrejme bude.najhoršie na tom je,že može skryto pretrvávať a vypukne až pri pre nu vhodnejsich podmienkach,pričom to čo vidiš na povrchu,je este lepsie,ako to čo je vnútri.Ak by som ti mal poradiť,tak ho proste daj do nejakej úplne suchej karantény a skús mu zotreť aspoń čo sa bude dať,aj keď teda nejaký uspech nezaručujem.Pripadne skús zaexperimentovať a pacni ho pod UV-C,ak máš.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 20. Januára 2008, 11:05

Brachy> napajacku som mu nechal lebo som ho z nej videl dost casto pit, doplnal som ju raz za tyzden po dvoch dnoch bola pri tej teplote vyschnuta, a nerosil som vobec.Teplotu mal znizenu iba v noci vacsinou tak na 6 hodin. Robil som to tak od zaciatku co ho mam a vsetko bolo v pohodode, proste ked som ho videl naposledy tak bol OK potom na tyzden zaliezol do ukrytu a vcera ked vysiel tak mal cierne koncatiny... Jednoznacne davam ho do ineho terararka, do karanteny.

btw dali by sa pouzit nejake vodicky na mikozu pouzivane ludmi? Nieco som nasiel na nete, tak ci do toho nemam namocit stetec a pretriet mu tie nohy.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 20. Januára 2008, 17:53

Ahoj

To je jedna vec, ze sa teraz objavila, to su uz len tela hub, z vnutra cely zivocich je zarasteny s hifami.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Jean-Jacques
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 3. Decembra 2007, 16:43
Bydlisko: ČR

Príspevok od užívateľa Jean-Jacques » 21. Januára 2008, 13:34

Jasně hochu, to je na 100% plíseň, u pouštních druhů se takhle projevuje, zčernalé končetiny.... Najdi si na internetu jak to ošetřit, zkus ředěnou desinfekci, nebo ředěný líh. Pokud je to slabé, tedy jen skvrna sem tam, dá se to ještě zachránit. Jinak Kapud. A propos, pro rod Leirus je doporučená vzdušná vlhkost 30%, kterou si tam určitě neměl.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 25. Januára 2008, 22:56

Jean-Jacques > ze je to pliesen to som uz zistil chlapce..Aj aj tu vlhkost som mal dodrzanu, ak si precitas moje prispevky zistis ze vlhkost aj teplotu meriam kalibrovanym termohydrografom, vsetky data zaznamenavam, pri prekroceni mam akusticky alarm, vetranie zabazpecenie cez PC cooler +5V (znizene otacky + casovac), bohuzial pracujem casto v zahranici a to je aj jadro problemu.. pred cca dvoma tyzdnami mi prerabali barak ( bol som pracovne v Nemecku) a napriek mojmu zakazu jeden iniciativny debil trosku privlhcil mojmu Leiurusovi, nejak som si to nedal hned dokopy, az po prestudovani udajov, vysledok skorpik stal takpovediac tyzden po clenky vo vode, tam sa prajavila aj mykoza, inac nic nezasiahla... neviem nakolko je to vazne konce noh ma cele scernete inac nikde nic, liecim ho zatial hypermanganovim roztokom na odporucanie zvelolekara + mam zakupene nejake masticky pokial by to nezabralo...Bohuzial tyzden zil bez liecenia kedze dnes som sa vratil z Nemecka, dufam ze sa da dokopy aj ked to tak nevyzera, teplotu ma zatial nonstop 33C vlhkost 24%. Ak viete poradit piste.. dik

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 25. Januára 2008, 23:13

Asi len tolko,aby si v tom pokračoval,ale pozor,manganistan vie byť dosť agresívny,keď ho je viac ako treba.Inač,máš to už adulta?

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 26. Januára 2008, 10:13

Je z odchytu, subadult. Zatial je culy, beha horedole, aj ked sa mi zda ze ten hypermangan zatial velmi nezabera, aplikujem ho raz denne(no sice zacal som len vcera :D ). Pockam este par dni a ked sa to nezacne zlepsovat skusim tu masticku.

Jean-Jacques
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 3. Decembra 2007, 16:43
Bydlisko: ČR

Príspevok od užívateľa Jean-Jacques » 28. Januára 2008, 12:07

Jasně, promiň, myslel jsem, že jsi nějaký chlapec, co si ho koupil na burze, aniž by si zjistil, co to obnáší. Hodně je o tom taky na cizích stránkách, cizojazyčných, tam jsou podle mě daleko erudovanější. Maj sa


Napísať odpoveď